Nezbývá než napsat mé oblíbené srovnání s Temelínem ;-).
Takže na jeden Temelín je potřeba 197 těchto super obřích turbín.
Vyplatí se to? No, nevím, nevím :-).
Navíc v případě Temelínu jde o skutečně změřenou výrobu za rok 2020, v případě této turbíny jde jen o předpoklad.
Kdybychom těchto 197 turbín postavili čistě teoreticky těsně vedle sebe, vytvoříme řadu turbín dlouhou neuvěřitelných cca 48 km. Asi si dokážete představit, jak velkou plochu by zabraly, kdybychom je postavili do čtverce.
Odpovědět7 0
Jo, ale z těch turbín není hromada radioaktivního šrotu, s kterým si nevíme rady :) Ale chápu kam míříte, jádro je nejefektivnější.
Odpovědět0 0
Tak dúfam , že tu sa nezišla reprezentačná vzorka spoločnosti , lebo sa tu len plače a narieka. Myslím že s tým infrazvukom to nebude až také hrozné , hlavne vo veternej oblasti Severného mora.... Terazky k centru , nad vetrom sa plače , jadro sa odmieta , solár tiež - čo s článkami po 10-15 rokoch ? Je jasné že robiť niečo treba - a každý schopný nápad by sa mal podporiť. Inak - sry přátelíčkové - môžeme to zabaliť a vrátiť sa do jaskýň a k lojovým sviečkam ....
Odpovědět1 3
tady je vždy sranda vidět jak se tu "lidi" s vysokou školou života přišli vykvičet :D novinky v2 :D
Odpovědět0 5
A nevýhody? (o stabilnosti výkonu nemluvě) Kolik tun ptáků to umlátí? A simuloval vůbec někdo, jak se změní vzdušné proudění, když se někde postaví obří pole podobných vrtulí? Lidé se chovají jako děti, nepřemýšlí nad následky. Jééééé, vono to nefunguje, tak "pomůžeme." Jé, pomoc se ukázala být ještě větším průšvihem, než původní "opravdu špatné" řešení.. Ne, my se k němu nevrátíme, my pomůžeme ještě jinak.. Atd atd.
Odpovědět14 4
Zvláště, když dokáže do rotoru s průměrem 220 mm naskládat 107 m dlouhé lopatky.
To se soudruzi z Pekingu museli hodně zapotit.
Odpovědět3 1
Chybka se vloudila, opraveno. A jen tak pro zajímavost, tu chybu jsem měl u americké turbíny od General Electric, ne u čínské.
Odpovědět5 0
Smysl to má. Hlavně v zemích, kde umí poručit větru i dešti.
Odpovědět8 1
Což je s Čínou v souladu, takže je to v cajku :-).
Odpovědět5 0
Proto se to montuje především v EU.
Odpovědět8 1
Tak EU má k režimu, kde se poroučí větru a dešti směle nakročeno. Vlastně už je přede dveřmi a sahá po klíči pod rohožkou :-).
Odpovědět4 1