Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

mail server, jak nastavit?

Martin Šejnoha (255)|24.10.2007 15:32
Mám následující problém, dostal jsem za úkol nastavit mailserver, bohužel absolutně nevím jak na to:cool: situace je následující: u poskytovatele běží mail [email]firma@nasefirma.cz[/email](jen příklad) od něj mám přístupové údaje pro stahování pošty. Ve firmě jsou čtyři PC a já potřebuju udělat aby se pošta stáhla na server u nás a z něj by ji stahovali všichni do outlooku, žádné třídění není třeba... prostě veškerá pošta musí jít na všechny počítače a každý má svoje přihlašovací jméno a heslo v outlooku. Rád bych použil hMailServer... poradí někdo? Na starém serveru toto zajišťuje kerio, ale od něj samozřejmě nikdo nemá administrátorské heslo.:mistake:angry
ICEBOSS (3435)|24.10.2007 15:46
A nevyresilo by to pouziti IMAPu misto pop3?
pavel_p (993)|24.10.2007 16:08
Nebo nastavit v parametrech pop3 "ponechat poštu na serveru po 30 dní" a bude se stahovat všem. Akorát se nikdo nedozví, že na to ni někdo odpověděl. IMAP je super, krom toho, že nikdo nedozví, že příchozí mail někdo smazal. Všichni lidé ale pracují se stejnými složkami. A v Outlooku se to pěkně blbě nastavuje (řešitelné to je) aby to moc nekonkurovalo MS Exchange. V Outlook expressu, Thunderbirdu etc. se to nastavuje jednoduše.
tequilla (1015)|24.10.2007 16:13
[QUOTE=Martin Šejnoha;56170]... Na starém serveru toto zajišťuje kerio, ale od něj samozřejmě nikdo nemá administrátorské heslo.:mistake:angry[/QUOTE]

A zkouseli jste tohle?
Ritchie83 (369)|24.10.2007 16:28
Není mně úplně jasné, čeho chcete vlastně dosáhnout. Co je účelem vašeho řešení? Proč nemohou uživatelé tahat poštu přímo ze serveru poskytovatele?
Martin Šejnoha (255)|24.10.2007 21:15
Abych řekl pravdu tak mě to taky není úplně jasné, ale už to tam tak léta funguje takže to asi je nutné. Bohužel server už má nejlepší za sebou tak jsem dostal za úkol postavit nový.

teqilla: díky za tip! určitě vyzkouším, pokud to půjde tak to asi bude nejschůdnější cesta :)
pas!k (3765)|26.10.2007 13:05
No pro tento pripad je prave idealni to kerio :) Tam se jednoduse nastavi treba skupiny ve vasem pripade asi jen jedna .. do te skupiny se zadaji uzivatele kteri se v keriu zalozi .. a v outlooku se nastavi jako pop a smtp ip stroje na kterym kerio bezi .. v praxi to funguje tak ze kazdemu zalozenemu uctu v mailserveru se vytvori slozka kam kerio pri vycunuti vzdalene schranky rozhaze emaily takze pak si kazdy user z tech 4 pc bude stahovat tutez postu z vlastni schanky v mailserveru ..

Edit: pokud se vam podari rozdejchat to heslo z keria preneseni nastaveni nebyva problem v pripade ze verze nejsou moc daleko od sebe . ale pokud si dobre vzpominam v nejakych verzi byl zadrhel ze se muselo reinstalnout do urcite verze a pak to prelepi tou nejnovejsi .. pokud je to kerio nejak aktualizovane (coz dle toho co pisete nevypada ) radej bych proctel forum na kerio cz :)