Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od DarkRichelieu (10)
Údajný start jedné rakety za 2 miliardy USD ? Tak to tu SLS raketu můžou zabalit. Vývoj už stál 21 miliard USD a to použijí hodně nápadů z raketoplánů. Dřív dokázali vymyslet a nakreslit raketu na rýsovacím prkně. Dneska mají k dispozici věci, co pro konstruktéry v 70 letech bylo sci­-fi a stejně to nedají. Koukám, že jakmile natáhly brka Wernher von Braun a Sergej Koroljov, tak se ve světě daleko moc neposunuli.
Odpovědět5  0
Příležitost dělá.... a prachy nesmrdí.
Odpovědět1  0
Válka severu proti jihu byla z důvodu, že jižní státy se chtěli trhnout od severu především z ekonomických důvodů, ten prvek s otroctvím se strašně přeceňuje, mnohem větší váhu tam byla otázka dovozních cel a dostatek levné pracovní síly na plantážích. Šlo spíš o prachy než o lidská práva. Dneska by to pro separatisty skončilo stejně blbě, kdy Texas má tendence se trhnout. Nehledě na to, že dnešní USA se trhlo od Britského impéria, takže jsou to de facto separatisté :D
Odpovědět0  0
Tak USA se snaží oškubat Čínu co to jde ­(mají dle jedné teorie amíkům dodávat levné zboží, a ne na USA vydělávat­), tedy USA chtějí být vítězem v téhle dohodě. Na to ale Čína jen tak nepřistoupí a na remízu zase nepřistoupí USA, takže ty tahanice budou dál pokračovat. Zatímco USA se tváří že se chtějí dohodnout, tak Čína se zařizuje na fungování se cly a prudící zemí za oceánem a obchodními dohodami se zbytkem světa.
Odpovědět0  0
Jo v kanclu to jde, ale zkuste v pátek zavřít hospodu.
Odpovědět6  2
Všude řádí hybridní válka :D
Odpovědět5  0
Předpokládám, že bude možný jenom jeden zápis, nebo se plánuje laserem ­"zamést­" stopy a znovu zapisovat na dané místo ?
Odpovědět0  0
Až na to, že tomu novému logu se posmívají, že je to kříženec loga firefoxu s gelovou kapslí do pračky­/myčky.
Odpovědět1  0
První sondě to trvalo skoro 10 let. A než se, a zda­-li vůbec se sonda vypustí, tak to bude taky nějaký pátek trvat. Parkování sondy u Pluta bych viděl tak na rok 2034, když budu optimista.
Odpovědět2  0
Ten ­"porodní asistent­" se docela podobá emzákovi z filmu Alien Covenant, každopádně někde podobný obličej jsem už viděl.
Odpovědět0  0
Tak to se stát zapotí, protože třeba etesty ministerstva dopravy pro testy z autoškoly obsahují flash :D
Odpovědět0  0
Smrdělo to průserem, že ostatní státy, které ještě nejsou pod embargem, by se mohli podívat po nějaké neamerické službě. I kdyby byla horší, tak pořád by alespoň nějaká byla.
Odpovědět1  0
"Zákaz politických reklam až na výjimky­". Mě by spíš zajímali ty ­"výjimky­", jako že demokraté budou mít výjimku a republikáni ne ? Zítra se zakážou politické reklamní plakáty a pak už vlastně ani nemusíme chodit k volbám.
Odpovědět2  1
Tak jsem se koukal na jedničku a dvojku na trhu s elektronikou a tam nějak tu éru 10nm nějak citelně nezaznamenali. Tak kde to teda vázne ? :D
Odpovědět3  0
Tak když to tak vezmu. Intel už něco podobného dělal, sice za jiným účelem, ale taky to odpískal a mělo tam být X jader na jedné kartě, tehdy to měla být grafika :­) Pak měl i nějaký teraflop procesor kde bylo 80 pidi jader, i z toho nic nebylo. Ale minimálně s PowerPointových prezentací Intelu víme, že pracuje na podobné ­"skládačce­" jako AMD i když tvrdí, že ten AMD způsob je fuj fuj a jeho způsob bude lepší a hustokrutopřísný. Bohužel nejde jen procesor rozřezat a poskládat na křemík se spoji. Vývoj takové srandy trvá tak 3­-4 roky. A teď ještě záleží od kdy si Intel tak nějak začal uvědomovat, že mu ujel vlak, ne jen marketingově se tvářit, že se nic neděje. Tak od té doby počítejte 3­-4 roky a bude nový typ procesoru.
Odpovědět2  2
Jenže jsi zapoměl na jednu věc, na STEAMU je nikdo prodávat hry nenutí. Takže si to můžou prodavat třeba na DVD a věř mi ty náklady na tvorbu, distribuci a marže obchdníků budou minimálně srovnatelné. Nebo si to můžou prodávat sami na své platformě. Že jich tolik neprodají ? Zaplaťte si reklamu aby se vědělo že existuješ, že je drahá? Tak nefňukej že ti STEAM nabízí zviditelnění s obrovskou zakladnou hráčů kde si to někdo koupí.
Odpovědět1  0
A to tvrdís ty ? Co sotva vyšel zakladku :­) Od trolů jako ty čtu jen nějaké plky, ale nikdy ne nějaký názor. Asi proto že nemají žádný názor a mají za úkol jen likvidovat diskuzi, obracet témata nebo vyvolavat konflikty atd. Přes prazdniny jsi tu moc nebyl vidět, ale jak se ochladilo jsi tu peceny varený :)
Odpovědět0  0
Některé studie uvádějí 30% z celeho provozu internetu.
Odpovědět0  0
U nás jestli to bude vypadat jak s ­"dotovanými­" telefony od operátorů, tedy že jsou mobily dražší než u jedničky nebo dvojky na trhu a teprve s dotacemi se dostanou na tu cenu za kterou to prodávají normálně, tak to bude opravdu terno.
Odpovědět0  0
10 mega bude stačit tak na první dva týdny, maximálně měsíc. A teď si představ, že to je jen PS5 teď ještě xbox Scarlet a ty čísla pak stoupají rychle.
Odpovědět5  0
Já jsem zase četl, že to mělo sloužit ke komunikaci i po jaderné válce, proto tak byl i navržen, že ten paket může přijít prakticky odkudkoliv i kdyby se zlikvidovalo 99% spojů tak to 1% by pořád zaručilo spojení. Zadaný projekt ministerstva obrany měl za úkol vytvořit takovou síť, jejíž větší výpadek nebude mít za následek kolaps. Tedy nebude mít žádnou centrální složku. ARPANET se tedy již od prvopočátku navrhoval tak, aby všechny její uzly byly rovnocenné. Předem se také počítalo s tím, že ne všechny přenosy budou spolehlivé. Do projektu byly zapojeni v počátku 4 univerzity, a pak se to začalo rozjíždět.
Odpovědět1  0
Třeba si dojednali nějakou ­"podpultovní­" smlouvu, takže to nemusí být těch 30%. Řekněme, že Steam si může diktovat podmínky pro malé vývojáře, ale možná dnes už ne pro velké. Navíc si říkám, proč není na Epicu více těch pidi titulů od pidi vývojářů, když je Steam údajně tak oškubává, nebo se EA nenacpalo na Epic, když tam může vyrejžovat více. Někdo tvrdí že Epic je konkurent Steamu, ale mají cenový kartel, když ty hry na obou stojí stejně. Pokud by chtěl Epic opravdu konkurovat Steamu, tak ty hry bude muset prodávat za menší prachy. Protože dokud budou ceny stejné, ale Steam bude mít více fičur, jako je třeba diskuzní forum atd., tak Epic nebude moct konkurovat ničím jiným než exkluzivitami. Z mého pohledu je mi úplně jedno, kolik peněz dostane vývojář, vydavatel, nebo prodejce. Ten programátor, nebo grafik co tu hru opravdu vytvářeli, jsou stejně jen v naprosté většině jen zaměstnanci a určitě nedostanou podíl na zisku, ale případný zisk si vezmou manažeři a investoři, kteří tu hru ani neviděli. A kecy o tom, že když více vydělají tak vrazí více peněz do dalšího obsahu, jsou opravdu jen kecy, pro naivky.
Odpovědět3  1
Nvidia si objednala chipy u Samsungu jen proto, že u TSMC nebyly volné kapacity. Nvidia nechtela hned na 7 nm jak byl k dispozici, tak to zabrali jiní predevsim AMD a Apple.
Odpovědět4  2
V reaktorech voda zadržuje leda tak neutronové záření, ale určitě ne gama záření. A teoreticky tedy není problém se vypořádat se zářením ze slunce, ale dostat tam bagr a buldozer. Na měsíc tyhle monstra i když postavená pro měsíční pidi gravitaci, bude asi ­"sranda­" dostat, když mají problém tam dostat tunovou sondu. Kdyby šlo o to, tam jen poslat nějaký modul na nožičkách, tak je to sranda. Pošlou tam 50 raket, které od dob Saturn V stejně nemají a jen by je spojily potrubím. Takhle to budou muset zahrabat do země. Přitom ale na Marsu nevyvrtají ani díru. Lávové tunely jsou jen Měsíční teoretické předpoklady na základě ­"nalezených děr­", které by navíc byly staré stovky milionů let a i tak by potřebovali stavební úpravy. I jakýkoliv jiný způsob stínění před sluncem vyžaduje velké stavební práce, i kdyby tam měli jen stavět iglu z ledu, tak ty kostky určitě nenařežou ručně z ledu, který tam na ně bude čekat, jen ho nařezat. Takže jestli tohle je ten nejmenší problém, tak kde je ten velký problém ?

P.S. Dokumenty o vesmíru a přemýšlení vědců jak to osídlit jsem viděl asi všechny co existují.
Odpovědět0  0
Bude to boj protlačit RT jak se to snaží nabízet NVIDIA. Podle všeho AMD přijde s RT urychlovači implementovaných v shader jednotkách a o Intelu se zatím moc neví, ale něco mi říká, že přístup bude podobný. Ale optimalizace pro RT bude na straně konzolí. Uvidíme jak to bude pokračovat.
Odpovědět2  0
Jo přesně tak, pak když se něco podělá, tak jen suše prohlásí, že všechny výpočty a simulace proběhly správně, jen nám tam unikla jedna neznámá, která by se v praktickém a opakovaném testu ukázala. Bohužel z důvodů škrtů v rozpočtu jsme museli vynechat některé testy a spolehnout se na výpočty a zkušenosti našich nejlepších mladých ­(čerstvě promovaných­) inženýrů.
Odpovědět0  1
Problém je, že 3m vrták si údajně nemohli vzít sebou. Tak mají takovou zmenšeninu vrtacího zařízení na ­"provázku­". Tohle řešení má však spoustu problémů už jen tím že je to prťavé, a když jim to pak uvízne v díře, nebo Marťan drží sikovkami, tak má z toho strašnou srandu nejen ten emzák. Nevím kolik pokusných vrtů dělali na zemi, ale podle toho jakým způsobem testují, tak jim kolikrát stačí jeden úspěšný test a je vymalováno.
Odpovědět1  1
No bude muset mít jaderný reaktor, protože hodit ho do kráteru na pólu, kde není světlo, tak si baterky nenabije. Navíc astronauti v osvětlené části být nemohou kvůli sluneční radiaci. Pokud tam budou chtít mít lidi, tak tenhle problém musejí vyřešit, což je asi největší problém. Stejný problém je i na Marsu. Takže tady na měsíci si to vyzkoušejí a pak na Marsu už nebudou takové problémy s přežitím. Teoreticky.
Odpovědět0  0
Pokoušet štěstí nebudu. Navíc to mám vyzkoušené, že ve sportce nevyhrávám, tak s tou grafikou bych to taky nevyhrál :D
Odpovědět1  0
Neomezený inventář fungoval od začátku, když jste věděli jak. Pak ten bug opravily a tvrdili, že neomezenou truhlu udělat nemůžou kvůli zatížení hry. Teď za ten inventář chtějí zaplatit ? Todd Howard vykazuje všechny známky toho, že je psychopat a na lidech hrající hry mu vůbec nezáleží.
Odpovědět3  0
Tak drahý to je určitě jako prase. Vem si že musíš mít satelit schopný vypouštět tyhle tyče, které sakra něco váží. Hmotnost jedné takové tyče by byla víc jak 4 tuny. Zaměřování asi taky nebude úplně na metr přesné, ale to nemá být předností téhle zbraně. Manipulace s tak těžkým zásobníkem na orbitě sežere sakra hodně paliva, a když se něco porouchá na satelitu, tak kam pošleš několikatunové monstrum, které je stavěné, aby prošlo atmosférou a na zemi udělalo velký ­"bum­" ? Jinak je to skvělá zbraň, která při převzetí kontroly, nebo oslepení laserem, může udělat paseku ve vašem městě. Ale určitě se tam nějaká tyč, kousek po kousku dostala a sešroubovala do sebe a míří minimálně na jedno velké město :)
Odpovědět0  0
Ano na Boeingu měli testovací laser a dokázal zaměřit všechny rakety, ale sestřelil jich jen několik. Mělo jít o testy proti raketám vzduch­-vzduch. Test byl odpískán z důvodu, že by potřebovali laser 20­-30x silnější, aby to mělo smysl, úspěšnost mizerná, nestabilní a velké.V případě úspěchu, by se měl zmenšit, aby ho měli stíhačky F35­-lighting, ale nepovedlo se. Nicméně pracují na jiném. Jinak úspěšné testy byly provedeny proti raketám jen s velkým stacionárním laserem, který mají ale jen 3 země. Evropa má, ale velký kulový prd. Ty velké ale fungují podobně jako hvězda smrti, kdy se spojuje mnoho menších paprsků do jednoho většího. Tam ale dochází k velkému přehřívání optiky. Je to všechno v plenkách. Čína má sice laser co dokáže vyřadit družici, ale ne zničit. Ruský laser Peresvet, který by měl být asi nejblíže k sériovce je zatím jen ­"píár­" ruské armády, protože ­"testovací­" poligon v Sýrii proti dronům používají úspěšně Pancir­-S1 a to není laser ­(podle všeho v současnosti není nic lepšího­). Takže tolik k laserům a jejich dnešnímu vojenské užití v propagandě. Pokud se ale někomu podaří mít výkonný laser, který bude efektivně ničit rakety, tak to bude docela zvrat ve vojenství. De facto rakety jak je známe budou nepoužitelné, letadla to budou mít taky dost blbý, takže se vrátíme ke klasickým dělům a bitevním lodím s pořádnými kanóny, popřípadě gauss­-guny, protože ten tank laserem určitě v nejbližších 150 letech nerozřízneme. Ani zásadní pokrok v laseru proti raketám v příštích 50 letech nepočítám.
Odpovědět0  0
Otázka je jak rychle dokáže sestřelit ­"vojenský­" letící dron. Tohle byl de facto stacionární pidi dron. Drony co útočí v zámoří jsou daleko větší a rychle letící ­(nepočítám ty obrovské drony supervelmocí jako je RQ­-4 Global Hawk nebo S­-70 Ochotnik ­). Navíc hodně rychle se zlepšují, zítra můžou mít na sobě ­"zrcadla­" a navíc útočí v ­"hejnech­". Ale docela se těším na tohle rychle se vyvíjející odvětví DRON vs ­- ANTiDRON.
Odpovědět0  0
To nevíte, že Molotovův koktejl a dlažební kostky jsou povoleny házet jen na Čínské, Ruské popřípadě proruské policisty ­(Ukrajina­), Íránské, dneska možná už i Turecké policisty, de facto celé arabské jaro bylo v tomhle podporované atd. Naopak zakázáno a odsuzováno házet na ty ­"naše­". Schválně jak dlouho by vydržel házet v USA demonstrant Molotovy na americké policisty. Myslím, že pokud by nebyl rovnou zastřelen, tak by byl obviněn z terorismu a bez soudu by ho zavřeli ­(Patriot Act­) a už by ho nikdo do smrti neviděl. Když dva dělají totéž, není to totéž. Aneb jak kdysi řekl Prezident USA Franklin Delano Roosevelt „Je to ničema, ale je to náš ničema.“
Odpovědět3  1
Tak za prvé. To co napíšete na ­"stěnu­", není reklama, takže zde svoboda slova neplatí. Za druhé. Tomuhle stavu, kdy něco nenapíšete ze strachu banu se říká autocenzura, takže už vás dostal. A pokud vím, tak Klingonštinu ještě facebook nesleduje, takže zde vidím mezírku ve sbobodném vyjádření ;­). Jinak ja facebook z manželských důvodů zrušil, takže pohoda :D
Odpovědět1  0
Tak velká testovací platforma pro Intel. Potřebují praxi a zkušenosti jak to dělat, když už se do toho realtime RT ženou. CPU řekne jestli se to má spočítat a kde a GPU to spočítá a vyhodí stín. Wargaming udělá reklamu, Intel dodá software specialisty a ještě přihodí podpultovou slevu na procáky a třeba budou jedni z prvních v pořadí na nové Intel grafiky. Ruka ruku myje.
Odpovědět0  1
Smysluplné využití flákajících se jader CPU, a že nám poslední dobou ­"rostou­" jak houby po dešti se špetkou radiace.
Odpovědět0  3
Sám apple by si tu skříň cenil tak na 1999 USD, ale i tak je to hnusné struhadlo. No zůstanu u své Define R6.
Odpovědět0  0
Tesco, Košík, Rohlík atd., vám zásilku potravin donesou až do bytu a v přesně určený čas. Je to bez paušálu, bez zámku co vám dříve nebo později někdo hackne, bez nutnosti kamery, kterou vám taky dříve nebo později někdo hackne a je to i zdarma ­(doprava­) pokud nakupujete za určitý limit. Nevýhoda byla, že jste musely být v konkrétní dobu doma ,ale už to taky není pravda, když si to můžete vyzvednout i sami. Takže jediná nevýhoda je, že si to do ledničky nastrkáte sami.
Odpovědět1  0
Nějak si museli obhájit likvidaci konkurence.
Odpovědět1  0
Umím si to představit. Nucené licence, jsou pro Intel noční můra. No jo Shermanův antitrustový zákon, je něco čeho se bojí i Google, a proto spolupracuje s vládou USA. Takový Samsung, Apple, Nvidia nebo Microsoft s vlastní x86. I Čína by měla zájem, ale to jim nedovolí. Takže AMD tu zůstane i kdyby ho Intel měl dotovat.
Odpovědět4  0
Co pořádného konkrétně ?
Odpovědět9  0
Blitzchung zase moc dobře věděl co ho nejspíš čeká, hodně lidí ho bude sice litovat, ale to je tak všechno co se mu dobrého dostane.
Odpovědět1  4
Bez záložních zdrojů UPS na mnoha zařízeních se asi taková domácnost neobejde. Je to ochrana proti vyhození jističů, nebo jen problém s připojením elektřiny. UPS kolikrát chrání i připojená zařízení a když už vypadne proud, tak se pořád dá něco po určitou dobu dělat.
Odpovědět0  0
Ano je fakt, že Čína to může kdykoliv hrůzně potlačit, ale tyhle protesty de­-facto oslabují Hong gong, což je pro vládu v Pekingu výhodné. Navíc to vypadá, že se někdo snaží vyprovokovat Čínu k zásahu armády, zrušit autonomii a rozpustit místní parlament a tím nasrat naprostou většinu neprotestujících lidí. To by potom umožnilo americké a britské vládě vykreslit Čínu jako agresora a uvalit na Čínu sankce a mnoho amerických vazalů by se muselo k sankcím připojit. To je téměř jistota. Peking si je toho ale vědom a nechává to zatím bez nějakých větších zásahů. Pokud to protestanti nějak víc nevygradují, nebudou to moc hrotit. Navíc Čína sbírá o všech informace, především o těch co se setkávají se zahraničními konzuly a samozřejmě je moc ­"pěkně­" vykresluje jak to jen jde. Všechno infiltruje, pár tisíc agentů z pevninské Číny tam určitě je mezi protestujícími nasazeno. No uvidíme jak to tam dlouho vydrží. Moc šancí, ale Hong gong nemá. A co se týče Blizzardu, když jde o prachy nemá nikdo kámoše.
Odpovědět3  1
Stejně tam píše ­"I believe, is all cores­", a ne ­"of course, is all cores­". Takže kde jste vzali ten fakt, že je to na všech jádrech ?
Odpovědět6  0
Protože si to nechají ostatní země z toho nebo jiného důvodu líbit. Ale všichni se shodneme, že jde vždy o peníze. Když neuposlechneš, tak v USA neprodáš ani tkaničky od bot a ještě zakážou i všem ostatním s vámi obchodovat, jinak je taky zabanují. To si pak člověk spočítá co se mu vyplatí a s kým obchodovat. Ale když se někomu kazí kšeft, tak se vymýšlí způsob jak se k tomu kšeftu vrátit. Takže, čím více USA bude banovat ať už tomu říká jak chce a bez ohledu jak se na to tváří OSN nebo Haagský soud, tím více se pak svět stane na USA nezávislí. Ano, bude to chtít čas, ale když USA tlačí moc, tak taky to bude rychlejší. Ústup od dolaru, analogické platební systémy, obcházení sankcí atd.
Odpovědět0  0
Něco podobného říkal intel o procesorech, že ho už vlastně zajímají jen servery a pak přišlo AMD s Ryzen a úplně obrátil.
Odpovědět2  0
Hustý, láska na první pohled, tohle bude asi moje nová základní deska do mé stávající skříně define R5 bez prosklené bočnice.
Odpovědět1  0
Měli to spíš pojmenovat WoW Sentiment. Pro nové hráče je to hnusná grafika s nemožností pohybu­/útoku myší, ale nutným ASWD ovládáním. Ne že by ­"normální­" verze měla grafiku lepší. Když wowko začalo, říkal jsem si, že to nebudu hrát, že bych byl těžkej závislák. Před měsícem jsem to zkoušel a i když jsem se na to těšil jak malej kluk, tak zklamání bylo velké a nedohrál jsem ani měsíc. Už je to opravdu jen pro nostalgiky.
Odpovědět0  0
Samozřejmě je to hen hypotéza, ale vstahuje se k hmotnosti. Čím je díra méně hmotná tím rychleji se ­'vypařuje­'. A ano teoreticky lze obratit čas, ale vzhledem k tomu, že žijeme v ­'pravděpodobnostním­' vesmíru, tak je to nepravděpodobné :)
Odpovědět0  0
Stačí změnit zaměření z drona na něco jiného a kamikazuje to třeba psa, nebo lidskou hlavu a bude se mu říkat Mozkodrtič Mk1.
Odpovědět2  0
Tak za prvé tady plácáte nesmysli, protože si myslíte, že černá díra je smrsknutá hmota do kuličky. To je ale špatné chápání černé díry, ale na vaší obranu nejste v tom sám. Říká vám něco pojem zhroucení časoprostoru do bodu nekonečné hmotnosti a hustoty ? Navíc podle všeho neznáte pojmy jako singularita a horizont události nechápete. Víte že hypoteticky mohou existovat singularity bez horizontu události ? Za další, když už tady citujete Hawkinga, tak se zmenšující se velikostí se zvyšuje intenzita vypařování, takže čím menší díra tím rychleji se vypaří. Navíc supermasivní černé díry by se ­"vypařovali­" mnohonásobně déle než je předpokládaná životnost vesmíru. Ty poloměry pro zhroucení hvězd platí, ale jen jedním směrem, opačně to nefunguje. Něco si přečtěte o černých dírách o primordiálních černých dírách, entropii, teorii kvantového pole a holografickém principu to všechno s tím souvisí a pak nebudete dostávat ty mínusy za nesmysli. Samozřejmě hodně toho je v teoretické fyzice, ale předpokládejme, že tyhle teorie vymýšlejí a počítají mnohem chytřejší lidé, takže to pro nás budu brát jako fakt.
Odpovědět3  0
Tak matematický model podle které udělali tu černou díru navrhl Kip Thorne, který patří k nejvýznamnějším světovým expertům v daném oboru a dále pracoval jako konzultant pro film, aby černá a červí díra byla co nejreálněji zobrazena. Jeho rovnici podle všeho použila i NASA, protože bylo ostatními vědci konstantováno, že je natolik přesná, že se dále bude používat k vědeckým experimentům a simulacím.
Odpovědět0  0
Mě spíš připadá, že ta nová generace by nejraději spáchala vlastní eutanázii pro záchranu světa pro snížení CO2 z jejich dechu a jiných skleníkových plynů z jejich zadnic. Minimálně však dohled nad porodností obyvatel jako mají v Čině. Spíš tyhle režimy budou vzkvétat, i když jim budeme říkat jinak. Aneb k záchraně světa vstříc k diktatuře co omezuje porodnost, maso a cenzuruje nepohodlné informace, třeba i jiné teorie vzniku globálního oteplování.
Odpovědět4  1
V některých přesně specifických úlohách je již dnes kvantový počítač nadřazen. Bohužel, nebo bohudík je naprosto neuniverzální. Takže zatím musí být přesně navržen na danou úlohu a pak ho stejně umí ovládat jen ­"pár­" lidí na světě. Je to docela sranda dělat na něčem co nikomu ani nedokážete vysvětlit jak to funguje :D
Odpovědět0  0
Taková ošklivější simulace černé díry. Úplně stejná, ale mnohem hezčí, děsivější a uvěřitelnější je ve filmu Interstellar. Skoro to vypadá, jako by NASA okopírovala tu filmovou, jen ubrala na jasu a zabarvila do oranžova. I když, když si člověk zjistí jak k té filmové černé díře ­"GARGANTUA­" přišly, tak se ani nedivím.
Odpovědět0  1
Stát u nás nedokázal rozjet ani pořádně bez problémů systém registrace vozidel, tuhle kameru s datovým přenosem co by ­"položilo­" internet v téhle republice mít ještě dlouho nebudeme, aby nám bránili demokracii.
Odpovědět2  0
Oni potřebují peníze, protože noviny již nejsou žádný výnosný byznys a prakticky se v mnoha případech musí dotovat nebo je jejich zisk jen velice malý. Jejich význam je ale důležitý z hlediska ovlivňování voličů­/lidí. Očekávám, že když nehnou s googlem, tak se noviny, samozřejmě jen ty se ­"správným­" názorem, budou dotovat nějakou formou z rozpočtu EU, aby nadále mohli šířit propagandu...., pardon pravdu a být ­"nezávislí­" Ale jak víme, koho chleba jíš...
Odpovědět2  2
Oni se tomu vážně diví ? Oni to prostě nechápou a nikdy nepochopí. Jsou to politici, ne lidi.
Odpovědět15  0
To se může vymstít, klidně začnou prodávat jen herní čas k dané hře a nazdar a příště si někdo rozmyslí kecat kapitalistům do jejich kšeftů.
Odpovědět1  1
K dostání jsou, jen je ani nezaskladňují. Takže když si ho objednáš tak ho do týdne dostaneš, jako já :)
Odpovědět6  2
To jste žil v jeskyni ? Ještě řekněte, že jste neslyšel jména jako Assange a Manning ať si vás můžu zaškatulkovat.
Odpovědět2  0
Víš kdo TSMC nutí stavět továrny a hnát se za nm ? Zákaznící a konkurence, neboli prachy. Když je přetlak staví se a předělávají továrny, ale to trvá pár let, podívej se na intel, nejde jen tak si postavit továrnu a dosypat na trh procesory co chybí. Než se ta továrna postaví je ten prcesor zastaralý. TSMC teď bude dělat 7+, takže si nemyslím že nic nedělají. Po AMD je teď větší poptávka než bývalo, tak se dodávky opožďují. Taková podpásovka byla od GlobalFoundries, kde jsou její bývalé továrny a jejich rozhodnutí zastavit vývoj pro 7nm výrobní proces. Dnes by z toho těžili oba. AMD díky nižším cenám a GlobalFoundries díky dnešnímu přetlaku po 7nm. A pokud jednou bude mít AMD prachy, tak si možná nějakou továrnu postaví, ale hodně o tom pochybuji. Nvidia prachy má a továrny nestaví, Apple má mega moc peněz a taky nestaví továrny pro svoje procesory a čipy a teď zkus hádat proč.
Odpovědět7  2
Spíš jen potvrdil to co už všichni dávno tušili. Tehdy to byla ještě konspirace, dneska je to už samozřejmost a ještě s toho dělají přednost. Sledujeme vás pro vaše bezpečí, způsob života a ochranu demokracie :)
Odpovědět3  0
To je strašná zkratka, to si nemůže každý udělat svoji ? Já si říkal v názvu co se do toho plete evropská vesmírná agentura. A ona je to zkratka někoho jiného. Měli by si vzít příklad z někoho, kdo žádnou zkratku nemá, třeba český ústav robotiky a kybernetiky :D
Odpovědět1  0
Skoro jak Zolův algoritmus z filmu Kapitán Amerika. Dnes se dá ­"UI­" natrénovat na hledání kohokoliv, pak už stačí jen psát konkrétní seznamy lidí....
Odpovědět0  0
V Číně se o to alespoň snaží i kdyby vyráběli ty nejpomalejší, tak pořád vyrábějí. Jen doufám, že i jednou v Evropě si budeme vyrábět něco vlastního pro sebe.
Odpovědět6  0
Facebook to směřuje k tomu, že co se dnes na facebooku kupuje za prachy, bude jen za jeho novou kryptoměnu.
Odpovědět0  0
Pokud vím, tak veškeré pokusy s UI v tomto směru skončily blbě a systém se musel vypnout, protože se vymkl kontrole nebo považoval člověka za hrozbu.
Odpovědět0  0
Raitracing, umělá ­"inteligence­". Tak jednou snad použijí i meshsmooth a lepší textury :D
Odpovědět0  0
Pokud vím tak Nvidia ma svoje Tegra řešení. Takže to k tomu můžeme teoreticky započítat jestli není tak si udělejte vlastní graf :D. Navíc z jednoho grafu je vidět že je to 70­/30 pro Nvidii vs AMD v neintegrovanych kartach, takže nechapu ten smutek se započítáváním intelu. Ale tak domluvte Nvidii ať dodává svůj návrh grafik do inteláckého procesoru nebo jen na interposer a určitě si to zákazníka najde a příště budou lepší grafy :­)­)­)­)­))
Odpovědět1  0
Tak se v USA dostanou na evropské ceny pro koncové zákazníky, nebo i malinko víc. Ale všude se tvrdí, že se tam mají tak dobře a že tam mají tak vysoké platy a nejvyšší úroveň demokracie, že je to nemůže nijak ohrozit. Jak finančně tak morálně.
Odpovědět4  0
Asi bývá problém to udělat menší se stejným rozlišením. Udělat 55­" ve 4K je asi něco jiného jako udělat ve 21.6­". Navíc TV bývá děsně pomalé co se týče odezvy. A mohl bych tu mluvit dlouho, ale předně to budou vždycky prachy. Nejdřív si namastit ­(protože zájem o ně je­) a pak to možná začít prodávat za normální cenu i ostatním.
Odpovědět0  2
Díky že už mě teoreticky nesleduje Apple a její smluvní partneři. Tak ještě ten zbytek, světové vlády a jejich tajné služby. Můj zaměstnavatel, dále televize od Samsungu, Amazon a především Google, ale ten je ­"dobrovolný­", protože nechci reklamu na vložky, ale pro mě relevantní věci.
Odpovědět1  0
Už jsi někdy plaval s kýblem pod vodou ?
Odpovědět0  1
Tyhle patenty kde se de­-facto nic normálního nepatentuje je opruz. Jak si někdo může patentovat třeba zařízení pro kopání sebe sama do zadku ? Nesmyslnost zastaralého patentového zákona je třeba masivní rozvoj 3D tisk až po skončení doby platnosti některých patentů nebo Čína.
Odpovědět3  0
S turbo boost je tuším spojeno mnoho věcí, ne jen teplota. Takže jestli se spřísnili nějaké podmínky co vyhodnocuje procesor, tak toho turba nedosáhne pokud nebude ­"chtít­". Každopádně teorií je dost, uvidíme co se potvrdí.
Odpovědět0  0
To se za chvilku dostaneme k velkokapacitním ­"disketám­". Proč jednoduše teda neudělají PLC paměť ­(neplést si s PLC automatem­) a doma se teprve rozhodnu jak chci danou paměť zapnout. Třeba 1­/3 jako SLC, 1­/3 jako TLC a zbytek jako to ultrapomalé PLC. Řadič se s tím bude muset porvat, ale já bych měl na výběr jak rychlou nebo velkou paměť budu mít.
Odpovědět6  1
To je jako krize ve vývoji her ? Remastery starých klasik, raytracing do kostičkových her a na jaře to bylo DirectX 12 do ­"semnikdyDX12­" windows 7 pro wowko jehož grafika je taky předpotopní.
Odpovědět4  3
Nebo nás jen zaměřují pro transwarp, nebo pro odstřel vesmírnou ­"bouchačkou­" na planety :)
Odpovědět1  0
Tak po ukončení experimentu komunismu na lidech, byly v oblibě pravicové názory, pak začal přicházet liberalismus, který se mění podle všeho na nějakou formu levicové diktatury. Říkejme tomu neomarxismus. Už to není diktatura proletariátu, ale diktatura zelených ­(maskovaní komunisti­) pirátů ­(maskovaní komunisti­-anarchisti­) a liberalů TOP09 a začína nám fialovět ODS ­(páta kolona západních mocností­). Většina novinářů hlavního proudu podporuje jejich pravdy. Takže jaké budou asi tak zprávy po cenzuře ? Ještě že se nespoléhám na facebook, ale na Andira. Jakmile se k něčemu vyjadřuje, jsem ve střehu :)
Odpovědět5  1
Takže od 50 USD měsíčně znamená cenu v zimě, kdy je dlouho tma a pod mrakem.
Odpovědět0  0
Podle některých měřítek není inteligentní život ani na Zemi, takže doufám, že někde na tom jsou lépe a není tam člověk nebo jemu podobný tvor. Panspermie by mohla být svině.
Odpovědět2  0
Počkej si až oznámí Wolfenstein 3D s podporou ray tracing. To se bude slintat blahem.
Odpovědět2  2
Kostikčková grafika jak vystřižená z her roku 1998 a přidají do ní ray tracing. Už vidím ten titulek pro Minecraft: doporučená grafika RTX 2080ti pro plnohodnotný grafický zážitek :D
Odpovědět0  4
Tak na HBM pracovaly tři společnosti. Samsung, AMD a SK Hynix. AMD je tlačit nemusí, nevyrábí je, jen se podílelo na vývoji a samozřejmě je tedy použili jako první a navíc je nakupují s velkou slevou. Jediný problém takového řešení je cena. To že je AMD cpalo i do ­"herních­" karet bylo způsobeno jen tím, že by se muselo hodně věcí předělat, aby tam šlo napojit GDDR paměti, takhle jen upravily software a začali výpočetním kartám říkat ­"herní­". Výsledek sice všechny nepřesvědčil, ale lepší než drátem do oka.
Odpovědět1  0
Tak v dobách studené války peníze u těchto projektů nehrály roli, důležitý byl výsledek. Nejdůležitější byli právě odborníci a špionáže na obou stranách. Tehdy navíc všechno bylo nové, neexistovaly zastaralé technologie, nebo postupy, které by se modernizovali, museli se teprve vymyslet vše se dělalo na papíře. Dodnes nechápu tu preciznost mít rozkreslenou celou raketu Saturn 5 na papíře do posledního šroubku a vyznat se v tom. To je problém hlavně dnes a to máme PC a software o kterých se jim tehdy ani nezdálo. Ono kdyby se chtělo, tak na Marsu bude stálá základna do roku 2050, ale ono se moc nechce, nikdo nikoho nikam netlačí jako v dřívějších dobách. A i přes velkohubá prohlášení o blízké kolonizaci Marsu to bude až za delší čas, to by se muselo lidstvo vzchopit a udělat jednotný vesmírný program. Měli bychom ale nejdřív postavit základnu na měsíci a tam si to vyzkoušet. Když se něco podělá tam, tak existuje větší šance ty lidi zachránit než když se něco podělá na Marsu.
Odpovědět0  0
Tak tu máme alespoň fanatika z jiné stáje...
Odpovědět0  0
Prostě ta výroba je ­"nepřesná­" jako prase, jednou je to 10 podruhé 20.
Ale řekl bych, že asi každá vrstva to má jinak, tak z toho ten velký rozptyl.
Odpovědět0  0
Dodnes jsem si myslel, že jádro Jupiteru je z kovového vodíku, které vytváří brutálně silné magnetické pole. A že většina materiálu je Vodík a helium, zbytek je zanedbatelný. A ­"dnes­" se jako zjistilo, že před 4,5 miliardami let do něj vrazila planeta a dodnes z toho má vrásky ? Něco mi tu nehraje.
Odpovědět1  0
Rozhodně to nebude herní, ale výpočetní záležitost, kterou bude ideálně dodávat v kombinaci s EPYC.
Odpovědět2  0
Co se dá zjisti s určitostí, tak je ta RAM u Lenova daného notebooku a rozebral jsem ho a smůla pro Vás, ta ramka je ve slotu. Díval jsem se i na youtube, abych porovnal i jiné, jestli to není třeba nějaká jiná edice, ale prd.

A kde jsem řekl, že děláte něco blbě ? Jo možná s tím že jste porovnával dvě ­"auta­" a u jednoho jste si přimontoval spoiler, větší kola, sportovní sedačky atd. a říkáte, jak je to tovární auto, které to má v základu předražený a s menším spoilerem ?

Co se týče požadavků na vašeho tchána, ano o tom vím prd, nic konkrétního jste neřekl ­(jen ne hry­), a ano ramka se dá nacpat i něčím jiným třeba Chrome nebo TIA Portal od Siemense, který z nějakého důvodu postupně zabírá veškerou dostupnou ram, ale taky mi můžete tvrdit, že na tom bude konvertovat videa a bla bla bla a že máte doma NAS a ve sklepě server. Já můžu tvrdit, že ten notebook nebyl manželky, ale babičky a že na tom hraje šachy s vaším tchánem.

Takže ano debatovat můžeme dlouho, ale o něčem co si můžeme navzájem ověřit.
Odpovědět0  0
1­) Pro mě notebook pod cca 30.000 Kč není notebook, ale převlečený mobil s x86 procesorem.
Ale líbí se mi, že prostě vykucháte notebook přijdete o záruku a vybavíte ho novým hardwarem :D

2­) Nebudu se hádat o ­"kvalitách­" TN oproti IPS, ale numerická klávesnice je bonus, ale upřímně jak často jí bude dotyčný používat ? Pro mě je i 15,6­" málo.

3­) Bohužel daný notebook nemá integrovanou RAM, ale má ji ve slotu a je tam jen jeden. Takže upgrade jedině o SSD nebo zahodit tu RAMku a pořídit si novou 16GB a to ještě bych se modlil jestli to tomu notebooku sedne. Bývají s tím problémy.

4­) Manželka má 14­" který ji vyhovuje co se týče velikosti a přenositelnosti, strčí ho i do větší kabelky. Pořídil jsem jí i numerickou klávesnici, ale nikdy jsem jí to neviděl použít :D A snad jen jednou si sedla s ním ke stolu a připíchla si na něj velký monitor.

5­) Všechny data co potřebuje se ji vejde na hlavní disk. Multimedia má sice na externím disku, ale taky je nepotřebuje denně a jako pohodlný člověk se raději dívá na TV připíchnuté k domácí multimediální databázi.

6­) Pokud nepotřebuje herní výkon, tak ty RAMky navíc jsou mu k ničemu 8GB stačí obyčejným smrtelníkům s notebookem a podstrčil bych mu i3 za 10k a tu pak vykuchal.

7­) Můžeme takhle debatovat celý den :)
Odpovědět0  1
Taky jsem AMD fan a mám v PC AMD procesor a NVIDIA Grafiku. To že je někdo někoho fanoušek ještě z něho nedělá fanatika :D A kecat tady nějaké nesmysli o demokracii a levičácích, kteří podle všeho jsou všechno jen ne demokrati, tak to se tu může strhnout bouře.
Odpovědět0  0
Přečti si příspěvek od honza1616, třeba tě něco trkne.
Odpovědět0  0
Jo aha tak to jste teda vážně odborník, porovnávat notebook za 13.000 Kč se 4GB RAM, 256GB SSD a 15,6­" TN panelem, proti ­"drahému­" 16.000 Kč 8GB RAM, 512GB SSD a 14­" IPS panelem. Jako slušný, tak to se musí nechat....
Odpovědět3  1
Mínusujou protože pořád nevíme odkud berou tu hodnotu třeba 14nm. Protože většina lidí nemá ani potuchy jak funguje takový tranzistor a z čeho se skládá a já pořád vidím nic neříkají čísla. Jen SOURCE zabořen do GATE, takže je obklopen jakoby třemi stranami, takže FinFet neboli Tri­-Gate. Budeme­-li brát 14nm intel, tak Fin Pitch je 42nm, Gate Pitch je 70nm, Interconect Pitch je 52nm. Pořád nevím kde se bere ta hodnota 14nm. A honza1616 fakt plácá úplné blbosti, ale to většina lidí :)
Odpovědět1  0