jen at to stoupa... natezeno mam dost... takze az to bude aspo na $15000 prodam ;-)
Odpovědět0 0
Popravde jsem docela zvedavej jak to pak bude s vyplacenim, resp. prevodem bitcoinu na usd treba. Zda budou mit instituce dostatek kapitalu pro odkup bitcoinu. I kdyby ted jeden clovek mel natezeno historicky 10 BTC tak to je pres $100 000 ted, a ted se takovych lidi sejde 10, 100 mozna vic mozna min a zajimalo by me jak s tim smenarny BTC poperou. Na druhou stranu kdyz nastane opravdu vetsi korekce nebo jina udalost co znehodnoti btc nebo ho uvrhne do doby temna a zapomneni tak ze daji od neho i obchody ruce pryc, pak nebude moc zajem btc smenit na regulerni menu.
Na druhou stranu pokud si to clovek vytezil z kdysi a nic ho to nestalo (krome el. spotreby), pak je to asi vsechno jedno :)
Odpovědět0 0
To jsou nervy za železa. Já kdybych na to měl žaludek, tak bych to teď prodal, dobrý zisk. Třeba jak kámoš, který to koupil za 4000 Kč/1 BTC.
Odpovědět0 0
aktuálne pokles na 9400
Odpovědět0 0
hodně lidí sejde ze světa, když to praskne ...
Odpovědět1 3
co je definice slova praskne?
Ach jo, to je mor dnesnich diskuzi, trhy nemuzou prasknout, trhy muzou udelat korekci. Jedine s cim souhlasim je po takovem prudkem rustu lze ocekavat silnejsi korekci. Ti co do bitcoinu dali vse svoje jmeni, tak ano, riskuji a hrajou si s moznosti ze prijdou o vsechno. Ale zkuseny obchodnik vi, jak si ma obchod naplanovat a jak ho ridit. Bohuzel tech zkusenych a profitabilnich obchodniku je <5%.
Ted neco bokem, ciste osobne mi prijde, ze je obecne snaha na bitcoin upoutat zrak celyho sveta. Aby se bud kryptomeny protlacili mezi lidi a zacali byt "standardni" uznavanou menou, nebo je to snaha nekoho v pozadi (ci skupiny) vytvorit prilezitost "shrabnou" cast penez emitovanych pri kvantitativnim uvolnovanim (QE) penez. Neprijde mi tak uplne nahoda ze chvili po zacatku QE (rok 2008 kdy FED zacal tisknout ve velkem nekryte penize pro nakup hypotecnich cennych papiru a pozdeji dluhopisu) vznikl v roce 2009 bitcoin (tusim ze to byl 2009 mozna se mylim). Navic po QE Fedu zacalo QE ECB takze tech penez do obehu se dostalo neskutecny mnozstvi. Bitcoin ma uz nyni trzni kapitalizaci v radech stovek bilionu oproti dolaru ktery ma jednotky trilionu, takze trzni kapitalizace bitcoinu uz neni zas az tolik miziva. Nevim celkove to pusobi tak nejak divne, nemam uprimne zadny nazor co bitcoin predstavuje.
Odpovědět3 0
I ja si myslim, ze QE a vznik cryptomen muze souviset. Cryptomeny resi presne ten problem standardnich men ktery se naplno projevil v QE. Problem ze staty si penize muzou tisknout podle sve vule.
Ale nedaval bych to do souvisu se soucasnosti. V roce 2009 cryptomeny prosadzovali nejvic geekove a anarchisti. Pak to byli podvodnici a mafie a az ted se o ne zacinaji zajimat banky a "skupiny". Tvrdit ze ty same "skupiny" v letech 2008/2009 spustili jak QE tak cryptomeny je nicim nepodlozena konspiracni teorie.
Bitcoin je proste technologicka odpoved na problem penez. Nikdo si je nemuze tisknout a daji se digitalne presouvat kdekoliv ve svete v radech minut.
Osobne si myslim, ze Bitcoin neni dobra nahrada penez protoze deflacni monetarni prostredky podle teorie vedou k rustu nerovnosti. Bohati bohatnou jen diky tomu, ze maji penize... Ale mozna se mylim.
Odpovědět0 0