Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od DarkRichelieu (11)
Porovnával jsem si nějaké notebooky a neviděl jsem nějaký zásadní rozdíl, spíš když už něco tak v lehký neprospěch intelu. Ale ruku bych do ohně kvůli tomu nedával. U intelu je větší výběr, ale jsou tam i hodně drahé kousky.
Odpovědět1  0
Zajímavé je, že většinou se tu obávají návalu druhé strany jen Intel fan. Nikde jsem neviděl ještě napsáno od nějakého AMD fan, ­"jeeee teď přijde ta ­"modrá­" smršť od Inteláků. Chápu, že mínusy jsou jen červené, ale nářeky jsou jen intelácké.
Odpovědět4  3
Tak porovnávat se to dalo u ZEN 1, kde intel měl menší čip a ještě grafiku k tomu, ale u ZEN 2 je to složitější vzhledem k tomu, že samotný chiplet je na ­"7nm­" a k tomu je potřeba ještě ­"14nm­" I­/O křemík, který dokáže obsluhovat 2 ­"procesory­". Schválně v uvozovkách protože tyhle nanometry jsou jen marketing, a někdo by mohl nabýt dojmu, že tranzistor má velikost 14nm, ale on je ve skutečnosti násobně větší. Vlastně ani jsem nikde nezjistil odkud si ten údaj cucají z prstu. Wiki sice něco o tom píše, ale tak věřte tomu :)
Odpovědět4  0
Nižší napětí zase nepomáhá tranzistorům změnit stav z 0 na 1. Takže problém nestability je zase někde jinde. Každý kus křemíku se chová jinak, jak se hezky říká, když vyhrajete křemíkovou loterii, tak se dá podvoltovat a zároveň zvýšit frekvenci.
Odpovědět0  0
Tak jak tak všude čtu, tak zatím to vypadá, že na Mars bychom nedovezli v pořádku ani mrtvoly. Přitom ambice mají všichni přímo megalomanské, kdyby totiž člověk četl jen ty pozitivní zprávy, tak by mohl dojít k dojmu, že v roce 2030 tam již bude trvalá, soběstačná základna, která bude mít prostředky zvětšovat svůj životní prostor pro následnou expanzi dalších lidí. Podle statistik vše co letělo třeba jen kolem Marsu mělo 20% úspěšnost.
Odpovědět2  0
Tak blower chladič je na prd, určitě by to šlo srazit na méně, ale pak se musí pořádně roztáčet turbína a řve to jako prasata na líbánkách. Ještě tak před rokem jsem vlastnil stejnou ­"prasárnu­" jiné grafiky, a abych držel teplotu nízko, muselo to řvát :­( Uvidíme jaké teploty budou mít pak nereferenční grafiky, blower do mého kompu již nikdy nesmí přijít.
Gamers Nexus na druhou stranu tvrdí, že bývá problém s nedostatečným přítlakem chladiče na čipy některých karet a dá se to řešit, ale i tak je to pořád jen blower.
Odpovědět2  0
Jenže dnešní komunisti by nemohli dělat vše co komunisti po válce. Nemaji za sebou mocnost jako sovětsky svaz a lidi už vědí, že s komunismem to nemělo moc společného. Skončily bychom stejně jako nějaká banánová republika z jižní ameriky.
Odpovědět4  1
Ano umělá magnetosféra, to je docela důležitá věc a o které se mluví, NASA na něčem pracuje, ale reálné použití je nejdřív tak 10 let. Ono zastínit loď olovem, proč ne, akorát to olovo váží jako prase a to jsou mega komplikace. Pak tu máme i Mars a tam taky není o co stát. Všichni chtějí na Mars, ale pochybuji že se tam dostanou v příštích 25 letech.
Odpovědět1  0
Buď vyvinout nové materiály, nebo se postupně zbavovat pohonných jednotek a nasazovat nové ­(při dlouhodobém použití­) Ovšem to je zrovna něco co nás trápit nemusí, pokud se dostaneme do bodu, kdy budeme chtít poslat něco k planetě v jiné sluneční soustavě, bude to nejspíš nějakým způsobem rychle letící kapsle, která otevře několik kilometrů velkou solární plachtu, která bude nadále urychlována výkonnými lasery. Ve sluneční soustavě bude stačit reaktor na pár let. S dnešním jaderným pohonem se moc daleko nedostaneme, tedy pokud nebudeme tlačit loď jadernými výbuchy. Zbývá už jen nějaký druh jaderné fúze Helia 3, nebo ještě exotičtější antihmotu. Od obojího jsme ale ještě minimálně 50­-100 let daleko.
Odpovědět0  0
Tak zjišťují se příčiny proč tomu tak je. Třeba se dojde k zjištění, že za to může temná hmota, axiální rotace, nebo přítomnost černých děr na okrajích galaxie. Jde tu o poznání, které vede k pokroku. Pokrok je něco, díky němuž dnes můžete pokládat otázku praktického využití. Pokud by nebyl pokrok, dnes jste stále na stromě. Pro vás to třeba nemá žádné praktické využití, ale pro jin lidi to může mít nesmírný význam.
Odpovědět3  0
Tak jedna z vyslovených hypotéz je působení temné hmoty. Může to být i chyba Matrixu :D
Odpovědět2  0
No nevěřil jsem, zjistil jsem si to a teď se stydím. Takovou dobu jsem žil v bludu s tou hmotností, nějak mi kdysi ušlo že je taky relativistická :­( Ale má to i své kladné stránky, do ca 90% rychlosti světla to je ještě ­"reálné­" k dosažení.
Odpovědět0  0
Pokud by AMD krachlo, tak ho někdo bude chtít koupit a koupí ­(otázka jen je komu by to americká vláda povolila, tím se docela zmenšuje okruh­). Pokud ne, tak by Intelu s největší pravděpodobností hraničící s jistotou hrozilo rozdělení ať už na základě Shermanova zákona, antimonopolních úřadů nebo evropskou komisí končeje.
Intel to ví, americká vláda to ví, evropská komise to ví, takže v klidu. AMD tady bude dál, protože kdyby Intel mohl, tak už dávno žádné AMD není. Být po jeho, nechal ho dávno zkrachovat nebo by ho koupil.
Odpovědět0  0
Tyhle apokalyptické vize budoucnosti tu jsou s námi co je lidstvo lidstvem a vždycky ­"to­" muselo přijít prakticky hned. Ať už náboženské, vojenské atd. Dneska je to ekologický náboženský fanatismus, kdy si někdo myslí, že nás spasí baterie a sluneční elektrárny a přesun neekologické výroby do zemích třetího světa, abychom předstíraly, že žijeme ekologicky. Prdlajs země se otepluje a ochlazuje po miliardy let, byly tu doby ledové a doby vysokých tepot a žádná lidská stopa v tom nebyla tehdy nebyla, leda tak prdy ­"metan­" pravěkých lidí. Navíc, pokud by lidstvo chtělo něco změnit­(například i taková jednoduchá věc jako je světový mír a ­"zničení­" chudoby­), muselo by od začátku změnit způsob chování, ale to nejde, protože je člověk hamižný sobecký parchant, proto nefunguje komunismus, ale velice úspěšně funguje kapitalismus. Proto máme mocné a bohaté zbrojovky a chudý červený kříž. Proto se bohatí slétají v desítkách soukromých tryskáčů na ekologické konference kde kecají nějaká pokrytecká líbezná hesla. Boj o ekologii je jen boj o prachy.
Odpovědět0  0
Má to jeden háček, hmotné těleso nedokáže dosáhnout rychlosti světla. Podle speciální teorie relativity totiž se vzrůstající rychlostí roste i hmotnost tělesa. Tohle se na druhou stranu ale citelně projevuje až někde u 90% rychlosti světla, kde se třeba vaše hmotnost zdvojnásobí, pak křivka leze strašně nahoru. Jedna z dalších komplikací je, že ne všechno váží stejně, takže některé věci by byly těžší než jiné, což by vás asi trochu rozsračkovalo :­) U rychlosti světla by jste navíc potřebovali nekonečné množství energie :­) Realisticky se mluví o cca 50% rychlosti světla při použití antihmoty. Stejné je to i s časem, kdy se nějak začíná projevovat nějaký patrný rozdíl někde kolem 50% rychlosti světla a při teoretické 100% rychlosti světla by se z pohledu pozorovatele zastavil čas na lodi co tou rychlostí letí, neboli cestování časem, ale jen dopředu, smůla. Co se týče warp pohonu, tak teoretický byl potvrzen někdy v roce 1994 nějakým mexickým vědcem. Problém byl, že energie potřebná pro vznik warpového pole, které by mělo být údajně ­"rychlejší­" až 10x než světlo, je potřeba totální anihilace hmoty o velikosti Jupiteru. Mnoooo další analýzy prý vyžadují ­"jen­" anihilaci pár tisíc tun hmoty. Tak či tak, potřebujeme, vyrábět antihmotu ve velkém. Pak, pokud tu ještě bude lidstvo, se můžeme o něčem konkrétním bavit.
Odpovědět0  0
To jsi neviděl počítač na evidenci prádla v Motolské nemocnici :D
Odpovědět1  0
Samsung na tom s vytížeností nebude o moc lépe a intel ma letité problémy se svým 10nm. Takže tak pesimisticky bych to neviděl.
Odpovědět2  0
Energie výbuchu 100 megatun TNT je daná, a je jedno jestli to je šutrem, atomem nebo 100 megatun krabic TNT. Uvolněná energie v daném okamžiku se chová stejně. Všechno co bylo nutné k tomu průletu 100m ­(60­-130m­) šutru jsem dal do výpočtů a výsledek vylezl. Taky se s vámi nehádám o blbostech ohledně atomovky. Energie uvolněná atomovým výbuchem se vytváří podle známého vzorce E=m*c2 a přemění se tak řádově procenta hmoty štěpného materiálu. Z místa výbuchu je přenášena zhruba takhle:
tlaková vlna — 40–60 % celkové uvolněné energie
tepelné záření — 30–50 % celkové uvolněné energie
ionizující záření — 5 % celkové uvolněné energie
radioaktivní látky — 5–10 % celkové uvolněné energie
elektromagnetický impuls

a to beru ­"klasickou­" atomovku. Můžu sem plést neutronovou, kobaltovou, třístupňovou termonukleární bombu nebo dělení na strategickou či taktickou jadernou zbraň, nebo že efekt bude jiný když bomba bouchne ve městě, nebo v moři. Řešíte tu nesmysly. Ten 60­-130m šutr co kolem nás prolétl jsem narval do rovnice a vyšlo co vyšlo ­(100m­) Kráter 1.800m hluboký 650m cca 93 Mt TNT. V porovnání nejsilnější odpálená atomovka byla Car­-bomba ta měla ­"pouhých­" 58 Mt TNT můžete se někde dočíst podrobnosti. Zkrátka je jedno jak tu energii uvolníte, jestli kinetickým nárazem hmotného a rychlého tělesa, štěpením, nebo odpálením milionu tun TNT. Krátery budou jiné, protože šutr se snaží zavrtat do země, zatímco atomovka se nechává vybuchovat nad zemí ­(čím silnější tím výš ­" jednotkách kilometrů­") ale pořád se ta energie projevuje jako kinetická a excitační a jiný výsledek nebude. Měl by jste si něco o dané problematice najít a nastudovat, vrátit se za 4­-5 let a můžeme pokračovat v debatě. Takhle se snažíte reagovat na něco o čem nemáte ani páru a jen si myslíte. Měl by jste méně myslet a více vědět. Haug!
Odpovědět0  0
Jo existují na to aplikace, dokonce i NASA má docela brutální, ale tam se strkají data z teleskopů atd. Použil jsem jednu ­"jednodušší­" sranda byla u 100km šutru, tam to podělá i rotaci a hne to zemí kousek z pravidelné oběžné dráhy. Akorát že nepřežije ani bakterie, takže je to bezpředmětné :D
Odpovědět0  0
Dal jsem jasný příklad toho z čeho jsou složené a jak je to velké a ještě za předpokladu, že se to nerozpadne protože takový ­"balvan­" nebývá monolit, ale je třeba narušen od předchozích srážek v kosmu, protože variant je prakticky nekonečné množství. A samozřejmě, že dopad takového kusu je jednou za cca 3700 let a náraz do jaderné elektrárny je nepravděpodobný, ale o to tady nešlo. Šlo o to, že vám připadalo, že takový šutr se nedá srovnávat s atomovkou a ano nedá, atomovka je prskavka proti takovému kusu šutru. A takový šutr dokáže zničit víc území, než ta atomovka dokáže zamořit radiací. Na zemi už bylo dopáleno přes 2000 jaderných zbraní a i tak nejvíc radiace dostávám, tak akorát od sluníčka nebo na rentgenu :­) Dokonce i přeceňovaná radiace Cesium 137 z Černobylu byla prakticky neškodná. Více radioaktivního bordelu bylo ve vzduchu díky zkouškám jaderných mocností a v roce 1962 jich bylo nejvíc a i tak to bylo prdlajs. Myslím, že při jaderné válce to asi nikoho zajímat nebude, bude jí dost pro všechny :D
Odpovědět0  0
Ano radiace z toho asteoridu nejspíš nebude, ale to je tak jediná výhoda. Ale co když to narazi na jadernou elektrarnu, nebo nedejbože sklad vyhořelého jaderného odpadu? To vše nic neměni na tom, že destrukce i té nejsilnější jaderné zbraně vyrobené člověkem je úplný prd proti 100m šutru, který dopadne na zem.
Odpovědět1  0
Proč myslíte ? Uvolněná energie se dá spočítat a je úplně jedno jak tu energii získáte. Následky jsou pak stejné.
Odpovědět1  0
Tak obecný předpoklad znamená, že by dopadl na zem a udělal bum. Rychlost jakou bude mít při dopadu se dá těžko spočítat, když nevíme spousty parametrů, ale budeme­-li předpokládat nejčastější typ, tak je to chondrit ­(kus šutru­) a ten by při této velikosti a vstupní rychlosti určitě dopadl a moc by nezpomalil o atmosféru. A i kdyby záhadně nedopadl, tak by to skončilo jako v Tungusku a tam se mluví o 60m. Pokud by to byl kovový meteorit, tak nazdar bazar s územím kam by dopadl.
Názorný příklad pro šťourala jsem si dal tu práci a nechal udělat tři výpočty s průměrem 100m, když to bylo někde mezi 60­-130m s nejčastějším úhlem dopadu šmejdu z vesmíru na zem kolem 45°

100m kus ledu ­(1.000kg­/m3­) pokud se nerozpadne, tak dopadne na zem 56m kus ledu rychlostí cca 18.000m­/s, co udělá kráter do země zhruba 800m a hluboký 280m. Energie je 37 Mt TNT ­(Hirošimská ­"prskavka­" 15 kt TNT­)
Třeba 80m kus ledu už nemá šanci proletět aniž by se nerozpadl.

100m kus šutru ­(2.500kg­/m3­) pokud vydrží průlet tak doletí 97m a dopadová rychlost cca 23.000m­/s. Kráter 1.800m hluboký 650m, Magnituda Richterova stupnice 5.9. Energie 93 Mt TNT

100m kus ­"železa­" ­(8.000kg­/m3­) dopadne 99m s rychlostí 24.000m­/s, kráter 2.800m s hloubkou 1.000m. Magnituda Richterova stupnice 6.2 a energie 300 Mt TNT.

Takže obecný předpoklad byl ještě značně optimistický. A i kdyby to byla ta první varianta ­(kostka ledu­) a rozpadla se před dopadem srovnatelně s Tunguskou událostí, tak stejně nazdar bazar. Odhady jsou u Tunguzské ­"záhady­" mezi 10­-30 megatunama TNT ­(2.000 atomovek na Hirošimu­)

Pro srandu 10km kamenný šutr se stejnou relativně pomalou rychlostí a úhlem dopadu 45° když stojíte 1.000km od dopadu :D

Výpočty
Počáteční energie tělesa=3.92863625E+23 Joule
Tatáž energie v MT=93.538.958,3333 megatun TNT

Průchod atmosférou:
Těleso se začne rozpadat ve výšce 65417m Při průletu atmosférou vlivem žáru a opadávání povrchových částí ohoří na průměr 9.991m a dopadne na Zem rychlostí 24.483m­/s.

Dopad na zem:
Vznikne komplexní kráter, který je nestabilní a začne se plnit sesuvy a magmatem.
Počáteční průměr kráteru 70.062m.
Počáteční hloubka kráteru 24.770m
Konečný průměr kráteru 87.578m.
Konečná hloubka kráteru 1.530m

Termální efekty:
Průměr ohnivé koule 146.360,0m
Doba trvání radiace 1902 sec.
Radiace v místě pozorovatele ­(vy 1.000km daleko od dopadu­) začne za 5 vteřin po dopadu.
Pozorovatel uvidí 31% žhavé koule.
Viditelná část ohnivé koule bude 10x větší, než Slunce.
Tepelná expozice=58.3590265031 MJ­/m2
Tepelná radiace bude 239x větší, než od Slunce.
Pozorovatel shoří ještě před příchodem tlakové vlny, nic z něj nezbude.
Šance pozorovatele na přežití se radiací sníží o 100%.
Zemětřesení vyvolané dopadem kosmického tělesa:
Magnitudo Richterova stupnice m=9.9
V místě pozorovatele zemětřesení má stupeň 4.8 Mercalliovy stupnice a projeví se takto:
Drnčení oken, cinkot příborů a nádobí, zdi vydávají praskavé zvuky.
Lze rozpoznat v krajině, probouzí spící, praskání oken, kyvadlové hodiny se mohou zastavit ­(28 ­- 50 mm­/s2­).

Příchod tlakové vlny
Rázová vlna dorazí na místo pozorovatele za 3030 vteřin po dopadu.
Maximální přetlak=428633 Pa.
Maximální rychlost větru=2213 m­/s
Hluk v místě pozorovatele=109 dB
Tato přetlaková vlna má v místě pozorovatele tyto účinky:
Zničí cokoliv, na co narazí, bez ohledu na to, zda se jedná o ocel, beton nebo kámen.

Globalni efekty:
Materiál vyvržený po dopadu do atmosféry zakryje slunce úplně na řadu měsíců. Vážné změny klimatu.
Bez významné změny oběžné dráhy. Bez významné změny doby rotace Země a vychýlení její osy. Bude přetaveno 2.17599703476E+13 tun materiálu.


Odpovědět5  0
Třeba jim to google bude chtít zpoplatnit, když jim to před tím nechával zadarmo. Oni by se politici ani neobtěžovali, ale lidé jim přestávají číst tu propagandu v takovém množství, aby to vůbec skončilo třeba na 0. A navíc proč za něco platit, když se to jinde dozvím zadarmo. Noviny se vždy používali na ovlivňování lidí a taky se na tom dalo dost slušně vydělat. Dneska už jen ovlivňují veřejné mínění, ale už ne tolik. Nějak si tu propagandu budou muset zaplatit a tohle vypadá ­"lépe­" než pokusy o ochranu pilířů demokracie tím, že se budou periodika dotovat rovnou z rozpočtu.
Odpovědět1  0
Asi jako ty ­"nezávislé­" Intelem sponzorované testy procesorů Core I9­-9900K proti zpola deaktivovanému Ryzenu 7 2700X. Tak zde taky vidím neviditelnou ruku Intelu.
Odpovědět12  2
To by částečně mohl vyřešit měsíc, pokud by tam byly nějaké možnosti výroby paliva pro rakety. Takhle cesta na Mars s posádkou bude vyžadovat opravdu velkou raketu, ale spíš tak tři. Jedna co tam poveze zásoby, druhá co tam poveze modul pro cestu zpět na zem. Třetí co poveze posádku se zásobami na cestu tam a zpět, pokud by se něco cestou podělalo. S plachtou by se tam taky dalo doletět, ale ta by musela být opravdu monstrózních rozměrů. Neumím si představit ­"plachetnici­" pro velké lodě.
Odpovědět0  0
Tak já bych to nejprve urychlil klasickým motorem a pak začal zrychlovat plachtou nebo iontovým motorem. Samozřejmě plachta je levnější a lehčí než iontový motor. Uměl bych si představit tisíce dronů s plachtou mířící k Marsu, což by bylo celkem ­"levné­" které by po přistání začali něco budovat na základě sdílené UI ­(asi jako mravenci­) a tradá, základ pro přistání lidí je na světě.
Odpovědět0  0
Trinárně uvažuje kdejaký blb. Dostane jednoduchou otázku s dvěma možnými odpověděmi. ANO­/NE ­(1,0­) a on odpoví NEVÍM ­(2­). Nevím kdo by musel studovat :)
Odpovědět1  0
Tak zrychlení bude asi dost nuda a ve vzdáleném vesmíru trefovat něco laserem 80 světelných minut bude taky trochu oříšek.
Odpovědět0  0
Mě většinou ukazuje, že se fláka jako svině a když už něco zatíží, tak 1 jádro na 100% a zbytek jako by nebyl.
Odpovědět3  4
Monopol na jakykoliv sběr dat má jen stát a v mnoha případech se vůbec k tomu nemusí vyjadřovat soud. Takže smůla google.
Odpovědět2  1
Tak může to být pravda, jelikož ceny AMD prozradilo mnohem dříve ­(měsíc­) než se normálně dělá. ­(pár dní­) před vydáním. Spousta lidí se tomu divila, tak možná to byl vážně kalkul.
Odpovědět7  0
Tak já bych chtěl žít co nejdéle, ideálně nikdy nezestárnout ­(nesmrtelnost­) Ovšem, že se nepočítá stav, kdy bych si ani zadek nemohl sám utřít, nebo kdyby mi hráblo a stal vegetariánem nebo nedejbože veganem a nebi trpěl ukrutnými bolestmi.
Odpovědět0  0
V článku se píše, že někde jich bylo i více, až 7. Takže se procenta nesčítají, ale každé je vyjádřeno k těm stránkám.
Odpovědět3  0
Jo běžně je tam 450°C, tlak 90x větší než na zemi a prší kyselina. Tohle bych chtěl zkulturňovat.
Odpovědět3  0
Tak elektrický motor ze supravodiče při pokojové teplotě by byl taky terno. To, že si někdo přečetl statistiky tohoto materiálu a pak tvrdí bingo je to super věc na kopule na Mars, z něj nedělá spásnou věc. Tak za prvé hned na úvod jeho výroba odstraněním kapaliny z gelu. Pokud bychom tam dokázali postavit továrnu na tuhle srandu, tak nejspíš s jaderným reaktorem v klasické kopuli s potřebným tlakem někde u polární čepičky, kde je dostatek vody pro reaktor i pro výrobu v megalomanském stylu kopulí. Za další, materiál je porézní a určitě by se hned zasvinil Marsovským prachem rychleji než solární panely Curiosity a pak by byla tma. Pokračujeme, je dost křehký, takže žádná sláva, když do něj narazí nějaký větší kamínek, písečná bouře na Marsu by pěkně obrousilo těch pár centimetrů a zbytek by zasypal. Navíc při kontaktu s vodou zase geluje a odkápnul by na kytičky dole, kde prostě vlhkost být musí. Celou tuhle srandu můžeme zabalit do skla, ale tím nabere na váze jako svině a safírové sklo není nejlevnější a to by klidně mohli aerogel vynechat a udělat to duté s filtrama na UV. Takže se nejdřív musí postavit ideálně uhlíková kopulová konstrukce, kde budou pospojovány jako včelí plástev. Pro případ rychlé výměny by ty kopule musely být alespoň v sobě 2 a pro všechny případy nějaký zasouvací titan­-bor­-wolframový kryt, kdyby mělo něco přilítnou co řídká atmosféra nenechá shořet. Kopule vypadají fajn, ale před radiací neochrání a v příštích 100 letech se to asi nezmění.
Odpovědět1  1
Velká část je těžká prehistorie, kterou už nejspíš nikdo nehraje, Might and Magic VII například ­(moje srdcovka­) a VEGA VII na to opravdu potřeba není :­)
Ale chápu je, nějak se začít musí. Myslím, že stejně počítá i třeba tolik nenáviděný epic store, a proto tolik tlačí na pilu nalákat co nejvíce lidí. Jednou se pak spustí tyhle předplatné a bude záležet na počtu pravidelných přispěvatelů, aby měli ten koláč peněz co největší. Už to vidím, Battlefield 10 pro předplatitele Platinum EPIC ­(STEAM­) PLAY+, přednostní přístup na servery a můžete hrát o 14dní dříve než hráči s ­"pouhým­" Gold PLAY+ kteří jsou navíc ochuzeni o 4K, úplní zoufalci budou mít jen Klasic PLAY+ s měsíčním zpožděním a jen FullHD zamknuteé na 30FPS :D

Alternativa koupit Battlefield 10 v akci za 99.90 EUR a k tomu zdarma roční předplatné multiplayer.

Hrůza pomyslet co na nás čeká.
Odpovědět3  0
To si asi říkali i někteří pračlověci, mame dost starostí s tím žít v jeskyni, na co budovat osadu.
Odpovědět5  0
Spíš se Zen 4 vynechá. V Asii je tohle číslo vnímano hůř než v evropě 13. Navíc spojení Zen a ­"Smrt­" ­(4 a smrt se vyslovuje stejně a je vnímáno velice negativně od Číny, přes Koreu až po Japonsko­), by vyznělo hodně blbě. Takže zapomeňte na jakékoliv číslo 4 v nějakém produktu co se vyrábí na dálném východě.
Odpovědět2  3
Jsem paranoidní ohledně ovladačů od NVIDIA, tak je neinstaluji :­) Ale taky si říkám, že by se na to přišlo dřív, ale jistota je jistota.
Odpovědět2  1
Je i docela mazec, že toho funguje pořád tolik. X let po záruce, nalítáno přes 18 miliard km a ne zrovna vhodných podmínkách a stále to dokážeme řídit a stahovat data.
Odpovědět3  0
Že by v tom měla prsty konkurence ? Za opožděné vydání nereferenčních karet NAVI slevy na NVIDIA čipy a přednoastní dodávky. Jen spekuluji, protože žádný rozumný obchodník by nečekal tak dlouho, ale flákl by to tam co by to šlo. Hmmm ?
Odpovědět3  0
Včera mě napadla myšlenka, že tyhle pokuty EU jsou nová forma daní nadnárodních podniků pro stále bobtnající rozhazovací rozpočet EU, který utrpí odchodem Britanie a tudíž nebude na platy a dotace zemědělcům ­(u nás by je nejraději zrušily­). Tak teď si s tou myšlenkou budu dál hrát, co z toho vyleze.
Odpovědět2  0
To už se ví dávno, dokonce byl proveden test. Kdy napsali stejny text. Jen prohodily bílou za černou a schválně, který byl smazan za nenavistnou mluvu, a ktery byl obhajován za svobodu slova ?
Odpovědět6  0
Takových vás je víc. A to prý, že to jde všechno do prd..., je jen řečnický obrat.
Odpovědět0  1
Taky jsem nikde nic o svobodě v komentáři nezaznamenal. Imho v Číně musí data o Číňanech posílat úřadům, aby vás pak ­"oznámkovali­" jak jste vzorný občan a pak vám třeba povolí i létat :­) U nás by to asi taky chtěli zavést s nějakou myšlenkou EU občana a jestli náhodou nejste pravicově smýšlející. Ale co se týče osobních údajů, tak náctiletí a řekl bych i naprostá většina lidí co to používá ani netuší, že to má něco společného s Čínou a prachy nesmrdí, takže pokud můžou, budou to dělat. Teď si na ně třeba došlápne nějaká komisařka, tak pak začnou sekat dobrotu, nebo je zablokují EU firewallem a napaří pokutu, aby měli něco do rozpočtu vznikající EU federaci. Připadá mi to efektivnější než vybírat daně z korporací se sídlem v daňových rájích. Prostě jim napařit pokutu za něco a je vymalováno :D
Odpovědět2  1
Tak kdyby EU chtěla, tak už to dávno mají. Ale ono se těžko bojuje proti daňovým rájům s politiky, kteří mají prachy ulité v těchto zemích, nebo jsou podpláceni, pardon lobováni korporacemi, se stejným odvodem daní aby s tím nic nedělali. Ono se bojuje jen naoko a Francie musí být asi už totálně ve srabu, že to tam projde, a začnou je danit bez ohledu na papírové sídlo.
Odpovědět8  1
Ano do Číny se moc nevyváží, je levnější to tam vyrobit a prodat rovnou tam, ale to vám asi uniká. Podívejte se někdy kolik toho tam západní firmy prodají a jak dělají ústupky čínské vládě, jen aby tam mohli něco prodat. Protože korporace fungují na penězích ne na žádné demokracii. Pokud by se zhroutila Čína, prdlajs by nám něco prodali v následné anarchii. Podívejte se kolem sebe co všechno je z Číny, za pár týdnů po uzavření hranic by tu nebylo ani prd jen zmar a bída a na hodně dlouho.
Odpovědět2  0
Viděl bych to na přesun části výroby co jede do USA, alespoň papírově. Zbytek světa nevede ekonomickou válku s Čínou, ale naopak s ní chtěj lepší vztahy. Ono když ti tvůj kámoš za mořem vyhrožuje sankcemi za to že kupuješ jinde než u něj, tak přemýšlíš co s tím. Diverzifikace znamená, že bereš od každého a ne jen od někoho jako je USA, aneb jak řekl Henry Kissinger, Amerika nemá stálé přátele či nepřátele, pouze zájmy.
Odpovědět2  0
Tak na jednu stranu je chápu že o tom moc nechtějí mluvit, musí sondovat v jiných zemích, zjišťovat zázemí, logistickou a jinou podporu, infrastrukturu atd. Nejde prostě jít pryč a někde uprostřed Indie, Vietnamu atd. postavit továrnu třeba na mobily, někde uprostřed ničeho, kde je kousek vesnice s domorodci. Je zde hodně problémů a především když takhle bude uvažovat hodně firem, budou se zvyšovat ceny pozemků a lidí. A taky, Čína tyhle továrny zásobuje třeba drahými kovy a levnou stabilní elektřinou. Když moc naštvou Čínu, tak jim může pěkně zvýšit ceny vstupních materiálů a udělat jim nepříjemnosti na místním velkém trhu. Pochybuji, že tyhle věci nekoordinují s Čínskými úředníky. Samozřejmě to oficiálně nepřiznají, ale vše se musí udělat tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Ale jestli si Strýček Sam myslel, že se to bude stěhovat do USA a zaměstnávat americké občany ­(čti nelegály z jižní Ameriky­) tak se mohl zeptat v kdejaké hospodě. Tomu nemohl věřit ani náš Andir. Otázka teď jen zní, jak moc to dokáže ekonomicky oslabit Čínu. Ono pokud se oslabí Čína, tak klesne i odbyt pro ­"západní­" výrobky a kdyby se to moc podělalo, tak bych nechtěl být na Tchaj­-wanu. Umíte si představit teoretický scénář zhroucení Číny ? Nějaký generál s prstem na červeném tlačítku, by mohl udělat dost dobrý ohňostroj. Ono by stačilo i jen bouřlivý rozpad a světová ekonomika se zhroutí jak domeček z karet a Velká deprese 30. let by byl slabý odvar.
Odpovědět3  1
Tak tohle nechci hlavně kvůli hluku. Když chcete tohle udržet v přijatelných teplotách, snadno předčí kdejaký vysavač. Mám velkou skříň kde jsem zařídil pořádný průvan ­(airflow­) a je vystaráno. Ano AMD má pravdu, hodně lidí ­"ví­" nebo si to alespoň myslí, co je nejvýkonější grafika a procesor, ale o chlazení ve skříni nejspíš ani nikdy neslyšeli.
Odpovědět2  4
Dle mě jediná na RT použitelná herní grafika je jen RTX2080Ti, ostatní jsou jen marketing. Za další, všechny grafiky i bez RT jednotek od NVDIDA umí ray tracing, jen ty NVIDIA jednotky jsou na to speciálně dělané, takže jim to jde lépe a tedy zvládají nějaké efekty v reálném čase alespoň trochu použitelně. Pochybuji, že Intel nebo AMD si budou licencovat NVIDIA RT jednotky, ale když už tak si vyvinou vlastní jádra. Pak jen bude problém jestli to bude kompatibilní s NVIDIA, což nebude, protože by NVIDIA musela něco opensourcovat :)
Odpovědět2  0
Za chvilku si budou outsourcovat i programování nových jaderných zbraní, stačí zaměřovací software a místo Bombaje tam bude Chicago. I když podle podílu indických programátorů na windows 10 a jejich ­"bezproblémových­" aktualizací to může dopadnout všelijak. Je fakt, že manažeři vidí jen tu cenu 9 USD vs 40 USD za hodinu, ale celkové náklady jsou daleko jinde. Ono se především musí umět outsourcovat, aby to mělo kýžený efekt. Ale pamatuji si jak jsem někde četl, že si takhle outsourcoval nějaký zaměstnanec. Poslal zadání za pár dolarů do Číny a šéfové byly spokojení že je práce hotová, zaměstnanec spokojený, že měl spoustu volného času a vše bylo fajn, než se na to přišlo :)
Odpovědět5  0
Možná chápeme život a kolonzaci jinak než eventuální mimozemšťané. Lidstvo to dosud bere jako přistát, založit kolonii, která se rozmnoží jako králíci a pokračuje se dál na další planetu. Bohužel praxe ukazuje, že čím pokrokovější civilizace, tím měně se množí a tedy má menší tendenci expandovat. Ale to beru zase jen z pohledu člověka. Teoretický můžeme zůstat ve sluneční soustavě pekelně dlouho. Jediný důvod kolonizovat jiné světy může pak být jen zvědavost nebo založit někde kolonii která sdílí jiné hodnoty než ta většinová ve sluneční soustavě. Ale pořád jsem uvězněn myšlenkovým pochodem lidstva. Čert vi jak asi takovej emzak myslí. Vždyť to ani není člověk :)
Odpovědět5  1
Nějaký marťan si uprdne a na zemi to vyvola rozruch :)
Odpovědět0  0
Mezitim rusové vyvinou novou raketu a motory za peníze za sedadla do sojuzu. Možna se to SpeceX a Boeingu podaří, ale co když to bouchne s posadkou. Tlak na vytlačení ruského taxíku je velký, tak, aby to nevedlo k dalši tragédii.
Odpovědět0  0
Sežer nebo budeš sežrán. Pár týdnů rabování, sežraná zoo a pak tvrdej kanibalismus horší než z hororu. ­"To máme pěkné vyhlídky sousedko­" :)
Odpovědět2  0
Krom toho, že všechny postavy vypadají příšerně, tak Black Widow vypadá obzvláště strašně a to zabije celou hru, nejdříve jsem si myslel, že někdo, kdo dělal CGI na filmu Král Škorpion, pracoval i na tomhle zvěrstvu, ale je to ještě horší. Je to úplně stejně strašný jako 2x ten stejný film, jen jednou je natočen jako AAA titul a jednou jako totální B. Nebo co obzvlášť nesnáším 3x ten samý film, 3x jiný dabing.
Odpovědět2  1
Ano klidně, ale asi nechápete kolik se toho v Číně vyrobí a kolik bilionů eur by se muselo zainvestovat do staveb továren, těžby nerostných surovin a dalších elektráren, ropy a vody. Tolik zabrané půdy a takové ekologické porno by to zapříčinilo, že si to ani nedovedete domyslet. Na jednu stranu ano beru vraťte to všechno do evropy, ale o tom se dá jen kecat. Nemáme na to suroviny, lidi ani politickou vůli.
Odpovědět0  0
Jo tak Intel čmuchá asi vážnou konkurenci. Ale jak se píše v článku, co je nejlepší herní procesor ? Těch kritérií může být více, cenou počínaje. Spíš by to mělo být nejvýkonnější herní procesor do XX tisíc. Pak testovat od 1080p do 4k při co nejvíce srovnatelných podmínkách
Odpovědět10  0
Přesně, závadný obsah nemají blokovat, ale poučit se od našich západních německých sousedů a nechat ho smazat. Případně udělat seznam stránek a blokovat nebo vy­-spamovat e­-maily obsahující odkazy na ně. Všude je pomlouvat jako dezinformační weby, snažit se jim zamezit ve vydělávání na reklamách, popřípadě je vést po vzoru USA jako agenty cizí moci. Nechat všude uvádět že šíří závadný, lživý, nenávistný obsah nebo západní propagandu a hnát před soud lidi za LIKE u nevhodného vtipu. Pak to bude vyrovnané a nikdo si nemůže stěžovat.
Odpovědět2  0
Cenzura je špatná vždy, i když by byla z jakéhokoliv sebelepšího důvodu, je to cenzura a basta. I když tady je to stejně nějak na palici blokovat jen něco.
Odpovědět3  0
Tak rusové to měli daleko levnější a NASA se to moc nelíbilo, hlavně prý kvůli ­"bezpečnosti­". Tak teda volná místa v raketách už nejsou a proto tam rusové už nikoho neposílají i když by mohli. To je taky dle mě jeden z důvodů proč to křeslo v ruské raketě je tak předražený.
Odpovědět1  0
Tak chtěl bych vidět jak mi to to sype 4K při 144Hz, to by byl asi fičák na tom netu a zhroutilo by to pornokanály. Sice by to obraz mohl zkomprimovat a poslat ořezané, ale to zabere výkon a čas a to je drahý, fakt jsem zvědav co to bude. Protože když už nahradit drahý hardware tak něčím co začíná na 4K . Protože na FHD při 30­-60Hz stačí dneska i ta konzole za pár kaček.
Odpovědět0  0
Jsem si říkal jak na to asi bude reagovat mocná Evropa. Sám si odpovím že nijak, protože by to mohla taky schytat z obou stran. Jo komandovat menší státy to by jí šlo, ale když jde do tuhého dělá že nic.
Odpovědět6  0
Tohle má k umělé inteligenci tak daleko, jako neandrtálec k plazmové pušce. To, že něco dokáže rychle makat podle nějakého algoritmu z něj nedělá UI. Zatím se k tomu nikdo ani nepřiblížil, pořád je to jenom velká databáze, která porovnáním většího nebo v tomhle případě menšího množství, když je to poměrně jednoduché schéma, vytvoří něco takového. Říkat strojnímu učení umělá inteligence je jen marketing.
Odpovědět0  0
Já myslel, že takhle startují balistické rakety z ponorek nebo jiné armádní rakety z lodí. Otestovat vojenskou raketu a zároveň vydělat prašule na startu, tomu říkám efektivní řešení.
Odpovědět0  0
Jedno slovo : Pornoprůmysl
Odpovědět0  0
Přesně, takhle mění hesla asi tak 99% lidí. Navíc co má čkověk pořád vymýšlet na netu mám asi 20 různých účtú a jen do prace 3. Takže asi tak ke změně Hesla123 na Heslo1234
Odpovědět0  0
No viděl bych v tom spíš výhodné podmínky pro obě strany a microsoft store je opravdu peklo. A jak jsem již několikrát psal, jestli chtějí portály mezi sebou konkurovat, tak tenhle způsob boje se mi nelíbí. I když je fajn, že rozhýbaly stojaté vody STEAMu. Ale konkurenci si představuji tak, že chci z každé prodané hry 30 EUR a kolik procent si přihodí daný portál je jen na něm. Jestli 12% a je to jen prodejna, nebo 30% a je to i s těmi serepetičkami co STEAM nabízí oproti Epicu, proč ne. Je na zákazníkovy kde si to koupí. Takhle o tom nerozhoduje zákazník, ale vydavatel. Takže je to výhodné hlavně pro vydavatele a pro hráče se to hezky jen zabaluje tak, že budou prašule na další vývoj nebo novou tvorbu.
Odpovědět2  0
Neříkám, že být za ­"kolotočáře­" dneska není in i mě se líbí svítící klávesnice, i když já jsem to bral z důvodu praktičnosti, abych na ní viděl i v noci. A upřímně, v noci je svítící bedna pro mě rušivým prvkem a ve dne to moc vidět není a za druhé mám skříň umístěnou tak, že by to stejně svítilo do stolu. Tak proto žádné sklo a jen krásný černý matný plech. Ale připadá mi, že ze všech stran se na mě řítí LEDková mánie, tak to z druhé strany zkouším brzdit. Dle mě to spíš tlačí marketingové oddělení s tím, že kdo nemá LED v židli, v podložce na myš, ve zdroji, case, grafice, chladiči, ventilátoru, stole, ambient v monitoru, klávesnici, myši tak neexistuje. Ještě čekám svítící kabel k myši a přídavné RGB led k procesoru a pasivním chladičům a je vymalováno. Ne že by se to nedalo ve většině vypnout, ale je to bordel, světelný šum hezký jen 10 minut na to se pokochat, vyfotit a vypnout. Mezi sebou je to většinou nekompatibilní, proto jsem taky chválil alespoň náznak kompatibility, ale i tak je to na hony vzdálené tomu mít všechno pod jedním programem. Protože když už si v bytě svítit PCčkem a ne klasickým světelným zdrojem místnosti, tak to chci mít všechno pod jednou střechou. Lidi co nezažili kazeťáky z tržnice tu ironii asi nepochopí.
Odpovědět0  0
Tak dneska se zkouší zakazovat end­-to­-end šifrování pro civilní obyvatelstvo, zítra budeme mít všichni kartu evropského občana, bez které se nepřipojíme ani k prázdnému prohlížeči. A to už je jen kousek od pokut za porušení slovního morálního statutu jak z filmu Demolition Man.
Odpovědět11  0
Taky bych volil jiný trest. Pokuta ano, ale místo zákazu činnosti naopak by měl za trest vlogovat o tom jak maká někde při práci s bezdomovci a zubní pastu bych ho nechal žrát dokud by se 2x nezeblil a všechno bych ho to nechal sdílet na youtube. Ale co, soudce nejsem tak z toho bude jen coby kdyby.
Odpovědět1  0
Být NASA je takový nevděčný podnik, je závislý na rozpočtu kongresu a hlavně na politické náladě ve světě a de facto dělá všechny věci kolem. NASA má na starosti všechny ty věci, kvůli kterým si SpaceX může létat do vesmíru, a než začal Elon Musk něco dělat, tak nejdřív byl na ­"konzultacích­" v Rusku, ESA a NASA, která mu musí dát stejně povolení na odlet. NASA šmíruje oblohu kvůli šutrům na oběžné dráze, nebo co by sem mohlo vletět. Výzkum vesmíru pomocí sond, družic, observatoře. Navíc všechno by bylo jinak pokud by někdo víc tlačil na pilu a dolary by byly i na pozlacené toaleťáky. Stačí si párkrát poslechnout jak mluví nějaký generál, prezident, kongresman ze zámoří, že musí být nejen ve vesmíru ve všem první, tak kdyby se tam ve velkém začala cpát Čína, Rusko, nebo Indie, tak to by bylo v národním zájmu ji přikrmit. I když osobně bych byl raději kdyby ji dávala na frak ESA, ale tady v Evropě se zmůžeme tak akorát na to jestli postavíme ubytovnu, pro koho a kdo to bude dotovat, nobo kolik nasypeme do zemědělců. Pokud si řekneme, že už si máme hrát na Spojené státy evropské nebo Evropskou federaci, nebo kam to vlastně všechno rychle spěje, tak i s pořádným vesmírným programem. Ať taky vědí, že tu na to máme kapacity a ne že nějaká od Británie odtržená separatistická kolonie si bude vyskakovat s návratem na měsíc.
Odpovědět0  0
Dneska je to NASA se spektrometrem, zítra korporace s továrnou na těžbu helia. Ale fandím jim, snad si na důchod zaplatím víkendovou dovolenou na koupání v bazénu v nízké gravitaci.
Odpovědět0  0
Míval jsem 27­" CRT, hádám že to už patřilo ke strategickým zbraním... pardon monitorům. Z 11 patra by to sejmulo i 3 Pandury vedle sebe a menší lokální zemětřesení.
Odpovědět1  0
Myslím, že by zde měla zasáhnout evropská komise, kdy všem nakáže, že všichni si budou moct instalovat software jednotlivých výrobců na všechna zařízení a o tom nejlepším rozhodne neviditelná ruka trhu :D Když to zafungovalo u bank tak nějaký výrobce hardware nebude problém. Imho mám kompatibilní nesvětélkující ventilátory minimálně se všemi deskami všech výrobců PC komponent. Ale ano zhřešil jsem a mám nejspíš nekompatibilní svítící Logitech G910 Orion Spectrum CZ a Logitech G502 Proteus Spectrum a všechno ostatní jestli vůbec svítí a a mohlo by být kompatibilní je zavřeno v neprůhledné skříni Fractal Design Define R6.
A teď vážně, konečně se někdo odhodlal v tom udělat alespoň nějaký pořádek. Měli by si založit nějakou asociaci, kde to bude jako standard, aneb jeden software pro všechny jeden ­(to­) všechno řídí. A každý výrobce by pak jen dodával ovladače a profily.
Odpovědět0  0
Spíš mi to připadá, že nebudou pouštět do států občany co se negativně vyjadřují na jejich zahraniční politiku, nebo nedejbože se zjistí, že čte RT. Kdo uvede falešné informace, a to si určitě dokážou zjistit s vysokou pravděpodobností hraničící s jistotou, tak dostane doživotní ban do USA. Stejně tak bude podezřelý každý, kdo žádný účet nemá. Takže už jedině zbývá jet do Mexika, kde být pár týdnů na sluníčku a pak to zkusit s vlnou migrantů. A nebo plánovat výlet do USA s pětiletým předstihem, nakoupit vlaječky a pár záběrů s hořící čínskou vlajkou a sami si váz pozvou na diplomatické vízum :D
Ale jejich země jejich pravidla.
Odpovědět3  1
V obou případech bych zavolal policii, ty možná v tom druhém případě budeš dělat jakože nic, ale já bych alespoň, když už ne fyzicky, něco udělal, protože příště můžeš být zmlácen i ty nebo někdo z tvé rodiny. Protože přesně tahle tvá logika, kdy se povoluje dvojí metr a nic se neřeší, znamená že příště bych mohl dostat na budku já. Stejný postup byl i před druhou světovou válkou, kdy se ustupovalo požadavkům Německa, protože raději obětujeme Československo a Polsko než válku v Evropě. Když vstupovala Čína do WHO nikoho nezajímalo, že je všechno státní a dotované, protože prachy. Žádná práva občanů nebo demokracie za kterou se to schovává. Je do nebe volající, že můžeš říct, že u někoho mučit lidi budeme tolerovat a u jiného to budeme odsuzovat. Kdo může zabránit křivdě a nezabrání ji, je stejně vinen jako ten co to dělá. Určitě by se ti taky nelíbilo, kdyby se soud nezabýval tvým případem jen proto, že těch 10 maníků bylo členy mafie a soudci bylo vyhrožováno smrtí, tak se na tebe vybodly a řekli ti, že nemůžou nic dělat a že důchodce měl zůstat doma a vy by jste se měl přestěhovat do jiného města. Zítra by se mohlo stěhovat celé sídliště...
Odpovědět0  0
Nikdo soudný v moderní demokracii by si nenechal nic vyrábět v těch říších zla ani z nich nic dovážet a už vůbec ne tam vyvážet, když už tam tak strašně s lidmi zacházejí, tak je ještě nebudeme podporovat. A nebo ano ? Udělali jsme z Číny supervelmoc a teď nám to najednou vadí protože se stala mocnou? Nejspíš nikdo by tady nechtěl žít v Číně nebo v Rusku ­(možná snad až na Andira­), ale taky nikdo nechce, aby ty naše demokracie používali dvojí metr zrovna když se jím to hodí. Přesunuli do Asijských zemí výrobu v době, kdy tam byl režim daleko drsnější a tehdy jim to nevadilo, že jsou to Maoisti jak z hororu. A dneska, když začíná první světová obchodní válka a banujeme jiné státy úplně stejně jako to dělají ty nedemokratické země, které tak odsuzujeme a tedy se stáváme stejnými zavrženíhodnými. Bez soudů, bez práva na obhajobu atd. Nechci se jednou probudit a žít v diktatuře, jen proto abychom ochránili už jen prázdný pojem jako je demokracie. Protože tady nejde ani tak o nějaký špionský manýry Čínské CIA, ale o to, že USA tratí stovky miliard na obchodě s Čínou. Snědl bych vlastní boty jestli kecám, že Huawei by byl zbaven všech podezření, jakmile by USA uzavřela novou obchodní dohodu s Čínou, která by se USA dostatečně líbila. To není obhajoba Číny, ale nesnáším dvojí metr a pokrytectví.
Odpovědět3  0
Zase špatně soudruhu Andir, pakt Pakt Ribbentrop­-Molotov nebylo o spojenectví, ale o neútočení, které Německo s SSSR podepsali po selhání jednání západních mocností se SSSR o tom a jak se zachovat k Německu pokud dojde k napadení ze strany Německa té či oné strany, především pak Polska. A řeknete mi tu nějakou komunistickou propagandu ? Třeba znárodňování je teď oblíbené téma, zelených a pirátů. Centrální plánování zase doménou Bruselských politiků, stejně tak politický monismus. Takže kde tu vidíte ten váš komunismus ?
Odpovědět4  0
Nevím jaké prášky bereš, ale podle tebe i ten soud s Maningem a plánovaný soud s Assangem jsou za vymyšlené, protože přece ho nemůžou obvinit za to, že vynesl dokumenty o tom že nedělají nic špatného nikde a nikdy. Nikdo tady netvrdí, že to Čína nedělá a taky nikdo netvrdí, že je komunista, jen ty. Ale pořád tady prezentuješ svoje názory na které se nikdo neptá a odpovídáš na něco co v diskuzi ani není.
Odpovědět4  0
Pokud vím, tak nikde nic nepíše o svém životě, tak nechápu na co reaguješ trolle.
Odpovědět2  1
Možná si teď v USA klepou na čelo a říkají si, sakra kdybychom tolik netlačili na pilu mohli jsme je špehovat ještě dalších 100 roků, bránit demokracii a tvrdit do zpráv, že to oni nás šmírují našim softwarem. Za pět let budou mít vlastní soft pro armádu a za 10 let nebude o windows aj. zmínka ani v čínské verzi wikipedii.
Odpovědět3  0
Myslíš jako až Andir začne pracovat, kde po něm budou chtít výkony a ne bláboly a ne se za školou ulejvat na protestech za ekoterorizmus. No tak tohle položilo hodně lidí. Nízký plat, hypotéka, žena na mateřský, šéf bude nejspíš myšlenkově Anti­-Andir, takže samé lepší vyhlídky. Pak už zbývá snad jen nějaká ­(ne­)ziskovka, kde se všichni plácaj po zádech jak jsou boží atd.
Odpovědět0  0
Nechápu co je na tom článku ubohého ? Vysvětlete a rozveďte vaše myšlenkové pochody.
Odpovědět10  2
Když se nestíhá vyrábět a ještě vyhoří výrobna toaleťáku je vymalováno. Jen tak mimochodem komunismus nebyl nikde, všude se jen budoval. V komunistických zemích byl jen socialismus, páč komunismus je utopie a funguje jen u některých druhů hmyzu. Aby fungoval komunismus musel by se člověk změnit od začátku což se nepodařilo za několik desítek let. Ale zajímavé je že neustále tady strašíš komunismem z východu, ale on se ti vrací ze západu. Zelení aktivisté a piráti by chtěli demokratizaci soukromého vlastnictví a ochránit nás od fetišizace soukromého vlastnictví. To je takový socialismus s kapitalistickou tváří.
Odpovědět3  0
Co já vím, tak velkou až enormní spotřebu toaleťáku mají v USA. Kanadské lesy můžou vyprávět.
Odpovědět3  0
Stále čekám s čím přijde Čína, ale tady tahají soudruzi za kratší provaz. Sice můžou zavést různá embarga na drahé kovy, nebo vyprodávat dluhopisy USA atd. Ale to jen prohloubí tu spirálu války.
Odpovědět1  0
V pohodě by stačilo, kdyby měli podobné plány třeba Rusko, nebo Čína a hned se prašule najdou, jen aby bylo vidět, že USA je ještě dnes schopné to co dělali před 50­-60 roky. Odůvodnění by bylo asi čelení ruské­/čínské agrese na měsíci a bránění zájmů USA a jejich spojenců ­(poskoků­) v obraně rozprodaného povrchu měsíce před případnou anexí :D
Odpovědět1  2
Přesně, řekne že když to chce stěhovat, tak jen do USA, jinak jim nasolí daně hodně vysoko.
Odpovědět0  0
A ty další výhody PC jako univerzálnost, větší výběr her, modifikace, neotravovat ženu tím, že si nemůže pustit film, protože chci hrát na konzoli, neustále nepřehazovat DVD s hrama a třeba i dát nějakou korunu na další vývoj a mít velkou knihovnu her co si vždy budu moct zahrát, protože jsem je nemusel kupovat z bazoše abych je zase prodal abych si mohl koupit jinou hru z bazoše.
Odpovědět4  1
Přínos epicu by byl, kdyby teda prodával ty hry levněji o těch 17%, ale ono prd prodává je za stejnou cenu. Pro mě jako zákazníka se nic nemění jen se tříští platforma.
Odpovědět7  0
Prý přidaji na kvalitě :­)­)­)­) naivko. Velká studia nepřidají na kvalitě, ale maximálně přidají akcionářům a rozdají si bonusy mezi top manažery, že utržily víc a ti chudáci programátoři a grafici co tu hru vytváří dostanou akorát pochvalu a společný potlesk za vynikající práci.
Odpovědět5  0
Ja si s manželkou raději zajdeme do kina, protože to za ty prachy stojí.
Odpovědět0  0
PC hry na steamu, gogu, atd. za pár kaček v akci. Různé modifikace her o kterých si konzolisté můžou leda tak snít. A to nemluvím o univerzálnosti PC. Navíc upřednosťuji hry co se na konzolích defakto nevyskytují a nebo absolutně blbě se na gamepedu hrají.
Odpovědět6  1
Jo Andir je známej troll, to vím jen mě baví se s ním a jemu podobných propagandisů dohadovat :)
Odpovědět1  1
Ano mediálně v propagační rovině, ale čile se cestuje, obchoduje a investuje sankce ne sankce, přítel nepřítel. Já jsem s nimi za dobře, to že vy nebo politici ne je váš boj. Mě do toho netahejte.
Odpovědět2  0
To je fakt, dodávat motory nepřátelům pro rakety co je pak špioní :­) USA s Ruskem jsou nepřátelé jen tam, kde se to politikům hodí :­) Takže hlavně v propagační rovině a tam kde to vadí USA byznysu.
Odpovědět0  0
To je musí strašně štvát, když Evropa má svůj vesmírný program, Indie, Japonsko, Čína ale jediný kdo je dokáže spolehlivě vynést k ISS je obstarožní i když modernizovaný Sojuz z dob studené války a ještě si tím zaplatí celý ruský vesmírný program a pokračování vývoje motoru RD, které jim pak prodají pro rakety ATLAS :D To nevymyslíš.
Odpovědět0  0