Já mám s aktualizacemi Win10 jeden zásadní problém a to ten, že je nelze nijak vypnout (nyní blokované na 3 místech - msconfig, plánovač úloh, služby - a stále se provádějí). K čemu mi bude méně otravná aktualizace, když to jako vždy kompletně rozesere spoustu počítačů v mém okolí a ještě si OS nevytvoří bod obnovení (když jo, tak stejně nepomůže) a po aktualizaci je pc zralý tak akorát na reinstall systému a celý kolotoč se zanedlouho znovu opakuje (ta 3 místa obvykle nějaký ten týden i fungují, než si OS začne dělat co chce). Možná by to od MS chtělo celkově změnit přístup k zákazníkům, když si člověk vypne aktualizace, tak to možná bude zdrcující novinka, ale třeba je ten člověk doopravdy nechce a ne razit strategii - klidně si tu zakaž kolik věcí chceš, stejně ti to zaktualizujeme a basta! Tou agresivní propagací Win10 akorát všechny nasrali, teď nemožnost zastavit aktualizace - nějak mi přijde, že MS sám nejlépe ví, co kdo chce a naše názory je nezajímají. Problém je, že dokud nevznikne konkurenční OS, tak se proti těmto praktikám nemáme jak bránit.
Odpovědět1 1
Otázkou je, zda MS při dnešním tlaku na bezpečnost stojí o nějaké "vypínání". Myslím si, že rozhodně ne, protože se to okamžitě obrátí proti němu. Windows nikdy nebyly systém pro hračičky a nadšence, kteří si chtějí vše nastavit a řídit sami do nejmenšího detailu. Nejspíš si spočítali, že pár naštvaných geeků je menší zlo, než milióny naštvaných BFU.
Odpovědět0 0
Updaty desítek lze zakázat hardwarově. Na routeru prostě zakázat spojení na microsoft.com a windowsupdate.com a mají po ptákách. Ale přijdete i o užitečné a potřebné aktualizace. Ma zkrátka vymyslel systém, který nemá řešení.
Odpovědět0 0
pritom by stacilo tak malo, nechat to na normalnu inteligenciu pouzivatela, nech on sam rozhodne kedy sa ma restartovat
Odpovědět3 0
nebo zypper ref && zypper upgrade, zatím aktualizuje pouze linuxový subsystém Windows 10. Proč by to nemělo jít takto snadno i ve Windows?
Ano, znám skripty pro Windows, které zařídí něco podobného, ovšem čekám třeba několik hodin, než se provede aktualizace. Tedy alespoň pod Windows XP, kde takto nuceně provedu aktualizaci (nechat ji tam běžet automaticky, je poněkud nebezpečné, tedy hrozí ztráta výkonu jen jednoho jádra). A hlavní problém je na straně MS serverů, nebo snad je debilně navržený aktualizační algoritmus, který má spoustu vlastní "inteligence", ale malou schopnost naslouchat příkazům.
Odpovědět0 0