Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Aros (6)
...to už tu bylo mockrát. Nikdy se to neujalo a neujme se to ani teď.

"Jde o to, že lidé mají zájem o tenké notebooky, ovšem na nich si toho moc nezahrají. Pak už ale nebudou muset investovat do dalšího počítače a namísto něj využijí pouze modul se samostatnou grafikou­"

A tohle je prostě úplná blbost. Vsadím boty, že ten modul s tou kartou bude stát srovnatelně jako koupit si zvlášť Mainstreamové PC ­(které bude mít navíc rychlejší procesor, jehož chladič nebude v zátěži řvát jako uragán­). A to nemluvím o tom, že na pořádné hraní, o kterém oni mluví stejně potřebujete velký monitor a ne nějaký displejíček od Ultrabooku. Což zase směřuje k PC...
Odpovědět1  0
No přijde mi, že moc nevíš, o čem mluvíš.

Tak předně: ­"Kazda ta platforma je natolik jina, ze stejne bude muset byt velka cast aplikace psana pro konkretni platformu.­"

To není vůbec pravda. Již řadu let velmi úspěšně funguje například Framework Marmalade ­(můžeš se podívat­), který podporuje snad úplně všechno, co by se dnes dalo nazvat operačním systémem a při vývoji aplikace nemusíte napsat ani řádek nějakého platform­-specific kódu. Sám to používám a vím o čem mluvím. Takže s Xamarinem to teoreticky možné je a prokazatelně to může fungovat. Je jen na tom, jak s tím MS naloží. Často akvizice velkých firem časem vyústí v zánik pořízené technologie. Až smutně často.

Takže rozdíl mezi plně použitelnou multiplatformní Marmeládou a Xamarinem je zřejmě hlavně v použitém jazyce, tj. C++ vs C#, což MS samozřejmě spíše nahrává do karet, protože je to jeho vlastní jazyk.

Tvrdit o .NET, že to byla ze strany MS chyba je snad ještě nesmysl. Když se podíváte na to, v čem se dnes hlavně vyvíjí Enterprise aplikace, tak je to asi jasné. Podíl C# je obrovský a pravděpodobně se MS povedlo přesně to, co potřeboval. Roztříštit trh, na kterém vystupovala dominantně otevřená JAVA, a v níž napsané aplikace šly potenciálně spustit na čemkoliv. .NET vrací MS tu výhodu, že aplikace jdou spustit jen na Windows tj. uživetelé těchto palikací zůstávají na Windows závislí. Takže celkově bych řekl, že to byl ze strany MS šikovný tah, který se neminul účinkem. Dnes se zdá zájem o JAVU dlouhodobě upadá a vývoj na zakázku probíhá čím dál více v C#.
Odpovědět0  0
Jo a tohle právě zákony robotiky, které se, pokud vím zatím respektují, neumožňují :­-)
Odpovědět0  0
"V podstatě tak nelze mluvit o hackování, jako spíše o zcela zásadním problému aplikace NissanConnect.­"
To ale není problém té aplikace, ale toho systému v autě. Kdyby byl známý ten protokol, tak si každý může napsat tu aplikaci sám ­(a ještě horší­). A protokol jde odposlouchat. Jak může ale tohle projít nějakou certifikací, tak vážně netuším.
Odpovědět0  0
Gates má pravdu. Apple kecá s tím Backdoorem a bylo mi to jasné už jak jsem si přečetl tu první novinku. Data má prostě k dispozici a mohl by je prostě předat. Ale dělá, že má tak vychytanou bezpečnost, že to jinak, než přes backdoor nejde atd. Ani bych se nedivil ­(neříkám, že to tak je, jen že bych se nedivil­) kdyby někteří zaměstnanci Applu měli dokonce možnost nějaká data o uživetlích snadno číst bez nějakého odemykání čehokoliv.
Odpovědět0  0
"Možná se dá namítnout, že Applu nejde ve skutečnosti o soukromí jeho uživatelů, ale hlavně o vyvolání dojmu, jak moc mu na nich záleží.­"

Ano, tak nějak to bude. A ano, je to vlastně PR Applu, Facebooku a Googlu o tom, jak strašně chrání data svých uživatelů, přitom ale stejně víme, že tohle přesně nedělají a zejména také to, že kdyby lidem na jejich soukromí velmi záleželo, právě služeb těchto společností by nevyužívaly.

Mimochodem Microsoft asi dělá dobře, že se k tomuto případu oficiálně nevyjadřuje :­-)
Odpovědět1  0
"I vypouštění satelitů má své omezení přesnosti, po určitém počtu se narazí na pomalou obnovovací frekvenci, kdy GPS modul v zařízení satelit kontaktuje.­"

Opravdu si myslíte, že GPS modulek nějak ­"kontaktuje satelit­"? Jako fakt?

No tak mělo by to minimálně dvě nevýhody, z nichž obě by vyústily v naprostou nepoužitelnost GPS:

1­) kde myslíte, že by něco typu mobil nebo hodinky, bralo tolik energie, aby to mohlo vysílat ­"až do vesmíru­"?
2­) Takový systém by byl poněkud málo škálovatelný. S přibýváním dalších a dalších zařízení by historická GPS technologie poněkud přestala stíhat ­(to už dávno­). Nemluvě o tom, že by se ta zařízení musela nějak domlouvat, kdy a na jaké frekvenci dotazy vysílat. A složitost takového domlouvání samozřejmě exponenciálně roste s počtem zařízení, takže jsme spátky u škálovatelnosti...
Odpovědět0  0
"Využitelný by mohl být také pro výrobu sportovního oblečení, které by se samo přizpůsobilo naší postavě.­"

Nepíšete tam náhodou, že po kontaktu s kůží se velkou silou vrací do původního stavu?
Odpovědět0  0
No tak tohle je docela bídná novinka.

Tak předně RasPi má podporu pro HW akceleraci OpenGL jaksi od začátku a tato podpora plyne z použitého SoC. Teď akorát přibyla experimentální podpora v operačním systému, předpokládám. Tedy v Raspbianu. Nicméně na Raspi můžete mít cokoliv, takže to, že se jedná o update Raspbianu by mělo v novince zaznět, protože se prostě jedná o update Raspbianu a v podstatě to nijak nesouvisí s Raspi 2.

Také bych dodal, že podpora OpenGL ES je i na prvním Raspberry a už roky funguje. Jediná potíž je, že ne každý SW si poradí s ­"ořezanou­" verzí ES.
Odpovědět0  0
No ale s těma baterkama to je jako vážně zatím problém. Lobby klasických firem je obrovské, ale kdybychom uměli vyrobit baterky s dostatečnou hustotou energie za rozumné peníze, tak by je elektromobily stejně převálcovali, protože ve všem ostatním jsou lepší. A hlavně jsou prostě hrozně jednoduché a nemá se na nich co pokazit.

Co se týče vodíkového pohonu, tam je myslím problém s nasazením v tom, že je to příliš nebezpečné. Když bys to ve velké rychlosti do něčeho narval, tak to udělá veeeeelké BUM. Alespoň se to teda tvrdí. Do jisté míry to ale zase může být výmluva velkých firem.
Odpovědět0  0
"K tomu se využívá především směrování herních packetů přes nejefektivnější internetovou trasu, čili trasu s co nejmenším počtem komunikačních uzlů. ­"

Co je to za blábol? Však tenhle princip samozřejmě funguje v internetu pro směrování normálně. To není žádná feature tohohle Routeru. Navíc nevím, jak by jako nějaký Router u Franty za NATem diktoval celému internetu, kudy se mají posílat Frantovy pakety, když hraje LoL... Proto se to asi jmenuje WTF.
Odpovědět0  0
A co když ten atom ztratí? :­-)
Odpovědět0  0
Tak to je jasný teroristický útok. Chtěl to shodit. Však hned vedle se to s něčím trošku větším kdysi povedlo...
Odpovědět4  1
Antiviry jsou podvod.
Odpovědět1  0
"vlnové délky 30 až 300 GHz­"

Nepletete si vlnovou délku a frekvenci? :­-)
Odpovědět0  0
Není. To je něco úplně jiného. Už jenom to, že tam není ten obrovský GPIO header, který je asi nejprotěžovanější část pro vývoj právě různých zařízení a vychytávek. Takhle je to spíš jen malý počítač, ale na počítač to má zase moc málo paměti. Uvidíme no, ale RasPi to nekonkuruje.

"Tato deska je tedy určena pro ty, kteří nemají zkušenost s vývojem aplikací pro ARM a raději zůstanou u x86.­" Toto taky není moc dobrý argument. 99.9% tam dá nějaký operační systém. Pak je jedno jestli to je ARM nebo x86, ale prostě přeložíte váš kód překladačem pro ten systém. Například pokud tam dáte LINUX, tak šup, apt­-get gcc, a je jedno jestli to je ARM nebo x86.
Odpovědět3  1
Asi to pro Google není moc velká částka, ale myslím, že by prostě mohli říct ­"a už vám nic nedáme­", a nic by se nestalo. Pochybuji, že by Apple řekl ­"tak fajn, dobře vám tak, nasadíme Bing­". Určitě by i tak nadále používali Google.
Odpovědět0  0
No tak u elektrovozů se stále ještě splácí nákladný vývoj, ale jinak se jedná o mnohem jednodušší stroje než auta se spalovacími motory. Takže je v podstatě nevyhnutelné, že se časem cena elektrovozů dostane pod nafťáky a benzíňáky. Opravdu jediný problém, který už nyní brání rozšíření elektrovozů jako standardu jsou prostě ty baterky. Neumí se to vyrobit s velkou kapacitou a neumí se to vyrobit levně. Je to stejné jako s mobily notebooky atd. pořád se řeší jenom to, že neumíme udělat ­"velkou­" baterku. Až se to někomu povede...
Odpovědět0  0
Ne, ale obejde se to tak, aby k problémové situaci nedošlo. Často to má vliv na výkon. Uvidíme, jestli to bude tento případ. Asi spíš ne...
Odpovědět0  0
No, to je trochu bulvární nadpis a vůbec nevystihuje ten problém. Jde o konkrétní způsob zatížení na který přišli lidé, kteří se počítáním prvočísel zabývají. Ne že by Skylake měli nějak problém s výpočtem prvočísel...
Odpovědět0  0
Nemyslíš, že kdyby skutečně nějaká takový dosud necracknutá ochrana byla, tak že by všichni vydavatelé začali použít ­"onu jednu nezlomenou ochranu­"?
Odpovědět1  0
No právě přesně proto. Kdyby například Ubisoft dělal dema, skoro nikdo by si jejich hry dnes už nekoupil v době vydání. Taková je alespoň moje zkušenost, že jejich hry jdou hrát vždy až pár měsíců po vydání, až se odladí všechny ty technické potíže. Což je taky důvod proč dnes už kupuji Ubi hry až po pár letech na Steamu v nějaké slevě.
Odpovědět1  0
? To ale není pravda. Half­-Life samozřejmě můžeš hrát offline. Přepni si Steam do offline režimu.
Odpovědět0  0
No, tak že jim to trvalo... Stávající boxované chladiče byly v zátěži slyšet i přes dveře ve vedlejší místnosti. Tj. bohužel úplně nepoužitelné.
Odpovědět0  0
Hm, kdysi jsem si koupil na DVD takovou adventurku jménem Cesta do Středu Země. Mělo tu super novou neprolomitelnou ochranu StarForce. No, nikdy se mi tu hru nepodařilo rozchodit. Vždy mi to psalo, že disk není pravý. No tak jsem si na tu nerpolomitelnou originálku musel stáhnout crack abych jí vůbec mohl hrát...
Odpovědět2  0
No, tak podle mě je to taky přehnané. Ve výsledku se lidi rozčilují, vlastně proto, že je to technicky možné, ne proto, že to MS skutečně dělá. Přitom technicky možné je špehovat i v sedmičkách. Stačilo by vydat aktualizaci, která to začne dělat ­(drtivá většina lidí má automatické aktualizace, ani licence by nebyla problém, lidi ji prostě odklepnou ­- číst to rozhodně nebudou­).

Rovněž nevím proč by Microsoft nějak chtěl ty své uživatele špehovat. Vemte si, jak strašně moc lidí by na to špehování potřeboval... Tak strašně moc, že by to prostě nedělal. A co by tím jako měl získat? Že Libuše, což je Karlova babička, sleduje na české televizi seriály na počítači, který jí dal Bohdan k vánocům? A že nejraději ze všeho sleduje ordinaci v růžové zahradě? Bezva, velmi užitečné. Mluví se tu o použití dat pro komerční účely. Kdyby ale MS chtěl ty informace nějak prodat, musel by to prodat někomu, kdo není MS. No, takže by se o tom špehování přece vědělo. On by to musel někde nabízet. To by prostě nešlo utajit.

A i kdyby s těmi daty nic nedělal a jen mu tam někde visela na serveru ­- nejspíš by se to stejně profláklo. Dřív nebo později by to nějaký ­(ex­)zaměstnanec vyklopil.
Odpovědět3  0
"Na videu z října tohoto roku nebylo podle výrobce použito žádných efektů, má se jednat o záběry přímo z brýlí.­"

Mě by zajímalo jak se jako jedná o záběry ­"přímo z brýlí­", když se ten obraz teda tvoří až v oku, jak píšete o něco níže.
Odpovědět0  0
Hm, akorát authenticator není k dispozici pro Windows Phone. Přitom by port byl záležitostí pár dní pro jednoho programátora. A pak nějaké to testování, ale prostě nechápu, proč to Valve tak strašně zarputile ignoruje...
Odpovědět4  1
No tak tohle bez OLED nepůjde. Resp. nepůjde to s dnešními technologiemi. Buď bude potřeba OLED a nebo něco jiného, co tu ještě vůbec není. A pro novou technologii trvá typicky okolo 10 let než se dostane doprodukční fáze. Takže v dohledné době jedině OLED.
Odpovědět0  0
No tak ale jsou to fakt zoufalci. To ji nemůžou pojmenovat aspoň GTX 751 nebo tak něco? Kdo se v tom má vyznat...
Odpovědět0  0
"Ale Microsoft rozhodně ještě nehodil rukavice do ringu­"

To jsou spíš dvě rčení spletené dohromady, ne? :)
Odpovědět0  0
"HBM, jimž se bohužel problémy s vysokou spotřebou nevyhnou a vypadá to, že budou ještě daleko závažnější než v případě GDDR5­"

Tak to jaksi není úplně správné vyjádření. Kdyby na stejném výkonu měli pracovat GDDR5, tak sežerou násobně více energie. Takže problémy HBM s vysokou spotřebou rozhodně NEJSOU daleko závažnější než v případě GDDR5. Naopak je to mnohem lepší. Co tím páni z nVidie chtěli říct je, že pro budoucí generace to není řešení, a že budou muset přijít s něčím dalším...
Odpovědět1  0
Jo takhle... Jako že by mě to štvalo, když bych to přeinstalovával. No dejme tomu. Ale přece ani teď nemusím nainstalovat staré windowsy a upgradovat. Však ISO Win10 je dostupné a akorát Threshold 2 musím přes Windows Update stejně jako ostatní aktualizace. Tak to není zase tak hrozné. Tipl bych, že časem zase vyjde ISO obsahující kumulované aktualizace. Třeba s Redstone. A nebo to pořád nechápu? Jako že když máš Staré Windows a chceš zrovna upgradovat, tak bys rád rovnou na nejvyšší verzi Windows 10 bez nutností stahovat všechny aktualizace?
Odpovědět0  0
Já naopak vůbec nechápu. Proč to jako vadí a proč by to mělo někoho naštvat? Měl jsem dojem, že existence té instalační utilitky byla dána tím, že některým uživatelům se to nechtělo nainstalovat. Tohle v podstatě znamená že ty problémy instalace přes win update už vyřešily. Nebo co je špatně?
Odpovědět0  0
Přesně to jsem chtěl napsat. Jádro procesoru bez cache, bez chipsetu atd. stejně pracovat nemůže. Tak zejména třeba bez těch pinů na patici ­(které sdílí s ostatními jádry­) pracovat nemůže :­-D Je to prostě hovadina.
Odpovědět1  0
Tobě to přijde málo? Mě to na notebook přijde fakt hodně. Když nepočítám ty hranaté notebooky ze začátku tisíciletí, které fungují dodnes ­(akorát jaksi nestačí na dnešní software­), tak tolik normální notbooky rozhodně nevydrží. Je to prostě spotřební sboží.
Odpovědět0  0
Podle mě příliš drahé i pro cílové využití, než aby se to mohlo uchytit.
Odpovědět0  0
Jasně, čímž dává akorát najevo, jak strašně usilovně v práci maká...

Ne tohle nemůže myslet výžně. Až budou ­"inženýři­" v Applu navrhovat nové iPady na iPadech, pak se teprve nad tím tvrzením vůbec budu zamýšlet. Zatím to beru jako ubohý marketingový pokus...
Odpovědět4  0
Tipl bych, že tím ztratí nějaké to procento podílu. Nevím jestli je to úplně chytrý krok... Ačkoliv asi půjde zůstat u staré neaktualizované verze. Což vlastně uživatelům, nekatualizovaného OS může být celkem jedno.

A na upgrade lidi nepřimějí. Spíš k migraci na jiný prohlížeč. Takhle to prostě nefunguje. Lidi neupgradují kvůli webovému prohlížeči.
Odpovědět1  0
" AMD zařazuje vyšší stupeň, za čímž pravděpodobně stojí i to, že Radeony jsou nyní vyvíjeny v rámci samostatné firemní divize, kterou vede Raja Koduri.­"

Co tím chcete říct, že se zapojili do programování i manažeři? :­-­) Pochybuji, že by mělo najednou tak výrazný vliv to, že si akorát jinak rozřadili manažery. Vývojové týmy samozřejmě zůstaly v původním složení. Akorát se jim sešlo více optimalizací v jednom balíčku, stejně jako minulý rok s Omega drivery.
Odpovědět0  1
No tak ten člověk se jmenuje opravdu příznačně...

Každopádně pochybuji, že by s tímhle uspěl. Spekulant...
Odpovědět4  1
Periferie mají krátkou životnost? Co se to dnes vyrábí? Já mám už 12 let stejnou klávesnici. Za tu dobu jsem protočil už 4 PC.
Odpovědět0  0
Chtěl jsem napsat ­"udusit­", spellchecker mi to přepsal...
Odpovědět0  0
Internet není možné nějak zrušit. Myslíš asi web. Ale i tak ­- je to seberegulační proces. Weby s méně otravnými reklamami přitáhnou lidi. Weby s otravnými reklamamy se budou muset přizpůsobit. Blokování neřeší vše. Spousta webů má detekci blokování a nezpřístupní Ti některé služby, dokud nevypneš...
Odpovědět0  0
"Za zmínku stojí, že propouštění se nebude týkat žádného inženýra nebo obchodníka. ­"

Je to jasné, zase to odnesou uklízečky a svačinkářky.
Odpovědět2  0
Aby se v noci tajně vydaly z garáže a zaparkovaly všechny u něj na dvoře? :­-D
Odpovědět0  0
Mám stejné problémy. Nejde vypnout, nabídka start má lag asi tak 15 sekund od toho, co to tlačítko stisknu ­(nebo klávesu, to je jedno­), pořád vypadává připojení na Wi­-Fi. Všechno špatně, týden jsem po tom upgradu řešil technické problémy, a to jsem upgradoval čistou verzi Win7 ­(čistá instalace Win7 a hned upgrade, žádný dodatečný SW­).

Svůj hlavní pracovní PC rozhodně upgraduji, až budou ty hlavní problémy vychytány.
Odpovědět0  0