Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dotaz co nakoupit

Madafaka (1)|19.10.2007 13:19
Zdravím, chtěl bych se zeptat mám doma internet od UPC. Nemám pevnou IP. Momentálně sitovým kabelem napojený do sitové karty PC. Koupil jsem si NTB s wifi. A nechci furt přendavat kabel z pc do sitovky v NTB. Co je potřeba koupit aby mi šel net na PC kde je pouze sitovka a na NTB kde je wifi, poradí mi někdo? Předem děkuji
s.skull (198)|19.10.2007 14:23
kup router (cca od 550kč, lepší od 800) - pokud chceš mít k noťasu wifi, tak wifi router (cca od 800kč, lepší od 1200) - tj. k pevnému kompu půjde kabel a noťas bude wifi... samozřejmě pokud bys chtěl další vychytávky jako print-server (usb z routeru do tiskárny - tisk z pc i noťasu) apod., tak to bude dražší:-)
afk_cz (4)|19.10.2007 15:20
kup ovislink IR1000 nebo SMC Barricade 7004VBR. oba routery lze koupit v koncove cene kolem 700Kc s DPH. Propojis router s PC, ktere je ted zaregistrovano u UPC (jeho MAC adresa) a das ji do routeru naklonovat (ty 2 uvedene routery klonovani MAC adresy umi). pak muzes do toho routeru pripojit 4 pocitace a nebo dalsi switche.... preju vesele surfovani.

tip: pokud pouzivas na stahovani nejaky P2P klient, nastav na routeru DMZ pro IP toho PC, ktere to bude stahovat a pak si muzes nastavit klienta na Active, jinak muzes pouzivat pouze passiv mod.

tip2: pokud potrebujes i wifi, tak router s wifi je o neco malo drazsi nez vyse uvedene, hlavne se ujisti, ze umi klonovani MAC adresy, princip je jinak stejny.
eraser (0)|20.10.2007 14:49
OK, takže opäť dávam do pozornosti tento článok: DSL/Cable pripojenie a zdieľanie (+wifi). Ďalej, čo sa týka routera, či wifi routera, borci ti radia celkom vhodne, takže ti si vyber podľa potreby a požiadaviek, ktoré naň kladieš, no a samozrejme asi i cenovú úroveň.

Ak máš wifi na notebooku, tak by nebolo na škodu túto featuru využiť, pretože nie je nad to, keď si beháš voľne po byte s laptopom, z ktorého netrčí žiadny drát.

Pozri si nejaké produkty a prípadne nám sem napíš kandidátom a tvoje požiadavky a my podľa toho vyberieme, resp. ti výrobok schválime.