Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od durib (3)
Dokud si více lidí takto nenabije držku, nic se nezmění. Fajn by bylo s ním teď udělat rozhovor, jestli prozřel, nebo jestli hodlá dále onanovat na FB.
Odpovědět0  6
Ty data totiž vlastní FB. A FB je bude sdílet s kým chce a archivovat jak dlouho chce. Ale ono je to přeci tak pohodlné žít na FB ....
Odpovědět2  1
Trefný titulek. Sami se zavíráme do vězení. A pak už jenom k moci přijde bývalý terorista a bude dílo dokonáno.
Odpovědět1  0
"zákazníci se budou připojovat právě prostřednictvím základen­"
No tak to je v háji. Už jsem se těšil, že konečně bude skutečný internet nezávislý na vládách, necenzurovaný. Ale ty pozemní stanice to potápějí.
Odpovědět1  2
235 ml šťávičky za 5$. A dalších 400$ za stroj, co mi to vymačká :D To si raději ­"vymačkám­" džusík z kartonu a kvalita bude stejná. A to DRM tomu dodalo perfektní vyvrcholení. Jeho vývoj nespíše schlamstnul většinu investovaných peněz jak je zvykem.
Tvůrce je hajzl, investoři nenažranci a zákazníci pitomci. Naštěstí je to uzavřená skupina, která si vystačí sama se sebou.
Odpovědět1  1
Problém je akorát v tom, že si lidé pořizovali W7 a W8 s deklarovanou bezpečnostní a u W8 dokonce ještě stále platnou mainstreamovou podporou. Pokud je tedy MS odřízne od zasloužených aktualizací, měl by těm lidem vracet peníze.
Odpovědět1  1
-chceme miliardu zařízení s W10 za každou cenu.
-bébé, přehnali jsme to. Už budeme hodní a budeme naslouchat uživatelům
-šup další reklamy do W10, stále nemožnost ručně aktualizovat, telemetrie
-a jako bonus budeme kašlat na náš OS, který je stále na většině zařízení a kterému deklarujeme podporu do roku 2020. Budeme vás cíleně vystavovat exploitům a zamezíme aktualizace vlastníkům nového HW.
Odpovědět8  3
A vy jste to asi četl a nepochopil: ­"...řada výhod a usnadnění, které to přináší. Zaměstnanci v Epicenter jinak musí nosit svou ID kartu, klíče a peníze, aby mohli využívat to, co očipovaní lidé. Ti mohou naopak jen mávnout rukou, aby si otevřeli dveře, zpřístupnili tiskárnu, fax či kopírku nebo si koupili občerstvení z automatu.­"
Karta může sloužit i jako klíče a peníze. Dokladem budiž třeba ISIC. A jinak podle sebe soudím tebe? Pokud si kartu nehlídáte, máte asi pravidelně vybílené bankovní konto co? A pravidelně ji asi používáte k seškrábání námrazy na okně, že se snadno zničí. Jo a místo milionů karet vám nastřelí milion čipů. Tak do toho, vztříc zářné budoucnosti.
Odpovědět1  1
"Mesterton v tom vidí ten pravý účel čipování lidí,...­" to si jako nedokáže představit, že stejnou funkci mohou mít právě ty ID karty? Ten je buď blbej nebo zkorumpovanej.
Odpovědět0  2
Vzhledem k tomu, že telemetrie stejně nejde v GUI vypnout úplně, je to akorát gesto, aby se některé kozy nažraly. Ten přepínač klidně může fungovat, ale v nějaké další aktualizaci se vám zase přepne na default.
Odpovědět2  2
Za to si ale mohou výrobci sami, když originální náplně prodávají za takové nehorázné peníze. Jako i ty neoriginální jsou šíleně předražené, ale pořád jsou pro koncového zákazníka levnější. Nákup za 39 CZK, prodej za 320 CZK. Není divu, že si chtějí tento prodejní model, kde se vydělává až na spotřebním materiálu, zachovat.
Odpovědět0  1
Problém je s fotorezistem a s maskou, přes kterou se promítá. RTG je již ionizující s moc krátkou vln. délkou.
Odpovědět0  1
Tak teď ještě zakázat to proklaté šifrování, aby ty přenosy mohly být přeci jenom transparentní. Za takové služby listovního tajemství bych chtěl, aby platili oni mě.
Odpovědět0  1
A opravdu komická je ta nabídka AT&T, kde za 29$­/měsíc mohu oddálit svou kompromitaci :D A až platit přestanu, vše se stejně vyvalí ven. Tak teď se ještě musíme podívat na zoubek tomu šifrování, protože metadata kdo kdy s kým brzy přestanou dostačovat.
Odpovědět1  1
Jo, pokud mě rovnou nezavřou za to, že si dělám se svým hardwarem co chci. Viz kauza PS3: https:­/­/en.wikipedia.org­/wiki­/Sony_Computer_Entertainment_America,_Inc._v._Hotz
Odpovědět0  1
Stačí se podívat na svůj telefon. Zamčený bootloader z toho dělá placku, která je vydaná na nemilost distributorovi. Po skončení oficiální životnosti se vydá update, který telefon uvede do těžkopoužitelnosti a hurá koupit nový.
Nebo ta kauza se SONY a klíčem k PS3. Fakt maso!
Firmy už pochopily, že na prodeji zboží se dá zbohatnout, ale na prodeji služeb se dá nechutně zbohatnout. Že vendor lock­-in je úžasný nástroj, jak si dlouhodobě zvyšovat své zisky. Je to v podstatě taková diktatura, kde je třeba pomalu utahovat pouta, aby se lid nenaštval a neodešel, když ještě může.
Odpovědět4  1
Jo a z notebooku vyndám i baterku... hibernace je loterie, někdy funguje, někdy ne. A vypínat komp, abych pak mohl celou rozdělanou práci znovu otevírat? Někteří lidé nemají PC jen na internet.
Odpovědět0  1
Jsem zvědav, kolik tomu předcházelo strategických porad. Nebo házeli mincí a konečně padla panna? Až to padne na hranu, budou aktualizace volitelné a až minci ztratí, zmizí zbytečná telemetrie.
Mezitím se vám notebook trpící nespavostí za noc 3x probudí, aktualizuje kdo ví co, pošmíruje vaše chrápání a snad se opět uspí.
Odpovědět0  1
Ještě by se měla řešit otázka rychlosti zápisu a čtení. Případně náhodný zápis a čtení. Ale dovedu si představit, že by DNA mohla sloužit pro archivaci dat a mohli bychom ji nacpat třeba do želvušky kvůli zvýšené ochraně :)
Odpovědět0  1
A vydrží to tu jednu atmosféru, která bude muset uvnitř být?
Odpovědět0  1
Ten deep learning akorát definuje mantinely ­(proporce tváře­), do kterých se musí vlézt. Jinak si ty obrázky z prstu určitě necucá :­)
Přirovnal bych to k dehashování hashe s tím, že původní věc musí být číslo od­-do. Hledám tedy hash, co se bude shodovat ­(tady spíše blížit, asi bude nějaké konvergenční kritérium­) s daným a hledám jej na konečné množině.
Odpovědět0  1
Kostičkování probíhá přece přes algoritmus, třeba průměrování. Pokud bych ale v algoritmu použil generátor pseudonáhodných čísel, byl by i ten jejich odkostičkovávač k ničemu. Takže pokud chci skrýt totožnost, je nejlepší mu dát přes ksicht černý flek, nebo Whistlerovu matku ;­)
Jako ukázka rekonstrukce z kamerových záznamů je to ale skvělé. Stejně jako např. Fourierovou transformací dokážeme z šumu vybrat signál, tady by to mohlo ze série snímků ­(a ne jenom jednoho­) udělat dost věrnou podobiznu.
Odpovědět1  1
Ale v tomto stadiu hloupost. Než to tam pověsí, mám triko dávno složené. Jo to kdyby to pralo a pak i žehlilo a ukládalo do skříně :D
Odpovědět0  1
Tak to je fajn, že si jeden člověk posypal hlavu popelem. A jede se dále, ani odpustky platit nemusí.
Odpovědět0  1
2TB jsou dnes už nic. V tom bych výhodu neviděl. Zabezpečit data před ­"NSA­" není nikdy 100%, ale tady jim je dáváš rovnou na podnose. Jinak proč argumentovat s tím, že na případnou migraci bude času dost, když už teď mohu mít řešení postavené na otevřených standardech a na pořád? Si tak říkám, jestli si postižené firmy po výpadku středoevropského Google vůbec něco uvědomily...
Odpovědět0  1
Za těch pár FPS navíc to nestojí. Osobně vypínám všechny ty post­-process srajdy, protože je šílené se dívat na scénu jak přes umaštěnou čočku. Čeho je moc, toho je příliš.
Odpovědět7  1
Nějak se tu opomíjí samotné soukromí na cloudových úložištích. Pokud odesílaná data nešifrujete, dáváte je k dispozici třetím stranám. Vaše data samozřejmě těžko prohlíží konkrétní člověk ­(malá pravděpodobnost, že si vybere zrovna mě­), ale dost pravděpodobně je analyzuje neúnavný a neúprosný robot. Jaké alotria se na datech provádí necháme fantazii. S takovým ohromným množstvím dat jde pak sociálně inženýřit jedna báseň.
Odpovědět3  1
Chyby ve Windows by se daly využít jako další zdroj entropie.
Odpovědět1  1
MS očividně hraje s uživateli kostky. Tolik náhodných ­"problémů­" jsem snad ještě za celou dobu neviděl. To už pak postižený uživatel neví, jestli sní či bdí, když to dalším 4 lidem v jeho okolí funguje. Dobře to MS vymyslel. Jeden chudák tak bude umlčen dalšími, kteří ten problém přece nemají, vše je OK a chyba tam musí být mezi židlí a klávesnicí... a po nějaké době se zase ­"podělá­" něco tomu druhému. W10, to je sociální inženýrství na úrovni :D
Čepičku tomu dodává fakt, že ani na Pro verzi nemůžete ­(bez hacku­) ručně volit aktualizace, lze je jenom naplánovat v rámci 24 hodin, kdy se provedou.
Mimochodem díky za supr článek, ukládám si ho k článku o GWX.
Odpovědět5  3
Jak to bude u tak malých konektorů s vzájemnou indukcí? Jsem zvědav, jestli se bude přenos dat kreativně projevovat na zvukové tvorbě :D
Taky by mohli dávat ty konektory dva.
Odpovědět1  1
Doba výkonné a jedinečné Cell PS3 je pryč. Dnes jsou konzole převlečené a uzavřené PC, které mají svůj uzavřený OS. Tyto teze bych věřil v dobách vydání XBOX360 a PS3, ale dnes je to zoufalství. Pomyslná výhoda je v Plug and Play. Ale to je u dobře sestaveného PC s kombinací např. se Steam úplně stejná písnička.
Odpovědět0  1
Vesmír je na vodu dost pusté místo, ale nechme stranou vodu.
"Pro elektrolýzu se použije solární energie­" ­- ta je sice všudypřítomná, ale výkon rapidně klesá se vzdáleností od zdroje. Už vidím, jak se u transneptunických vzdáleností tohle používá na elektrolýzu :D
Odpovědět0  0
Asi tak. Vody je sice na naše poměry dost, ale její dostupnost není velká. To budou tankovat na kometě, nebo prolétávat atmosférou planet? Haha. Dále o kolik je lehčí sebou vést klasický kyslík s vodíkem a to spalovat, než rozkládat elektrolýzou vodu a pak to zase spojovat? Hmotnost 2H2+O2 je srovnatelná s výslednou H2O, takže ani tady se neušetří.
Možná pro satelitky, velikosti krabice od bot kroužící okolo Měsíce a s potřebou lehounce upravovat svoji dráhu, je tato technologie vhodná, ale tvrdit, že je to ­"pro použití ve vesmírných lodích­" a ­"cestovat dál, možná i rychleji­" a ­"zmenšilo množství odpadu­" je velmi přehnané. Moje další otázka na něj by byla ­- možná jsem to nepochopil, ale odkud že se bere energie pro elektrolýzu? :D
Odpovědět0  0
"Každa látka se volně nachází ve stavu kdy na udržení stavu je třeba nejméně energie.­"
Pozor na zjednodušování. Toto platí pouze tehdy, je­-li cesta k nejnížší energii stále klesající. Jinak se v přírodě nacházejí spousty látek, které rozhodně nejnižší ­(globálně­) energii nezaujímají a dosáhli pouze lokálně nejnižší energie.
Ta možnost kovového vodíku při normálních podmínkách stále je, i když ve stejných podmínkách existuje v plynné formě H2. Sám tomu ale moc nevěřím, byla by to senzace :)
Odpovědět0  0
Problém není až tak vyrobit, ale uchovat. Uvidíme, jak stabilní to bude. Jestli bude kovový vodík stabilní při normálních podmínkách... to by byla senzace.
Odpovědět1  0
Ve fázovém diagramu nějak chybí ­"gas­". To je to tak tenká čárka, že se tam ani nevejde?
Jinak se spekuluje o kovovém vodíku v plynných obrech proto, že je okolo nich překvapivě silné magnetické pole.
Odpovědět0  0
Já nepíšu o hack PC. Ten monitor sám může být PC, jenom pro komunikaci do internet využije USB ­(jinak přece nemá jak­). Máte malou fantazii. Odhalení Snowdena ale ukázalo, že ty fantazie nejsou až tak nereálné.
Odpovědět0  0
Pokud má monitor USB hub, dokáže komunikovat s PC jako další USB periferie. A ta se klidně na ten net může připojit. Článek sice řeší něco jiného, ale i toto nebezpečí tu stále je.
Odpovědět0  0
Ten hack si nemusíte udělat nutně sám svou vlastní blbostí. Tady jde o to, že ten monitor už hacknutý můžete klidně koupit! A to se musí zarazit už v počátku, než bude v každé periferii počítač provádějící kdoví co. Ať už na to výrobce kašle a má tam díry, nebo jde o záměr a FW tam nahrávají třípísmenkové organizace. Nad HW musí mít naprostou kontrolu jeho uživatel, to snad chápete.
Odpovědět0  0
Ano skládat test, který ukáže orientuji­-li se v problematice. Ale pak si nebudou všichni lidé rovni.
Odpovědět0  0
Takže když je někdo kripl, může stále upgradovat? Fajn :D
Odpovědět0  4
Ptát se na názor je jedna věc ­(neškodná­), ale dělat z toho podle preferencí nějaké závěry už může být špatně. Je to podobné hlasování publika v milionáři.
Odpovědět0  0
Ptát se na názor široké veřejnosti jenom ukazuje, že lidé obecně nemají dostupné všechny informace a dělají předčasné závěry a to i proto, aby tu věc již nemuseli déle řešit. Nedávno byl na OSEL.cz článek, kde v anketě chtěli zakázat obyčejnou vodu. Manipulace světem vládne a vyhrávají ti, kteří ji mají v popisu práce.
Odpovědět1  0
Tohle ale asi těžko sundá autonomní drony.
Odpovědět0  0
Děkuji za nádherné shrnutí. Článek si uložím, takové praktiky si moc nezadají s adware. Já jsem nakonec podlehl agresivní kampani a upgradoval z Windows 7 na Ubuntu 16.04
Odpovědět0  0
Jako klidně, ale ať je tedy měřeno všem stejným metrem = když někdo hackne je, bude to také legální. Však to přece měli mít zabezpečené.
Odpovědět4  0
Je to špatně. Už se nestačí jenom obávat zavřeného SW. Teď navíc přichází zavřený HW a obvody, které dělají kdo ví co. A to je daleko horší Tome.
Snad to AMD taky tak nepodělá.
Odpovědět1  0
To chce Dell SteamOS potopit? Win verze ­(i s licencí­) za 599 a nižší a v pár parametrech horší SteamOS za 759 dolarů? Jako když si vezmu, že ten SteamOS klidně nahodím i na tu Win verzi, je pro mne nabídka Dell naprosto nesmyslná.
Odpovědět0  0
Já se divím, že to výrobcům MS vůbec povoluje si tam instalovat kdejaký crapware na OEM. Tím ten systém ještě více poníží. Na druhé straně lidé, co to umí odinstalovat a spustit nějaký cleaner si přijdou na pěkné prachy od BFU.
Odpovědět0  0
I ve firmě jsou standalone verze. Hlavně firemní notebooky mají převážně OEM...
A nedělal jsem si srandu, to se skutečně stalo a já mu to musel jet ­"opravovat­". A znám spoustu lidí, co to vždy odkřížkují. No, brzy asi přejdou na W10 ... fakt neskutečné.
Odpovědět0  0
Díky za zprávu. Nejdříve jsem se smál při pohledu na screen ­"Upgrade now­" a ­"Upgrade tonight­" :DD
Pak se ale zhrozil s tím naplánováním a hned šel kontrolovat PC, kde mám Widle. A bylo to tam, naplánované na sobotní večer. To by bylo nedělní překvápko. Ale lepší v neděli, než když to někomu dokončuje aktualizaci na nechtěné desítky ráno ve firmě a kvůli toho nemůže pracovat. Navíc poté ještě přestane zčistajasna fungovat pár poměrně důležitých věcí. A nejvtipnější je, že tohle vše jsem si odsouhlasil v EULA a stěžovat si mohu pouze v diskusích na netu :Z
Odpovědět0  0
Protestovat proti tomu je zbytečné a hloupé. Stejně jako protestovat proti genovému inženýrství apod. Je to přirozený vývoj lidského poznání. Místo protestu je dle mne nutná transparentnost výzkumu. U Atlas mě nejvíce zaujalo, že se už robot konečně dokáže sám zvednout, když upadne. Nerozumím, proč tato základní dovednost byla tak dlouho přehlížena, přitom jde o naprostou nutnost umět opravit chybu. Člověk taky sebou dokáže pořádně fláknout, ale to přece nevadí a u robota by to taktéž nemělo být bráno jako neúspěch. Chudák Asimo ­- kdyby se uměl zvednout, nemuseli by tam dělat takové scénky :P
Druhá část je myšlenková ­- kdo je zodpovědný za robotovy činy? A tady se musí udělat jasno. Tedy ne je zakazovat, ale jasně určit zodpovědnost konkrétního člověka. U všech ostatních zařízení to tak je. Letadlo, auto, schody, sníh na střeše, ..... vše má odpovědného člověka. Takže stačí určit, kdo má odpovědnost za autonomního robota a je to. Pokud ten robot spáchá nějaký přestupek­/zločin, bude potrestána odpovědná osoba. Stejně jako je pán odpovědný za to, že jeho pes třeba někoho v parku pokouše.
Odpovědět2  1
Jó to je tak, když výrobce grafických karet kašle na ovladače. Nejenom, že jsou jeho karty hardwarově zaostalé, ale i ovladače vydává v jedné nekončící beta verzi. Jsou s tím neustále problémy a nechápu, jak ty grafiky může stále někdo kupovat. To já se svou nVidií nikdy problém neměl. I když počkat, tady má ale problém nVidia? To bude nějaký omyl, za to může určitě ta hra. A je to tak, může za to samotná hra, ostatně jako vždy. Ať už to je AMD nebo nVidia.
Odpovědět0  3
Jasně. A proto např. Alfa nabízí hladký přesun na W10 za poplatek. Co jsem si všiml, tak spíše raketově mizí z nabídky W7 a 8.
Odpovědět0  0
No já bych s tou miliardou tak optimistický nebyl. Teď upgradovali ze 7 a 8 ti, co buď chtěli, nebo ti, co tomu nerozumí a klikli na neodbytné tlačítko ­- u mě je, co vím, poměr 2:5 ­(chtěli:klikli­). A nové PC s W10 až tak moc nejdou kvůli přesycenému trhu.
Teď se ale MS musí vypořádat s těmi, kteří z nějakého důvodu nechtějí desítky. Takže buď naserou uživatele ještě více, nebo si to budou v Redmontu instalovat do virtuálů a zakládat fiktivní účty. Ještě je mohou podržet tablety a mobily, které asi taky budou započítávat.
Odpovědět2  0
Toto nejsou vířivé proudy. Ty vznikají magnetickou indukcí. Tady je pouze statické elektrické pole a pohyb elektronů v tom poli u grafenu není dle ohmova zákona. V grafech mi akorát chybí měřítko = na jak velikou plochu grafenu se díváme. Elektrony v grafenu mohou cestovat rychlostí 1­/3c a generovat magnetické pole, které by mohlo právě vytvářet tento efekt ­(jen tak, co mne napadlo­).
Odpovědět0  0
Tato možnost by pro řidiče měla být pouze volitelná. Buď budu chtít dokázat, že je hodnocení nepravdivé, nebo nebudu. Nedobrovolné šmírování je ale opět přes čáru.
Odpovědět0  0
Takže to už je snad konečné potvrzení ­(pokud se nevyvrátí třeba Wireshark­), že MS veškerou komunikaci směruje přes své servery.
Odpovědět0  0
Podporujte obchody bez DRM jinak se nic nezmění. Když něco chci vždy se nejdříve dívám, jestli je to na GOG. A jejich instalačka ve stylu RePack je lahůdka.
Odpovědět3  0
Hackli mě. Jak se to mohlo jenom stát? To mě stát a jeho zákony neochránily? Musíme už schválit nějaké nařízení, které těm hackerům zatne tipec ať to stojí svobody kolik chce. Jenom se podívejte na Čínu, tam to krásně funguje už několik let. U nás jsme pořád v něčem pozadu.
Odpovědět0  0
Tak to vypadá, že konečně taky okusili jaké to je být na vedlejší koleji. Problém s nedostatkem klíčových aplikací má Linux celou dobu a taky si museli poradit pomocí WINE.
Odpovědět0  0
To si myslíte, že tu práci dělají lidé? Neboli já nevěřím, že jsou v těch firmách tak hloupí, že tu práci nechávají lidem. Už jenom z kuriózních výstřelků takových požadavků nevěřím, že to je lidská práce. A Google pochybuju, že to nenechá projet filtrem a lidé řeší vše, co přijde.
Navíc pokud nasdílím své video zabalené do archivních partů a nadepíšu třeba ­"Fallout 4 RELOADED­", pak aby to odstranili správně, museli by si to nejdříve stáhnout a prozkoumat obsah.
Odpovědět0  0
Jó jasně. Chyba. Pro MS z toho ale vyplývají dvě špatné skutečnosti:
1. MS to tak chtěl udělat a násilím i nainstalovat. ­-> MS už není důvod v čemkoliv věřit, protože má na uživatelem takovou moc.
2. MS udělal chybu a takhle to nechtěl. ­-> Udělat chybu v něčem tak zásadním jako je potvrzení instalace? V čem ještě udělá­/jsou chyby? MS už není důvod důvěřovat v kvalitě SW.
Odpovědět3  3
Ještě že ty programy ­(co používám­), které nefungují dobře pod wine fungují na Windows XP ve VirtualBox.
Odpovědět0  1
Steam sice má pravdu, ale historie ukázala, že je DX těžký oříšek. Hlavní problém vidím v tom, že DX už je! a Vulcan se stále někde fláká. Takhle se asi těžko prosadí že? Místo řečí by tedy spíše měli pořádně zamakat a co nejrychleji jej dodělat včetně tolik důležité dokumentace a příkladů a příjemného IDE pro vývojáře. Bez toho se může jít Vulcan zahrabat :­(
Stejné jako s kodekem H.265. Najednou se vyrojí spousta ­"alternativ­", ale je již pozdě!
Tady bohužel rychle ujíždí vlak a byla by škoda, kdyby do něj Mr. Freeman nestihnul naskočit.
Odpovědět1  1
Vytvoř *.cmd soubor, který obsahuje toto a spusť jako administrátor:


/­/ go inside that folder:
cd ­/d ­"C:$Windows.~BT­"
/­/ take over ownership
takeown ­/f *.* ­/R ­/D Y
/­/ ­(go for coffee, takes a minute­)
/­/ grant full rights to everyone
icacls *.* ­/grant Everyone:­(OI­)­(CI­)F ­/T
/­/ ­(coffee?­)
/­/ and all other subfolders, just be careful with use of *, naturally.
rmdir Sources ­/s ­/q
/­/ after all has been wiped, also remove the parent dir
cd..
rmdir ­"$Windows.~BT­"
/­/ checking...
dir ­/A:DHS
echo all steps complete ­- check the folder $Windows.~BT is not in the list anymore
pause >nul
Odpovědět0  0
Koupím jenom takové VR, které bude mít standardní DP, který připojím do GPU. USB pak třeba na chytání polohy a napájení. Žádné koniny okolo, prostě 2x display a senzory. Otevřené API podmínkou. Kdo bude vítěz?
Odpovědět0  0
Kdyby to MS nechtěl všechno centralizovat, tak dnes nemá problém. Pokud by nechal Skype fungovat jako předtím, pak by ty záznamy ani mít nemohl. Takhle si sám podřezal větev.
Odpovědět0  0
"Support workshop creators­" ­-> ­"blablabla...more money...blablabla­". Kdyby je chtěli podpořit, tak tam dají viditelně DONATE, případně i odkaz na jejich moderské stránky. Takhle je to akorát finanční odměna pro zmetky, kteří vykradou moderskou práci jiných a začnou ji prodávat. Navíc odměna není 100% pro modera a platí se jak vydavateli hry, tak Valve. Za mne palec dolů a zůstávám primárně u GoG.
Odpovědět1  0
Já bych ho cpal všude. Pro připojení k ­"A­" ­(zpětná kompatibilita­) by pak sloužila redukce. Jenom tak se totiž může pořádně rozšířit.
Snad se výrobci mobilních zařízení pochlapí a budou je dodávat taky s type C.
Odpovědět0  0
Přeinstalace OEM Windows není extrém, ale nutnost. Nikdy si nemůžete být jisti, že jste odstranili vyškerý ten crapware od výrobce. A hned u toho i smazat tu recovery partition nesoucí zálohu toho softwarového smilstva. Navíc pracovat s notebookem bez SSD je taky už utrpení, takže jde stejně nová instalace na to SSD...
Problém je někdy ale s MS aktivací takto přeinstalovaného systému.
Odpovědět2  0
Tohle bude daleko lepší, jak asfaltoví holubi.
Odpovědět0  0
Bezdrát a jenom 45 metrů. Na takovou vzdálenost i kabelem dohodím. Na špiclování jsou k dispozici jiné a lepší štěnice. Pro bezpečnost zase lepší kamery. Tak na co je tohle? Nějak si nedovedu představit situaci, pro kterou bych koupil právě toto.
Odpovědět0  0
Nesmíš říct, že to víš a nepovíš. Musíš říct, že ho už neznáš, prostě jsi ho zapomněl. Tuto skutečnost ti nedokážou. A na nic dalšího už odpovídat nemusíš. Samozřejmě, že oni si najdou nějakou jinou špínu, klidně vykonstruovanou. Ale informace, co má člověk v hlavě, ty zatím naštěstí extrahovat neumíme ­(pominu­-li mučení, kde se každý přizná k čemukoliv­).
K tomu šifrování­- samozřejmě, že tam JE a bude backdoor. Ať už ve formě přímé, kde stačí znát nějaké admin heslo, tak ve formě slabého zabezpečení, kdy je šifra záměrně oslabena. Hash se totiž musí z něčeho generovat a to něco je právě to slabé místo. Písemné heslo nějak nepřipadá v úvahu, protože to přece uživatelé nebudou vyťukávat a když už, tak bude slabé na na prd. Face recognition? Haha, to určitě. Co dál, otisk prstu? Hloupé stejně jako Face R. Jaké zabezpečení je tedy stejně bezpečné, jako silné heslo? Toto šifrování vidím, jako pseudo, kde si neznalý uživatel myslí, jak je v bezpečí a ono nic.
Odpovědět1  0
Krásně zpracovaná série, na každém serveru jeden článek k tématu. Mám zatím přečtený jenom tento, těším se na další. V článku mi chybí nějaká rada, jak se takovému špehování vyhnout.
Odpovědět0  0
Jo, rovnou do bazénu ;)
Odpovědět2  0
Ano, nařízení a směrnic je zbytečně hodně a povětšinou jsou stejně na prd. Jako s těmi auty­- nápad OK, ale provedení naprosto zpackané. Stejně tak tomu bude případně zde­- na testech to bude dávat krátkodobě Bronze kvalitu... ale při reálné zátěži to nejlépe přestane fungovat bez následků na ostatní HW.
Pokud už tedy účinnost, pak tastovat i zvlnění a stabilitu při dlouhodobé maximální zátěži! Bronze certifikaci už má kdejaký shit se součástkama, které sotva vydrží záruku při poloviční zátěži. Alespoň v těch Gold je trocha kvality ­(musela by být­) a pokud by se prodávaly jenom tyto, pak by určitě klesla cena.
Odpovědět0  0
Toš když už to dělají, tak snad alespoň pořádně. Bronze je to nejmenší, co bych do PC dal. A gold zdroje nejsou zase až tak cenově rozdílné. Když už něco takového, tak bych tam dal právě alespoň Gold účinnost ­(protože tohle nařízení bude zase platit šíleně dlouho a za nějakou dobu bude Gold ten lowend...
A když už jsme u toho, chtělo by to nějaké další neřízení, které odstřelí ty shity, které ani nejsou schopné jet zatížené na 100% dle specifikací po nějakou dobu!
Odpovědět0  0
No ona vyšla i ­"nová­" Opera na Android a aktualizace přepisuje starší verzi. To, co však vypustili bych se i zdráhal nazvat ranou alpha verzí. Až bude veškerá funkcionalita ze staré Opery s Prestem i v té nové, přejdu. Nyní se však zarytě držím poslední odladěné verze.
Odpovědět0  0
Na server jedině Linux. Nic jiného si nedovedu představit. Vhodná sestava je už napsána o pár příspěvků níže.
Odpovědět0  0
Ale co když potřebuju na discích něco šifrovat? Sdílet přes různé protokoly, streamovat do sítě ­(DLNA nepočítám­), obsluhovat spousty dalších věcí...
BFU a lenivec si koupí NAS. Ostatní si postaví server s plnohodnotným OS.
A ještě k rychlosti: většina domácností jede nejlépe na ­"levných­" Cat5e kabelech, ani neví, co je 1 Gb­/s zapojení atd. Někteří dokonce tlačí data přes wifinku s 20 dbi anténou... takže asi 12 MB­/s přenos na ty filmy a fotky stačí :D
Odpovědět0  0
Aha. Tak trochu počtů: nejlevnější NAS, co jsem našel je od Zyxelu a má spotřebu 16.3 W v jedoucím režimu. Můj notes s C2D ­(nějaký Asus­) má 22W v idle. Cena obou zařízení prakticky stejná. A co když tam strčím nějaký netbook, který žere daleko méně­- možná i méně, než ten samotný NAS? I kdyby byl rozdíl ve spotřebě 20W, tak je to, jako když máš 8h rozsvícenou 60W žárovku.
Po té, co jsem zjistil, že mi jenom modem, router a switch žerou 15W, tak mne nějaká taková položka nezabije.
Odpovědět0  0
Samotný NAS stojí tisíce, ale přitom má velmi omezené funkce. Co takhle něco, na čem běží normální PC operační systém? Pak jsou možnosti prakticky nekonečné.
A to něco je prostý notebook ­(klidně i jetý, rozumně poškozen­). Na něj nasáčkuju disky, nastavím jakékoliv programy a jedu s o něco větší spotřebou ­(max tak 20W­). Dle mne se NAS nevyplatí, je to spíše takový gadget. Pro pořádnou práci s daty jedině server a to třeba i ve formě notebooku. Cena takového řešení určitě nepřekročí cenu NAS.
Odpovědět0  1
Tady https:­/­/www.svethardware.cz­/forum­/showthread.php?t=41185&page=3 je odkaz na forum, kde se resi vse okolo tohoto routeru. Neptejte se proto zde...
Odpovědět0  0
Vubec jsem netusil, ze nektere podvodne stranky mohou vypadat presne jako original i s adresou ­(zminovany prekryv­). Na to bych asi naletel i ja, kazdopadne na emaily od neznamych adres nereaguju a mazu je. Neklikam do pop­-up okna, i kdyz nekde jsem cetl, ze i zaviraci krizek muze byt odkaz :­( Davam si pozor, abych byl vzdy pres HTTPS.
Jeste by bylo dobre zminit osobni kontakt s osobou, popr. opis hesla ­"pres rameno­".
Odpovědět0  0
Samozrejme mas pravdu. Kdyz bude na disku narodni poklad, bude zabezpecen treba 63 mistnym heslem z velice nahodnych znaku. Pokud ale vezmu v potaz bezneho uzivatele, ktery ma na disku osobni fotky, nelegalni softik a nejake pecko, popr. databaze do prace ­(neco cennejsiho­), uplne staci, co jsem napsal vyse. Hacker takoveho disku vetsinou nebude trpelivy a predpokladana delka hesla je 8 a vice znaku­- proste jak jsem napsal­- bruteforce se s takovym mnozstvim znaku ­"obvykle­" nedela. Disk je pred takovyma zlodejickama zabezpecen a uzivatel se nezdrzuje zadavanim dlouheho hesla.
Odpovědět0  0
Jeste jsem nevidel nekoho, kdo by zkousel tyto spec znaky a velke male pismena dohromady. Jak jsem napsal­- to by musel vedet, ze tam jsou! Utoky hrubou silou nepocitaji s takovyma znakama ­(to by musel byt haluzar­) a slovnikove utoky je pro zmenu nemaji vubec. 6 mistne heslo napsane vyse je lepsi zabezpeceni nez napr. ­"scooter1Kitty541­" a to je tech znaku 16. Ale kazdy at si zabezpecuje sam podle sebe.
Odpovědět0  0
Nejlepsi je mit jen sifrovany disk treba znaky Ň:o=!­/?
Toto proste i pres svou kratkost nelze prolomit v rozumnem casovem horizontu ­(to by nekdo musel presne vedet, ze je to heslo o 6 znacich a jsou pouzity hacky, pismena abecedy, :!­/ a ?­). Lze pouzit i kratsi a presto je ­"neprolomitelne­". Takhle se zbavite dlouheho psani hesla a PC je dobre zabezpeceno.
Odpovědět0  0
Zdravim. Velmi me tesi, ze se budete zabyvat WiFi. Premyslim o nahrazeni kabliku, jelikoz jsem zakoupil notebook. Zajimaly by me rozdily v rychlosti ­"n­" levnejsich ­(tp­-link­) a drazsich ­(asus apod.­). Sit by totiz mela slouzit i pro vysokoobjemovy datovy prenos a tam zatim u me vladne kabel. Diky.
Odpovědět0  0