Víte co bude nejlepší sranda? Ne to lithium vytěžit, ale AŽ se přestanou li ion baterky používat, tak jak se ho zbavit. Je to dost reaktivní svinstvo :)
Odpovědět2 4
Bude těch baterií dost, aby se vyplatilo vyvinout a prodávat respektive koupit kotel na lithium? :) Výhřevnost vznícených lithiových baterií nevypadá na první pohled zle. ;)
Odpovědět2 2
Baterií budou řídově miliony tun, ale nemyslím, že hoří zrovna nějak eko. A krom toho, problém by zůstal. Miliony tun popela, ze kterého by se louhoval oxid lithný, což také není zrovna zdravá látka. (a určitě jí nechceš ve spodní vodě)
Odpovědět1 2
V čem je oxid lithný takový průser? Nenašel jsem jediný článek o jeho dopadu na životní prostředí respektive lidské zdraví. Je horší než těžké kovy z uhlí?
Odpovědět0 1
Lithium z recyklovaných baterek se použije na výrobu dalších baterií. Aktuálně je problém hlavně to, že vyřazených baterií je příliš málo
Odpovědět2 0
Ano, teď. A za 10 let. Možná i za 20. Otázkou je, co bude za 30. Jednoho dne prostě přijdou lepší (nebo alespoň levnější a dostupnější) baterky a li ionka se přestane vyrábet. A lithium se sice používá i jinde, ale tam jde o řádově tisíce tun, ne statisíce či miliony. Takže co pak budeme dělat s těmi miliony (spíš desítkami milionů) tun vyřazených baterek? Není možné to nehcat někde jen tak hnít s tím, že si to přijdeme vytěžit za 300 let :)
Odpovědět1 3
A proč by mělo být lithium svinstvo? To tobě akorát tak připadá, protože tam asi vidíš na konci to ium, takže to pomyslně řadíš do těžkých kovů, které jsou problém. S lithiem je to ale trochu jinak, je to 3. prvek periodické tabulky, jestli se nepletu, takže v žádném případě těžký kov, který by se někde usazoval v ogranismu.
Lithium se dokonce používá jako lék.
Odpovědět0 0