Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od duky
Neni to to same, a windows obecne nema certifikaci, aby mohl tyto udaje o karte ukladat. game over
Odpovědět0  1
jako nevim ale kdyz si to porovnam:

Sapphire GPRO X080: 42 MH­/s při 93 W
vs
radeon VII: 90MH­/s pri 180W

tak netusim pro koho ta karta vlastne byla? Ani za aktualni cenu neni pro tezare vyhodna.
Odpovědět3  1
takove tupce by meli okamzite utratit. televize na stand­-by maji vetsi spotrebu nez tezba vsech kryptomen dohromady
Odpovědět0  7
Tak ono to neni zalistovane ani na zadnych normalnich ani obskurdnich burzach, zatim jen pouze na totalne neduveryhodnych :­-D
Poradi na coingecko #644
RTM je aktualne shitcoin co nikdo na nic nepouziva.
To i ve clanku shazovana Chia je v mnohem lepsim stavu.
Proto bych zde zatim zaden problem nehledal. Pokud bude nejaky progress, coin nekde zalistovan, pak by se to mohlo rychle zmenit.
Odpovědět2  0
Jsou to babske zvasty, prezentovana presna data na zaklade nepodlozenych amaterkych odhadu.
Na zakladni skole by vas za takovyto clanek ucitelka ohodnotila rovnymy 5ti body ­(na VS je toto ukazkove E­).
Odpovědět1  1
ono to na eth2.0 nedava smysl i proto, protoze na eth2.0 nejedou ani transakce, eth2.0 vlastne vubec neexistuje :­-D
ale stejne jak se v abstractu eip1559 pise, ze snizi transakcni poplatky, tak stejne se tam pise ze muze jet i na eth2.0. ale neni vule, musi nadale zivit eth2.0 ponziho schema, ale lidem co zacali stakovat na eth2.0 uz asi zacina dochazet, ze svoji investici uz nikdy na eth neprevedou, zadotovali vyvoj
Odpovědět0  0
Jen aby to nebylo presne naopak, eth2.0 neni a hoodne dlouho nebude, EIP­-1559 zvysi poplatky minimalne na dvojnasobek, cimz uplne ochromi chod eth. Pak se logicky nabizi ze sluzby na eth postavene se rozhodnout odstepit a pokracovat v puvodni siti bez EIP­-1559.
Na EIP­-1559 je brzo, davalo by smysl pri finalni implementaci eth2.0, aktualne to znamena spise konec etherea jako takoveho, je to videt i na cene eth, kde je jeho cena aktualne nejakych 75% pod hladinou kde by teoreticky mela byt a bude to horsi.
Odpovědět0  0
ani ne kilovy dron, jakou skodu asi tak mohl zpusobit?
navic tento model hlida povolenou vysku a pozici, neznamena to pak ze vrtulnik letel neprimerene­/nebezpecne nizko?
ve finale to muze byt i tak ze pilot vrtulniku umyslne trefil dron, protoze priznal ze ho videl, tak proc se mu nevyhnul? nepripadne mi to tak jednoznacne jak zni v titulku
Odpovědět0  4
A bude neco svadet na tezare, tak si nejdrive zjistete kolik se karet relativne vyrabi nebo kolik jich je vubec dodano. Krize s nedostatkem karet prisla o nekolik mesicu drive nez zacali tezari uvazovat o HW refresh. Problem je u vyrobcu
Odpovědět1  1
Přesně tak, já nepopírám výsledky testu, ale uváděné hodnoty TDP se mi zdají zavádějící.
Odpovědět0  0
Procesor do sběrnic odevzdá minimální výkon, proud tam více méně neteče. Proto ze zákona zachování energie vyplývá, že je možno více méně brát hodnotu výstupního tepla jako spotřebu.
Ale jestli to je třeba u Intelu tak, že ten procesor není schopen pracovat při teplotách jako ostatní procesory, pak by to možná i dávalo smysl ­(proč má tak moc nadhodnocené TDP­), ale nic podobného Intel neuvádí.
Odpovědět0  0
A co to tedy je? ­(Ježíšek?)
Odpovědět0  0
Sehnal sem to, a bez vetraku je teplota na AMD 5200 EE rovnych 52°C pri 100% zatizeni.
Odpovědět0  0
WD1200JB
WD2000JD
WD3200JD
WD3200JD
WD5000YS
Odpovědět0  0
to: Pitbullet. Disky mají teplotu hodně pod 50°C, to co ríkáš ty nastane v okamžiku kdy se počítač vypne. Pak se disky opravdu zahřejí, protože kolem nich přestane proudit vzduch ­(a musí dojít ješte k vyzáření tepla, které je nashromážděno v chladiči a disku­).
A ten malý vánek co tam půjde, neni problém, díky velké ploše chladících žeber.
A zajdi k očnímu, jestli nevidíš ty lochny v předních záslepkách. https:­/­/www.svethardware.cz­/photo_doc­-7153BEA76294333CC12572DD003D70C8.html
Komp jede už něco přes půl roku bez sebemenších potíží, takže jestli má tvůj den 100 000 hodin, tak mi bude stačit když to den vydrží.
Odpovědět0  0
Mám tento case a jsem s ním naproto spokojen.
Překvapilo mne že zde autor uvádí totální dezinformaci: není nutno odšroubovávat přední panel, aby se daly výtáhnou redukce 5,25­" na 3,5­" přední části skříně, ty 5,25­" záslepky se dají lehce rukou vytáhnout.

Nebyl zmíněn fakt že tento case svádí k použití hliníkových silencer boxů pro pevné disky ­(lepší chlazení disků, snížená hlučnost­).
Mám vyzkoušeno, že jsem měl celou spodní část zaplněnou disky v silencer boxech a vše bylo dokonale uchlazeno i při minimálních otáčkách zadního ventilátoru.

Tomu kdo si tento case koupí doporučuju díru v bočnici pro 92 mm ventilátory něčím zalepit, aby šel vzduch přes přední část a dobře ochlazoval disky i po snížení otáček zadního ventilátoru. Záslepky v přední části mají dostatečné otvory, aby jimi vzduch dostatečně proudil.
Odpovědět0  0
Peltieruv jev nespociva v tom ze by se jeden kov zahrival a druhy ochlazoval ­(to by konstrukce peltierova clanku pak musela byt uplne jina­) ale spociva v tom ze se v jednom polovodici prenasi teplo ve smeru proudu a v druhem ve smeru opacnem. Da se tudiz toto teplo jakoby precerpavat z jedne strany clanku na druhou.
Ale jinak je clanem celkem dobry, na to ze ho napsal lajk. Dulezite asi bude si pro ctenare precist si diskuzi, protoze treba Eagle112233 ma v hodne vecech pravdu.
Odpovědět0  0
na zacatku se nluvi o novem rychlostnim rekordu ve vykonanych instrukcich za sekundu v procesorech, ale pak tam ten typek mluvi jen o tranzistoru a ze on spracovava nejake instrukce. podle mne je to pekne zmatene, a je to zmatene schvalne. uz vidim jak dokaze procesor vytvoreny pomoci jednoho tranzistoru vykonavat instrukce
Odpovědět0  0
jedna se evidentne o spatny preklad, ten borec tam jednoznacne mluvi o tranzistoru. chyba mohla vzniknout diky tomu ze vetsina videa ukazuje transport waferu po firme, a je tam i zaber z design centra, a tak si nekdo myslel ze uz delaji cele procesory.
Odpovědět0  0
No men se zrovna Delphi 7 na programovani vice vlaken az tak mesuge nezda, spis bych rekl ze si v tom asi nedelal.
Navic novejsi produkty maji vetsinou navic .NET ­(mozna o neco peknejsi okinka­) a podobne veci, ktere zatim nefungujou tak jak puvodne autori chteli. ­(Nevim proc bych si mel do systemu instalovat dalsi bordel pro podporu programu .NET, pripadne mi to stejne zverstvo jako pouzivat na winech Jawu. To si ten komp radeji sprznim spamem, rootkity od Sony nebo podobnou haveti.­) :­-­)

A argumentovat tim ze vyvojove prostredi je stare 4 roky. To mi chces rict ze si kazdorozne kupujes soft za 40­-50tisic? ­(To by bylo jen Delphi na jedno pocitadlo.­)

Nechcu te nejak zhazovat, ale uz tim ze sem na tu hlasku reagoval sem se taky dost strapnil.
Odpovědět0  0
Dale by sem se pozastavil nad tim kdy byl Q4 kompilovan kdo ho sponzoroval, jestli tam nahodou neni stejny bub jako ve Skypu, kdy byl vysledny kod upraven tak aby detekoval procesor intel, na nem jel v poradku a na jinych cpu jel s horsimi parametry.
Odpovědět0  0
Příspěvek byl odstraněn redakcí pro použití vulgárních výrazů.
Odpovědět0  0
nevim co bych na to rekl, nez ze hoodne dobry clanek k zamysleni ­(koooooonecne se nekdo odvazil­),
a ze asi o to i autorovi slo, podle mne se jednalo o spise filozoficky clanek a proto asi nema smysl zde zachazet k nejakym technickym detailum, ktere tady v diskuzi nekdo rozebira, a bude rozebirat ­(navic to bylo v clanku nekolikrat naznaceno­).
To koooooonecne myslim vazne, protoze nejenom mysleni ­(ale pak i navazujici skutky­) nas podsune dal.
Odpovědět0  0
jj, sekl jsem se
Odpovědět0  0
Mam Radeona 8500 s D3 mi jel v pohode, az sem byl prakvapeny, nebude problem spis nekde jinde?
Odpovědět0  0
V jadru veci to az tak moc nevadi, ale mohlo by se stat ze nam tu zacnou popisovat treba architekturu 486 jako horkou novinku :­-)
Odpovědět0  0
:­-­)­))
Odpovědět0  0
presne tak, hranice kremiku je minimalne 10x dal, nez hranice nynejsi technologie, vyroby cipu
Odpovědět0  0
A ty Profesor714, nedala ti draha polovicka? Nebo proc si tu prisel prudit? Mel by ses zamyslet sam nad sebou.
Odpovědět0  0
Když sem si před 2,5 lety kupoval nový stroj s 512MB RAM, tak se na mně všichni dívali jako na zjevení, a kde jsou ti li teďka :­-)
Odpovědět0  0
Reaguju na pascal co mrtvého jazyka, a pak na velkou křivdu konzových aplikací.
Naprogramoval jsem konzolovou aplikaci která používala thready a naprogramoval jsem ji v Pascalu ­(Delphi­), zatím sem neviděl že by se někdo vážně v Céčku thready zabýval. Spíš sem viděl že se céčko stěhuje s PC na mikrokontrolery.
A vůbec si nemyslím že by tu byl někdo blb, a myslím si že autor článku mezi ně určitě patřit nebude, protože dokázal sepsat na několika stránkách hodně pro a proti, a to by blb určitě nedokázal.
Odpovědět0  0
Petr Orel je fakt machr, fakt musim rict ze tento clanek je hodne dobry, a pravdivy. Ba dokonce bych rekl ze mu snad nejde jen tak nice vytknout. Zajimalo jak dlouho trvalo ho napsat? Ptam se proto, protoze sem ho nedokazal precist najednou :­-­)

Programuju a obcas pouziju i nejaky ten thread, a musim rict ze ma autor 100% pravdu v tom co napsal. Ja bych jen dodal ze dokud nezacnou programatori thready spravne pouzivat, a procesory je spravne vykonavat, tak to bude na houby.
Odpovědět0  0
Co to meles ze hranice křemíku končí na 32nm, co se týče těchto nm, tak zde je na vině čistě technologie a ne materiál.
Odpovědět0  0
No urcite si to bude kupovat i Dell a HP a ostatni velci kteri uz dali malem intelu papa :­-­)­)
100% to bude prodejni hit, ale asi tak pouze na trhu s kuriozitami
Odpovědět0  0
Tak a ted sem nepochopil proc u jednoho je uvedena minimalni hladina hluku a u druheho maximalni?? Je v tom nejaky skryty umysl? A le je tam videt ze na intel museli zvednout vykon, aby jim neuhorel. :­-)
Odpovědět0  0
A co kdybychom tomu zacali rikat TurboMegaTopinkovac, kdyz se rekne topinkovac ve spojeni s Intelem, tak uz to bere kazdy jako normalni.
Odpovědět0  0
Ja bych rekl ze se jedna o dalsi hodne drahy opekac topinek, chtelo by to alespon nejake ty testy, frekvence sbernic.

Dale se omlouvam ze podle jmena jadra nepoznam jestli to je 32bit kalkulacka, a nebo se jedna o 64bit procesor.

Ale jinak se mu to musi nechat, ze Intel byl prvni :­-­)­))
Odpovědět0  0
Co se tyce elitu tak bych rekl ze to je u kazde desky jine, mam 3rokem gigabyte co ma 4 roky zaruku, a loni sem si vsiml ze se mi elity nepatrne nafoukly ­(vlivem vysokych teplot­) komp jel uz asi 1,5 roku non stop na 100%, ale co se tyce stability tak nejakou zmenu nesleduju. Kazdopadne ale pokud bych ted sel kupovat desku a byla by tam jen standartni zaruka, tak bych ty elity asi i zkontroloval.
Ono ty elity jsou hodne dulezite u desek pro Intely ­(i kdyz i AMD bude stabilnejsi s vetsim a lepsim elytem­), kde se velice rychle meni odebirany proud.
Odpovědět0  0
Overclocking jsem dělal taky, a pokud vím tak pokud se to přežene, tak se při nabíhání biosu, zmáčkne určitá kombinace kláves ­(tu má většinou každý výrobce jinou, a bývá uvedena v manuálu k desce, který určitš máte, když si dovolujete dělat doslovný překlad­), a ta pokud tam není tak to nebude deska valné kvality.
A teď velice zálubná otázka: Kolika nepětími je napájen procesor, která napětí jsou na základní desku přivedena kvůli perifériím??
A pokud vím tak pojem fáze patří do střídavých napětí, pokud se mluví o ss napětí tak se používají pojmy ­(v tomto případě bych použil: tři napájecí větve, ale nespojoval bych to až tak moc z procesorem­)

Ale nakonec sem dostal odvahu číst dál, a tam bych řekl že to bylo uděláno dost dobře ­(asi to muselo zabrat hodneě času­), hlavně se mi líbyly testy zvuku.
Odpovědět0  0
Dělám do počítaču uz asi 12 let a ještě jsem nepotřeboval přepínač na ClearCMOS, tak by mně zajimalo proč má jeho uíistění vůbec nějaký význam ­(ješte se mi nepodařilo komp dokurvi... takovým stylem abych ho musel použít, a navic si mslím že se jedná o prřpínač určený pro PC krypl... ­(anebo linuxáři říjají BTU­)­)
A termín tří fázové napájení u napájení procesoru mne fakt dojal ­(tady človicek píše o elektrice a ví o ní velké kulov...­)
A co se týce vysichání kondenzátorů, tak je tu něco jako dvouletá zákonná záruka, takže pokud jsou poddymenzované, tak výrobce prodělal.
Neměl jsem odvahu číst dál...
Odpovědět0  0
Tema bludama sem na mysli tohle. Jakto ze ta 5V dioda topi nejvice kdyz ma vzdy mensi chladic nez spinaci tranzistory, pokud pokud nemaji spolecny chladic.

Ale to je jedno, clanek se mi i s casovym odstupem jevi jako hodne dobry.
Odpovědět0  0
Hodne dobry clanek, konecne to nekdo pojal pekne ze siroka.
Akorat by to chtelo trochu znalosti o elektronice nez se o ni zacne psat ­(to byl zas blud o tech diodach v napajecich zdrojich­)
Ale jinak se mi to hodne libilo.
Odpovědět0  0
Co na to rict, evidentne to nekdo dost posr....
Odpovědět0  0
Samaozrejmne ze pokud dojde se zvysenim frekvence i zmene parametru techto tranzistoru, tak se vyzarovane teplo nemusi zvysit, jenomze to intel v tomto pripade evidentne neudelal. A tak ten nas intel porad topi vic a vic.
Odpovědět0  0
mne se jednalo ze vestina cmos hradel ma na vystupu dva tranzistory zapojene proti sobe ­(jeden PMOS a NMOS­), a jimi proteka nejvetsi prou prave pri zmene urovne kdy je jeden tranzistor jeste otevreny a druhy neni jeste plne otereny ­(tento prou se nepouziva k buzeni dalsich prvku, pouze prejde pres tyto tranzistory a zmeni se v teplo­). V klidovem stavu je tento proud skoro nulovy.
Pro predstavu by mohlo slouzit toto schema: http:­/­/www.imt.fb12.uni­-siegen.de­/he­/lehre­/cmos­-inverter.gif
Odpovědět0  0
Ja si osobne myslim ze jde intel uplne spatnou cestou.
Nejvetsi proudove odbery jsou pri zmene log. urovne, a proto zvysovani frekvence povede samozrejme ke zvyseni vyzarovaneho tepla ­(samozrejmne pokud dane zvyseni frekvence neni doprovazeno zmenou technologie­).
Intel by se mel konecne spamatovat a konecne vylepsit architekturu cipu, pak by totiz mohl potrapit AMD, predstavte si Athlon 64 FX53 ktery by tikal na 3,6GHz ­(to by byl rachot­).
Odpovědět0  0
nechapu tuhle diskuzi, kdyz mi nekdo rekne neco ve stylu ­"graficka karta nVidia­" tak ho vzdycky opravuju ze nVidia nedela graficke karty, to co vyrabeji se tak neda nazvat, je to cokoliv jineho ale ne graficka karta
Odpovědět0  0
A proč tam vůbec používají zrovna olovo? Z toho obrázku sem to nějak nepochopil. Asi jsem magor. Jestli to používají k redukci přechodového odporu v kontraktních místech na čipu ­(vzniká tam spojení kov polovodič=schotkyho dioda­), tak bych řekl že intel nějak zaspal dobu :­-­))
Odpovědět0  0
V praxi sem videl hodne serveru, ale ani jeden nebyl dell, a co se tyce parametru, tak nema dell co nabidnout.
Odpovědět0  0