Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Hluk-Houstone máme problém.

PersonalComputer (107)|25.10.2007 02:26
A pořádný. Ač mám ve skříni Coolermaster Stacker 830 Evo (na rozdíl od běžné 830 je perforovaná i vespod, podobně jako novější Cosmos) klec která by dle recenzí měla disk tlumit ozývá se ze skříně občas mírné drnčení seek rozhodně není neslyšitelný (Hitachi deskstar 320GB). Také ve skříni cosi DOST hučí, možná grafika (na CPU je noctua 12F ten by to snad dělat neměl) možná originální větráky. Chtěl jsem je nahradit noctuami 12 ale tenhle větráček má takový malý konektor a ten je na mém zdroji (seasonic oem 600W což není myslím zrovna aušus)jen jeden. Dá se sehnat nějaká redukce aby větráky šly napojit na klasické molexy (nebo jak se těm konektorům říká ?) rád bych nechal vyměnit všechny větráky za noctuy aby počítač nebyl vůbec slyšet a doplnil je i tam kde nejsou (třeba do horní pozice). Nebo tak může hučet grafika ? (1950PRO) Klidně nechám vybavit skříň silentbloky bude li to nutné,snad to nebude drahé.
Petr S. (1220)|25.10.2007 08:09
Jestli jsem Tě dobře pochopil, tak chceš vyměnit systémové větráčky ve skříni, že? Ty ale můžeš připojit rovnou k základní desce, což má výhodu i v tom, že je můžeš monitorovat a mnohdy i automaticky regulovat (i s použitím PWM regulace, při použití 4pin konektoru). Redukce samozřejmě sehnat jdou (např. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] nebo pouhou rozbočku z 3pin konektoru desky.

Na odhlučnění disků bych použil nějaké podložky, které utlumí přenos vibrací mezi diskem a skříní. Např. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].

Nepotřebné perforace bych ale nejradši něčím ucpal, aby se zajistil co nejlepší průtok vzduchu. Např. pokud máš vzadu dvě pro větráky a používáš pouze jeden z nich, tak tu druhou ucpat. Jinak by mohl vzduch cirkulovat pořád dokola... Ale zase ucpávej jenom s rozmyslem...

Dál, pokud máš na čipsetu chladič - dej tam pasivní. Pokud se Ti zdá grafika moc hlučná, tak můžeš sehnat nějaký alternativní chladič.

BTW: Všem těmto konektorům se říká Molexy. Pouze pokud bys je kupoval v GME Electronics v Brně samotné, tak si je vem radši s sebou. Já to tak kdysi neudělal a názvu Molex tam nějak nechtěly rozumět... ;)
mech13 (5526)|25.10.2007 09:11
tu redukci bych bral tuto - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
na dvou konektorech je 5V a na dvou 12V - zapoj dle libosti

je takovy problem skrin otevrit a poslechnout co ten kraval dela? kdyz na minutu zastavis vetrak tak se ti nic neupece a dobre tak poznas zdroj hluku. stejne tak odpojenim disku zjistis co to huci a co ne...
Petr S. (1220)|25.10.2007 09:16
[QUOTE=mech13;56354]tu redukci bych bral tuto - [url]http://www.czechcomputer.cz/
[/QUOTE]

Jj, ta je dobrá, tu bych vzal taky. Já ten svůj odkaz hodil v rychlosti jenom jako příklad...
johny__g (6387)|25.10.2007 09:53
Nehučí grafika? Nevím co máš za značku, ale třeba Sapphire dával celkem hlučný chladiče. Pokud je to ona, kup na ni pasiv

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

plus můžeš přidat jeden větrák na 5 V přímo na ten pasiv. Nejlíp aby ofukoval napájecí část.
PersonalComputer (107)|25.10.2007 10:14
Ano, karta je od sapphiru. OK Accelero použiju :) Redukce vypadají také dobře.
mech13 (5526)|25.10.2007 12:16
Accelero hodne doporucuju, mam S2 na 6600GT OC bez vetraku a pri burn ma 40*C - proste mazec. 1950 je sice s topenim jina liga ale kdyz acceleru pomuzes nejakou 120kou (nexus, noctua) tak bude taky dost chladna a ticha

jen se mi zdala trosku divnejsi instalace ale nakonec si to nejak sedlo
tgfh (2985)|25.10.2007 16:03
[quote=PersonalComputer;56370]Ano, karta je od sapphiru.[/quote]
95% hluku ti dělá ona. Mám X1950GT (Sapphire) a po prvním zapnutí jsem nebyl zrovna spokojen hlukem letecké turbíny :D

Stačilo nainstalovat ATT, nastavit 30% ot. a byl klid.
Klingacikx (1545)|25.10.2007 19:07
[quote=tgfh;56459]95% hluku ti dělá ona. Mám X1950GT (Sapphire) a po prvním zapnutí jsem nebyl zrovna spokojen hlukem letecké turbíny :D

Stačilo nainstalovat ATT, nastavit 30% ot. a byl klid.[/quote]

No Sapphire tam dáva dobre hlučné turbíny ale na 40% ich ešte moc nepočuť. Ja som svoju SapphirkuX1950Pro s OC chladil na 40% ot. ale teplota šplhala cez 80°C a pridať vetráčiku otáčky bi bola pohroma tak som kúpil Accelero S1 s 12cm ventilátorom a hneť bolo ticho a teploty v záťaži klesli na polovicu.:thumb Accelero môžem len doporučiť:D
EDIT: A navyše ten chladič čo tam dáva Sapphire mi fúkal teplý vzduch rovno na HDD.
tgfh (2985)|25.10.2007 22:16
Pařím hry, dělám všechno možné, ale teplota GPU mi při 30% ot. nevyleze nad 50 C
johny__g (6387)|26.10.2007 09:36
[QUOTE=PersonalComputer;56370]Ano, karta je od sapphiru. OK Accelero použiju :) Redukce vypadají také dobře.[/QUOTE]

Až ho budeš instalovat, nezapomeň pořádně odmastit (já použil technický benzín, dá se i líh nebo isopropylalkohol) paměti a pak už na ně nechytat. Pár lidí si stěžovalo, že jim ty heatsinky z pamětí odpadávají, ale je to určitě tím že je špatně očistili.
Klingacikx (1545)|26.10.2007 15:16
[quote=tgfh;56553]Pařím hry, dělám všechno možné, ale teplota GPU mi při 30% ot. nevyleze nad 50 C[/quote]
Potom máš dobrý prievan v skrini ja v predu s 8cm krpcom moc neponôžem a vzadu tiež. A chládok z hora kde mám 12cm sa tam nedostane.:mistake
Petr S. (1220)|2.11.2007 05:55
Holt, fyzikální zákony se obejít normálně nedají :cry