Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od elho_cid (2)
Kdyby se podíl Linuxu na desktopu zvedl aspoň na úroveň macOS, možná by MSFT uvážil vydání Linuxových Office. A třeba by následovali Adobe a další. Pak by to mělo smysl. Ale zatím je nabídka komerčního SW pro Linux malá a bez komerčního SW masový úspěch nastat nemůže.
Odpovědět1  0
Ty změny v lednu se mi líbí, jednoznačně posun k lepšímu. Díky.
Odpovědět2  0
Doufal jsem, že bude možnost hrát za piráty. Tím, že není možné bojovat za piráty proti samurajům pro mě tahle ­"historická­" hra ztrácí atraktivitu.
Odpovědět1  0
Přítelkyně potřebovala výkonnější počítač na úpravu fotek. Mohl jsem koupit novou sestavu za cca 20000, nebo pět let starý workstation dell za 4000. Oboje 4­-jádra. Rozdíl ve výkonu cca 10­-15%. Jasně, že jsem jí koupil ten repas ­- díky ECC pamětem je i spolehlivější než nový stroj.
Odpovědět2  0
Já to pozoroval na Nokii N8, ale moje další telefony ­(Nokia, Microsoft, Acer­) s AMOLED displeji jsou bez problému. OLED je pro telefony super, protože spolu s polarizačními vrstami umožňuje nejlepší čitelnost na prudkém slunci. Ale od monitoru na stůl chci hlavně věrné a stálé barvy ­- tam ja zatím nepřekonaný IPS s poctivým podsvícením zářivkami.
Odpovědět2  1
A taky podivné, protože zatímco MSFT uvádí jeden dechberoucí nový produkt za druhým, Apple jen zhoršuje ty stávající a mlátí prázdnou slámu.
Odpovědět4  0
Mě se to stalo ­- náprava je jednoduchá, ale asi ne pro každého.
Odpovědět1  3
Problém je v tom, že XBOX ONE nedovolí ukládat hry na externí disky menší než 500GB. Takže běžné 480GB SSD prostě nestačí. A 1TB už je docela velká díra do peněženky.
Takže uvést externí SSD, které ty požadavky na velikost tak akorát splňuje je velmi dobrý nápad.
Odpovědět0  0
Já vývoj v oblasti AI docela sleduju a mezi MSFT a ABC je to docela vyrovnaný závod. Před kýmkoli třetím mají značný náskok. A zrovna v oblasti strojového překladu je na tom MSFT líp, i když ty úplně nejlepší produkty zatím nejsou pro češtinu. Takže jo, posouvají lidstvo.
Odpovědět0  0
To by mě zajímalo, proč bych to neměl rozběhnout na stávající Lumii. Kryo 200 má stejnou instrukční sadu ­(ARMv8­-A­) jako stávající Snapdragon 808 nebo 810. Nebo snad víte něco víc?
Odpovědět0  0
Jelikož tenhle víkend je zdarma taky Overwatch, tak jsem rád, že mám tan XBOX a nekryje se mi to :)
Odpovědět0  0
Ono totiž osmijádrové AMD má jen 4 FPU a jejich IPC je taky hluboko pod možnostmi Intelu. Nové hry pod DX12 už umí celkem dobře využít víc jader ­- i díly tomu, že enginy se ladí i pro konzole 8. generace a ty jsou osmijádrové. A i když třeba Photoshop není při využití dalších jader úplně dobrý, pořád je možné je využít pro další programy, třeba přehrávání hudby na pozadí a nebo nějaký download­/upload.
V dnešní době bych míň jak čtyřjádrový počítač kupoval tak maximálně na lehkou kancelářskou práci. A tam je overclock nesmysl tak jako tak.
Odpovědět0  0
No jo, ale dvě jádra? Teď, když je konečně skoro každý program, včetně her, schopný víc jader efektivně použít, pokud potřebuje výkon? Hrozná blbost. Ale možná jsou blbi, co to koupí, prostě ta část trhu, kterou Intel chce od AMD získat.
Odpovědět0  0
Ze všech stran se na mě valí zprávy o tom, jak je Trump hrozný, ale čím víc se seznamuju s jeho programem a názory, tím je mi sympatičtější.
Odpovědět6  1
Já bych to tak černě neviděl ­- na 1607 jsem přešel na tabletu ­(původně Win8­) a stolním počítači ­(původně Win7­) a v obou případech k mojí spokojenosti. Pokud něco zlobí, tak spíš HW.
Dneska kdo chce stabilitu, tak musí řešit hlavně ECC paměti a odpovídající profi Xeon procesor.
Spíš bych teda uvítal nové fičury, hlavně lepší spolupráci s W10M.
Odpovědět3  0
Protože ­"klasických malování­" jsou mraky. Všichni, co znám, klasické malování nahradili free verzí Zoneru, nebo Paint.NET

Stejně tak kalkulačka, free kakulaček je všude dost. Stačí si kliknout na ikonku storu a vybrat si.
Odpovědět0  0
Celkem bych souhlasil, až na tu paměť. Dneska už jsou hry, které potřebují víc než 8GB paměti. 8GB má současná generace konzolí a vývojáři her optimalizují pro tohle množství, ovšem s tím, že na PC přidají často textury s vyšším rozlišením...
Jo a AsRock bych nedoporučil ani nepříteli, mám s ním špatné zkušenosti.
Odpovědět0  0
Není tak bezpečný jako býval BB10, ale souhlasím, je to momentálně nejmenší zlo. Kdyby měly desíky na mobilech opravdu skončit, tak začnu vážně uvažovat o kombinaci hloupého telefonu a malého tabletu.
Odpovědět2  1
Zbývá než doufat, že star citizen se takhle neposere. Do toho ještě vlkádám nějaké naděje.
Odpovědět0  0
V době kdy měl Intel krizi s Pentiem 4 jsem nakrátko přešel k AMD, ale s Core2duo šupky dupky zpátky k Intelu, AMD je jen hluboký hrob na peníze ropných šejků.
Odpovědět0  3
Ono není tajemství, že von Braun původně opravdu plánoval hlavně let na Mars a program Apollo ve svých počátcích byl na tohle dimenzovaný. Montážní hala na rakety byla i pro Saturn5 moc velká a měla původně vyrábět i větší stroje, stejně tak na Floridě měli původně místo pro větší kosmodrom s více startovacími bloky. Kdyby marťani nezastřelili Kennedyho, možná bychom je už navštěvovali.
Odpovědět4  0
Tentokrát se musím pana Vítka zastat, nemůže do těch sestav dát karty, které nejsou reálně na pultech. Správně radí vyčkat.
Odpovědět0  0
Mám herní grafiku a nejsem na Steamu. Prostě hraju jiný hry.
Kdyby data ze steamu byly relevantní obecně, tak by na každým druhým počítači běžely Windows 10. A to zatím bohužel neběží.

Odpovědět7  0
Pardon, ale ta čtečka je nesmysl komentář nekomentář. Ne kvůli tomu že tam je, ale kvůli té ceně. Domácí sestava má čtečku za 150Kč, proč má mít kancelář 6x dražší? Komentář, že čtečka je provětšinou zbytečná to nezlepší, naopak ještě zhorší.
Já se na tyhle sestavy chodím koukat spíš jako na odstrašující příklad, na to že nedávají valný smysl jsem si zvykl. Ale tohle je fakt výsměch. Působí to jako snaha prodat jinak neprodejné skladové zásoby inzerenta.
Odpovědět5  2
Mě by zase zajímalo, na co je v kancelářské sestavě čtečka karet za 900Kč. Netvrdím, že se nemůže občas hodit přečíst paměťovou kartu, ale co je moc...
Odpovědět3  1
Spíš bych řekl, že provozovat Win7 na skylake bude něco jako provozovat WinXP na procesorech core2quad a novějších. WinXP neuměly využít víc než dvě vlákna a kdyby tam tu podporu přidávali, udělají z toho nový OS. Což udělali, jmenoval se Vista.
Novinky zlepšující podporu nových procesorů podobně jako DirectX12 souvisí se zásadními změnami v jádře a modelu ovladačů ­(WDDM­).
Nikdo nikomu nebrání provozovat staré OS na novém HW, ale ať se pak nediví, že to s poloviční rychlostí dvakrát rychleji vysaje baterii.
Geez...
Odpovědět3  2
Ono to ani nevadí, Microsoft dal do W10 novou mapovou aplikaci, která funguje o dost líp.
Odpovědět0  0
Na Full HD jsou všechny tyhle karty víc než dostačující. AMD má výhodu ve freesync a asi lepší perspektivě s DX12 a nVidia zase sežere míň elektřiny.
Odpovědět1  0
Ono to vypadá jako že AMD je na tom líp, ale opak je pravdou. Mám 2 roky starou GCN kartu a jelikož pod DX12 nemá problém, vydrží mi ještě dlouho. Fanda nVidie si letos koupil 970 a když mu s DX12 hrou bude podávat neadekvátní výkon, prostě si napřesrok koupí Pascal. A výsledkem je, že nVidia má trojnásobné prodeje oproti AMD :D
Odpovědět5  1
Jo a Severní Korea taky. Red Flag Linux. Myslím, že tohle Torvalds tak úplně nechtěl. Nicméně díky tomu bude státní správa těhle diktatur méně efektivní, takže nakonec je to jen dobře.
Odpovědět0  0
Oficiálně ne, ale na netu je spousta návodů jak na to. A i neoficiálně funguje.
Odpovědět0  0
Vzhledem k prudkému nárůstu výkonu v některých aplikacích na Windows 10 ­(viz test Skylake na Tom­'s Hardware­) je to možná chyba.
Odpovědět0  0
Trochu nechápu, proč má AMD sestava OS Windows 8.1, není tím AMD znevýhodněné?
Odpovědět0  0
Ještě před nedávnem bych také řekl, že integrovaná grafika je nezajímavá a dokonce jsem doporučoval kupovat i do herních počítačů Xeony.
Ale ve W10 a potažmo DX12 je možné nechat integrovanou a diskrétní grafiku spojit síly, takže nemusí už ležet ladem. A podle dostupných testů to asi funguje docela dobře.
Odpovědět0  0
Na i5­-3590K a AMD HD 7950 mi DX11 test taky běžel o něco líp. Měl jsem dojem že ta DX12 verze zaškobrtává hlavně když je potřeba nahrát hodně textur najednou. Podle mě ten engine ještě potřebuje vyladit aby DX12 využil správně
Odpovědět0  0
Pro tuhle grafiku ještě nejsou pro Win10 finální ovladače, asi to bude tím. Jsem zvědavý jak si instalace poradí s mým počítačem, kde mám na HD7950 monitory tři.
Zatím mám Win10 jen na tabletu a zatím nejsem rozhodnutý, jestli je tam nechám. Přece jen Windws 8.1 jsou na tablet jako ušité a desítky ani v režimu tablet nemají dotykové ovládání tak pohodlné. Na druhou stranu inovace a funkce navíc...
Odpovědět0  0
Dneska sice všichni adorují XP jako nejúspěšnější systém, ale jeho úspěch přišel velmi pomalu. První dva roky byly WindowsXP odmítané stejně jako později Visty nebo win8, jejich velké rozšíření nastalo až po vydání opravných balíčků někdy a protože Visty byly mnohokrát odložené, takže XP měly delší čas se zabydlet.
Odpovědět4  0
Od toho ovladače asi nemá cenu čekat zázraky. Jeho účelem je bezproblémová kompatibilita s novým systémem, ne optimalizace výkonu pro low­-end grafiky. Pokud budou něco optimalizovat, tak to bude výkon pod DX12, protože tam se za cca půl roku bude odehrávat boj o peněženky zákazníků.
Odpovědět0  0
Surface 4 Pro... To bude pecka.
Odpovědět0  0
Tohle je první generace. Do konce roku přijde IMO druhá, která bude použitelnější. Počítám, že tam bude atom x5 a další vylepšení.
Na SD kartu zatím nejdou instalovat dotekové aplikace, ale desktopové jo. A dotekové půjdou brzy taky, čili tohle omezení padne. Každopádně bych s nákupem 32GB verze počkal minimálně než se začne prodávat s W10 out of the box, řešit ten update na plce kde se windows sotva otočí nemusí být příjemné.
Odpovědět1  0
něco takového: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Odpovědět0  0
Taky v odstavci o procesorech je pořád věta, že v sestavách je Haswell refresh, bokud nepřijde do obchodů desktopový Broadwell. No a ten už přišel, že ano.
Jinak do Office sestavy bych se nebál dát jaguárový Athlon. Výkon je s tím dvoujádrovým Pentiem srovnatelný, víc než dostatečný ­(tím spíš až všechno zrychlí W10­) a cena o dost nižší.
Odpovědět0  0
Se zájmem jsem si přečetl o tom Nvidia ESA. Vůbec jsem nevěděl, že takovou kravinu někdo vymyslel. Jak si mohli myslet, že někdo bude k větráčkům tahat USB kabely?

Jinak ty lesklé neforemné plastové pláty s falešnými šroubky jsou do značné míry záležitost ruského trhu, k nám se to dostalo jen okrajhově.
Odpovědět0  0
Pokud má vaše lordstvo úroveň znalostí desktopových OS takonou, že nezná výhody Windows 8 nebo 10 oproti sedmičkám, pak doporučuju Linux nezkoušet. Aspoň ne na svém hlavním počítači.
Odpovědět1  1
Zajímavější by asi bylo to testovat na platformě LGA 2011, která dá oběma kartám plnohodnotné PCI­-e x16. Že to na běžné sestavě střední třídy nemá smysl ­(aspoň do příchodu DirectX 12­) bylo asi jasné i bez testování...
Odpovědět0  0
AMD pokud vím tohle jádro zatím nelicencovala, tak by možná bylo záhodno opravit titulek. Jo a když už do obrázků nakopírujete kusy materiálů naší firmy, aspoň uveďte zdroj.
Děkuju
Odpovědět0  1
Pro Intel byla výroba MB zajímavá ze dvou důvodů:
1­) Měli kvalitní zdroj zpětné vazby z nasazení čipsetů a CPU, rychleji řešili problémy při integraci.
2­) Poskytovali referenční řešení malým výrobcům.

Ten druhý důvod padl, protože trh se konsolidoval a první důvod taky padá, protože počet čipů na MB klesá a jejich propojení se generalizuje a zjednodušuje.
Jiný důvody bych za tím nehledal, nikdy to pro ně nebyl stěžejní byznys.
Odpovědět0  0
S tou OC variantou by mohl mit problem zdroj. Ja sice HD7850OC 2GB provozuju na 385W zdroji, ale je to kvalitni zdroj a ne lacina rada od seasonic.
Odpovědět0  2
Problikávání se dá totálně zbavit jen kombinací Win8 + grafika kompatibilní s DirectX 11.1.
Odpovědět0  0
Nejlepší na tom je ten nový FDSOI 28mm proces, co GF licencovala z ST­-Crolles. Je co do spotřeby na úrovni 22mm od Intelu.
Odpovědět0  0
Já jsem nechtěl naznačit, že by se tam mělo přetaktovávat, naopak, spíš bych tam dal Xeon a kvalitní desky jsou i s čipsetem H77 a tím pádem levnější.
Plus silnější zdroj neznamená lepší stabilitu, tyhle seasonic jsou z mojí zkušenosti relativně měkčí oproti třeba Enermax. Ta sestava bude žrát 250W, tak proč tam nedat za stejnou cenu cca 400W zdroj, ale o to kvalitnější?
Odpovědět0  0
S těmahle článkama o doporučených sestavách to jde z kopce. Fusion procesor do kanceláře? Kombinace zamčeného procesoru a desky orčené pro OC pro práci? Doplněné zbytečně výkonným napájecím zdrojem? Proč to všechno?
Odpovědět1  2
I kdyby rozbil, tak i5 přetaktovaný na 4,5G bude mít větší nároky na chladič, na zdroj, na desku, bude víc žrát. Nehledě na to že i bez odemčeného násobiče se dá trochu taktovat.
Nic proti i5, ale doporučil bych K verzi jen těm, kdo opravdu přetaktovávat budou a jinak obecně i5 jen těm, kdo hodlají využít integrovanou grafiku.
Odpovědět0  0
Konkretne Intel Xeon E3­-1230V2 ma diky HT lepsi vykon nez i5­-3570 za podobnou cenu. A pokud by clovek doplnil ten procesor peknou grafikou jako AMD7850 tak ta umi ve 2d setrit proud dobre sama o sobe. Netvrdim ze to je reseni pro vsechny, ale vysledkem je vyvazena domaci sestava.
Odpovědět0  0
Pripada mi nesmysl u levnych procesoru vyzdvihovat ty s zadnym, nebo mizernym grafickym jadrem a u tech drahych procesory bez grafickeho jadra vynechat. Ja bych misto i5­-3570 urcite bral xeon bez IGP, k takovemu procesoru si asi kazdy porizuje diskretni grafickou kartu a misto HD 4000 je lepsi mit virtualni jadra navic s HT.
Naopak u levnych sestav mi pripada vyhodnejsi trinity, i kdyby jednou nekdo dokoupil do takoveho kompu grafiku, tak ta integrovana ji muze pomahat pres crossfire.
Odpovědět1  0
Snad nová Vishera. Ten Xeon E3­-1230V2 je geniální věc, škoda jen, že se do tohohle přehledu nedostal v červnu, kdy jsem si stavěl počítač. Určitě bych ho vzal místo i5.
Odpovědět0  0
Ono problém je ten kvalitní a účinný zdroj v kategorii 300W najít. Ale souhlasím, mám o dost výkonnější sestavu a 385W zdroj ji zvládá s přehledem i mírně přetaktovanou.
Odpovědět0  0
Nerozumím tomu, proč ty tablety ještě používají android. Nebylo by lepší uvést rovnou WRT verzi?
Odpovědět0  0
Taky jsem psal, že už není nikde vidět ta původní. Není z čeho vyjít. Každopádně souhlasím i se změnami cos navrhoval ty, čili desku bez přetaktovávání o třeba 500 levněji a Enermax zdroj, sám ho mám doma taky. Když se tam strčí dvoujádrový procesor, na většinu her klidně i bez HT ­(G870­), tak zbyde víc peněz na GPU a tím pádem lepší efekty ve větším rozlišení.
Odpovědět0  0
Já nic nesliboval. :­-­)
Ani už není dostupná ta původní, takže težko něco konkrétního vymýšlet. Prostě bych dal o dva až tři tisíce víc na GPU a ušetřil na MB, CPU a možná pečlivěji vybral zdroj ­- nezáleží jestli výrobce udává 400 nebo 500W, ale kolik ampér umí poslat do PCI­-e 12V větve.
Odpovědět0  0
V tom odkazovaném článku se procesory srovnávaly s Radeonem 7950 ve full HD. Výkonnostní rozdíly mezi procesory Ivy bridge byly minimální. Oceňuju, že se pokoušeli zhodnotit vliv procesoru na výkon ve hrách, ale ve skutečnosti zhodnotili vliv výchozích nastavení úspory energie na výkon ve hrách. Prostě procesor se čas od času moc uspal a podtaktoval a nestihl se včas vzbudit. Třeba u AMD čím novější procesor a agresivnější výchozí nastavení úspory energie, tím horší výsledky.
Pro přísun dat pro Radeon 7950 by ve skutečnosti stačil procesor za 2000Kč. A v té sestavě byl pokud vím Radeon 7850, takže i5­-3470 se bude flákat na 1,6GHz, zatímco úzké hrdlo tvoří GPU.
Odpovědět0  0
To jsem byl já, ten slovenský článek cos odkazoval vůbec není relevantní k tomu původnímu dotazu. Bratia prostě jen vytípli graf z nějakého cizího článku, aniž by se obtěžovali ho číst.
Netvrdím, že i5­-3470 je špatný procesor, ale ta sestava je hrubě nevyvážená. Dá se postavit lepší herní sestava za stejnou cenu.
Odpovědět0  0
Do sestavy, kde by měla být osazena ještě diskrétní GPU, má určitě Xeon smysl. Ačkoli sám bych volil spíš Xeon 1230V2, který je o málo dražší a je to nejlevnější procesor Intel s osmi vlákny.
Do sestavy bez grafické karty je možné dát Xeon 1245, který má grafické jádro také. Není důvod se omezovat jen na i5­/i7, když Xeon může poskytnout lepší výkon.
Na profi grafiku navíc může mít smysl pořídit dedikovanou grafickou kartu taky. Spousta programů může s výhodou použít akceleraci výpočtů přes CUDA, DirectCompute nebo OpenCL. Třeba Zoner Photo Studio zpracovává fotografie s grafickou kartou i několikanásobně rychleji než na procesoru srovnatelné ceny.
Odpovědět0  0
Výstup na dva monitory lze i z té integrované. Intel HD jádro to podporuje, stačí vybrat desku s alespoň dvěma výstupy. Přinejhorším pořídíte redukci z DP na DVI, to už není takový problém.
Odpovědět0  0
Tyhle výpočty na mě působí dojmem relativně jednoduchých matematických operací, které se dají hodně paralelizovat. Pokud by se to počítalo pomocí např. OpenCL knihovny, tak ty výpočty poběží na moderní grafické kartě mnohonásobně rychleji než na jakémkoli procesoru. Nakonec i integrovaná grafika jako je Intel HD4000 bude asi ty výpočty zvládat rychleji než procesor.
Odpovědět0  0
Ještě mě zaujalo doporučení Xeon 1220V2 ­- vypadá za tu cenu schopně. Ale nebylo by lepší připlatit cca 500 a mít Xeon 1230V2 který už má i hyperthreading? Je to vlastně levnější alternativa i7. Samozřejmě bez integrované grafiky.
Odpovědět0  0
-Mám čtyřjádro, ale uměl bych využít i větší sílu. Desky s podporou dvou nebo čtyř procesorů jsou trochu dražší ­(~20000­) a nevejdou se do běžné ATX case, ale pořád je to ATX včetně kompatibility se zdrojem. A sice nejsou v ceníku na czc.cz, ale není to věc, co by se vyráběla ručně na zakázku.
-Windows pro takové mašiny existují a pak asi 50 linuxových distibucí a unixů. Programy, které dokáží vytížit víc než 4 jádra jsou běžné a bude jich časem ještě víc. Office to samozřejmě nejsou. Na office je levná kencelářská sestava. Pod pojmem na cokoli si představím třeba CAD, grafiku, vývoj, matlab... učitě ne gamesy.
-Takováhle TOP sestava určitě není pro BFU, ale když se to jednou jmenuje TOP sestava na všechno, tak by to měla být TOP sestava, co se dá doma postavit z komponent objednaných přes net. Ne sestava pro BFU s rozumným poměrem cena­/výkon. To jsou ty sestavy středního proudu. A mohlo by tam být varování, že za dvojnásobný nárůst výkonu si člověk připlatí čyřnásobek ceny, ale i7­-3770 prostě není TOP. Je to strašně moc při zdi.
Odpovědět0  0
Tak IBM mainframe asi nebude x86 a nerozběhnou se na tom běžné operační systémy a třeba hry. Mě by třeba zajímalo, jak rychle běhají nějaké náročnější programy na nevinně vypadajícím desktopu, ve kterém je 32 procesorových jader. Protože ten ­"TOP­" i7 není řádově výkonnější než co mám doma.
Myslím že dost domácích uživatelů by takovou sestavu zaplatilo, není koneckonclů o nic dražší, než byla před 20ti lety nejaká 386.
Odpovědět0  0
Android takovéhle ­"slušnější­" softy nedovede rozumně spustit z principu. Je postavený na javě a tváří v tvář čemukoli na co nemá knihovny v nativním kódu je neuvěřitelně neefektivní a pomalý.
A tak tomu bude asi navždy.
Taky čekám s nákupem tabletu na Win8, protože Android nestačí na spoustu věcí, které bych s tabletem chtěl dělat. Blackberry 10 by taky mohl být dobrý, ale Android jednou ušili horkou jehlou a jakékoli další záplaty z toho dělají jen horší a horší platformu.
Odpovědět0  0