Jsem příjemně překvapen. Nvidia muže začít drtit x86-64 i bez vlastnictví ARM, tak proč cokoliv riskovat.
Odpovědět1 0
Tušil jsem, že se to nebude líbit a jsem rád, že jsem se nemýlil. Ne jen americké FTC, ale i Evropské komisi se to nelíbí.
Je vlastně někdo, kdo by byl rád? (kromě Nvidia fans?)
Odpovědět4 1
Já bych byl pro nějaké narovnání trhu. Proč by třeba x86 měly držet jen AMD a Intel (VIA ani nepočítám, ti už jsou mimo)? Co takhle pustit do zatuchlé místnosti trochu čerstvého větru?
Odpovědět0 1
Oni jsou ty dveře zavřené moc dlouho, tak se už nikomu nechce je otevírat. I Čína to IMHO chtěla jen dočasně, než si ukuchtí něco svého. Proč se snažit prorazit v zastaralém a omezujícím světě x86-64, kde jsou navíc dva hráči s velkým náskokem? Nvidia tohle pochopila a správně vsadila na ARM, i když dřív o x86-64 uvažovala.
Odpovědět1 0
Rád.. no, to asi není to správné slovo.
Na jednu stranu si myslím že ARM by Nvidii patřit neměl, na druhou stranu by mělo být jen na vlastnících ARMu, komu ho prodají. Nemyslím si, že by tady měla být nějaká organizace, která bude nařizovat co se smí a co se nesmí komu prodat.
Odpovědět0 1
Aby se kapitalismus nezvrhl ve zparchantělý kapitalismus (fašismus), tak je třeba omezovat svobodu dobře fungujícími antimonopolními úřady. Dnešní megakorporace už spíš škodí, banky škodí jednoznačně a tak se o zdravém kapitalismu vůbec nedá mluvit.
Odpovědět1 0
to bude z velké části tím, že tady moc kapitalismus nemáme, spíš socialismus. Ale to je jistě na jinou diskusi, btw fašismus rozhodně není ani varianta, ani podoba kapitalismu.
Odpovědět0 1
Ale je, Hitlerova ekonomika a dnešní korporátní fašismus. Je to kapitalismus, jehož pravidla nahrávají určitým skupinám, místo aby nechal volnou soutěž.
Odpovědět2 0