Můžete mmi říct, proč v nejdražší kategorii máte už cca rok monitory, které se krom jednoho dávno nedají koupit?? Myslel jsem, že nejnovější článek mi pomůže s výběrem monitoru, ale bohužel jsem se hluboce spletl. Asi by chtělo tomu také nějaký čas věnovat a ne jen zkopírovat text z minula a dělat to takhle rok, takový článek si .....!!!!!
Odpovědět0 0
Nevím co je levné na monitorech pro normální domácnost.......... 4 -8 K???? Já si kupuju sám za měsíc tenhle a myslím,že jsem si nevybral špatně,tak na co kupovat něco za 8k,když to nevyužiju a platím jen za značku??? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Odpovědět0 2
Nejde jen o značku. Váš vybraný je TN a bude mít hodně mizerné pozorvací úhly. Pokud si koupíte jakýkoli IPS monitor, tak bude lepší a cenově bude prakticky stejný max + 1000,-
Odpovědět1 1
jestli se nemýlím,tak monitor kupuji kvůli tomu že na něj budu koukat kolmo a ne z úhlu nee??
Odpovědět0 2
Ale TN monitor bude mít problémy i při kolmém pohledu. Jakmile totiž kouknete do rohu, tak už koukáte pod úhlem a barvy budou jiné.
Odpovědět0 0
Myslíte,že normální český uživatel s platem kolem 14 000kč si bude kupovat monitor za 8k?? Koupí si maximálně za 3K a bude doufat,že mu vydrží 10 let,divil by jste se na čem brouzdá po ninternetu 80% českých domácností,protože si to jednoduše nemůžou dovolit a jestli je sebemenší rozdíl v odstínech či svítivosti a v krajních případech vadné pixely,tak to většina ani nezaregistruje,takže buďme rádi,že si můžeme alespoň něco dovolit... ;)
Odpovědět0 0
Ano, ale člověk co si koupít monitor za 3k půjde opravdu jen po ceně. Takovému člověku jsou jakékoli doporučené monitory celkem ukradené.
Odpovědět2 0
Mám zkušenost z práce, kde mám 22" TN monitor. Pokud si otevřu excelovskou tabulku, ve které jsou některé řádky barevně odlišené, tak stejné zvýraznění uprostřed tabulky, nahoře a dole se jeví jako výrazně odlišné odstíny, což může někdy docela mást.
Odpovědět0 0
jx8
|
24.3.201320:52
když koukám na monitor z nějaký ideální vzdálenosti třeba 50cm tak okraje už nemám vůbec kolmo, nebo já ještě docela ok ale kdo má širokoúhlý, tak úhel pohledu na okraje už mění jas a barvy i když to není víc než viditelný úhel monitoru, takže i těch 45° má vliv.
další příklad je když si k němu sednou dva lidi že spolu zkouknou fotky.
Odpovědět0 0
jx8
|
22.3.201318:17
mám dotaz jak poznám který monitor bude mít menší spotřebu když každý má jinou maximální svítivost, já si na něm nastavím nějakou příjemnou svítivost např 200cd/m2 a pak už to snad 75W žrát nebude. to se podle článku nedá porovnat protože nevím jakou část spotřeby monitoru mají LED. nechci vymýšlet blbosti ale mě spotřeba zajímá. bylo by super kdybyste spotřebu měřili a měřili jí vždy při stejné svítivosti, např 300cd/m2 protože 300 se mě zdá že umí každý monitor.
Odpovědět0 0
V každé recenzi je měřena spotřeba monitoru při 120 cd/m2. V předposlední kapitole.
Měřit při 300 cd/m2 není možné, protože spousta monitorů takové svítivosti ani nedosahuje. Pro běžnou práci za dne je jas 120 cd/m2 považován (takový obecne doporučený i pro kalibraci barevatd.) za optimální.
Odpovědět0 0
jx8
|
22.3.201320:48
Díky za info, to byla moje chyba že jsem to nejdřív nenašel. je to tam pořádně proměřený a když na 100% svítivosti je např jen 36W a jmenovitá max spotřeba je 60W tak hádám že to je asi různou grafickou náročností např Wordu nebo hry.
Odpovědět0 0
Náročnost hry/word nehraje u monitoru žádnou roli (ve spotřebě). Ona vysoká spotřeba co uvádí výrobce může být nějaká špičková co si monitor vezme např. při zapnutí (těch pár vteřin) atd.
Odpovědět0 0
jx8
|
24.3.201317:52
aha díky.
Odpovědět0 0
jx8
|
22.3.201317:09
musím říct že tady vidím jednu zásadní chybu aspoň do chvíle než mě ji vyvrátíte :-)
v kategorii: Pro všobecné použití jsou i monitory 16:9 a to se mě zdá jako chyba, při všeobecném použití určitě významná část bude prohlížení internetu a na to mít monitor 16:9 není vhodný, další všeobecná věc bude úprava dokumentu A4, úprava fotky, prohlížení fotek a tam všude se to nehodí. hodí se to na hry a filmy. myslím že monitor 16:9 je spíše specializovaný na hry a filmy a není to univerzální monitor pro všeobecné použití, já bych navrhoval k požadovaným vlastnostem monitorů pro všeobecné použití přidat podmínku 16:10 nebo 4:3
čekám reakci 2 stránky wordu nebo internetu vedle sebe ale nevím kolik lidí takhle pracuje rádo, mě osobně se líbí mít stránku přímo před sebou.
Odpovědět0 0
No myslite vazne?
Odpovědět0 0
Nechápu vaší narážku...
Odpovědět0 0
Zajímavé, že v článku nefiguruje model Dell U2412M...byť je to aktuálně asi nejlepší monitor s WUXGA v poměru cena/výkon
Odpovědět0 0
To bohužel není až tak pravda. Dell totiž dodává několik variant těchto monitorů. Mají hodně proměnlivou kvalitu a proto není do článku zařazen. Nemohu doporučit monitor o kterém vím, že zákazník může dostat jak kvalitní tak často podprůměrný monitor.
Odpovědět1 0
Mám je dva, revizi A00 a A02; nejsem sice náročný uživatel (co do grafického podání), ale jsem s jejich kvalitou spokojen. S U2713HM (revize A00) s kvalitou obrazu a zpracování taky, i když tam mě rozčiluje, že slabě šumí/vrčí zdroj :-( V nočním tichu je to rušivé.
S tím se asi nic dělat nedá, že? A oproti recenzi musím konstatovat, že režim sRGB vůbec nefunguje.
Odpovědět0 0
jx8
|
22.3.201317:18
pokud vytřídíte monitor u kterého občas bývají výrazně horší kusy tak tomu říkám kvalitní doporučení, to je určitá kvalita recenze kterou bych ani nečekal, takže to fakt hodnotím kladně :-)
Odpovědět0 0
Zdravím,
pořád se nemůžu rozhout mezi těmito dvěma modely... Máze někdo nějaké osobní zkušenosti na doporučení? :)
LG IPS235P a Philips 235PQ2EB
Odpovědět0 0
Já bych šel do toho LG. Philips není špatný, ale minimálně kus co jsem měl a vrátil měl horší pozorovací úhly než je na IPS obvyklé (je to vidět i tady v recenzi) a dost výrazný IPS glow. Taky mě z něj bolely oči (nevím jestli to bylo povrchovou úpravou, níkzou frekvencí blikání podsvětlení nebo něčím jiným). Nakonec jsem koupil HP 23xi, u kterého mi chybí jen výškově nastavitelný podstavec. IPS235P nebyl tou dobou k dostání...
Odpovědět0 0
Proboha, proč odhadujete vývoj cen pomocí polynomu šestého stupně. To by mělo smysl pouze tehdy, pokud by to mělo oporu v nějaké teorii. Je vidět, že ceny sledují vývoj kurzu USD/EUR a od začátku roku rostou. Záleží tedy hlavně na tom, jak se budou vyvíjet ekonomické ukazatele v USA a EU. Dokud se EU nevymotá z krize, ve které je, můžeme ne nějaké výraznější snižování cen zapomenout a to nejen u monitorů.
Odpovědět0 0
Psal jsem o kurzu USD/EUR. V lednu euro ještě posilovalo, ale od února klesá.
Odpovědět0 0