Do kryptomen muze investovat jen blazen a ja to nejsem. Mena z ktere se financuji zlociny. Mela byt davno zakazana.
Odpovědět0 0
Naprostá většina zločinů se financuje klasickou měnou. Hodláš jí také zakázat?
Odpovědět0 0
BTC má velkou výhodu, vlády od roku 2008 neustále znehodnocují vlastní měny a to raketovým tempem, BTC je vlastně zrcadlo stavu, který není dlouhodobě udržitelný. On také vznikl jako reakce na rok 2008 a masivní tištění peněz.
Chce to vidět více v souvislostech, podívat ze z dálky.
Pokud si dáte graf BTC měsíční nebo lépe roční (svíce) a podíváte se na něj, tak je to krásně vidět, stále roste i přes extrémní růsty a propady.
Odpovědět1 2
akúkoľvek menu zničia politici, sú to nenažrané prasatá túžiace po moci za akúkoľvek cenu....inflácia dnes vyjadruje objem $ vynaložených na získanie a zneužitie moci , ktorá slúži len vypatlaným politikom ktorý majú IQ Osla.
Odpovědět9 2
Ja si myslim, ze nejvetsi hrozbou pro dolar neni Bitcoin ale americka vlada a prezidenti vcetne Trumpa. Oni si mysli, ze muzou mit prijmy rozpoctu 3.5 trilionu a vydaje 7 trilionu.
A jeste si mysli, ze to muzou delat s nulovymi urokovymi sazbami a ze muzou inflaci exportovat do zahranici protoze cely svet pouziva dolar jako rezervni menu.
Kdyz to delaji tak cely svet se bude chtit teto zavislosti na dolaru zbavit. Salvador to chce delat bitcoinem. Rusi a Cinane to skousej delat zlatem a perszky zaliv chce prodavat ropu za EUR. Nikdo se ted nezene k dolaru. Staty spis delaj co muzou aby se ho zbavili.
Odpovědět10 3
Prezident Salvadoru je blázen. Bitcoinem si nepomůže, protože nemá absolutně předpoklady pro to, stát se měnou. Hlavní předpoklad, stabilita, u Bitcoinu vůbec neplatí. Dále nutnost platit za transakce je v dnešním světě bankovních transakcí zadarmo (domacích) nepřijatelné. Chybí regulace, kontrola, legislativa. Ono na jednu stranu mít totálně nezávislou měnu na vládách může znít super, ale zároveň je to totálně divoký západ, kde jeden tweet rozhoduje o kolísání ceny v desítkách procent. Dneska dostanete výplatu a zítra můžete být chudák, pozítří boháč a pak zjistíte, že to radši okamžitě prodáte i za ty dolary, aby jste měli aspoň trochu jistotu, že vám ta hodnota zůstane. Hlavní problém je, že pokud je jednou Bitcoin ztracený, už ho nikdy nikdo nezíská zpět. To je problém a bude to způsobovat jeho deflaci, což taky není ideální.
Radši by měl stanovit svou vlastní státní měnu, podpořenou HDP a nevymýšlet kraviny...
Odpovědět8 2
1. "Stabilita": Turecka lira za poslednych 5 rokov stratila 70% kupnej sily. Argentinske peso za poslednych 5 rokov stratilo 85% kupnej sily. Brazilsky real -> 40%. Rusky rubel 20% kupnej sily (vacsinu z toho nedavno). Pakistanska rupia 37%. To nie su male krajiny. A to som nespomenul Venezuelu, Zimbabwe, Salvador... Miliardy ludi na svete ziju bez stabilnej meny. Zapadne krajiny tieto problemy nevnimaju ale pre tychto ludi je Bitcoin stabilna mena ktora za poslednych 5 rokov ziskala vyse 40000% kupnej sily.
A ked uz sme pri tom, tak takmer polovica dolarov ktore dnes existuju vzniklo za poslednych 5 rokov:
https://tradingeconomics.com/united-states/money-supply-m2V dlhodobom horizonte 5-10-15 rokov ani dolar nebude stabilny.
2. "Nutnost platit za transakce": To ze vy neplatite za tranzakcie neznamena ze nikto neplati za transakcie. "Credit card companies charge between approximately 1.3% and 3.5% of each credit card transaction in processing fees." A to plati len pre vyspele krajiny. Poplatok za tranzakcie v krajinach tretieho sveta je vyssi.
3. To ze chybi legislativa a regulace je problem zakonodarcov a nie Bitcoinu.
4. "Straty Bitcoinov": V tomto jedinom mate pravdu. To je velky problem.
5. "stanovit svou vlastní státní měnu, podpořenou HDP": Toto v historii skusili staty vela krat. Je ale tazke ak nie nemozne vybudovat doveru v taku menu (ak nie je naviazana na zlato). Neviem o ziadnom state kde by sa to bez zlata podarilo.
Odpovědět5 2
Akorát si uvědomil, že nekope ani za USA, ani světové obchodní organizaci, světové bance, Soroše a jiné "lidumily", ale že má kopat za Salvador. Spíše bych se bál, aby neobdržel "demokratický" puč, nebo "humanitární" bombardování.
Odpovědět3 3
Není blázen, jen si neumíte představit jaký stav ekonomiky tam je, takže na takový stav je opravdu BTC i při své extrémní volalitě dobré řešení.
Protože BTC teď padne třeba k 20K, odrazí k 40K, pak padne třeba pod 15K, ale za 4 roky už bude nad 100K, takže z dlouhodobého pohledu je to dobré řešení.
Dokud nebude BTC regulován jako jiné komodity, tak bude dělat velké vlny, ale pokud se podíváte na exponenciílní graf, tak stále roste, počítám, že za 10-20 let bude nad 500K a volalita bude znatelně menší a řádit se bude na altech.
Odpovědět1 1
Prodávat naftu za euro chtěl už Sadam Husein. A jak dopadl.
Odpovědět4 0
"Je Bitsoin scam?" - Malá chybka. ;)
Odpovědět1 0
Díky, opraveno :-)
Odpovědět0 0
Bitcoin je jeden velký ojeb. Pyramida. Kdo do toho investoval na začátku, ten získá. Ti, co investují teď jsou jen ovečky, co prodělají.
Odpovědět13 10
Je tam rozdil. Pyramida vyzaduje exponencialni rust vkladu. To neni mozne donekonecna a pak to nutne musi spadnout.
Bitcoin nevyzaduje exponencialni rust vkladu. Kdyz ostane poptavka konstantni bude i cena stabilni.
Bitcoinu je maximalne 21milionu takze nabidka nikdy nebude stoupat. Bitcoin muze padnout na nulu pokud poptavka klesne na nulu. To se muze stat a nemusi. V tom je rozdil oproti pyramide, kde se nutne musi stat ze to spadne.
Odpovědět10 1
Jak víme, že je poptávka konstantní a ne že si jen někdo prodává bitcoiny z jedné své kapsy do druhé, z druhé do třetí, ....?
Odpovědět1 0
Není, ale je mi fuk, když si to myslíte, uvidíte za 10 let sám, ale chápu, ne každý má na to nervy :)
Odpovědět0 1
Těm co před lety koupili ve špici za $20k, se takoví jako ty smáli, jací to byli pitomci. Kdo BTC držel, měl ho nyní možnost prodat za třikrát víc. Jiné to nebude ani teď.
Odpovědět0 0
A že by šel ultimativně dolů je spíš zbožné přání, než reálná možnost. Jak už tady někdo napsal: BTC ve skutečnosti nejde NAHORU. To FIAT měny kolem něj mizí pod hladinou závratným tempem.
Odpovědět2 1