Vždy když čtu něco podobného, tak si řeknu "wooow to musí být síly, co se tam poperou".
Sledovat to z bezpečné vzdálenosti, to musí být zážitek.
Odpovědět1 0
nejsem si jistý, že je Betelgeuse dost daleko. 600 světelných let je z kosmického měřítka "za rohem" a supernova má také pořádný odpich. (i obyčejná nova, ale super je super. víc nova, víc adidas :)
Odpovědět0 0
Píšou, že Betelgeuze po výbuchu by měla být jasná jako půl Měsíce. Z toho se člověk moc neopálí. Dopočtem: Slunce je daleko 8 sv. minut. Betelgeuze 600r x 365d x 24h x 60min = 315 360 000 sv. min. To je 39 milionkrát dále. Protože hustota energie klesá s druhou mocninou vzdálenosti, pak hustota energ. toku z Betelgeuze se "ředí" 1,5x10^15 krát více, než ze Slunce.
Odpovědět0 0
Tak doufám, že mají odborníci pravdu. Protože případů, kdy vystoupili s dokonale vypracovanou studií a pak se stalo něco úplně jiného je až až. (na druhou stranu uznávám, že pokud by to bylo vážnější, než případné spálení elektroniky mimo atmosféru, tak s tím stejně nemůžeme nic dělat)
Odpovědět0 0
Musíš vydržet a bude i výbuch Betelgeuze :o)
Odpovědět0 0
Kdyby vypadly telekomunikace na měsíc, možná by se zlepšila populační křivka v bohatších zemích.
Odpovědět0 0
V chudsich zemich by se naopak zhorsila, protoze by jim prestaly na hlavu prset bomby a jina samonavadeci svinstva. A taky by se mozna u spousty z nich by design odepsal dluh z pujcek na traktory, ktere si ty zeme za pomoci dodanych odborniku uplne nahodou vzaly v uplne nahodou ten samy cas na uplne nahodou ty same plodiny ktere uplne nahodou pak na svetovem trhu sly prodat jen za uplne nahodou spadlou cenu.
Odpovědět0 0
Zalezi na tvrdosti zareni.
Odpovědět0 0