Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Nejnovější komentáře
Motherboard?

Jak není pod 3000 Kč, tak nemám zájem.

Už při pohledu na fakt, že působí jak opancéřovaný tank, si troufám tvrdit, že tahle rozhodně pod 3000 Kč nebude ;­-­).
Odpovědět2  9
Tak vlastně už ten předpoklad, že existuje jen jakási DOTA 2 a nikdo nic jiného nehraje, je zhola nesmyslný. Jinými slovy žádné porovnání výkonu hardwaru nelze takto realizovat!

Že obě společnosti použijí ke srovnání hardware minulé generace své konkurence, to už je jen taková komická třešnička na dortu :­-­).
Odpovědět0  1
Moje RTX4090 drží stabilně 2900Mhz+! Základní boost je kolem 2700Mhz. O kolik zvedne výkon 200Mhz na 16384 CUDA? Bude ještě RTX5080 rychlejší? :­-)
Odpovědět0  0
Co myslíte, budou taky hořet? Konektor sem, konektor tam. Grafiku nad 200 wattů nechci. Ale jako na zimu to může být asi dobrý. ;­-­) RTX koukám bude použitelný tak možná za 2­-3 generace. 60k za grafiku nedám ale ani omylem. Pomatuju si na svoje první VooDoo asi za 10k, to by mohlo bejt za stejný prachy aneb inflace existuje. Lepší to procestovat. Nebo propít. ;­-)
Odpovědět1  2
No já bych takto třeba musel oželet většinu aplikací. Nicméně teď potřebuju Viber, ale funguje mi jen napůl. Protože jestli mi tam někdo pošle fotku, tak si ji nezobrazím. Pro zobrazení, bych musel Viberu uděli přístup ke všem svým souborům, a to nechci. Wocap tento problém nemá.
Odpovědět0  0
Krásné desky, ale jsem zvědav na cenu.
Odpovědět4  0
Vy tam za tím hledáte věci, které tam nejsou. Musíte se dívat na to, co přesně se říká. V grafech máte jasně dané podmínky pro všechny testy, a takto je to změřeno. Není to důraz na tu jednu hru. Je jich tam 45 a v dané konfiguraci tohoto testu tam Intel nevyhrál. Druhý test při živé prezentaci poukazoval na něco jiného. Jasně, je zvláštní, že zde už při jiné konfiguraci Intel vyhrál ­(to se mu jasně hodilo, to tady asi nikdo popírat nebude­), nicméně tam se to soustředilo na tu spotřebu. Asi oba budeme souhlasit, že mohl použít stejné nastavení, aby si ty výsledky z prezentace a z grafu trochu více odpovídaly. Nečekal bych však, že výsledky do grafu půjdou ze stejného testu, při kterém se nahrává záznam.

Proti tomu Qualcommu, tam ano, tam je to už hodně zvláštní. Na druhou stranu to není dvojnásobek, jak jste psal výše, ale 50 % navíc ­(resp. Qualcomm o 33 % méně­). Při live prezentaci to ale bylo výrazně méně, to je pravda ­(spíše okolo 10­-15% dolů­). Důvod? Nevím.
Odpovědět1  2
Jasné, jem mi přijde vtipné, že Intel v jedné prezentaci uznává porážku a v druhé deklaruje, že je nejlepší, by si měli trochu sladit ty marketingové noty. A taky je podivná pozice vůci Qualkomu, tam už je rozdíl mezi prezentacemi výrazný.
Odpovědět4  0
no a to je rozpor, já třeba takové aplikace většinou oželím
Odpovědět0  0
Bych řekl že to je princip jako u některých věcí, ukázka toho že to dokážeme. Ale jinak používají zbytečně drahé komponenty. Jsou napřed tak 10­-20 let, i můj internet a ethernet přelezli a to mám optiku až do bytu. kór takoví co stále mají nějaké dsl ­(a těch je většina)
Odpovědět3  1
Může to být v rozlišení a dalších detailech, kde se pak ta karta může otočit ­(asi nikoho neudiví, že v jiném rozlišení nebo jinak nastavených detailech budou dosahovány odlišné výsledky a někde to jedné kartě může sedět více a jiné méně i v rámci stejné hry­). On Intel ani v jednom případě příliš nevyhrál a ani neprohrál, takže to je klidně možné. Zajímavý je spíše ten rozdíl spotřeb.
Odpovědět2  0
"bude pravděpodobně dosahováno plného boostu méně často­"

Ale jaký by k tomu měl být důvod? Když ten notebook zatížíte, oba budou brát přes 30W, budou úplně ignorovat svou PBP a v obou případech na to potřebujete stejně dimenzovat chlazení. Vy potřebujete dimenzovat chlazení na maximum ­(ne na PBP, ty doby jsou už dávno pryč­), a MTP je stejné. A stejně do toho hodí vidle výrobci notebooků, kteří to nastaví úplně jinak. Třeba Asus to nastavuje na 28 W v Zenbooku a 35 W ve Vivobooku.
Odpovědět0  0
Já tomu nerozumím, v prezentaci k uvedení Lunar Lake Intel včera sám ukázal, že v Dotě je lepší AMD, konkrétně 137 vs 132 FPS:
https:­/­/www.svethardware.cz­/intel­-lunar­-lake­-navysuje­-mtp­-na­-37­-w­-ve­-hrach­-o­-16­-prekona­-ryzen­-ai­-9­-hx­-370­/61097­/galerie­/intel­-lunar­-lake­-herni­-vykon­-vs­-amd

Očividně testovali teda jinak, když dosáhli polovičních FPS, ale maj v tom trochu guláš..
Odpovědět4  0
Se v zásadě shodneme. Já jen říkám, že v notebooku, kde je MTP­/PBP 37­/17 = 2.2x více bude pravděpodobně dosahováno plného boostu méně často než když je MTP­/PBP 37­/30 = 1.2x více prostě kvůli jinak dimezovanému chlazení.
Pokud by byly oba CPU ve stejném šasi se stejným chladičem, pravděpodobně by mězi nimi byl zanedbatelný rozdíl, pak by ale zase existence 268V nedávala moc smysl. Její hlavní výhodou je právě nižší PBP, která výrobci dovoluje udělat notebook levnější a s horším chlazením.
Odpovědět0  0
😕 proč to řešíte, na tomto serveru se platí za to že každý výmysl intelu je třeba odprezentovat. ­(i když jiné servery hlásí naprosto opačnou realitu­) Já už třeba dávno beru že každá oficiální informace od intelu má nulovou až zápornou vypovídající hodnotu. Je třeba počkat na neoficiální testy
Odpovědět7  0
nadavat na nvidii, ze stale zdrazuje a pokracovat tim, ze jim ty prachy stejne nasypes :D ...ukazkova debilita, ty ses dobry NPC
Odpovědět3  1
No právě. Více o tom řekne konkrétní notebook. PBP neovlivní jednovláknové aplikace, protože to jádro boostuje, je jen jedno, takže spotřebu nevyžene do extrémních výšin a ještě se turba týká MTP, ne PBP. Vícevláknové aplikace pak ovlivní spíše chlazení notebooku, kdy a jak to začne omezovat frekvenci.

Příklad. Měl jsem tu kdysi na test notebook s Core i7­-13700H. Základní takt 2,4 GHz, max. 5,0 GHz, PBP 45W, MTP 115W. V notebooku to ale bylo nastaveno tak, že v jednovláknové zátěži zpravidla nepřelezl 4,5 GHz a bral 17 W. Takže PBP se neprojevila. Ve vícevláknovém testu se držel na 3,5 GHz a bral okolo 70 W. Vidíte tedy, že běžel na vyšším taktu, než je ten základní, a PBP se tedy také neprojevila, protože byla o polovinu přelezena. V 3DMarku se to také pohybovalo někde kolem 2,5­-3,0 GHz ­(občas k 3,5 GHz­), takže to opět přelezlo základní takty, o kterých mluví PBP. A vidíme i to, že procesor byl hodně daleko od své papírové MTP.
Odpovědět0  0
­"nízká výtěžnost a problémy s ní doprovází nástup snad každého nového výrobního procesu­"

To je sice pravda, ale jsou výjimky jako Intel. ­" Intel 18A je připraven s dobrou výtěžností ­" ;­) Intel měl, pokud si dobře pamatuji marketinková vyjádření , bezproblémový nástup i 10nm. Ale z nějakého důvodu ho nechtěl moc využívat. ;)
Odpovědět4  0