Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od DrkT
No do nedávna jsem používal s7 a tam s updatama skončili u androidu 8. Tak jsem zvědav jak dlouho jim to vydrží u S21 či S22..
Odpovědět2  0
"Uživatelé si nyní mohou vytvořit v telefonu speciální soukromé místo, kde mohou mít ­"citlivé­" aplikace, které nebudou viditelné pro druhé a které budou přístupné jen po další autentizaci uživatele.­"
To jako chcete říct že momentálně jsou všechna data v mobilu pro ­"druhé­" viditelná? Nebo prostě jen jde o to že když umožním aplikaci přístup třeba ke kameře a datům uloženým souborům tak tohodle se tot tkat nebude?
A co se myslí tím rozpoznáváním hudby? To jako je myšlena ta automatická regulace hlasitosti?
No jsem zvědav kdy se k upgrade svých mobilů dokope samsung a na které modely ji ještě dá...
Odpovědět0  0
Ten výkon v AI je sice super, ale která aplikace to už umí využít? Zatím vše co mi fungovalo bylo použitelné jen s CUDA...
Odpovědět0  0
Není pravda. pokud řeším recyklaci lithiových článků tak informace o ostatnách prvcích bez lithia je irelevantní, navíc to ukazuje na to že nemáte páru o čem ten článek je a že recyklaci lithiových článků vůbec neřeší!...

Vaše zdroje neosahovali ani slovo o tom, že by recyklace byla výhodnější naopak některé ­(konkrétně ten první a jediný co něco skutečně pořádně porovnával­) obsahovaly údaje o opaku. Nedoložil jste ani jeden...
Odpovědět0  0
Pokud se bavíme o nákladech na recyklaci lithiových článků pak je třeba doložit recyklaci lithia a ne kobaltu či olova.. Je zcela irelevantní že lithiové články oibsahují i jiné prvky, protože ta tabulka neobsahuje žádně lithium tudíž se o nějaké recyklaci lithiovéo článku nedá vůbec mluvit...

To vy jste začal tvrdit že je ta recyklace už dnes výhodnější na vás je své tvrzení relevanybě doložit, nikoli po druhém dokazovat opak! Ostatně na některé věci stačí i jednoduchý selský rozum, pokud by totiž ta recyklace lithiových článků byla už dnes výhodnější, pak by se ve velkém skutečně dělala, ale ono se tak bohužel neděje..
Odpovědět0  0
Takže jen další výmluvy. Žádný z těch článků nedokládá nic o tom že by momentálně recyklace byla výhodnější než výroba.
"Recycling Batteries Can Reduce Greenhouse Gas Emissions by Up to 98%, Finds New Study­" článek je o bateriích obecně nikoli o lithiových článcích kde tam vidíte mezi recyklovanými prvkz lithium???
hlavně nejprve si navymýšlet nesmysly a pak vymáhat 10+ odkazů? Vy sám jste doložil že nemáte pravdu hned prvním odkazem a naopak jste nikde nedoložil vaše tvrzení..
Vaše první a zrovna ten nejpodrobnější z předchozího seznamu ukazuje opak!
Odpovědět0  0
Ano poslal jste nsmyslné důkazy které dokazují maximálně tak opak vašeho tvrzení. To ale není moje chyba.
Čtete to po sobě vůbec??
Hned ten první vůbec nemluví o lithoových článcích.
Druhý článek ­(stejně jako první­) srovnává ve výsledku jen množství c02­/kg... ­"The LCA results show that the BMR technology has life­-cycle GHG emissions of 7.8 kgCO2e­/kg LiOH, which are 37% and 72% lower than those using virgin LiOH production from Chilean brine­" tj zvolili dva ­"doly a srovnávali jen co se jim hodí..
třetí člínek má asi křišťálovou kouli protože rovnou uvádí výsledku z roku 2030! Opět se srovnáví množství c02 ­(to je naprosto normální čistý plyn nic fakt neznečišťuje­).
A i čtvrtý článek hádá z křišťálové koule a po číta jak to možná bude v budoucnu a top až v roce 2040?

Zato hned ten první odkaz který skutečně něco podrobné počítal ukazuje že recyklace prostě je náročnější a dražší.... ­(a i tam se snažili čarovat když u jednoho jrafu ukazovaly ty nižší dopady ale jen pokud se použila čistě energie z větrníků a v porovnání s normálním stavem..­)


Odpovědět0  0
Ale proč bych měl něco znovu dokazovat, když jste tio už udělel za mně svým vlastním odkazem??
"https:­/­/www.sciencedirect.com­/science­/article­/pii­/S0306261923014964­"

"co platilo v roce 2020, už nemusí platit v roce 2024­"
Ano může se stát malý zázrak a časem třeba dokážeme lithiové články levně recyklovat. Ovšem nebojím se, že pokud by už to nastalo, tak se tím okamžitě někdo setsakramentsky pochlubí a bude toho plný internet...
Odpovědět0  0
Ještě že s pomocí aplikací jako fooocus a volně dostuponých modelů si může doma každý generovat obrázků kolik chce..
Odpovědět0  0
"A jestli spousta studií, která na toto téma vyšla, hovoří o desítkách ušetřených procent­"
To je právě ten vtip že ty ­"studie­" na odkazech nic takového neukazují... Některé ani nepojednívají o lithopvých baterkách! Některé ukazují kdoví co něco ani nejsou studie a ta s nejvíce nějakými relevantními daty ­(ten první odkaz­) ukazuje a dokládá opak...
Odpovědět0  0
hned ten první článek. 75% dolů z čeho a u čeho? Protože v grafech naopak mají největší dopady ­(influence costs, GWP, and environmental impacts­) právě u recyklace! Aby jim to vyšlo líp tak to ­"spočítali­" i jako že budou používat energii jen z větrníků? To jako vážně...
Odpovědět0  0
"Což neznamená. ­"
nějaký důkaz tohoto tvrzení?
Protože to že jsou náklady na recyklaci daleko vyšší ­(a finanční náklady v technice prostě znamenají další potřebné zdroje­) jednoznačně ukazuje, že znamená...
Odpovědět0  0
To jestli musíme nebo nemusíme natěžit dalčí lithium ale ve výsledku irelevantní, pokud recyklace znamená větší zátěž pro přírodu ­(třeba těžbou a výrobou jiných surovin pro tu recyklaci­) než těžba.. To není jako železo, nebo sklo které stačí vlastně jen roztavit
Odpovědět0  0
To asi ne to je defakto to samé co sluníčko jen v 6 hodinových intervalech, tj. nedá se to použít na vyrovnání špiček...
Odpovědět0  0
To ale není můj problém, výrobci to prostě často uvedeou s poynámkou od 10­-90 procent protože pak to vzchází na více cyklů..
A mně je šumafik jestli to chytne od kabelu eltroniky či přímo v baterce, jde o to že jak už to hoří je ta baterka prostě problém..
Odpovědět1  0
Jo zdá se, že jsem se sekl z giga na tera.
Ano těcj 9500MW bude asi chybět ale je otázka jestli se třeba nestane zazrak a nezmění se politika...

Jen 200 cyklů max dělat nebudu pokud budu fungovat jako zíloha a dorovnávat každou špičku a těch 4000 cyklů už má započítaných využití ne na 100% kapacity.

To od čeho přesně to chytne je mi šumák pokud to ve výsledku skončí i na baterkách a ty mi pak třeba zničí celý dům. Panely ani kabely takový problém nejsou.
Odpovědět1  0
"To dost záleží na tom, jak se povede propojit evropské přenosové soustavy, protože čím lépe to dokážete vykrývat energií odněkud jinud, tím menší ty nároky na to ukládání budou.­"
Momnetálně jsme, pokud si pamatuji, třeba pro němce sloužili jako záloha ale to se má změnit a pokud vypadnopu tepelné elektrárny tak naopak budeme muset eletřinu dovážet..

Jinak teoreticky by žádné obrovské baterie ani nemusely být potřeba. Stačilo by aby hodně lidí doma mělo vlastní baterii a tím se to rozmělnilo na hodně malých zdrojů. K tomu ale zase pro změnu je potřeba aby ty baterie nestály takový majlant ­(na těch 10kWh asi 80 000 jen za základní baterku bez zbytku elektroniky­) a aby byly bezpečnější ­(požárů od fotovoltaiky je sice jen do 0,5% ale pak to stojí zato­) a vydržely déle ­(4000 cyklů sice vyopadá fajn ale to je jen 12 let­). Při 10kWh je na jednu TWh třeba jen 100 000 domácností a to zas není tak moc,
Odpovědět1  0
"https:­/­/www.energyvault.com­/projects­/cn­-rudong­"
Bohužel na tento projekt bych se rozhodně neodvolával. je sakra rozdíl mezi 150m krychlí a kilometr vysokým úzkým věžákem..
Odpovědět2  0
Nepřijde mi to jako dobrý nápad. Vysoká budova potřebuje být stabilně zakotvená a ideálně mít těžiště co nejníže, nikoli extra závaží na vrcholu vysoké a tenké budovy...
Třeba taková štěchovická přečerpávací eletrárna má mít objem vodní nárže 500 000m3 a zvládat dodívat 50MW po dobu 4h. Tohle by mělo navíc skladovat 5x tolik energie.
Odpovědět4  0
Já hlavně nechápu jedince, co sice nemají naprosto nic k tématu, ale mají naléhavou potřebu napadat druhé o kterých nic něvědí, kvůli chybám v textu.
Odpovědět1  0
Btw. nebylo by od věci, kdyby případné chyby a překlepy v textu šli dodatečně přepsat autorem.. ­(a ne jen prvních pár minut­).
Odpovědět2  0
V tom pavoukovém grafu mi chybí jeden, snad nejpodstatnější, ukazatal. A to je cena na danou kapacitu. Trěba i relativně vůči klasickým li­-ion či lifepo článkům.
Odpovědět0  0
Ta monogamie na herním trhu grafických karet je bohužel až příliš výrazná. Chybí větší konkurence. A přitom není ani tak problém v tom že by ty grafiky AMD, pro běžného hráče, nebyly za stejný peníz lepší na hry. Ale pro mně třeba je problém horší HW akcelerace převodu videa a absence CUDA jednotek. Šlo to až tak daleko, že jsem se ztrátou prodal 7900xt a pořídil RTX4800ti..
Odpovědět4  1
Papírově je to fajn, ale důvod proč člověk používá windows je právě v množství aplikací všeho druhu....
Odpovědět1  0
A není to náhodou obecný trend u všech počítačů?
Odpovědět0  0
Nemyslím si že by většina hráčů ­(nemluvím o těch pár profesionálních­) měla v počítači od intelu zrovna i9, naopak bych čekal že to bude spíš menšina...
Odpovědět2  0
Bohužel na toto trpí i AMD. Teoretický výkon třebba vyšší než dražší NV, ale reálně je veškerý SW psany hlavně na CUDA jednotky :0­(
Odpovědět0  0
Pořídil jsem dvě jako sekundární na převody videa. Má to nejkvalitnější HW převod na h265 a av1. Nicméně to má smysl jen u amd procesorů, protože ty novější od intelu s integrovanou grafikou už zvládnou to samé. Když mi takto jedna zůstala tak v bazaru už to odmítli vzít že to nikdo nekupuje..
Odpovědět0  0
Ty baterie ale nemají lineární pokles kapacity. Naopak vždy je tam na začátku větší pokles ­(často skrytý naddimenzováním baterie výrobcem­) a pak velmi pomalý a pozvolný pokles až do doby kdy dojde k prakticky k jenímu zrychlému znehodnocování.
https:­/­/pubs.rsc.org­/image­/article­/2021­/CP­/d1cp00359c­/d1cp00359c­-f17_hi­-res.gif
Odpovědět0  0
Takže nad 250W to nemá smysl zvyšovat.
Btw chová se to stejně i při růném či účinnějším chlazení?
Odpovědět0  0