Tato postižená, nevzdělaná loutka, která masírovala ovce celého světa mu také pomohla.
Odpovědět0 5
ty si ocas tvl :D ty kyslík nedýcháš co :D vodu nepiješ a na zemi nežiješ :D
Odpovědět1 0
A co vsi ze vzduchu berou rostliny a stromy? Chytráku.
Odpovědět0 1
To umele nafukovanie akcii firiem ktore nemaju taku realnu hodnotu ani zdaleka to je pekne vymyslena amicka zlodejina....
Odpovědět0 5
Dokážeš být konkrétní? Jak je to uměle nafouknuté? Jak kdo koho okrádá? Jak kdo koho ovlivňuje, zda je on sám dobrovolně ochoten koupit nebo nekoupit akcie? Tesla jako sama nějak říká, jakou mají její akcie hodnotu? Není tato hodnota dána náhodou tím, jakou ochotu o koupi mají ostatní? Nebo jak jsi to myslel?
Odpovědět5 0
za mě akciový trh je pokřivený sám o sobě. vždy jsem měl za to, že cena akcie (a jejich počet) jsou určitý vklad do dané společnosti, a na základě toho je člověk majitel x procentní části. tudíž cena akcie by měla odpovídat hodnotě firmy. ale ono to tak úplně není, když může být souzen za to, že se pokusil ovlivňovat hodnotu akcií / společnosti pomocí "nějakého tweetu".
Přiznám se, že kdybych tomu rozumněl, tak budu nakupovat a prodávat akcie, a být za vodou
Odpovědět0 0
"tudíž cena akcie by měla odpovídat hodnotě firmy. ale ono to tak úplně není"
Zásadní na tom je to, že si musíte uvědomit, co to je ta "hodnota firmy". A ta je dána tím, kolik lidí chce akcii koupit a kolik ji chce (a za kolik) prodat. Nadhodnocení a podhodnocení ceny akcií mají na svědomí sami akcionáři, kteří si ty akcie kupují a prodávají je. Nejde tedy jen o samotnou firmu a její výkon, ale především o odhad toho, jak moc ji budou chtít kupovat ostatní. Pak se totiž může stát to, co se stalo např. u Applu, kde vysoce ziskové čtvrtletí nezpůsobilo růst ceny akcií, ale naopak jejich propad. Důvodem bylo jednoduše to, že investoři po takovém úspěchu nečekali, že to příště poroste a čekali negativní vývoj.
Odpovědět0 0