Zatím jen scifi a ještě pěkně dlouho bude. Minimálně do doby, než bude existovat metoda jak v živém, fungujícím mozku identifikovat jednu konkrétní nervovou dráhui a sledovat její činnost. Teprve pak je vůbec možné uvažovat o tom, že na ní cíleně napojí něco jiného. Zatím jsou naše znalosti v této oblasti na úrovni reverzního inženýrství procesoru prováděného kilovým kladivem.
Odpovědět0 1
Ve skutecnosti nic jako "konkretni nervova draha" v mozku neexistuje. Mozek je extremne decentralizovana sit neuronu, kde kazdy neuron se muze prizpusobit externim (pro ten neuron) vjemum. Cili je celkem jedno kam presne se elektroda pripoji. Mozek se s ni dokaze naucit komunikovat, ktejne jako se naucil komunikovat slovne. S neuralnima implantatama se experimentuje uz od devatenactyho stoleti a od konce dvacatyho stoleti se bezne vyuzivaj
https://en.wikipedia.org/wiki/Deep_brain_stimulation. Takze naky hony na carodejnice fakt nejsou na miste...
Odpovědět1 0
Tohle smrdi neskutecnym zpusobem. Cokoliv "implemetovat" do mozku smrdi a je to nebezpecne. Jsem mel ze zacatku pocit ze Musk byl technologicky vizionar, tohle neni ale vizionarstvi ale neskutecna blbost a nebezpeci.
Odpovědět0 3
On je Musk vizionář pořád, akorát má jinou představu o vývoji člověka než já nebo ty. Mě se to taky nelibí a pokud dojde na situaci "puristů" a augmentovaných, tak budu purista, tak dlouho dokud to bude možné. Augmentace bych viděl pro pacienty po nehodách atd. Totéž si myslím o zásahu do mozku v tomto případě.
Odpovědět0 0
Nemusí být nutně nezbytné mozek je podivuhodný orgán schopný neustálého vývoje a sebeopravovani
Odpovědět1 1
asi to bude dobry. ale bojim se ze pripojenim elektrod se obetuji nejake puvodni spoje z tela do mozku. nebo mezi castmi mozku.
Odpovědět0 0