AMD spustilo příval videí o svých produktech
Právě Project Quantum má být těsně spojen s chystaným dvoučipovým Radeonem, který už ukázala Lisa Su. Chystaný minipočítač by tedy měl využívat jednu z těchto karet, které i dle serveru Hexus.net poskytnou prý dvojnásobek výkonu jedné karty Radeon R9 Fury X, čili přes 17 TFLOPS. To by znamenalo, že karta ponese opravdu plnohodnotné čipy Fiji na stejné pracovní frekvenci jako u jednočipové karty. Uvidíme tedy, jak to dva osmipinové konektory PCIe pro dodatečné napájení zvládnou.
Následující video ukáže už fungující systém Project Quantum, pozadí za tímto projektem a také budeme moci nahlédnout pod jeho pokličku.
Další videa se týkají grafických karet AMD Radeon R9 Fury X. V prvním je přehled celé karty a představí se také technologie Virtual Super Resolution (VSR), která se využije u monitorů s rozlišením nižším než 4K. Karta renderuje obraz ve 4K a pak jej zmenší do nativního rozlišení monitoru, díky čemuž bude obraz detailní a ostrý s vyhlazenými hranami. Dále je ukázána již známá technologie Eyefinity pro hraní na více monitorech a zmíněna je podpora DirectX 12 a také budoucího LiquidVR pro lepší běh her na systémech virtuální reality.
Druhé video ukáže novou Fury X z té technické stránky, takže se týká zpracování samotné karty a ukáže například řadu LED, jež svítí podle míry zatížení GPU a podíváme se také na vodní chladič karty.
Nakonec tu máme GE Neuro VR Experience. Společnost GE představila využití výkonných karet Fury ke zkoumání fungování lidského mozku a dopadu různých podnětů prostřednictvím smyslů.
Nakonec tu máme souhrnné video o celé řadě Radeonů 300, kde jsou představeny karty Radeon sérií R7 360, R7 370, R9 380 a R9 390.
Další videa o AMD FreeSync, Microsoft DirectX 12, Liquid VR a High Bandwidth Memory najdete na YouTube kanálu firmy AMD.
Zdroj: TZ AMD