Společnosti Apple se vytýká, že po smrti Jobse už nepřináší moc inovací, nicméně měření glukózy v krvi bez toho, aniž by se vyšetřovala samotná krev, by mohl být velký průlom. Faktem nicméně je, že za to vlastně Jobs přece jen tak trochu může.
Tenhle princip se už dost dlouho používá pro měření saturace krve kyslíkem. Na kůži se bliká ledkami se 2 růzvými vlnovými délkami a podle poměrů množství pohlceného a odraženého světla těch dvou vlnových délek a jeho vývoje v čase se počítá množství kyslíku v krvi.
Měření kyslíku je jednodušší protože barva hemoglobinu se s kyslíkem mění velmi výrazně. S cukrem to bude větší problém, protože barvu krve asi moc neovlivňuje a je to poměrně statická veličina. Takže to hlavní kouzlo bude asi najít vlnové délky, které budou mírou ocukrování krve nejvíce a nejrozdílněji ovlivňovány. A pak z chování několika z nich udělat a zkalibrovat model odhadující množství cukru. A možná i korekce v závislosti na různých situacích. a dalších faktorech, které budou výsledky ovlivňovat. Třeba vykompenzovat právě ten obsah kyslíku.
Odpovědět00
Kontext diskuze2Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.