Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Nejnovější komentáře
Stejně se mohu ptát, kdo má doma desku za 30 tisíc? :­-­) Tohle přece není deska pro ­"běžné smrtelníky"
Odpovědět2  0
nene ono někoho napadlo udělat desku tak, aby šly skoro všechny konektory do strany ­(přechod mezi předo a zadokonektory­) . škoda, že zrovna u desky za 12k minimálně ...
Odpovědět0  0
Pred dvomi rokmi ta najlacnejšia doska pre AM5 ­(670­) stala 350€ čo je cca 10 000Kč
Tiež si myslim že toto pod 10 000Kč stať nebude.
Odpovědět1  0
A kdo má doma takový NAs a Switch ­(a já třeba vůbec nejsem zastáncem NAs řešení, čím by musel být osazen aby dorovnal rychlost mé flash která má zápis cca 290MB?­), není to tak jak říkám že tak o 10­-20 let předběhl dobu? A tím pádem bych řekl že zbytečně prodražil to mobo?
Odpovědět0  2
No neviem, ale iOS ma tuto možnosť už minimálne niekoľko rokov, čo si pamätám.
Odpovědět0  0
Nj, Android… to je jeden z dôvodov, prečo by som nikdy nevyhodil ani cent za vlajku s Androidom. Do AppStore sa v pohode dostanem ešte aj s iPhonom 5s
Odpovědět0  0
Ono přece nemusí jít jen o data ven z domu, ale i v rámci domu ­(třeba připojení k NASu­).
Odpovědět0  0
"z toho plyne závěr, že na základě dat od Intelu je předčasné dělat závěry ;​­)­"

Tak to snad platí o jakoukoli prezentaci jakékoli společnosti, ne? :­-­)

"Problém je, že k daným testům bohužel neznáme metodiku a podmínky, ve slajdech Intelu už není ani ta malá větička s odkazem na podrobnosti, co tam dříve bývala a celkově to tak nepůsobí moc věrohodně.­"

Neznáme ji k tomuto live testu, ale jinak tedy před zveřejněním metodiky a podmínek testováním musíme Intelu v případě Lunar Lake vyseknout poklonu, protože v rámci těch 109 slajdů to naopak udělal velmi dobře. Z jeho prezentace k Lunar Lake by se mohli ostatní učit. Snad pětina prezentace jsou vysvětlivky k podmínkám a metodice. Doufám, že to AMD taky začne takto dělat, protože tam se doklikat k dokumentům, kde je vysvětlena poznámka, to je někdy mission impossible. Tady je to pěkně v jednom dokumentu.

"myslím, že vy jste se o sloupeček přehlédl­"

Ano, máte pravdu.
Odpovědět0  0
"Že obě společnosti použijí ke srovnání hardware minulé generace své konkurence, to už je jen taková komická třešnička na dortu :​­-​­).­"

Proč to tak je, je vysvětleno v článku.
Odpovědět0  0
Zatím to na úspěch výrobního procesu Intel 18a nevypadá. Potápějící se INTEL nemá podle mě nic hmatatelného a jediné, co mu zbývá, je vypouštět optimistické hlášky, jejichž věrohodnost a hlavně ­"splnitelnost­" je krajně nejistá.
Odpovědět1  0
Tak uvidíme zda mu vámi vysněný intel vyhoví nebo ne, pokud má tak dobrý process jak prezentuje, a vy mu to taky žerete i s navijákem. Tak bych broadcom poslal ke konkurenci, stejně mám na svůj výborný process tolik zákazníků že mi urvou ruce, a nebo tolik zákazníku nemám?
Pokud vím tak v ekonomice to tak funguje pokud je přebytek poptávky po mém zboží, mohu si dovolit zákazníky odmítat a né jim vyhovovat? Nebo to tak není?
Odpovědět3  0
Cena MSI MEG Z790 GODLIKE stála přes 25000 Kč. To jen pro info. Řada GODLIKE je vrcholem MSI.
Odpovědět2  0
Šetřit na základní desce je ta největší hloupost amatérů. Vždy kupuji ­"zlatý střed­", který také není levný. Desky MSI Godlike ale patří na absolutní high­-end a její cena bude určitě velmi vysoká. Rozhodně nad 10000, což už neakceptuji ani já. Můj strop je max 8000.

MSI MEG Z790 GODLIKE pro Intel stála cca 25000 Kč
Odpovědět3  0
Intel dokáže presne takto využiť trh pre seba a vytlačiť konkurenciu, prezentácia zaberie na 80% populácie bez ohľadu nato či to je reálne. Reálne si väčšina nebude overovať dáta a kúpi si to. Tých 20% si kúpi AMD...
Odpovědět1  0
Mě je to úplně šumák. Do pc mi nesmí CPU se spotřebou 200W+ a GPU co žere 400W+. Což prakticky vylučuje 7900XT,7900XTX i 4090. Z CPU prakticky všechna high end CPU od Intelu.

Klidně ať si vytváří gpu se spotřebou 1kW. Bláznů, co si to koupí je stále dost.
Odpovědět0  0
Pri objednávke nerozhoduje počet defektov na wafer, ale cena a dosiahnuté parametre. Určite porovnávali cenu a kvalitu s konkurenciou a tlačia na nízku cenu aby to bolo pre nich zaujímavé. Broadcom chce zisk a je im jedno či bude Intel v strate a skrachuje, využíva súčasný tlak na Intel, aby dohodol pre Intel nevýhodnú zmluvu, zverejnenie znamená len vytvorenie tlaku na Intel a reálny záujem Broadcomu o nový proces Intelu, obchod sa robí presne takto, využiť súčasnú situáciu na trhu v prospech seba. Intel zverejnil výťažnosť na úrovni 82% .
Odpovědět0  1
Já za tím nic nehledám, jen mi z toho plyne závěr, že na základě dat od Intelu je předčasné dělat závěry ;­)
Problém je, že k daným testům bohužel neznáme metodiku a podmínky, ve slajdech Intelu už není ani ta malá větička s odkazem na podrobnosti, co tam dříve bývala a celkově to tak nepůsobí moc věrohodně.
Ten Qualcom jsem trochu přehnal, tam je to 75 vs 132 FPS, tj o 76% víc pro Core nebo o 43% méně pro Qualcom ­(myslím, že vy jste se o sloupeček přehlédl)
Odpovědět0  0
Dnes není problém osadit i levnou základní desku výkonným hardwarem.

Omezení spočívá jen ve vynechání velmi ­"žravého­" dalšího hardwaru, ­"naddimenzovaných­" kapacit ­(pamětí apod.­) a v tom, že se člověk spokojí pouze s běžným příslušenstvím ­(počet a typ konektorů, kvalita audia apod.­).
Odpovědět1  3
Na základní desce se nešetří:­) Ale najdou se lidi, co si koupí drahé pneu na Fabii, no...
Odpovědět3  0
Pod 10 000 Kč nepůjde. Můj skromný tip.
Odpovědět0  0