Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od DarkRichelieu (6)
Google to nejspíš vyřešil tak, že sice platí, ale naprosté minimum.
Odpovědět0  0
Tak TSMC nebo Samsung tu klidně postaví továrnu, když jim ji Evropa zaplatí. Ať už formou přímých pobídek, nebo odpuštěním daní na mnoho let. Jen tak pro hezký úsměv to nebude. Pak je druhá možnost, a tou je postavit si vlastní licenční továrnu jedné z firem, nebo spíše továrny, ale to stojí taky prachy. Měli by je investovat dokud jsou půjčky levné nebo dokonce se záporným úrokem.
Ale skoro začínám mít pocit, že se i v Evropě najde někdo, kdo ví, že jen dotace na zemědělství a biopaliva Evropu před stagnací nezachrání ?
Odpovědět2  0
A právě proto to bude napínavé :)
Odpovědět0  0
Já jsem hlavně zvědavej na drona, sice ho mají otestovaného v řídké atomsféře, ale i tak to bude napínavé.
Odpovědět5  0
Problém padáku na Marsu je ten, že musí být strašně velkej, aby se docílilo stejného efektu jako na zemi. Jelikož je tam atmosféra řídká jako prase, tak se používá jen pro brzdění. A jsou tu další komplikace třeba ohledně přistání na dané místo, takže i tak by musel manévrovat a to s megapadákem moc nejde, hrozí poškození při vytahování atd. Pro misi ExoMars se počítá s padákem o průměru až 35m a i tak musí být padáky 4 ­(dva hlavní a dva co je vytáhnou­) a i pak ten poslední padák musí zahodit a přistát na tryskách jinak by se mohl do padáku zamotat a z poza plachty omotané šňurama se nedostane.
Odpovědět2  0
Pokud to bude na úrovni jako je třeba IME ­(Intel Management Engine­) tak sotva. Ale nechme se překvapit.
Odpovědět4  1
Tak a už se domluvte, jestli tam je nebo není. Kdyby se Niburu potvrdila, tak to by byl opravu úlet a Sumerové mají co vysvětlovat :D Já jsem zastánce deváté planety.
Odpovědět0  0
Pozor! bonzák se dnes nepoužívá, nedej bože by jste mohl někoho urazit za jeho zasloužilou a mnohými nepochopenou práci, dnes se tomu říká proaktivní pozorovatel :D
Odpovědět0  0
Blbost, v práci pořád tvrděj, že nejsou lidi. A jen tak mimochodem, podle všech důkazů stačí lidi zcivilizovat, dát jim ­"ochutnat­" západní konzum a přestanou se překotně množit a naopak bude problém stárnutí populace. Surovin je dostatek jen je neumíme využívat nebo jsou roztroušené po sluneční soustavě. Není problém v lidech, ale v jejich vůdcích a cílech. Pokud by třeba měla přijít hrozba invaze vesmírných lidožravých brouků, tak by jsi viděl ten fofr rozkvětu lidstva v galaktické impérium. Všude v dějinách je vidět, že jen pokud máte cíl jsou i výsledky.
Odpovědět0  0
Ten poslední odstavec je aplikovatelný i u nás. Někdo odpovědný, většinou brožurkový teoretik, který má funkci za rektální alpinismus a hlavně proaktivitu, ale jinak nemá vůbec o ničem ani páru. ­"To ale nevadí, on se chlapec staršně snaží a tou pílí se k něčemu dopracuje­" :D. A pokaždé, když něco prohlásí tak jen nevěřícně zíráme. Nejspíš to u Google funguje podobně :D
Odpovědět2  0
Kdyby se tolik neinvestovalo do armády která válčí o ropu a 3 miliardy lidí by se nemodlilo k bohům nebo jen nenatahovaly ruce, ale makalo. Tak by třeba i ta voda a potrava byla.
Odpovědět5  1
Spíš by řekli, jééé sci­-fi je zde jdeme na PC :D
Tím skončily deskové hry a pískoviště.
Odpovědět8  0
To naštve, když fouká vítr a větrné elektrárny se nedají použít a je ještě pod mrakem. No jen tak dál, nakonec si začnou tyhle fabriky stavět svoje vlastní bateriové zásobníky s plynovou turbínou nebo diesel generátorem a mezitím co výroba pojede dál, domácnosti budou mít útrum.
Odpovědět4  2
I kdyby to byla pravda, tak odebírají zelenou energii, kterou pak při nedostatku nahrazuje uhlí. Jinak dobrý pokus.
Odpovědět2  3
Haha, ona ta těžba materiálu a zpracování do baterie a následná recyklace, kterou momentálně ekosluníčkáři neřeší je něco vyloženě EKO asi jako PEKLO :D Nehledě na to, že auta s EURO 6 jsou ekologičtější než elektromobily nabíjené z úhelných elektráren. Až tady budou blackouty a omezení dodávek elektřiny jak někde v banánové republice, tak co pak ? CHytneme se za ruce a budeme zpívat veselé písničky ? Takže si ty demagogie vykládejte ve vaší sociální bublině :D
Odpovědět0  4
V dnešní době je i samotná hodnota akcií čehokoliv jen imaginární vyjádření zbožného přání.
Odpovědět2  2
Koukám konečně zajímavý souboj :)
Odpovědět0  0
To už se jim omrzelo ze všeho obviňovat Putina ? Tak teď mají jiného ?
Odpovědět9  4
Ale kde že, za to může Babiš, Putin a Aštar Šeran.
Odpovědět2  1
Na to by dali banán američané, takže proč se snažit plýtvat energií.
Odpovědět1  0
To je jako s důkazy od USA, my je máme ale nemůžeme ukázat :D
Odpovědět2  1
Nebo někdo šmelí. Vyměňuje funkční za vadné a ty pak prodává někde na ebay. Protože je opravdu divné, že by posílaly vadné kusy. Zaměřil bych se na továrnu kde ty čipy pouzdří.
Odpovědět1  1
Tak rozhodně se cena zvýší páč těch 40miliard bude chtít nějak dostat zpět. Za další se to dostane pod US zákony a tedy další klacek na Čínu v podobě zákazu vývozu amerických technologií pod různou záminkou. Je mnoho důvodů proč to nepovolit.
Odpovědět10  1
Jak se vtom začnou vrtat politici tak to skončí blbě.
Odpovědět1  0
Co na to asi říká Gréta ? :D Třeba u nás se mladí piráti staví za ekologii, ale jak víme spousta z nich těží.
Odpovědět2  0
EU si to chce prý vyvinout samo, lepší proces. Ale zatím jen dotuje zemědělce.
Odpovědět2  1
Mě spíš připadá, že dneska frčí hry s infantilní grafikou, nebo grafikou dob Super Maria, Tamagotchi, Tetris, Mine Craft ­(ten s raytracingem opravdu moc lidí nehraje­) A že když už vyjde něco co se snaží vypadat realističtěji, tak toho zase tolik není.
Odpovědět0  0
Intel zlevňuje ? To jako zamrzlo peklo ?
Odpovědět1  0
Vy by jste sebral peníze vojensko­-průmyslovému komplexu ? Tak to už hodně lidí stálo život. Jediná možnost jak to udělat skrze něj, je si vytvořit nějakého nepřítele ve vesmíru a to pak bude jízda.
Odpovědět0  0
Ideální by bylo startovat z měsíce a pak udělat gravitační loping kolem zeměkoule a frrr. Ale to bude chtít nejdřív vybudovat přestupní stanici na měsíci a pak přemýšlet nad takovýma ptákovinami.
Odpovědět1  0
Jo některé absurdní žaloby v USA jsou opravdu na hlavu a asi i ten soudce.
Odpovědět2  0
Tomu se říká fotorespirace a je to spíš potlačovaný efekt, protože způsobuje ztráty substrátu a energie.
Odpovědět1  0
Můžeme být rádi za hloupé pračky a ledničky. Neumím si představit co by se stalo, kdyby měli v sobě nějaký slušný hardware a ui grafické ackelerátory pro analýzu prádla a stavu potravin.
Odpovědět5  0
A skončíme jako Iphone šílenci se spacáky před applestore ?
Odpovědět1  0
PLC není hloupé, to programátoři dělají chyby a hlavně jejich šéfové na ně tlačí ať se to udělá co nejrychleji a nejlevněji, proto se minimálně testuje, protože čas jsou peníze. Hlavně že to běží v den předání zákazníkovi bez problémů. Co se týče průmyslových PLC, tak vydrží mnohem více a déle než nějaké PC.
Odpovědět0  0
Hmm u nás je to tak 50:50. Záleží co to je, ale přechází se na digitál. Protože většina dnešních senzorů nebo řídících výstupů stejně pracuje s digitálem, který převádí na analog, proto se od toho u moderních strojů a zvláště u strojů připravených pro průmysl 4.0 ustupuje a vše se posílá přes sběrnice. IO­-Link, MOD bus atd. Pak se to sbírá profibusem, profinetem, cc linkem atd.
Odpovědět0  0
Je vidět že s tím nemáte zkušenosti. jinak by jste neplácal nesmysli. Stavím stroje takže vím jak se to dá udělat a jak se to dělá. Pokud má něco hlídat bezpečnost, testuje se to. Tady stačí senzor vyndat a otestovat, popřípadě dát 2 senzory a sledovat rozdíly. Dá se sledovat fyzická poloha ventilu, nebo rovnou bezpečnostní ventil atd. Udělat testovací okruh, takovou smyčku se zpátečkou, takže žádná otrava města. Tomu se říká prediktivní údržba a kontrola bezpečnostních prvků. To se dělá každý rok, nebo i častěji, u některých strojů se něco testuje každý den, nebo i několikrát za hodinu. Kde záleží na bezpečnosti tak se prvky zdvojují atd. Prostě kde není vůle, není pomoci.
Odpovědět1  0
50 milionů USD na zrušení těžby kryptoměn nebude stačit.
Odpovědět7  1
Stačí kontrolní senzor na výstupu který by i v případě poruchy dávkovače, nebo snaživého hackera, zavřel kohoutky, ale to by bylo asi moc snadné a jednoduché řešení.
Odpovědět1  1
Asi ho zaznamenal ­"velký bratr­" jak stál někde před americkým kongresem v době nepokojů :­)
Ale ted vážně, není první ani poslední co dostal banána a ani mu neřeknou důvod. Taková je dnes doba, aneb můžete si myslet a říkat si co chcete, budeme­-li s tím my souhlasit :D Ale i v té severní korei vám před odsouzením a popravou řeknou, co že jste to vlastně udělal.
Odpovědět13  3
S teroristy nevyjednávat. Škoda že to není jako s těma emaily, kdy vám pošlou jakoby z vašeho emailu z právu že jste hacknutý a máte 2 dny na poslání 25.000 USD, CZK, EUR v bitcoinech. Jinak zveřejní video kde čumíte na porno a masturbujete :D
Odpovědět5  0
Očekávám výprodej velkých hráčů, následný pokles ceny a paniku drobných střadatelů s 0,0000000000001 bitcony :D Po té bude následovat tah velkých hráčů vykoupením ­"levného­" bitcoinu a pojede se dál. Další kolo.
Odpovědět4  0
Jak jsem to viděl, vzpomněl jsem si na japonské bosozoku, ale ne s auty, ale notebooky :D
Odpovědět1  0
Prodávají se i plechovky s vzduchem, dneska se prodá všechno i za jakékoliv ceny. Třeba RX 580 8G za 12.000Kč a ještě ti líbají ruce :D
Odpovědět1  0
Teoreticky je to nevyčerpatelný zdroj energie a na papíře to zní ještě lépe, ale ve skutečnosti je jen pár testovacích projektů a jsou dost drahé. A vzhledem k vynaloženým prostředkům na jejich propagaci, výzkum, vývoj a nasazení je to jako prd ve vířivce. Dá se najít spousty řešení jak tu energii z vln dostat a jsou o tom celé pořady a dokumenty, ale čert ví proč to není nasazované v masivním měřítku.
Odpovědět2  0
Spíš kolik dětských rukou to sežere při těžbě těch materiálů.
Odpovědět7  2
Úplně si nejsem jistý, zda by IKEA ­"dřevo­" splňovala nějaké protipožární standardy. Já bych k tomu byl dost skeptický. Zvlášť když by si to lidi ještě museli sešroubovat a do toho naskládat hardware co topí a papá elektřinu ve velkém.
Odpovědět0  0
Viděl jsem spousty ­"amatérských­" raket které to dotáhly daleko výš s minimálním rozpočtem s pohonem na ­"kravské prdy­". Na to, že jsme poslaly sondu k jiné planetě už v roce 1970, jsme se dostali k testovacímu prototypu na ­"řepku­" který dokáže přeletět mrakodrap. Fakt pokrok.
Odpovědět4  0
Těším se na něj jako prase na drbání, protože jedničku jsem sotva rozchodil na tehdy starší mašině a pak už to bylo hnus to hrát.
Odpovědět0  0
Člověk aby si koupil Teslu, aby mohl hrát nějakou tu hru :D
Odpovědět10  0
Spíš nechtěl řešit škrty, zastavovat, nebo oddalovat projekty. Kvůli nedostatku slíbených peněz od nové administrativy.
Odpovědět0  0
Přesně a dokud budou na emzákovi a dvojce na trhu doporučené a nejprodávnější karty GT 710 a GT 1030, tak se ani na nic netěšte. Lépe už bylo.
Odpovědět2  0
S tou pevninskou a ostrovní Čínou je to trochu zamotanější. De­-facto jsou všichni Číňané a Thai­-wan nebyl ani obsazen ani okupován a ani nevyhlásil nezávislost. Čína si nárokuje Taiwan ale i opačně :D Funguje zde status quo, tedy až na pár bezvýznamných pidistátečků, které teda uznali nezávislost taiwanu. Jelikož prachy nesmrdějí a oba trhy jsou pro západ významné, tak se jen občas píchne do vosího hnízda.
Odpovědět9  0
Evropa si prý vyvine vlastní 2nm :)
Odpovědět6  1
Hlavně že marketing Intelu se dušoval jak nám to urychlí HDD atd. A jak to teda všichni musíme mít. A ono ejhle má to dost háčků. A je mi buřt nějaký dimm modul pro servery, ale SSD Cache.
Odpovědět0  0
Tak to by mohl být později problém, až automobilky nebudou potřebovat kupovat emisní povolenky. Tak z čeho bude Tesla asi fungovat ? :D
Odpovědět0  0
Ano a proto má Evropa a USA vlastní předpisy, které doplňují nebo zpřísňují ty mezinárodní a třeba EU nedovolí létat asi 120 leteckým společnostem v jejich vzdušném prostoru :)
Odpovědět0  0
A kdo jim to tak asi zakáže ? :)
Odpovědět0  0
V tom je ten problém, pokud by to bylo násilně tak možná ano, i když s tím embargem by si uškodil více západ než Čína. Ale pokud by to byla vůle Thaiwanců, tedy zásadně by vyhrála volby pročínská politická strana, tak s tím nic nenadělají. Čína neobsadí Thaiwan vojensky, ale Thaiwan se sám začlení k Číně. O to jde Číňanům a na tom dlouhodobě makaj. Strašení vojenským zásahem je blbost a nikomu by to nepomohlo a Číně už vůbec ne. Číňané nejsou idioti, jsou pragamtičtí oportunisti.
Odpovědět1  1
Já bych to spíš viděl na plánované minireaktory. Měli by mít velikost pivního sudu s výkonem okolo 3MW. Když to zakopete pod zem s uzavřeným okruhem, tak má celá vesnice vystaráno.
Odpovědět0  0
Asi stejně na prd jako intel optane, taky šel použít jen na nových procesorech což tu technologii úplně zabilo.
Odpovědět1  1
Regulace :­) To co létá někde uprostřed afriky nemusí mít jen povolení létat nad evropou. Navíc nad regulacemi by musela být shoda, celosvětová. Přece si nebudete regulovat vlastní ekonomické a bezpečnostní zájmy aniž by to dělali i ostatní. O tom se ale mluví už hrozně dlouho, ale ve skutečnosti se nic pro to ještě neudělalo. Čína by byla jednoznačně proti, Indie by vzhledem ke snaze se zmodernizovat a čelit Číně taky řekla ne a Američané musí čelit Čínské a Ruské hrozbě, protože starlink skvěle funguje s letadly U.S. Air Force. A Evropa zas nemá moc něco ovlivnit. Takže co s tím ?
Odpovědět2  0
To je sice fakt, ale i tak to k nám letělo minimálně 11,5 milionů let.
Odpovědět2  0
Kromě kritiky máte nějaké lepší řešení, kromě toho, že by jste to zakázal ?
Odpovědět0  4
Z čeho usuzujete ? Je spíše otázka času než bude TW sjednocen pod Čínskou pevninskou vládu. Čína skrze investice, podpoře pro­-čínských politických stran, silné ekonomické provázanosti, ovlivňováním veřejného mínění aj. toho dříve nebo později dosáhne. Samozřejmě se straší vojenským zásahem, ale to je pohádka pro navyšování vojenského rozpočtu a kupování amerických zbraní. Nejdříve Hong­-Kong pak Tchai­-wan. Samozřejmně západní politici hlavně v Evropě budou vydávat silná prohlášení a znepokojení nad danou situací, američané dokonce vyšlou nějaké vojenské lodě, ale tím to taky skončí. Pak bude ještě nějakou dobu kravál v novinách a po té to utichne. Na Krym a Ukrajinu si už taky dnes nikdo ani nevzpomene.
Odpovědět6  5
Hodně stromů, ty pokácet a poslat do IKEA ať si doma každý drží kus svého uhlíku :D
Nebo třeba takový sekvojovec obrovský, nebo borovice osinatá je sklad uhlíku na cca několik tisíc let takže, postavit sklad na několik tisíc let nebo vysázet stromy kde budou růst stromy několik tisíc let. Schválně co je efektivnější.
Odpovědět5  0
No já mít 20T disk jako datové uložiště pro odklad her, videí atd. tak si výskám. Navíc rozdíl v ceně 20TB HDD vs 20TB SSD je stále zdrcující, požadavky na cloud jsou stále větší a volného místa není nikdy dost.
Odpovědět2  0
No vize budoucnosti měla být zhruba laiksky řečeno takhle: zasvinit oblohu balónama a ty budou volně plout v cca 20km, takže žádný dron se na ně dívat jen tak nebude :­) A samozřejmě by byl aktivní jen v dané oblasti kde má být. Solární panely s příkonem 100W atd. Stanice s náhradníma balónama pro doplňování stavů při poruše, nedostatku balonů na daném místě atd. No žádná levná sranda to nebyla a mělo jich být daleko víc než toho ­"smetí­" od Muska. Které paradoxně z dnešního pohledu vypadá dlouhodobě levněji, schopněji a méně to zasviní oblohu. Samozřejmě Google není Musk, Google je ta zlá korporace, která sleduje lidi, pracuje pro armádu a nemá ráda Trumpa :­), takže prachy do toho nikdo moc nesypal, protože na domorodcích se nedá moc vydělat a 4G je pasé, zvlášt když nastupuje 5G a intenzivně se pracuje na 6G. Musk si to může dovolit, být dlouhodobě ve ztrátě, a když už něco vyděláte tak jen díky emisním povolenkám pro ostatní ­"zlé­" automobilky a ještě vám za to greenwashing people tleskají jako mesiášovi a akcie vám letí prudce nahoru :D Mnozí googlu říkali že je to blbost, ale co kdyby se jim to povedlo :)
Odpovědět1  2
A teď všichni vědí že je tam starý Flash a někdo jim to teď hackne a zablokuje komplet.
Odpovědět0  0
Klasika, když dojdou argumenty tak se uráží že ? A pak kdo je tady imbecil.
Odpovědět1  0
Intel v žádné běžné situaci nebere tolik kolik má psáno. Vždycky žere mnohem, mnohem, mnohem víc. To by se muselo omezit na desce, aby mu to nedovolila se takhle krmit. Což v základu samozřejmě nedělá.
Odpovědět0  0
Ono když se ten vodík spálí, tak je zase voda, takže se nic neděje.
Odpovědět2  0
Pokud už by v té spekulaci něco bylo, tak by to stejně stáhli kvůli špatné formulaci. I kdyby to byla ­"nicka­" odkudkoliv.
Odpovědět1  0
Přesně ­"nemusí­" odpovídat realitě, je samo o sobě pobuřující :D
Odpovědět1  1
V článku se ale mluví o teleskopech.
1. To zrcadlo moc odolné není a stačí, aby ho jenom škrábly a je k ničemu, leda by o šutru věděli dřív a zavřeli kopuli.
2. Pod povrchem moc věcí teleskop neuvidí.
3. Měl by být na odvrácené straně, o komunikaci bych se nebál. NASA tam plánuje 4G s možnosti upgrade na 5G :)
Odpovědět1  0
Podle většiny analýz je již dnes nenávratně ztraceno cca 2.500.000 bitcoinů, takže logika říká, že časem nezbude nic.
Odpovědět2  0
V assassin­'s creed na to přišli, i vetřelec má genetickou paměť :D A jak funguje mozek o tom jsou jen dohady a teorie. Objevují se i teorie, že je to organický kvantový počítač s přesahem do multidimenzí. Nebo že je to jen ­"USB­" na MATRIX :D
Odpovědět1  0
Ty satelity potřebují přístupové stanice na zemi, takže ty stanice budou podléhat zákonům dané země, protože stejně budou připojeny na páteřní sítě. Má to sice pár mezer, ale to možné obcházení je právě tím pokutovaným průšvihem. Big Brother musí všechno vidět, ne jen ten za oceánem.
Odpovědět3  1
Tak tehdy jsem to vnímal jako dobrý krok, jen to mělo ­"drobné­" zásadní chybičky. Pokud by to stálo pár korun a dalo se to šoupnout na sestavy s HDD se starým intelem nebo amd tak fajn, hned bych si to koupil. Jenže to bylo drahé, malá kapacita a ještě jste museli mít minimálně intel sedmé genereace. Takže na staré sestavy kde to mohlo mít smysl to použít nešlo a na nové to zase postrádalo smysl protože SSD.
Odpovědět0  0
Tak otázka zní jestli to náhodou nebylo schválně, místo vrtací soupravy tam poslat opancéřovaný vibrátor. Co kdyby tam něco našli.
Odpovědět2  1
Asi jim chybí Wernher von Braun a jiní němečtí ­"zajatci­". Jestli se nepletu, tak poslední let na měsíc byl v roce 1972 a to byl i definitivní odchod von Brauna z NASA. Jestli to spolu nějak souvisí je otázka k zamyšlení :D
Odpovědět0  0
Sankce se objevili až s Trumpem, když se snažil dostat ty ­"vaše­" továrny z Číny zpět do USA, navíc bany se dávaly jen na úspěšné firmy co dělali problém americkým firmám :­) A pak samozřejmě CLO to nikdy neurazí voliče :­) Čína má sice komunisty ve vládě, ale jinak vede ve světě težkej kapitalistickej byznys a to nejednoho dost naštve.
Odpovědět2  0
Někteří si myslí, že svět ovládají politici, ale svět ovládají korporace, oligarchové a banky skrze politiky. Dokud vlastníci průmyslu nebudou chtít se stěhovat zpět na západ, nikdo je nepřinutí. Pokud nějaký politik nebude skákat tak jak byznys píská, skončí jako Trump.
Odpovědět3  0
To jsou takové ty sny o návratu průmyslu, ale nejsou na to prachy a to myslím biliony eur. Nejsou lidi a to myslím desítky milionů kvalifikovaných lidí a to nepočítám tu nekvalifikovanou. Chybí zkušenosti a čas to přestěhovat v době kdyby to mělo smysl.
Odpovědět4  0
Někde jsem četl nějaké pojednání o přesunu výroby z Asie zpět do Evropy a USA, ale zatím se nedopočítali :D
Odpovědět4  1
Díky spolupráci s komunisty v Číně, západní svět strašně vydělával a vydělává. Díky levné pracovní síle, tedy vykořisťování pracujícího lidu a s pořádným balíkem pro komunistickou stranu, jsme si mohli dovolit to, co by jinak nešlo. Hadry, elektronika, vlastně mi řekněte co dnes není z Číny a to za pakatel. To že je dnes Čína tam kde je, za to nemůžou soudruzi v Číně, ale politici u nás na západě a tedy občané, protože si je zvolili :D Jen díky spolupráci a globálnímu propojení je hrozba války minimální, ano vedou se heroické řeči na obou stranách, ale ani jedna strana nemá na to vojensky porazit protivníka, aniž by utrpěla fatální škody. A to nemluvím ani o obsazování území, což je úplně mimo realitu dnešních vojenských doktrín. A pokud víme tak USA nevadí diktátoři, když pracují v jejich zájmu :D
Odpovědět4  0
Intel by se musel celý překopat od základu, to že CEO rezignuje a dosadí si tam někoho kdo nemá vizi, nebo kterou mu nedovolí akcionáři provést, tak stejně z toho nic nebude.
Odpovědět4  0
Ono je to ale přesně naopak, bez Čínského průmyslu dnes svět už fungovat nebude. Sice tu jsou pokusy s přesunem do jiných zemí jako je Vietnam, ale zase tam jsou komunisti a nemají ani zdaleka takové know­-how a kapacity atd. Indie je zase mnohem levnější, ale taky tam není absolutně nic. Prostě se vedou jen řeči, ale ve skutečnosti se dál vydělává.
Odpovědět5  0
Problém je že mnoho surovin se těží právě v Číně, všechno svádíte na komunisty, ale komunisti jsou jenom zástupný problém a spása pro západ, aby mohl nějak Čínu zadržovat, bez těch komunistů, kteří nic nepostavili a jen politikaří, na rozdíl od Čínského průmyslu, by nemohl západ dělat nic a nemohl se na nic vymlouvat. Navíc Čína vlastní velké množství dluhopisů USA, jejichž výprodej by dost zamával s dolarem. Co dnes Číně zakážete, to si sama chtě nechtě vytvoří a pak to bude pro nás jen horší. Na Číně vydělávají západní společnosti biliony a Čína také již podává více žádostí o mezinárodní patent než USA a spousta patentů se týká 5G ve kterém jsou mnoho let napřed a bez kterých to ani na západě nepostavíme, takže i když to nebude z Číny budou tam čínské technologie :D Navíc už testuje 6G o čemž na západě máme jen vlhké sny. A probuďte se 3G je zastaralá technologie tak nevím proč ji zmiňujete. Říká vám něco program PRISM od NSA ? Díky němu mají americké tajné služby přímí přístup ke všemu od Googlu, Facebooku, Applu a vlastně všem podobným společnostem. Proto jsou taky v tom s EU na nože a Facebook nejednou vyhrožoval, že se stáhne z Evropy. To jen pro upřesnění. A ještě jedna věc, pokud by Čína dnes zavřela hranice, tak se ekonomika světa zhroutí do pár týdnů. Ne že bych ji nějak obhajoval, ale to je to globální pojetí světové ekonomiky :D
Odpovědět6  0
Jen si sněte dál :­) Čínu to nevyšachuje jen přibrzdí, ale u nás to pocítíme s odstupem. Pomalu podává více patentů než USA a problémy řeší hned.
Odpovědět5  0
Tak v USA se tomu říká podněcování k násilí, a když podporujeme demonstranty v Bělorusku v jejich boji za ­"ukradené volby­" nebo v jiných zemí, tak se tomu říká jak ????
Odpovědět8  3
Ale uživatelé by je chtěli, ale ty ceny a mizerný výběr je od nich odrazuje.
Odpovědět12  1
Tak z článku jsem pochopil, že by to mělo být čipletové řešení, ne samotný čiplet, tak proto se ptám.
Odpovědět1  0
A co jiného by to jako mělo být ?
Odpovědět4  0
Vyladit ? No třeba Intel to ladí dlouho a nějak mu to nejde a nemyslím si že je to nějaký začátečník bez zkušeností, je v tom oboru docela machr. Čína do toho vráží prachy náklaďákama a přebírají lidi s know­-how a jsou na 14nm. V tomhle oboru se prostě nedá jen tak začít na zelené louce, musíte mít zkušené lidi, proto to dnes umí jen pár firem s obrovským kapitálem a zkušenostmi. Moc tomu poručíme větru, dešti a nanometrům nevěřím.
Odpovědět0  0
Chybička ne jen brát, ale i dávat. V té utopii se pracovalo dál, jen se pracovalo pro blaho společnosti bez peněz a bez výplat. Chodil by jste do práce dál a tvořil hodnoty atd. Jen je tu problém, že ta mentalita lidí není na úrovni mravenců a v čel, jinak je to nesmírně efektivní :D
Odpovědět0  0
Když on dneska těm oficiálním verzím většinou nikdo ani nevěří. Zvlášť když novináři hlásili zprávy o pádu budovy ještě pře tím než padla. Prostě chybička v režii. Soud v USA to uznal za pravdu, ale dál se k tomu nevyjadřoval. Takový je dnešní svět, jedna velká iluze.
Odpovědět0  0
Blockchain je užitečná věc, politici se nebojí kryptoměn jako takových, ale té nezkorumpovatelné technologie. Jinak využívat výpočetní výkon pro těžbu peněz je už zase jiné téma.
Odpovědět1  0
Nejde jen o to se vyhecovat a říct si proslov jako Kennedy, když mluvil o přistání na měsíci ne proto, že je to snadné....
EU není Amerika na počátku 70. let, kde je nadšení, vůle a mozky.... Jo eurofederalisti by asi tvrdili něco jiného, ale to jsou fanatici. Rozdíl asi jako mezi ekologem a ekologistou ­(environmentalista­), ale pořád lepší utopit ty prachy někde v technologiích než na dotace na brambory...
Odpovědět2  1
Ne jenom v kladných číslech, ale hodně v kladných. Protože ten fůzní reaktor je dost drahá sranda a ta se pár megawatama nezaplatí. Pokud nebude čistý výkon alespoň 2000 MWe, celkový tepelný výkon 4500 MWt při nákladech kolem 1700 €­/kWe. Doba stavby 4,5 roku a projektová doba provozu 60 let, tak to stejně bude ztrátové.
Odpovědět0  0