Halicin vyhraje bitku , baktérie sa vyvinú a porazia Halicin, vojnu vyhraje baktéria, výsledok je jasný, prehra vedcov. Táto cesta nikam nevedie. Liek ktorý víťazí zabíjaním je porazený rovnakou zbraňou. Možnosti vývoja baktérií sú temer neobmedzené, ak už teraz vedci potrebujú umelú inteligenciu to potom chlapi -zbalte to.....:-)
Odpovědět1 2
A to si lidstvo ještě nakládá pořádný hendykep v podobě "léčby neplodnosti", který se už dnes začíná pořádně projevovat. Nádherným příkladem jsou matčiny kolegyně z práce. Z asi deseti měla dítě "přirozeně" jedna. U zbylých zdravotní problémy, většinou ze strany žen. (ne vždy, pánové mají také málo sperma a málo pohyblivého) Všechny měly riziková těhotenství, všechny nakonec (někdy přes víc pokusů) nějaké to dítě vyrobily.. Takže číselně: 9 nebo 10 párů.. nějakých 15-16 dětí. Hádejte, kolik z toho zdravých? 0. Slovy: nula.. Ani jedno to děcko není zdravé. A to nemluvím o maličkostech. Asi nejzdravější je "jen astmatik", něco z toho má epilepsii, něco vadné srdce, nejnemocnější chudák už je vykuchaný kvůli Crohnově chorobě. A teď mi řekněte, co z toho vzejde po další generaci? Až se opět "lékařsky pomůže"?
Odpovědět1 0
Antibiotika jen získávají čas. Vyhrají bitvy než přestanou účinkovat a pak se hold bude muset jít dál. snad bude technologie dost pokročilá aby bylo možné nasadit správné bakteriofágy prakticky okamžitě, protože u nich se musí vědět na co se nasazují protože musí být zvoleny na míru bakterii. A proti nim bakterie imunitu nezískají, tedy ne že by mohly dojít. Vyvíjí se stejnem jako jejich hostitelské bakterie.
Odpovědět0 0
Takže umělá inteligence "vyvinula" antibiotikum pro lidi a proti všem bacilům?
A nestanou se z nás pak roboti?
Odpovědět2 0
Jako, že nás ta látka změní a nahradí všechny naše orgány něčím umělým? Ne, jsou to jenom antibiotika a ona "Umělá Inteligence" není ve skutečnosti inteligence, pouze se využilo sofistikovaného algoritmu a počítačové architektury neuronových sítí... Dne se sice všude píše, že umělá inteligence tohle a tamtom, ale do umělé inteligence to má daleko, asi tak jako lidstvo k letu do jiné sluneční soustavy...
Odpovědět1 1
Přesně, je to jen pokročilý vysoce sofistikovaný algoritmus, který umí je tuhle danou věc. Ale i tak jim gratuluji :)
Odpovědět1 0
Je to presne naopak, ten algoritmus sam neumi nic. Dnesni AI se nauci na datech a pak dokaze dodat vystup pro nova data, ktera nevidela.
Proste AI je jako mozek ditete, co nic neumi. Ale ma potencial toho zvladnout hodne, pokud dostane casem odpovidajici vzdelani.
Odpovědět0 0
To já samozřejmě vím. Chtěl jsem touto "nesmyslnou" myšlenkou pobídnout diskusi a povedlo se. Bral jsem to jako zápletku pro sci-fi horor.
Představte si, že naše superinteligentní AI, která nám pomáhá vyvíjet léčiva proti všemu možnému, jednoho dne usoudí, že je to marná snaha. A protože se AI řídí základní směrnicí (pomáhat člověku ...), tak usoudí, že v rámci zadaného úkolu (léčit) bude nejlepší zamezit nemocem a poruchám na základní úrovni. Takže jednoho dne, namísto nového antibiotika, dostanete pilulku s nanoboty, kteří z vás udělají něco jiného, co nemůže onemocnět.
Odpovědět0 0
Například mrtvolu?
Odpovědět1 0
Nemyslím si, lidé se začnou dožívat déle a nevíte s čím se ve vesmíru nakazíme. Zatím co, člověk se může nakazit a umřít při výzkumu, počítač popř. AI, tak lehce ani ne.
Odpovědět0 0
Pokud by antibiotikum zabilo všechny bacily, zabije tím i hostitele těchto bacilů, tedy nás. Proto antibiotikum nemá zabíjet všechny bacily, ale jen ty škodlivé bacily.
Odpovědět2 1
"schopné bojovat pro mnoha vysoce odolným bakteriím"
ne pro, ale proti
Odpovědět0 0