sociálne siete majú slúžiť k tomu aby používatelia vyjadrili svoj názor nech je akýkoľvek, nie je to akademická pôda a nik nie je zvedavý na overenú pravdu. V minulosti mal každý kmeň šamana ktorému uverili aj totálnu kravinu....dnes tu máme miesto šamanov sociálne siete. Bojovať znamená ničiť, preto by mali "Bojovníci" svoje servery natrvalo odpojiť od siete a tým vyriešiť tento "Boj". Opice v pralese by to inak neriešili....
Odpovědět4 6
Akorát koukám, že mám asi bordel v tom, dco je HOAX a co ne. Trump zavře hranice, oficiálně HOAX. A přitom se kamarád vracel z USA z dovolené o 3 týdny dřív, aby stihl poslední letadlo, než se ty hranice zavřou.. Takže je otázka, jestli mám věřit "ověřeným" firmám, nebo člověku, co byl osobně na místě a postižen.
Odpovědět4 3
Bordel možná nemáš v tom, co je hoax a co ne, ale určitě je v tom, o jaké zavření a jakou karanténu se jedná. Jednou věcí je uzavření hranic s EU, které je platné už několik dní a jinou věcí je údajné úplné zavření hranic a karanténa ve stylu té naší, o níž se začalo mluvit před pár desítkami hodin. Takže můžeš věřit nějakému člověku, ale je to naprosto irelevantní. A to už proto, že ho ten hoax opravdu nepostihl, protože jde o úplně o jinou věc v úplně jiný čas. Ten tvůj člověk byl v EU několik dní poté, co vznikl ten hoax, že se vůbec něco stane. Zavření hranic s EU, kvůli kterému tvůj známý odletěl, by asi nevyhnalo Američany s panikou do obchodů. Zvěsti o celostátní karanténě (zákazy vycházení a podobně) ano.
Odpovědět3 0
Povídalo se, že zavřou úplně. Místo toho odřízli jen asi půlku světa. Každopádně označit takto podloženou realitu za hoax chce hodně silný žaludek.
PS: a o tom, co se chystá nebo nechystá nehodlám spekulovat, snad všechny vlády světa momentálně každý den vydávají další omezení.
Odpovědět1 4
To, zda to zavřou nebo ne, s tím ale nemá nic společného, když si to někdo vymyslí (což ale ví jen autor, zda byla zdrojem jeho hlava nebo někdo zevnitř). To, že se hoax náhodou trefí do skutečnosti, neznamená, že to není hoax (a je opravdu možné, že se stane to, co ten hoax říkal, ale i pokud se tak stane, stále to bude hoax). Když já si teď vymyslím a třeba na Twitteru zveřejním, že od čtvrtka budeme postihovat porušení karantény pokutou 10 tisíc Kč a ono by se tak opravdu stalo, pořád by to byla mnou vymyšlená, ničím nepodložená zpráva.
Každopádně jde především o to, že ten případ, o kterém jsi mluvil, se stal mnoho dní předtím, než ten hoax vznikl. Tudíž to nemá naprosto žádnou spojitost s tím, zda věřit tvému známému a stejně tak ani ne s tím, zda na základě toho věřit nějakým společnostem nebo ne.
To, zda by tyto společnosti měly nějakým způsobem vůbec vyhodnocovat "pravdivost" zpráv a nějak na ně reagovat, to je zase předmětem jiné diskuze.
Odpovědět6 0