Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Nejnovější komentáře
Toto tvrzení již bylo vyvráceno. Po zapnutí admin režimu se nejen zvýšil výkon procesorů řady 9000, ale i řady 7000, což mělo za následek naprosto stejný rozdíl výsledků jako bez admin režimu. Zapnutí admin režimu přineslo výkonový posun o 1­-3%, takže se nejedná o nějakou zásadní změnu.

AMD kope kolem sebe, ale jedno je jisté. Tentokrát se neopakuje boom jako z uvedení řady 7000, kde byl výkonový posun oproti řadě 5000 v řádech několika desítek procent.

Řada 9000 je takový refresh řady 7000 s lepší možností taktování.

Spousta lidí a tech webů by s procesory neměla takový problém, když by řada 9000 byla prezentována jako refresh s maličko nižší spotřebou a mírným posunem ve výkonu v řádu 5­-10%. Místo toho zveřejnily nereálné sladký, ve kterých nové procesory poráží intel až o 30%, 9700x překonává 14700k v aplikacích i hrách a podobné nesmysly. 🤦‍♂️
Odpovědět3  1
Už se ví, proč je nárůst výkonu Zen 5 tak malý ­- můžou za to Windows 11. AMD testovalo v administrátorském režimu, který výkon Zen 5 neomezuje. Normální uživatel o tom neví a nepoužije jej. Microsoft slíbil, že situaci do vydání 24H2 narovná. Záplata je zatím dostupná v novém insiderském buildu jedenáctek.

Navíc se přišlo na to, že při změně počtu jader při upgradu procesoru ­(což samozřejmě platí i při testech­) je třeba přeinstalovat jedenáctky, jinak blbne přidělování programových vláken na jádra ­(scheduler­). Snad může stačit reinstalace sady ovladačů AMD.

Jak je to na Windows 10 nevím.

Takže můžeme předpokládat, že do vydání ostré verze Windows 11 24H2 AMD procesory 9000X3D nevydá, i kdyby jich mělo plné sklady.
Odpovědět5  1
V reálu to asi úplně poznat není, si myslím, ale jde o to, že si výrobce za ten výkon nechává platit a pokud ho nedostaneš v přiměřeně míře, tak je asi něco špatně. A 3­-4 minuty asi nebude přiměřená míra.
Odpovědět0  0
Obnovovací frekvenci nekomentuji, ale jinak super, zejména ten v článku uvedený jako druhý.
Odpovědět0  0
ja, ja, já. Vím přesně k ničemu, jenže uvažujete jako já, taky mám mobil na podobné věci a výkon naprosto stačí, jenže děti chtějí na takové pidi obrazovce hrát našlapané 3D hry, dotykové ovládání je pro to přesně dělané, pro ostatní pokud hrajete mp vypadáte takto.
https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=0Mjz6j_CUzA , te to pro xbox, já se radši krčím u pc, ti hráči by si měli uvědomit k čemu mají mobil určen. Jenže když je poptávka tak je i nabídka
Odpovědět1  0
A to jste zde možná ještě nečetl o procesoru Google Tensor G4, který kvůli přehřívání ­"trotlí­" po cca třech minutách, takže po třech minutách jede na zhruba polovině maximálního výkonu.
Odpovědět1  0
Můžete mi říct, k čemu ten výkon na telefonu potřebuju? Mě stačí, když mi na tom pojede wocap, fejs, mapy a seznam zprávy. A to mi poskytují i ty nejlevnější základní modely.
Odpovědět0  2
Důvod k jásotu není žádný. Nikdo neví, zda testovaná řada ­(ne­)bude vykazovat zásadnější závady, jako např. edice Raptor Lake a Raptor Lake Refresh. Intel by měl procesory prodávat s odkladem úhrady kupní ceny o 6 až 12 měsíců.
Odpovědět2  1
Jak je to doopravdy se šifrováním a zabezpečením komunikace s NASem z venku? Stavěl jsem si sám svůj NAS a hledal jsem způsoby komunikace z venku s ním. Spíš než únik obsahu by mi vadilo zavirování nebo zašifrování obsahu. A když jsem hledal alternativu ­(a skončil nakonec u WireGuard­) tak podle různých fór QNAP a Synology prý hodně spolupracují s třetí stranou a mají v právech berličky umožňující ­"prodej­" vašich dat třetím stranám které mají velký zájem nejen o obsah, ale i o to kdy, jak, s kým a co. Tím myslím zmiňované NSA, ENISA nebo nově i DSA. Takže nejen sběr dat o vás, ale mohou klidně pak blokovat, monitorovat ­(nebo přímo mazat­) explicitní obsah aniž by vás o tom někdo informoval.
Odpovědět0  0
G­-sync a potom freesync riešili problém takzvaného tearingu. Ten nastáva keď je rozdiel medzi frekvenciou monitora a počtom FPS za sekundu. Predstav si že máš 60hz monitor ale grafická karta ti dáva trebárs 45fps alebo v ­"lepšom­" prípade 90fps. Oboje spôsobí tearing. Pri 60 obnoveniach obrazovky a 45 fps zobrazí niektoré snímky viackrát a keď sa dočká ďalšieho snímku zlepí ho z predchádzajúcim. Vidno to hlavne pri pohybe. To isté platí keď je snímkou viac. Taký zlepený snímok spoznáš tak že v hornej časti nenadvezuje na spodnú časť. Kedysi sa to riešilo cez vsync ale ten zhoršoval odozvu a znižoval fps na 60 pripadne 30 aby to monitor dokázal zobraziť bez lepenia. Nvidia si dávala vyrábať fpga čipi na mieru ktoré dokázali meniť frekvenciu monitora podľa hodnoty fps. Samozrejme montoval sa to len do tých najdrahších monitorov.
Odpovědět4  0
No hlavně že se ten Intel na tsmc nespoléhá :D
Odpovědět7  1
Otázka zní: ­"S jakým a zda vůbec nějakým power limitem byl Intel testován­".

Výsledky Ryzenu 9 jsou zprůměrované výsledky z několika různých sestav a testů probíhajících na různých Win10­/11 releasů, kdežto tento individuální test intelu proběhl v ideálních laboratorních podmínkách s kdo ví jakým chlazením a power limitem...

Zatím bych z toho závěry nedělal. Počkejme jak to bude vypadat za 2 měsíce, až Intel pošle tyto procesory do světa. Upřímně, viděl bych to na plichtu s tím, že Intel bude nadále ten výrazně žravější.
Odpovědět4  1
Tak tohle vypadá velice slibně. Doufám, že se vše podaří a nové procesory budou pro AMD zdatný soupeřem. Byla by to výhra pro naši peněženku 😀
Odpovědět3  1
To s tím nesouvisí. Synchronizace obrazu zlepšuje plynulost zobrazování ve hrách, kde z podstaty věci dochází ke kolísání rychlosti generování snímků ­(kolísání FPS­).
Odpovědět1  0
Nejsem si takovou obhajobou jist. Učíte se z učebnice, ale tu musí někdo zaplatit, zdarma rozhodně není. Někdo musí platit učitele. Stejně tak návštěva kina, divadla, galerie, stojí nějaké vstupné. Další věc je, do kdy se ten co se učí nechává inspirovat, a kdy se už dopouští plagiátorství. Například v hudbě je to údajně několik taktů, pak už jeto vykrádačka. Když se budu držet hudby z důvodu názorného příkladu, tak co vlastně dělá AI? Tvoří novou hudbu? Myslím že ne. AI nemá emoce které z člověka vytlačí díla která obdivujeme dodnes. Já to vidím tak, že AI vezme nějaký hudební motiv a pak na něj vytváří už jen variace, a z těchto variací slepí nějaké dílo. Já mám o AI jinou představu, Dnešní AI vlastně opravdovou inteligencí vůbec neoplývá.
Odpovědět1  1
Pozoruhodné! Intel prý těsně překonal i nový CPU R9 9950X od AMD.
Jen kdyby ten ­"uspěch­" neumenšovalo porovnávání s postaršími výsledky inženýrského vzorku,
které již byly překonány novějšími o poznání lepšími výsledky ;­-­).

Jinak všechna čest. Intel konečně po dlouhé době zabral, a tak podle všeho už jeho nový procesor není za konkurencí pozadu o celé kolo. Nyní jen cca o 3­/4 :­-­) Teď jen zda tempo udrží?
Odpovědět4  0
Takže jen další výmluvy. Žádný z těch článků nedokládá nic o tom že by momentálně recyklace byla výhodnější než výroba.
"Recycling Batteries Can Reduce Greenhouse Gas Emissions by Up to 98%, Finds New Study­" článek je o bateriích obecně nikoli o lithiových článcích kde tam vidíte mezi recyklovanými prvkz lithium???
hlavně nejprve si navymýšlet nesmysly a pak vymáhat 10+ odkazů? Vy sám jste doložil že nemáte pravdu hned prvním odkazem a naopak jste nikde nedoložil vaše tvrzení..
Vaše první a zrovna ten nejpodrobnější z předchozího seznamu ukazuje opak!
Odpovědět0  0
"Tentokrát se to AMD hodně nepovedlo­" ­- ak tu niekto píše nezmysly, tak vy. AMD sa to podarilo, výkon v single task je stále najdôležitejší. Okrem toho ako píšem vyššie, aj výkon v MT vzrástol, pokiaľ sa nevyužívajú všetky jadrá. AMD to nastavilo veľmi rozumne, len marketing zasa zaspal.
Odpovědět0  0
Myslím že toto bude dobrá CPU generácia. Intel sa poučil ­(rozumej management­) a pravdepodobne už parametre určili inžinieri. Nerozumiem tým začudovaným komentárom o nízkom MT a to aj u AMD.
MT je nižšie len u vyťažení všetkých vlákien naraz. Veľmi sa nespomína, že napr. výkon 2, 4 alebo 6 vláknovej záťaže škáluje s počtom vlákien ­(mám na mysli napr. u 12 cores CPU­). Toto bude zrejme platiť u všetkých top modelov CPU u každého výrobcu, hlavne v budúcnosti.
Odpovědět0  0