Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

febrik

| Digimanie
Registrace: 19.4.2009
Komentářů: 62, score -0.4 | Digimanie: 31/2.0
Účast v Expertiádách: 32 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 5 (přehled)
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 1.10.2023 s hodnocením +2:
Argumentů pro a proti je samozřejmě spousta, každý si vybere především ty, které jsou mu víc po chuti a které upřednostňuje, protože i statistiky a analýzy se dají do značné míry upravit a pak už záleží na zdrojích, z kterých dotyčný čerpá a nepochybuju o tom, že většina laické veřejnosti si vyhledává ty, které jim jdou víc na ruku, protože díky absenci příslušného vzdělání není schopná posoudit relevantnost podaných informací :­)

Vím, kolik stojí provozní hodina F­-35. A mají být prioritou při rozhodování o pořízení výzbroje v době, kdy výsledek střetnutí ovlivňují mnohem víc technologie, než množství, pouze provozní náklady? Nemělo by se rozhodnutí zakládat na komplexní analýze požadavků a možností a schopností daného zařízení?

Drony jsou bezpochyby podstatně levnější a můžou být stejně efektivní, jako nasazení letadel, ale pokud skutečně sleduješ situaci na Ukrajině, jak tvrdíš, nemohl jsi minout každodenní varování nejen před dronovými útoky, ale i před starty letadel s cílovýma destinacema nad Běloruskem, nebo nad Černým mořem, odkud odpalují právě rakety cílené na území Ukrajiny ­(samozřejmě se rakety odpalují i z pozemních platforem a z lodí a ponorek­). Mimo to stále ještě nežijeme v době autonomních dronů a z toho vyplývá nejen nutnost rozhodování a vzdáleného dohledu nad vypuštěným zařízením, ale především veškerá rizika spojená se schopnostmi radioelektronického boje protivníka.
Komentář z 1.10.2023 s hodnocením +2:
I v mainstreamových médiích najdeš drtivou většinu dostupných informací, samozřejmě nemluvím o fantasmagoriích bez reálného základu. Jasně, už jsou nějakým způsobem filtrované a souhlasím, že můžou odrážet subjektivní názory, ale neměl bys je nachytat na šíření dezinformace. Twitter má na jednu stranu výhodu v tom, že jde o místo, kde se můžeš potkat s nefiltrovanýma informacema soustředěnýma v rámci jedné platformy, na druhou stranu musíš počítat i s tím, že spousta účtů je čistě propagandistických, další jsou clickbaitové a jen část se snaží podávat ověřené a ověřitelné informace a už záleží jen na tobě, čemu dáš přednost a kolik času tomu budeš ochotný věnovat.
Komentář z 1.10.2023 s hodnocením +2:
Ve prospěch těch 25 letadýlek mluví pár poměrně zajímavých skutečností, zvlášť, když jejich nákup zasadíš do širšího kontextu, kdy se z F­-35 stává standard NATO, jejich nákup umožní podstatně efektivnější koordinaci v rámci kolektivní obrany a kdyby se něco podělalo, nebude těch letadýlek jednotného systému 25, ale přes 500 ­(stále se bavíme ­"pouze­" o evropských zemích­). Ano, Gripeny by byly levnější a Švédsko nám nabídlo i zajímavé formy spolupráce ­(a osobně mě volba F­-35 i trochu mrzí, protože Saab pokládám v oblasti letectví výjimečný a je to moje srdcovka­), ale Gripen E není a nikdy nebude stroj páté generace, což by se v dlouhodobějším horizontu odrazilo v nutnosti poohlédnout se po nástupci podstatně dřív, než v roce 2069, což je předpokládaný konec životnosti F­-35.

Dnes čelíme faktu, že všechny naše předchozí vlády ­(bez výjimky­) kašlaly na modernizaci armády a po ruské invazi na Ukrajinu to doháníme a snažíme se situaci co možná narovnat. Jenže tohle se dá jen stěží připsat na vrub aktuální vládě a zároveň dává modernizace armády v souvislosti s probíhající válkou na Ukrajině smysl víc, než dostatečný.

Mimo to bych netvrdil, že letadla ve válce na Ukrajině hrají minoritní roli nehrají, obě strany je používají stále a intenzivně, ale Ukrajina jich aktuálně nemá takové množství, aby docházelo k vzájemným soubojům a současně je území Ukrajiny už teď slušně nasycené prostředky protivzdušné obrany na to, aby si tam rusové vyskakovali, jako by jim nebe nad Ukrajinou patřilo.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 3.1.2018 s hodnocením -7:
V tomhle případě je potřeba si uvědomit, že v Americe to je o něčem jiným. Chlap vylezl ven, byl vyzvanej, aby zvedl ruce nad hlavu, ale údajně si pořád hrabal k pasu. Jasně, byl nevinná oběť tý události a to je na tom to nejhorší, ale to nemění nic na tom, že neposlechl výzvu. Členové zásahovky nemohli vědět, jestli je ozbrojenej, nebo ne ­(do telefonu jim mamlas, co to způsobil, tvrdil, že zbraň má a že po domě rozlil benzín, takže v ohrožení měli být i další dva lidi­), takže ano, členové SWATu měli oprávnění po něm vystřelit. Tohle nemá s hrama nic společnýho, motáš jablka s hruškama. V Americe jsou oprávnění pořádkových jednotek prostě někde jinde a neuposlechnutí policisty si dotyčný prostě vyžere a bez ohledu na to, jestli je, nebo není nevinný. Buď rád, že můžeš žít v zemi, kde si policisti nechávají s*át na hlavu a jsou podstatně benevolentnější, ale že na Slovensku, nebo v Česku to chodí takhle ještě neznamená, že to tak funguje na celým světě.
Komentář z 3.1.2018 s hodnocením -4:
Tady se evidentně neshodneme a můžeš si o mně myslet, co chceš. Klidně si trvej na přesvědčení, že blbeček, kterej volal s oznámením o jednom zavražděným a dalších dvou lidech v ohrožení, je v tom vlastně nevinně a za všechno může zásahovka, která imho i přes tvoje přesvědčení fungovala podle předpisů. Uvědom si, k jaký události tam byla jednotka SWATu poslaná a pokud ten maník byl zmatenej, nedržel ruce nad hlavou a vypadalo to, že pro něco opakovaně sahal k pasu, tak ano, zásahovka byla oprávněná střílet. Mohl mít zbraň, mohl se ten dům snažit zapálit ­(při tom, že telefonát obsahoval informaci o rozlití hořlaviny, tam to riziko bylo dost zásadní­), ale ke zjišťování situace zásahovka prostě nedostala příležitost. Mohlo tam jít o vteřiny a pokud jsou v ohrožení další dva lidi ­(což podle toho oznámení měli být­), tak je to rozhodování asi celkem jasný. Znova opakuju, že se nebavíme o ČR, nebo SK, řeč je o Americe, kde není o případy ozbrojených magorů zase taková nouze. U nás je to nepochopitelný a mě ani omylem nenapadlo obhajovat pravomoce pořádkových a zásahových služeb, jen konstatuju, že to tam takhle funguje a za prvopočátek celýho průseru jsem označil zakomplexovanýho blbečka, kterej to celý spustil kvůli malicherný hádce ve hře.
Komentář z 3.1.2018 s hodnocením -4:
Pokud si myslíte, že by měl být za tohle potrestaný příslušník SWATu, tak jste narušený vy. Když magor zavolá na tísňovou linku, že právě někoho zabil a chystá se zapálit dům s dalšíma dvěma lidma, na místo je poslaná zásahovka právě s tímhle vědomím, tak se není čemu divit, že reagují na neuposlechnutí výzvy tímhle způsobem. Ideální je si uvědomit, že v Americe se to má s policistama ­"trošku­" jinak, než u nás. Ten, kdo tohle vyvolal, může i za tu zbytečnou smrt, zásahovka dělala svojí práci a těžko jim může někdo něco vyčítat.

Nejnovější oblíbené články

OM System OM-1: 4K60p, 120fps sekvence i 8EV stabilizace
15.2.2022: Společnost OM Digital Solutions dnes představila nový CSC fotoaparát OM System...