Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

A.I.Ghost

Registrace: 9.5.2006
Komentářů: 16, score 0.0
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 16.10.2020 s hodnocením +4:
Nekdo testuje Hackintoshe a vy z toho delate senzaci...
Komentář z 28.11.2020 s hodnocením +3:
Kdyz si jeste jednou prectete vsechny moje prispevky poradne, tak zjistite, ze se ani v jednom nedoctete, ze bych tvrdil ze M1 je ­"zazrak­", ­"nejrychlejsi procesor­", ­"perpetum mobile­", nebo cokoli obdobneho.
Zaroven, kdyz si prectete spec sheety k prikladum procesoru, ktere jsem k porovnani zvolil, uvidite ze maji TDP v rozmezi 10­-25W, presne, jak uvadite u M1 v zavislosti na pouziti ­(myslite si ze to je nahoda?­). A to navic v jednom z prispevku konkretne uvadim, ze to je prima konkurence U­-modelum, presne jak pisete vy sam.
>coz uz odpovida dnesnim ​­"U​­" chipum Intelu a AMD

Reagoval jsem na tvrzeni, ktera nejsou jinymi komentujicimi podlozena nicim, krome ­"rozhledu­" a testu, ktery neporovnava jabka s jabkama ­(pun intended­), tedy neporovnava M1 s U­-seriemi. A ani vy nedodavate vysledek takoveho porovnani, nybr pouze lamentujete s extrapolaci vysledku na jednu nebo na druhou stranu. Extrapolace si at nechaji firmy na sve marketingove prezentace a fanousci te ci one znacky, publikulici clanky na jinych IT webech ­(asi vite na ktere jedince narazim v CR­).

A ja ze pritom mam ­"hypovaci bias­"? Opravdu?

Mne zajima vysledek porovnani realnych ­(a odpovidajicich si pouzitim­) kusu hw na realne skale sw z pohledu prinosu pro uzivatele. Z tohoto pohledu, je Apple pocitac s M1 je pro mnohe ­(nikoliv vsechny­) lepsi volbou nez starsi model tehoz Apple s 8., nebo 10. generaci Intelu. Je ale lepsi­/horsi, nez obdobny pocitac jine znacky s Intel 10. generace, nebo AMD Zen 3 at uz s Windows, Linux, nebo i OSX v podobe ­"hackintoshe­"? Nevim, zadny takovy test jsem zatim nevidel a v teto diskuzi ho ani nikdo nedodal.
Komentář z 28.11.2020 s hodnocením +3:
Jak jsem psal, porovnavat 5800X s TDP 105W a M1 s TDP 10W neni real­-world.
Kdyby, treba prave Pudget ktery zminujete, vyrobil test kde se porovnaji R7­-4800U ­(protoze 5800U jeste nejsou ani oficialne predstaveny, ze­) a k tomu napriklad i7­-1060NG7, tak to bude mit opravdovou vypovidaci hodnotu, protoze vsichni budou mit na rukou srovnani ultramobilnich 10W+ kousku kde bude jasne videt kolik vykonu na watt se da dostat do 13­" notebooku s predpokladanou dobou provozu na jedno nabiti kolem 16­-20 hodin.
Az apple vyda ­"O9000X­" a rekne o nem, ze to je nahrada za Xeony, kde je zivotnost na baterii irelevantni, tak testy jak si vede proti Threadripperum a Intelum E5 ­(napriklad­) zacnou mit smysl.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 19.3.2021 s hodnocením -4:
> Spotify tvrdí, že si ze streamování nechává zhruba třetinu a zbytek jde majitelům práv. Zde je ale zakopaný pes. Spotify má obvykle uzavřené smlouvy s vydavatelstvími, nikoli však přímo umělci. Sama streamovací služba tak sice zaplatí dohodnuté dvě třetiny, pak už ale nemá jak ovlivnit, kolik dostane samotný umělec. To už je záležitostí jeho smlouvy s vydavatelstvím. Tyto provize údajně obvykle činí 20 %, takže pro umělce zbude nějakých 13 %.

Mmm coze?
Spotify si bere 1­/3, vydavatelstvi tedy jde 2­/3, neboli ~66% puvodni castky. Provize vydavatelstvi cini 20%, tedy 1­/5 ze 2­/3, tedy umelci zustava 4­/5 ze 2­/3, tedy 80% ze ~66%, tedy ~52% z puvodni castky.
I kdyby se bralo, ze vydavatelstvi si bere 20% z puvodni castky, nikoliv ze zustatku, tak je to 66­-20=~46% jde umelci.

Pocitam spatne snad, nebereme­-li v potaz dalsi odstavec o tom jak se rodeluji penize do poolu?!
Komentář z 27.11.2020 s hodnocením -4:
A jak potom vysvetlite desitky youtube videi a hromady jinych testu, kde se ty nove Apple s ARM ukazuji jako podstatne rychlejsi oproti modelum s Intel procesory v transcodovani videa a jinem grafickem zpracovani. Nerikejte ze se vsichni najednou hecli a od piky prepsali software na ARM aby byl vykonnejsi.
Komentář z 27.11.2020 s hodnocením -3:
> Compared to a typical desktop workstation
Akorat ze to neni ­"typical desktop workstation­", ale ultramobilni procesor s 1­/20 ­(mozna dokonce mensi­) spotrebou oproti temto sestavam. To je jak porovnavat bezne dieselove auto s dodavkou z pohledu toho kolik nakladu uveze a pak rikat ze to auto je nedostatecne vykonne.
Mne opravdu fascinuje jak nekdo tyto testy muze delat a ze nekdo dalsi na to vubec nahlizet jako na nejake meritko.

M1 je primou konkurenci vuci U­-serii intelu, popripade mobilnim prosesorum AMD.
Pojdme to porovnat treba s Ryzen 7 4800U a pak tvrdit ze jsou pomale.

A zase z jineho uhlu, ze M1 je pouze 3x pomalejsi nez 5800X s RTX3080 je primo fascinujici jak vykonny pro tyto cinnosti je onen malickaty kousek kremiku.