Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

archenroot

Registrace: 17.5.2017
Komentářů: 27, score 1.0
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 17.1.2018 s hodnocením +4:
Nvidia zarizla nove pouzivani consumer karet v datovych centrech, to taky splhalo ceny do nebes, protoze velke firmy porizovaly vykone desktopove karty do datovych center, to jim uz neni povoleno :­-­) fakt spatnej vtip. Vyrobce ti zakazuje zapojit grafiku na nejakem miste... ale poskozovalo jim to odber tesel. AMD tohle jeste nezarizla.

Ale to je podruzne bych rekl, hlavni pricinou je tezba crypto, to je bez debat.
Komentář z 22.6.2017 s hodnocením +2:
souhlas, je to bordel jak v tanku.
Komentář z 16.6.2017 s hodnocením +2:
Mam fakt radost, jak to AMD strili ven, tohle mohl Intel delat uz davno, ale neudelal, nebo za premrstene ceny. Abych jako smrtelnik mohl sahnout na high­-end chipy, tak jsem kupoval ruzne po Asii ES verze za 10­-15% ceny. Ale stejne ty pamrdi to porad oslili a orezavali a ted to sem AMD sere pod tlakem, coz je super. Ja tech 128 vlaken ­(2 patice 32core verze­) na svym kompu vyuziju jak prd.

Jsem zvedavej s cim vyjdou jeste dalsi grafiky, uz ted nova architektura by mela delat 25 teraflopu na FP16, to Nvidia architektura neumi, tak do Volta architektury zacnou pridavat TensorCore. Drtiva vetsina AI frameworku je psana pro CUDA ­(Nvidia­), ale citim, ze to se ted trochu zacne menit, protoze si proste nabusenou kartu pro AI koupis domu za zlomek Tesly.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 8.12.2017 s hodnocením -1:
Jeste doplnim uplne trapny priklad analogicky pasujici na jakykoli typ programovani:
napisu aplikaci
spustim ji
ona dela neco jineho nez jsem chtel
oznacim to za chybu
zkusim znovu
uz to nedela to co jsem nechtel poprve, ale dela to zase neco jineho, co jsem taky nechtel.
atd.
atd.
atd.

Tento stav pokracuje az do stavu, kdy jednoduche ­"chyby­" ­(ja to povazuji za spatne videni reality nazyvat veci chybami­) odstranim, ale v systemu nutne zustavaji, a dokonce odstranenim jednoduchych chyb se odkryvaji nebo vznikaji nove, daleko zakernejsi chyby...

To je jednoduchy fakt z jakekoli vyvoje aplikace, takovych procesu provadime miliony po svete. A tak se to ma i s AI, uplne stejne, plus v ni jeste nahrazujeme pozici programatora, davame ji moznost, aby se dokonce upravovala sama. No a jakmile ji pustime ­"ven­" do internetu, tak bude schopna si sama delat co chce.

Tento stav veci je nevyhnutelny, mi sami tomu nedokazeme zabranit, jelikoz na nejnizsi urovni k tomu smerujeme kazdodenimi akcemi...

No bude to velmi vtipne a nekteri lide budou radeji volit smrt vlastni rukou :­-­)­))
Komentář z 8.12.2017 s hodnocením -1:
Jeste doplnim, z maleho vzorku lidi v Ceske republice rekl bych, ze vetsina vi, jak se to melo s clovekem v historii, clovek stale zkousi nove veci a ty se mu stale opakovane vymknou z oprati. To je pro me obecny fakt o historii lidstva... a stejnym zpusobem se nam vymknou z oprati i ruzne umele inteligence a zacnou pachat veci, ktere jsme nechteli, aby se stavaly na zacatku. Tak je to s uplne kazdou micro cinnosti cloveka.

Takze pro me neni otazkou jestli se muze AI stat nebezpecnou pro cloveka, pro me je jen otazkou: kdy k tomu ***** presne dojde :­-­)­))
Komentář z 8.12.2017 s hodnocením -1:
Stejne jako AI bude upravovat jinou AI tim, ze identifikuje napr. nadbytecny kod, kod, ktery je nefunkcni, kod ktery je nebezpecny, .... apod.

Stejnym zpusobem bude hodnotit veskere objekty na planete. AI nezna vyznam cloveka tak jak ho zname my. Vidi jen soubor objektu ­(zatim­), ktere budto budou pasovat do jeji vize spravneho stavu veci, nebo nebudou. V tom pripade pokud se z nejakeho duvodu ocitneme v druhe skupine, tak mame proste smulu.

Jde o to, ze AI je stale jen statisticky model, a ackoli tak muzeme videt i cloveka, google brain ackoli muze byt povazovany mnohymi za spicku AI, nema s lidskou inteligenci zatim mnoho spolecneho, pokud pominu ze aplikuje artificalni model neuronu. Nicmene mu stale chybi spousta infrastruktury lidskeho nervoveho systemu a vyssi mozkove funkce.

Bohuzel tyto funkce nemuze ani mit, protoze jakykoli vyvoj AI zacina v neuroscience discipline a pokud ta nepopise stav veci, je tezke je naprogramovat, ackoli se o to sami vyvojari snazime.

Na druhou stranu si AI muze naprogramovat vlastni vyssi mozkove funkce, ktere ale nebudou mit s lidskymi funkcemi vubec nic spolecneho :­-­)­)­) Takze ano, tvorime tu umelou inteligenci, ktera ale nebude mit nic spolecneho s clovekem, ackoli se o to snazime.... a to je to riziko.