Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od drak3go
Další krok: zažalovat víc jak 7 miliard lidí za to, že nechtějí jeho 🤮 platformu používat. 🤪✌️
Odpovědět1  2
Mi to AI šílenství připomíná dot­-com bublinu. Tehdy všechno cpali online a investoři házeli online firmám prachy vidlema, i když na to svět, ani technologie nebyly připravený. Dneska zas cpou všude AI a peníze do každý firmy, která se o AI jen otře, vozí náklaďáky i když má hromadu nedostatků a vlastně to AI tak úplně není. 😆
Odpovědět1  1
Jestli je vláda neomezená volebním obdobím výhodou nemůžete posuzovat současným stavem Číny, protože tam kde dnes Čína je, se dostala jen díky západu, který k nim ­(v honbě za okamžitými zisky­) přenesl výrobu takřka všeho a prakticky jim naservíroval západní know­-how na zlatém podnose. Navozil k nim pokročilé výrobní stroje, zaškolil personál, zainvestoval hromady miliard, tím i obrovsky zvýšil tamní zaměstnanost a to nemluvím o těch tisících čínských studentů, kteří se nahrnuli na západní univerzity, aby se po letech vesele vrátili zpět do Číny s hromadou vědomostí, které tam vesele rozšiřují.

Zpět k tématu, je historicky prokázané, že úspěšnost takové vlády obrovsky závisí na pár rozhodnutích oné vlády a na historii Ruska, Číny, Kuby, S. Korei atd. za posledních 100 let je vidět, že v drtivé většině případů je taková vláda nevýhodou. Čína prostě učinila jedno dobré rozhodnutí ­- usmívat se na amíky, vyžrat jejich znalosti a schopnosti a ve skrytu duše se jim smát za jejich hloupost způsobenou chamtivostí. Nebýt jejich tehdejšího rozhodnutí ­"kamarádit­" se s Nixonem, byli by stále sto let za opicemi ­(stačí se podívat na historický vývoj jejich HDP­).

Na Číně je též vidět, jak to může vypadat, když se rozhodnou špatně ­- jejich slavná politika jednoho dítěte, která je mělo zachránit před přelidněním, je teď naopak dostala do pasti, ze které se teď snaží dostat všemi možnými prostředky. ­"Chytrým­" komunistickým plánovačům totiž nikdo neřekl co se stane, až ta generace jedináčků dospěje­/zestárne.. 🤭🤣
Odpovědět0  1
Roční provoz? To jako cena energie, nebo si snad myslíš, že budou muset co měsíc vyměnit třetinu dílů? 🤭
Tady někdo zapomněl na ­"provozní náklady­" živého zaměstnance ­- dovolená, nemocenská, oběd. pauzy atd.
A hlavně, kolik hodin denně bude ten robot schopný provozu? Pokud nabíjení zabere řekněme 8 hodin na 16 hodin provozu, znamená to, že zastane práci rovnou dvou zaměstnanců, i kdyby byla poruchovost na úrovni řekněme automobilů, lidský zaměstnanec nebude mít šanci. Optimus ­(nebo jiný humanoidní robot­) bude potřebovat jen elektřinu a občas servis, oproti lidskému zaměstnanci, který má svoje nálady­/problémy­/prostoje­/pokecy atd., o daních, soc.­/zdrav. pojištění ani nemluvě, úplná nádhera.
Odpovědět2  0
Minimálně pro některé občany USA bych to hrozně viděl, protože Trump je egoista, kterému při posledních volbách ego hodně pošlapali ­(respektive si je pošlapal sám­) a bude se za to chtít stopro pomstít.
Zvlášť s přibývajícím věkem se u nás chlapů negativní vlastnosti prohlubují ­(třeba kvůli frustraci z vlastního věku a blížící se smrti­) a jakože negativních vlastností má Trump hromadu.
A mezinárodně? Však už posledně si měřil...tlačítko s Kimem, do toho otevřeně obdivoval autoritářské vůdce, respektive jejich pravomoci..
Odpovědět2  1
Klídek, aby se Čína dostala alespoň na stejné procentuální zastoupení JEv energetickém mixu jako máme my, potřebuje těch jaderek postavit stovky a ani jejich úžasná strana tohle neplánuje dřív, než za cca 40 let. 🥱
Odpovědět0  1
Protože ­"Mlask­" čerpá inspiraci pro své ­"geniální vynálezy­" ­(které vymyslí a zrealizují jeho zaměstnanci­) ve sci­-fi knihách a ke knize pojednávající o perovskitových solárních článcích se zatím nedostal, že prý možná po Vánocích.. 🤫
Odpovědět0  0
A tím chceš říct co? Uvědomuješ si vůbec, že Android telefonů existuje mraky a ještě od hromady výrobců? Že ty u svého nemáš problém neznamená, že je to tak u všech ;­)
I když mám sám lidl Čínu ­(Honor­), tak třeba tohle iPhone hejtení nepobírám. Snad u každého výrobce smartphone si dokážu vygooglit minimálně jednu řadu, která měla problémy s přehříváním ­(a často i více řad­), ale na tohle iPhone přehřívání je víc článků a keců v diskuzích, jak na všechny přehřívající se Android mobily dohromady..
Odpovědět1  4
Klidně tady o Paretově principu napiš ještě 4x, ale pak si pls zjisti kdo a proč především vytváří obsah na sociálních sítích, např.:
Celebrity ­- pro fanoušky
Politici ­- pro voliče
Média ­- pro čtenáře
Firmy ­- pro zákazníky ­(stávající i budoucí, prostě reklama­)
Influenceři ­- pro kidy a obecně masy
"Prostě lidi­" ­- pro rodinu, pro kamarády, pro ostatní na flex

Jaký by pak měli výše uvedení důvod tvořit obsah na placené platformě X, když na ní jejich preferované skupiny čtenářů­/zákazníků­/followerů­/odběratelů nebudou? 🤔🤭
Odpovědět0  0
Až na to, že těch 20% tvoří hodnoty právě pro těch zbylých 80% lidí ­(ovcí­), na kterých pak vydělávají, tzn. bez nich nemá většina z nich důvod obsah ­(hodnoty­) vytvářet. 😏
Odpovědět0  0
To akorát znamená, že máš nulovou mediální gramotnost ­- internetová média, oproti těm tištěným, musí každý den vydat xx článků, tištěným stačí ­(stačilo­) xx článků jednou měsíčně. No a jelikož se poslední roky investují obrovské peníze do vývoje baterií, je celkem pochopitelný, že se o všech těchto výzkumech na tom či onom serveru dozvíme. Zjednodušeně: před 20 lety by jsme si o bateriích přečetli v časopisech 1 nebo 2 články do měsíce, dnes si o nich přečteme 1 nebo 2 články denně­/týdně.
Navíc, opět díky Internetu, vydávají startupy a obecně firmy zabývající se vývojem baterií články online mnohem dříve a častěji, než v době tištěných médií. Takže asi tak.. 😏
Odpovědět1  0
Za čas se bude moct zeptat i prohmatat to břicho.

A pak bude 100x lepší, jak většina doktorů, protože doktor určuje nemoc i léčbu podle toho, co vše si zapamatoval ve škole ­(a co si ze školy stále pamatuje­) a co vše za novinky v léčbě a diagnostice se naučil během práce, když už byl ze školy ­(třeba 20 let po vychození školy, když se polovina věcí mohla změnit­).
Ten ­"chatbot­" si bude ­"pamatovat­" všechny nemoci, všechny symptomy, všechny varianty léčby..a bude se pravidelně aktualizovat ;)
Odpovědět1  0
Tak jim běž místo kritiky v diskuzi s vývojem pomoct, třeba by už je pak též vyráběli... a nebo taky ne. 😉
Odpovědět1  1
Já pořád čekám, kdy bude Bitcoin user­-friendly, tzn. aby s ním dokázal v běžném životě fungovat i průměrný Pepík a stále ne a ne se dočkat. 😉😆
Odpovědět2  0
Zjisti si, jak dlouho trvá, než se nové vědecké potnatky uplatní ve výrobě a reálných produktech.

To, že někde na stole v laboratoři, v kontrolovaném prostředí, vyzkouší nový typ akumulátoru, dostanou z testu slibné výsledky, které prezentují ve vědeckém časopise nebo investorům a pak o tom online média ­(třeba Svět Hardware­) informují neznamená, že se všechny dostanou až do výroby, ani to neznamená, že se do té výroby a do reálných produktů dostanou během pár let.

Tzn., i kdyby těch průlomů bylo 100 za týden, stejně si musíš na výsledky nějaký ten pátek ­(cca 5 až 10, ale někdy dokonce až 20 let­) počkat. 😉
Odpovědět1  0
Tohle nějak nepobírám, že si s tím samotný Google neumí kloudně poradit?
Ať už v systému, Gmailu, IG, YT, Discordu, bance nebo kdekoliv jinde, systémové zpět, které je vždy stejné a na stejném místě­(!!!­), funguje přesně tak, jak by člověk očekával.
Tohle za mě zrovna mnohem líp vyřešený, jak na iOS, kde je tlačítko z5 někde v levém horním rohu a co aplikace, to jiný vzhled a pokud se nepletu, gesto ­"home­" tě o jednou úroveň z5 nedostane. ­(?­)
Jako jo, ještě je možnost swipnout, ale za ty roky používání androidu už je na umístění systémového tlačítka z5 člověk tak zvyklý na nějaký swipe prostě zapomene..
Odpovědět1  0
Já bych tohle spíš přirovnal k prvnímu mobilu v ČR ­- Nokia MD59, roce 1992 stál tuším cca 60k, neuměl snad posílat ani SMSky a byla to obří, 6kg těžká, krabice.
Aspoň v takové fázi vývoje brýlí pro rozšířenou realitu podle mě dnes jsme. Do fáze iPhone se dostaneme, až budou ty brýle jen o něco málo větší a těžší jak klasické dioptrické brýle..

Každopádně vypadají tyhle Apple brýle mnohem lépe jak třeba HoloLens, které vyjdou plus mínus podobně a ta externí baterka? No dokud nebudou vynalezený nějaký sci­-fi grafenový superkapacitory, nebo tak něco, je to za mě lepší varianta, jak mít tu baterku na hlavě. Kdo nezkusil VR brýle nepochopí, jak moc na váze samotných brýlí záleží..
Odpovědět0  0
Jenže ta tvoje ­"­zkusenost­, ktera se vyviji s vekem a prozitky­", jsou jen data ­(tedy vzpomínky­) uložená v tvém mozku, která využíváš na podvědomé úrovni. Když třeba budeš pít horký čaj, automaticky víš, že je horký, že máš pít opatrně. Ale tohle nevíš, díky nějaké lidské magické inteligenci, víš to díky zkušenostem ­(tedy vzpomínkám­) z dřívějška, kdy jsi též pil horký čaj. Akorát to ­"vzpomínání­" probíhá podvědomě, bez tvého přičinění.
A takhle je to vlastně se vším co děláme a jak přemýšlíme. Náš mozek, bez našeho přičinění, využívá ­"data­" nasbíraná dříve, k úpravě našeho chování, dle nich.
A ta neuronka je na tom dost podobně. Třeba když se jí zeptáš, jakou barvu má tráva, odpoví ti, že zelenou. Tuhle informaci někde v průběhu výcviku ­"získala­", buď ji vložil přímo programátor, nebo někde z databáze apod. V paměti má prostě uložené, tráva=zelená barva ­(+100 dalších informací o trávě a zelené barvě­). A lidi to mají stejný, když se tě zeptám, jakou barvu má tráva, mozek ti podvědomě tuhle informaci vytáhne, není v tom, podle mě, žádná magie, ani zázrak vyšší formy života, nebo inteligence.
Co nás od neuronky odlišuje, jsou smysly ­(zrak, sluch, čich atd.­), který musí už od narození mozek zpracovávat, nejdou vypnout a náš mozek se už od narození díky nim učí ­(ukládá data­-zkušenosti­). Další co nás rozlišuje, je chemie v mozku, která ovlivňuje naše chování a rozhodování ­(pocit štěstí, smutku, hladu atd.­).
Jediný, co je ­(prozatím­) ­"neuchopitelný­" je to něco, co nás nutí stále nad něčím ­"v duchu­" přemýšlet. Ale je dost možný, že je to jen přirozený důsledek, toho, že musíme po celý náš život, bez našeho přičinění zpracovávat různé vjemy, třeba i jen pocit chladu na kůži, svědění vlasů, pocit hladu atd.
Osobně si myslím, že kdyby někdo někdy rozebral každé jednotlivé lidské chování, kdyby se mohl podívat do mozku a vidět vše, zjistil by, že každé naše rozhodnutí a úkon je kombinací uložených dat ­(vzpomínek­/zkušeností­), smyslových vjemů a pocitů od našeho těla ­(hlad, svědění, bolest atd.­)..
Odpovědět0  0
Úplně vidím, jak tvůj pradědeček říká něco podobného před sto lety o automobilech.., ve stáji při hřebelcovábí koní: ­"mozem osrat automobil, však nejsou silnice, po kterých bych s tím jezdil a ani pumpy, na kterých bych to natankoval­" ;­) :D
Odpovědět0  1
Měl by, neměl by, ty k tomu přistupuješ, jak kdyby byl Twitter nějaká veřejná služba, k jejímuž používání má každý ústavou zaručený právo. Na to se dá odpovědět jediný:
Každý, komu se pravidla Twitteru nelíbí BY SI MĚL založit vlastní platformu ;)
Odpovědět1  1
I provozovatel služby, jako je Twitter nebo diskusního fóra, má třeba u nás ze zákona povinnost odstraňovat nebo znepřístupňovat obsah s protiprávní povahou ­(nemusí jej vyhledávat aktivně, ale pokud se o takovém obsahu prokazatelně dozví, musí jej odstranit­). Tzn., žádný že to má řešit soud, místo nějakého miliardáře. I ten miliardář to musí řešit, respektive jeho společnost, danou službu poskytující, to musí řešit ;)
Odpovědět2  1
Na tohle použiju boomer hlášku, sorry:
Kde jsou ty doby, kdy komponenty do počítačů instalovali aspoˇň trošku zkušení technici v servisech, kteří měli ve většině případů udělanou padesátku ­(Vyhláška o odborné způsobilosti v elektrotechnice­). Dneska je rádobyexpert na IT a instalaci komponent každej s přístupem na YT a pak to tak dopadá ;­) :D
Odpovědět1  5
Mě by jen zajímalo, jaký vliv na finanční výsledky Tesly mají peníze získané z předobjednávek Roadsterů, Cybertrucků a Semi trucků ­(a kdo ví čeho dalšího­). Jednou je ­(snad­) budou muset začít vyrábět a dodávat, ale část ­"zisků­" ­(peníze za předobjednávky­) už ­"spotřebovávají­" teď..
Odpovědět0  0
On si, narozdíl od tebe, moc dobře uvědomuje o čem kryptoměny jsou ­(né o čem měly být­).

A než začneš plácat, že být všichni jako já, tak sedíme u ohně a lovíme mamuty, já proto kryptu nic nemám, na spekulace dobrý, ale to je ­(prozatím­) asi tak všechno..
Odpovědět2  0
Děláš, jak kdyby jsi celý ty roky na Intel grafiku čekal, aby jsi si ji koupil ;)
Odpovědět3  0
Že jde Tesla kupředu 2x rychleji není nic zvláštního.
Tam, kde běžné automobilky novou technologii 10000x otestují a stovka odborníků ji kontroluje a ověřuje zhora, zdola, tam Tesla testuje a ověřuje před nasazením v mnohem menší míře, pak novou technologii může samozřejmě zavést mnohem rychleji.
Tesla nasazuje nové technologie ve chvíli, kdy tak nějak fungují a ladí je pak za provozu, majitelé tak trošku za pokusný myši.
Důkaz pro toto tvrzení? Stačí se podívat na počet Teslou ­"uspořádaných­" svolávacích akci, na počet hromadných stížností a na počet aktualizací jejich car SW.
Odpovědět5  7
Hodnotit možnosti firmy podle výsledků za posledních pár let je vážně chytré ­(Kappa­).
S touhle logikou by byly AMD procesory i grafiky stále stejné šmejdy, jak v době K5 nabo Bulldozer procesorů a v případě grafik, jak první Radeony po koupi ATI ;)
Odpovědět0  0
Je dost možné, že si ten optimismus může Intel dovolit.

Ty se tady oháníš tím, že se Intel zasekl na 10nm a proto nemůže TSMC dohnat natož předehnat, ale Intel se nezasekl, protože by tu technologii neměl, ale kvůli tomu, že měli v tom obřím výrobním procesu někde problém, který už vyřešili.

Tzn. teď už jim pravděpodobně nic nebrání ­(krom času­) pokračovat stejným tempem a klidně i rychlejším, jak TSMC.

A s tím: ­"leč 3nm jim poběží jako na drátkách­".. jednou měli problém s nástupem výrobního procesu a ty předpokládáš, že nastane znovu.

To je asi jak kdybych o AMD v době Bulldozerů řekl, že budou vždycky vyrábět šmejdy procesory.
Odpovědět2  1
Ty byly asi těžko laděný pro maximální výkon ve hrách. Nebo snad Intel vydával nové ovladače po startu snad každé nové AAA hry, tak jak to dělá Nvidia a AMD?

Zkus si něco přečíst na téma jak jsou některé hry ­(většina­) ­"zbastlené­" a jaký vliv mají ovladače ­(pro tu konkrétní hru upravené­) na výkon v dané hře. ;)
Odpovědět1  1
"Uprednostnit zakaznika len preto, ze teraz je ochotny zaplatit viac­" ­- to jsou jen z prstu vycucaný kecy.

Ty a ani já absolutně netušíme, co všechno za partnerstvím TSMC & Intel.

Klidně je možný, že Intel drží TSMC pod krkem skrz patenty, přeci jen, než se jim to pár let zpět zadrhlo, byl to Intel, kdo výrobě čipů vládl a část jejich patentů musí TSMC používat i nadále.

Nebo v tom může být tlak akcionářů, případně klidně i obavy ­(nebo jen zadní vrátka­) TSMC z­(do­) budoucnosti. Jen křemík v dlouhodobém horizontu už stačit nebude a jsou to firmy jako Intel, IBM a další, které už spoustu let hledají náhradu.

Prostě.., je spousta dobrých důvodů, proč mít lepší vztah s Intelem, než jen s ­"pouhým návrhářem­" jako je dnes AMD i kdyby jen kvůli přístupu: ­"je lepší se spolu dohodnout, než válčit­".
Odpovědět3  0
Je to, co dělá on a scalpeři nelegální? Není! ­(pokud platí daně­)

Jasně že je potřeba najít viníka současný situace a obvinit z toho pár scalperů je jednodušší, než výrobce, kteří nestíhají vyrábět, nebo prodejce, kteří si nedokáží obchod vyladit.

BTW: kdyby si ten scalper otevřel kamenný obchod a prodával to v něm, nemůžete říct ani ň, protože přesně takhle obchody fungují, něco nakoupí a pak to za svý ceny u sebe v obchodě prodávají ;­)

Nabídka­/poptávka nic víc ;­)

Týpek má pravdu, konzole atd. nejsou nutnost, ale luxus­/zábava, že se nedokážete bavit v IRL světě je jen Váš problém ;­)
Odpovědět4  11
No ty určitě xD Dej si radši obklad ;)
Odpovědět4  4
A teď se podívej, za kolik se ve 2017 prodávaly první AM4 desky, a zkus ty s čipsetem X370 jo a nezapomeň přičíst inflaci za ty cca 4 roky xD
Tady porovnáváš cenu prvních vydaných LGA 1700 desek s AM4 deskama, který se prodávají už roky. OMG xD

Tím neříkám, že je AL nějaká hitovka, ale to cos napsal... xDDD
Odpovědět0  0
Četls aspoň ten článek? Hlavně tu část, kde je uvedeno, že problém je v shitózní výrobě desek od ASRocku? ;)
Odpovědět0  0
Ajé, zase jeden z těch, co viděl na netu zmršenou ilustraci Země a satelitů, ve který jsou satelity proti Zemi desettisíckrát zvětšený, aby to vypadalo jak strááášně je ta oběžná dráha satelity zaplněná a teď to plodí do všech diskuzí xDDD
Nejdřív si spočítejte jaký je ve výšce satelitů obvod Země, zkuste i povrch, pak to vynásobte počtem možných výšek ve kterých mohou satelity obíhat Zemi ;­)
Letadel je v každým jednom okamžiku ve vzduchu přes 9,5k, ale že by se dvě ve vzduchu srazily, Vás ani nenapadne a to mají satelity dráhy propočítaný s mnohem větší přesností a pečlivostí.
Jasně, můžete říct, že se jich pár může rozpadnout a trosky spustí kaskádový efekt, ale i tak je pravděpodobnější, že Vás v Praze zasáhne tenisák hozenej z Brna xDDD
Odpovědět0  0
Chce si přečíst celý článek, než začneš plácat hlouposti. A že ty ­"sežereš­" nevhodně formulovaný titulek, je jen tvůj problém ;)
Odpovědět0  0
A včem je spotřeba problém? Třeba na Ryzen 7 5800X ti výkonově stačí i5­-12600K, která je o skoro 2k levnější. Když na tý i5 budeš hrát 3 hodiny denně, budeš potřebovat víc jak 4 roky, abys v elektřině spálil ten rozdíl v ceně procesoru.

Jasně, můžeš namítnout, že desky, paměti a chlazení jsou u AL vyšší, ale to se časem poddá, teprve to vyšlo...

Taky by bylo zajímavý se mrknout na spotřebu čistě při procházení webu nebo ­"datlování­" ve wordu či excelu, tam by mohl Intel ­"žrát­" míň než ryzen díky malým jádrům ­(tohle jen hádám, ale teoreticky by to tak díky malým jádrům být mohlo?­), už to by ti mohlo kompenzovat rozdíl ve spotřebě kancelářská práce­/hry, samozřejmě jen pokud na compu děláš i něco jinýho, než hraní her ­(a tím nemyslím Photoshopy, střih videí atd., tím se každej ohání, ale kolik grafiků, střihačů atd. v řadách uživatelů reálně je? xD­).
Odpovědět0  0
Tak pro připomenutí:
AMD ­- ATI Technologies
AMD ­- Xilinx

Jen aby bylo jasno, že i tak ­"úžasná­" firma jako AMD ­(xDDD­) kupuje technologie, místo aby přiměla svůj zlenivělý tým k práci ;)
Odpovědět0  0
Jo takže to Čína skupuje stroje od ASML? A já hlupák myslel, že je skupuje TSMC ­(Taiwan­) a Čína paběrkuje na starých shitech, který ostatní vyřazují xDDD
Odpovědět0  0