Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od chudus
Na další snímky se opravdu těším a srovnání se SPITZERem je dech­-beroucí. Ještě jsem zvědav na srovnání s Hubblem byť každý má jiné zaměření optiky.
Odpovědět6  0
Bylo by možno už konečně podobné články doplnit o statistiku nehodovosti v porovnání s lidským řidičem. K takovému článku tyto data prostě patří ať to kažký nemusí hledat sám. Podobné Alfa či Beta testování probíhá přeci v mnoha odvětvích každý den. Pokud nejsou podobné nehody opravdu na denním pořádku viděl bych to i tak na ohromný úspěch techniky. Bouračky lidí a prasácké chování řidičů vidím na silnicích až příliš často a opravdu se těším že do dvaceti let to EU vyřeší za nás, jelikož ruku na srdce ­- parlament či monarcha žádné země nejenom v EU povinnost autopilota nikdy nenařídí ...možná s výjimkou Jižní Koreje či Japonska. Držím jim­/nám palce :o)
Odpovědět1  1
Co se divíte..jen naty fotce co máte u článku je vidět 5 lidí. Jeden stojí a čumí..... teda přemýšlí a čtyři sedí a svačí...teda plánují a mají poradu.
Odpovědět0  0
V prvním odstavci by mělo být tuším Star Wars Battlefront II nikoliv Battlegrounds.
Odpovědět1  0
Ve článku je tuším naopak, že na solární baterie není kladen takový nárok ­(myšleno na hustotu uložení energie a potažmo cenu­) než v automobilovém průmyslu. Obecně by se mi cena powerwalu pod 100$ za kwh líbila jen kde to sakra u nás asi tak seženu ? :o)
Odpovědět0  0
Drobná info pro majitele účtu na GOG. Chvilku jsem tu hledal v čem a jak se ukazují rozdíly a zajímavé rozdíly se ukazují při přístupu na web gog z pc a z mobilu při currency USD a můžete tak najít řadu rozdílných cen u jinak stejné hry.
Odpovědět0  0
V eurech to máme už stejné. Ale stejně by mne zajímalo cos to měl za ceny. Přes paypal je jedno jestli kupuješ v dolarech nebo eurech a pokud by tam byl v eshopu rozdíl je vždy dobré to vědět :D
Odpovědět0  0
Tak koukám na ceny v The Most wanted games sale. A je zvláštní, že na tom obrázku co máte u článku jsou cca poloviční oproti aktuální nabídce co mám u účtu. To tam maj ceny v australských doláčích nebo co? Máte na to někdo nějaké vysvětlení :o­) ?
Odpovědět0  0
pokud 0,5h=3,5%
pak 14,28h = 100% :o­)­)
při 31 dnech v březnu
pak vychází šichta 0,46 hodiny denně
z čehož mi vychází že výpadkem se podělal jeden celý den výroby :o­))
Odpovědět0  0
Souhlas...Buď je něco strašně špatně na projektu ITER ­(500MW­) nebo tento článek obsahuje divné finance a termíny.
Je fakt že článek zmiňuje jen pobídku a neříká nic o tom kolik do toho vloží MIT či soukromé zdroje.
Odpovědět0  0
Co by na tomhle nemělo fungovat?

1­) ­"někdo­" si virtuálně natiskne první edici ­(řekněme milion či miliardu kryprodoláčů­) a začne je prodávat někde na aukci. Utržené finance berte jako odměnu za nápad a vývoj software pro těžbu kryptodoláčů.

když dobrý...někdo si to nakoupí a čeká na zhodnocení, když nekoupí, sníží se hodnota kryptodoláče aby to někdo koupil až se najde finanční spekulant a koupí :o­) a časem se ustálí kurz kryprodoláče. Na začátku ho vytvoří jediný subjekt na trhu který kryptodoláče vlastní a teoreticky je může prodávat sám sobě a vytvořit fiktivní kurz.

2­) ten ­"někdo­" také uvolní software na těžbu a využívá hw každého těžaře a splácí mu to nově natisknutými virtuálními kryptodoláči ­(to představuje proces zvyšování počtu kryptodoláčů v oběhu­) Naivní představa, ale pro zjednodušení dejme tomu :D

Defacto by se dalo říci, že objem kryptodoláčů se zvyšuje o objem bankovních poplatků placených těžařům a tím pomalu narůstá počet kryptodoláčů v oběhu a v ideálním případě je systém už nezávislý na tvůrci a žije si svým životem. Jsem si jist, že k tomu dostanete kecy o zabezpečení a neprolomitelnosti kryptodoláče, kterým zbla nebudete rozumět a vyrazí Vám svojí fundovaností mozek z hlavy.
Po přečtení několika článků o absurdní situaci s vykoupením grafických karet na trhu si také musím položit dvě otázky.

1­) Jen pro zajímavost ­- jak velká byla první edice např. bitcoinu či jiné měny kryptodoláčů ?
2­) Výpočetní výkon težařského softwaru musí být opravdu úctyhodný i v porovnání se specializovanými superpočítači a k čemu všemu je využíván? ­(Pouze k přepočtu bankovních převodů to asi nebude­)
(a můžete si fantazírovat sami, ale klidně může dodávat výpočty k severokorejské vodíkové pumě či prolamovat zabezpečení v nejmenované italské bance nebo zpracovávat zpravodajské informace pro velkého bratra­) a vtipné na tom je, že úplně zadarmo placen finančními spekulanty.

Příjde mi to jako zlatý důl a s bohatou a krásnou nevěstou k tomu :D Nebo věřte pohádce o bandě samaritánů co nám darují novou měnu, nezávislou na měnové politice států.
Odpovědět1  0
Jediné co mi v v článku chybí a co jsem nenašel je velikost první edice bitcoinu. Jestli dobře chápu princip tak navýšení počtu bitcoinů je možné jen odměnou za správu výpočtu převodů ­(mining­), ale to znamená že při zahájení musel zakladatel bitcoinu prodat první várku a to by bylo zajímavé vědět za kolik to ­"virtuální nic­" prodal. Dále by bylo zajímavé vidět kdo bude počítat převody po ukončení dolování, ale toho se již nikdo z nás nedožije :o)
Odpovědět0  0
Mno já ti nevím, rozhodně se vyplatí počkat až ČNB přestane v ?květnu? mrvit kurz a pak to bude ještě lepší :D
Odpovědět1  0