Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Brutální nuda na přednáškách

Intri (3490)|22.10.2007 11:12
Zrovna C++... Taky se na přednáškách někdo nudí jako já?
Luxik_oldd (30)|22.10.2007 11:25
Když se nudíte.. Kupte si medvídka Mývala :idea
Intri (3490)|22.10.2007 11:27
Hmm, by se přednášející divili, kdybychom tu přišli s mývaly...
Smeli (2302)|22.10.2007 11:50
Se divím, že ještě někdo na přednášky chodí :D
Luxik_oldd (30)|22.10.2007 11:56
Jj chodí! Někdy se vyspát, někdy na rychlý net. :p:D
first.indian (683)|22.10.2007 12:45
Ja se v tretaku tak nudil :sleep ze jsem tam nakonec ani nechodil a proto jsem par predmetu neudelal :mistake Tak jeste nejsem ani bakalar :slug Takze ted chodim do skoly jen na prednasky pac zapocty vsechny mam z minuleho roku. Nejlepsi je ze mam dve po sobe v pondeli od 7:00 do 11:00 pak jednu v utery od 10:00 do 12:00 a jedno cviko ve stredu. :D A poucen z minuleho roku to resim tak ze do sebe peru prasky s kofeinem. Ted jsem zkousel takovou srandu jmenem Guarana - celkem to funguje ale ma to jen 42mg/4tablety kofeinu... Tak jsem dneska koupil silnejsi verzi sumive tablety 50mg kofeinu na tabletu a to uz probere po ranu aj slona ;) Minulej rok jsem si dal treba den pred zkouskou 2 tablety a cile jsem pocital priklady az do 6:00 a v 7:00 jsem sel na zkousku kterou jsem s prehledem dal. Spat na prednaskach se vazne nevyplaci. Treba dneska v 7:00 co jsem byl na prednasce, tak tam bylo celkem 15 lidi a z toho 8 pospavalo nebo jen delalo ze vnima ale byli v limbu :D - ovsem jeste netusi ze se to stejne budou muset naucit takze jejich minus ze tam jen spi - alespon tim nerusi ostatni ;) Takze at se nudite nebo ne doporucuju se treba nadopovat necim co ma v sobe kofein ci jiny povzbuzovak a vnimat pac se to vazne vyplati...

/edit taky zalezi na pristupu kantora jak resi prednasky... jeden prednasky dava na druhy den po prednasce na web v *.pdf ke stazeni takze na prednasce je tak 20lidi max... ty si zapamatuje a zkousku maji takrka jistou kdyz zvladnou pisemnou cast a jdou k ustni... Na te prednasce ale musi byt krapet aktivni a sem tam odpovidat na otazky. Coz se pokud tam spite opravdu neda :D a druhej kantor treba ma jinou taktiku. Prednasky nikam nedava. Literatura v knihovne je minimalni. Ve cviceni dostanete priklady k reseni a nikdo vam nic nevysvetli. Kdyz se zeptate tak vam rekne: "viz prednasky" ;) Takze ma na prednaskach full a kazdy si dela poznamky jak divej aby si to stihl vsechno poznacit protoze jinde to nesezene... To same pak pisemky. Se zeptate co tam bude a odpoved: prednaska 1 az 5 a smitec :)
Intri (3490)|22.10.2007 13:41
[QUOTE=Smeli;55678]Se divím, že ještě někdo na přednášky chodí :D[/QUOTE]

Hh, člověk očekává, že by se tam ještě něco malého dozvědět mohl. Ale nejhorší je, když bys to klidně vzdal, ale je zbytečné na přednášce nebýt, když po ní máš cviko. A před ní taky, příp. zajímavou přednášku...
mech13 (5526)|22.10.2007 13:57
kdybych se na prednasce nedival na par dilu heroes tak jsem sem napsal driv protoze bych nemel do ceho pichnout a urcite tu byl:) ted uz jsu ze skoly doma, SHWF procteny tak jdu pokracovat v heroes:D

jinak se na prednasky snazim chodit a pokud to neni extremne nudny tak i davat pozor, pak to dost pomaha a clovek ma aspon trochu prehled o tom co se ma naucit a nemusi vsechno hledat od zacatku. u nas sice jsou veskery materialy zverejneny na webu, prednasky jsou streamovane a nasledne se z nich delaji zaznamy, ale to neni ono, nazivo je nazivo
ICEBOSS (3435)|22.10.2007 16:00
samozrejme ze se nudim :)
a8nr (176)|22.10.2007 21:51
Před chvílí jsem se vrátil z dnešní desítky (3 přednášky a 2 cvika), ale vesměs to bylo zajímavé nebo důležité, spát budu až zítra na matice a ve středu na Bezpečnosti IT. Na technické vybavení počítačů zítra radši nejdu, stejně tam probírá prakticky to co už umím, takže jenom stream pokud se mi bude chtít.
Intri (3490)|22.10.2007 21:55
a8nr: Jsme na tom podobně, taky jsem měl dneska desítku ( no, díky spolužákovi spíš jedenáctku :-) ). Taky 3 přednášky a 2 cvika, z toho jedno cviko tříhodinové ( 2 a půl hodiny i se 1/4h přestávkou ).
pavel_p (993)|22.10.2007 22:01
Já už se nenudím :-/ Asi se v prváku vyplatí chodit na matiku, v druháku trochu taky a dál jen na zajímavé (a) volitelné předměty.Zkoušky se vždy daly udělat bez přednášek. Po získání kontaktů na kolejích se vždy vynořily písemky i taháky z let minulých, když to člověk prošel, udělal pár příkladů od každého typu tak to pomohlo na většinu zkoušek (týkalo se matiky a různých elektro předmětů). U různých zajímavějších, jako zpracování signálů, si člověk vše pamatoval nějak ze cvik a z labin, a nejhorší varianta byla studovat skripta, kterým se nedá rozumnět a nebo by se i dalo, kdyby to nepsal nějaký zakomplexovaný blb co to učí zpaměti. Docela pomohlo mít body nazbírané z různých malých písemek (půlsemestrálky), ze cvik a z projektů. Školu jsem nakonec dělal nějak cestou minimálního odporu - na většinu zkoušek jsem se učil 2-3 dny po 5-10ti hodinách, vždy jsem tak jednu podcenil a opakoval, jinak většinou trojky. Koho to dnes zajímá :)
Pokud něco člověk dělá v praxi, tak je látka sotva dostatečným základem a zbývajících 90% není v dalším životě potřeba. Útřžky zapamatované látky se dají nazvat všeobecné znalosti. Poskytují jisté výhody pro porozumnění komplexnějším problémům, ale při jejich řešení se člověk musí učit vše znovu a do hloubky.
PS: studoval jsem VUT FEKT
Intri (3490)|22.10.2007 22:08
Jj, s tím se nedá než souhlasit. Na to, jak všechny školy ( vysoké nebo střední, to je jedno ) marketingově hlásí "toho bude absolvent schopen, toto bude zvládat" atd., zvládat bude velký prd z obou úrovní škol, pokud do toho nepůjde vší silou samostudiem. Ve škole člověka fakt jenom navedou. Proto není úplně marné mít nějaké zaměstnání během školy, i když je to pak dost psychicky náročné.
Intri (3490)|23.10.2007 10:40
A zase nuda... Tentokrát architektury počítačů. Předmět by to byl asi zajímavý, jen by byl zapotřebí lepší výklad.
Luxik_oldd (30)|23.10.2007 10:55
[QUOTE=Intri;55964]A zase nuda... Tentokrát architektury počítačů. Předmět by to byl asi zajímavý, jen by byl zapotřebí lepší výklad.[/QUOTE]
Nj architektury jsem dnes zaspal, tak doufám, že nepřijdu o něco důležitého. Ale z předchozích přednášek si myslím že ani ne... na druhou stranu přednášející hlídá pitný režim celému sálu :D vždy, když se chce napít tak řekne "teď se všichni povinně napijeme":D a to je docela často
Intri (3490)|23.10.2007 10:57
:-) Tjn. Teď probíral 486ku, Pentium, Pentium MMX, Penitum Pro a teď kecá o Pentiích 2, 3 a 4, u čterky klábosí o NetBurstu. Kdyby mu šlo aspoň dobře rozumět, Lačezárkovi.
Intri (3490)|24.10.2007 21:26
Hmm, tak dneska byla jen jedna přednáška a ta nebyla nudná ( byla jen brzo ). Horší to bylo v anglině, ale tam se zase nedalo moc psát na fórum... Ale ona bude nuda zase na zítřejší přednášce, tak se opět ozvu. Snad tu někoho najdu...
P@pi (1519)|24.10.2007 21:40
Opět jsme měli přednášku po ránu, takže opět to bylo to vaše "limbo" :D. Nejhorší je Java, tam se udržet vzhůru je věc téměř nemožná (také účast už klesla po měsíci zhruba na 20%, což je dost málo oproti ostantním předmětům). Dnešní matika bylo něco podobného :D. Vzhůru jsem možná tak na DIMce (diskrétní matematika) a WWW.

Ale ty přednášky po ránu jsou fakt totální zabiják - nic si stejně z toho nepamatuju a je to akorát ztracenej čas.

Asi proto jsem asi neudělal ten test Javy :shut.
pavel_p (993)|24.10.2007 21:40
Proboha, tak proč tam chodíš?
P@pi (1519)|24.10.2007 21:50
Nepochopil jsem dotaz. Celkově myslíš na tu školu nebo myslíš na ty přednášky?

Na školu - protože vysokoškolský diplom se vždycky hodí a vy vyšších ročnících jsou i zajímavější předměty

Přednášky - protože nemáme možnost si je sehnat streamovaný/pdf a učitelé na ně potom odkazujou. Na těch přednáškách je to spíš mechanický psaní než přemýšlení nad problémem a opsání od kámoše není zrovna ideální (i oni jsou dost limbo :D).

Ono je naprd, že domu přijížim okolo desátý a do školy vstávám před šestou tři dny v týdnu a přes den nemám možnost se někde vyspat :(. Nu a zbytek týdne jsou to samý recenze pro SHW (popř. práce v rodině. Takový ty oblíbený činnosti aka vození dřeva, štípání dřeva, převážení dřeva, natírání, kopání...) a to toho taky moc nenaspim :D.
Intri (3490)|24.10.2007 22:00
Ty chodíš na VŠB do druháku? Taky tam máme DIMko, v prváku jsme měli taky Javu.
P@pi (1519)|24.10.2007 22:02
Ee na Jihočeskou, obor Aplikovaná informatika: výpočetní technika.
pavel_p (993)|24.10.2007 22:03
Myslel jsem přednášky a spíš Intriho, tvůj příspěvek vznikl tak nějak souběžně. Školu chápu a pokud nejsou skripta, taháky, staré písemky nebo je zkouška ústně tak chápu i to. Mě to stejně ve vyšších ročnících vycházelo, že se zajímavé přednášky kryly s labinama s jiných předmětů :(. Ale brouzdat na přednáškách na netu pova6uju za ztracený čas. Zas na druhou stranu, pokud je to možnost jaxe dostat na net nebo relaxovat mezi užitečnými přednáškami, tak nic proti :)
Intri (3490)|24.10.2007 22:05
No, mě jde spíš o to, že si tím zkracuju čas. Ono na fórech stejně chvíli trvá, než ti někdo odpoví, takže většiu času přednášejícího posloucháš. Ale díky tomu fóru se ti to hezky rozkouskuje na minuty a utíká to daleko rychleji.

@Papi: Takže jen shoda názvů a předmětů. Nevadí, aspoň se dokážu do tebe vcítit.:-)
Petr S. (1220)|25.10.2007 07:11
No, jak kdy. Záleží na tom jaký předmět zrovna máme a taky kdo ho přednáší. U některých přednášek třeba je sranda, protože půl hodiny luštíme, co že to na tu tabuly vlastně ten učitel napsal :D Minule jsme třeba z parent udělali pařez a páření :) A to je pak hukot...

Jinak si myslím, že na přednášky se vyplatí chodit. Jednak pak přednášející zjistí, že se o látku aspoň trochu zajímáte a pak taky patříme mezi školy, kde hodně věcí z přednášek jinde neseženete (žádný streamy a na ty důležitý předměty kolikrát ani žádný vhodný PDF)...
Intri (3490)|25.10.2007 09:13
No, nám na přednášce většinou poskytují skripta, ale taky nejsou nic moc.
Luxik_oldd (30)|25.10.2007 10:58
Tak tu máme další přednášku C# :D kdo se nudí ať se přihlásí
Intri (3490)|25.10.2007 11:07
One vote... Nuda.
Luxik_oldd (30)|25.10.2007 11:12
Tak co navrhuješ? Jak zahnat nudu a zároveň sledovat přednášku ? :D
Intri (3490)|25.10.2007 11:21
Psát na fóru, jak jinak?:-) Ale mám tu docela dobrý výhled, na tvůj monitor, na World of Warcraft...:-)
Luxik_oldd (30)|25.10.2007 11:23
..tak to se určitě díváš na někoho jiného :D takovou hru nemám ani nainstalovanou :p
Intri (3490)|25.10.2007 11:28
Jo, to je na jiném kompu. O patro výš nad tebou a o dvě pozice vpravo.:-)
Luxik_oldd (30)|25.10.2007 11:31
aha taky Dellík?
Intri (3490)|25.10.2007 11:36
To asi ne, ale na značku nevidím. Tipl bych to na Acer nebo Asus, ale má docela fest škrábanců.:-)
Luxik_oldd (30)|25.10.2007 11:47
Asi sem nepochopil ty Delegáty :D průser
Luxik_oldd (30)|25.10.2007 11:58
Přednášející si asi čte toto forum, protože delegáty zopakoval... ale bohužel jsem na tom stejně jako předtím :D
Intri (3490)|25.10.2007 12:05
:-) To jo, on ví, že na něj fakt kašlem...:-) Cviko to jistí, tentokrát fakt bylo zbytečné na tu přednášku jít.

EDIT: Konečně pro dnešek a celý víkend zase svoboda.

EDIT2: Jinak, během nudy na přednášce jsem si se spolužákem trochu zagooglil a nedá mi, než se podělit o výsledky ( které jsou ale stejně obecně známé... ):

Ale tento je nejlepší: http://kdojehulan.numero.name/

Nutno říct, že jsme se všichni kolem opravdu náramně bavili.
Intri (3490)|29.10.2007 09:58
Hmm, DIM ( diskrétní matematika )... Relace a především jiný učitel - totální pako, vypadá trochu jako Billy Gatesů.:-)
Luxik_oldd (30)|29.10.2007 11:13
Tak na DIM nebyl pan Kubesa, tak to sem rád že jsem to zaspal :D
Trochu srandy:

Přijde programátor ke kamarádu, programátorovi a co nevidí. Chudák sedí u stolu, všechny prsty na klávesnici a snaží se vytáhnout šňůru ze zásuvky. "Co se děje?" "Ale nahrál jsem si nový programa když jsem ho spustil, tak mi to napsalo- Zmáčkni současně deset libovolných kláves a uvidíš bezva obrázky ženských. Tak jsem klávesy zmáčkl a objevilo se- Ted pusť jedinou z nich a zformátuju Ti disk."
Intri (3490)|29.10.2007 11:37
No jo, o nic jsi nepřišel, ale sranda s tím týpkem byla. Vyhrožoval, ať jeden chlápek, co se bavil, zavře notebook, jinak ho z přednášky vyrazí... Takový matematický Shorty.
Luxik_oldd (30)|29.10.2007 11:52
To je omezování osobní svobody !!:mistake Doufám že sme ho měli jen jednou a příšti příjde ten kterému nevadí když si v průběhu přednášky napíšu do fora :)
Intri (3490)|29.10.2007 11:59
Njn... To řekni jemu. Myslím, že příště ho už nemáme. BTW, kdyby ti jel pomalu net, sorry... Stahuju demo Crysis ( 1,8 GB ), RF Online ( 1,5 GB ) a HD video z EVE Online ( jen něco přes 70 MB ).:-)
Luxik_oldd (30)|29.10.2007 12:04
:angry to ti nemůže jet na nějaké schopné rychlosti tolik downloadů současně :D máš štěstí že sedíš na druhé straně sálu a já tu mám beztak vlastní AP :p bo mě to valí pěkně
BTW: taky stahuju Crysis ..nemůžu se dočkat, když sem před x lety videl poprve FarCry nemělo konkurenci
Intri (3490)|29.10.2007 12:14
Njn, na mém MR HD 2600 to ale asi moc dobře nepojede...:-) Ale chci to aspoň zkusit a mrknout na ten grafický zázrak.
pas!k (3765)|29.10.2007 12:15
Vidim ze ty prednasky maji asi veliky smysl predpokladam ze pristi prednasku to nebudes sosat ale uz primo hrat :)
Intri (3490)|29.10.2007 12:22
Hh, to asi ne.:-) Dneska byly v matice ty relace = kraviny, které budeme stejně cvičit na cviku, v C++ nebylo nic nového... Uvidíme ještě teď programovací techniky.
Luxik_oldd (30)|29.10.2007 12:28
Co se mě týká tak můj ntb by instalaci takové hry ani nerozdýchal, takže si to zahraju až doma na pc :)
To znamená, že budu nucen sledovat přednášku :D
Intri (3490)|29.10.2007 12:32
Já taky, můj noťas by to teoreticky mohl zvládnout nainstalovat, ale hrát, to fakt netuším.:-)
Intri (3490)|30.10.2007 10:41
A zase nuda... Zase architektury počítačů, chlápek nám slíbil, že nám někdo zahraje na kytaru, ale stejně tu nikdo nepřišel, že je prý nemocný. Škoda. Ještě, že na netu je poker.:-)

Heh, ten to tady někdo zalomil, učitel si ho všiml a okomentoval, že se hluboce zamyslel.:-) To docela sedlo.
Intri (3490)|5.11.2007 09:35
Kde je kdo? Zase DIMko ( diskrétní matika ).