Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PowerColor X1950GT-zpomalené reakce

superdrooper (208)|6.11.2007 09:35
Dobrý den,
dne 01.11.2007 jsem zakoupil PowerColor X1950GT s Accelerem X2. Někdy se při hraní hry stane, že hra přestane adekvátně reagovat na pokyny od klávesnice, reakce jsou jakoby zpomalené o 1 až 3 sekundy, i po stisku tlačítka pro menu či escape se tento úkon provede se zpožděním, pohyb po menu je také zpomalený. Přitom hra běží stále stejně plynule, žádný propad fps. Většinou to řeším nahráním poslední pozice, někdy stačí jen chvíli posečkat a vše se srovnalo.
Stává se to velice zřídka a nepravidelně, např. po hodině hraní a následně to další dvě hodiny neudělá. Zatím jsem zkoušel FarCry a FlatOut 2 a v obou hrách mi to udělalo (docela sranda, když na Vás ve FarCry útočí ty skákající potvory a vy se najednou nelogicky rozeběhnete proti zdi a snažíte se proběhnout skrz, pak zcela zbytečně a dlouho rolujete doprava a když se konečně blýskne na lepší časy a začínáte se rovnat vlevo a ustupovat, tak se přetočíte tak, že si to namířete rovnou proti té samé zdi - jelikož jsou reakce jakoby zpožděné, tak máte logicky nutkání přidržet klávesu dokud se změna neprovede, což nakonec vede k tomu, že úkon zpožděně proběhne po celou dobu stisku klávesy, i když Vy už pochopitelně korigujete směr jinou klávesou, kterou mačkáte, seč Vám síly stačí a vše se opakuje).
Na mé původní GeForce 7600GS jsem nikdy nic podobného nezaznamenal.
Systém jsem poctivě vyčistil přes DriveCleaner, drivery mám nové (Catalysty 73.10), PCIex16 mi běží na 101 MHz.

Měl někdo podobný "problém"?
johny__g (6387)|6.11.2007 09:48
Mohl by to být swap, ale to by dělalo častěji, navíc Far Cry s 1,5 GB paměti by swapovat nemělo. Něběží něco na pozadí, nějaký antivir, monitoring čehokoli ... Zkus defragmenatci disku.
superdrooper (208)|6.11.2007 09:54
[QUOTE=johny__g;60457]Mohl by to být swap, ale to by dělalo častěji, navíc Far Cry s 1,5 GB paměti by swapovat nemělo. Něběží něco na pozadí, nějaký antivir, monitoring čehokoli ... Zkus defragmenatci disku.[/QUOTE]

Dobrý den,
hra běží stále stejně rychle a plynule, jakoby se nechumelilo, kdyby to zpomalilo celou hru, bylo by to OK, ale takhle jsem "postižený" jen já. Pro mě je to v tu chvíli prakticky nehratelné. Počítač neswapuje, antivir a všechny programy na pozadí mi běžely i s GeForce 7600GS, která nikdy nic podobného neudělala.

Děkuji za reakci.
mech13 (5526)|6.11.2007 10:15
skus po zapnuti hry skocit do windows, pust spravce uloh, najdi si proces s tou hrou, sniz mu prioritu a vrat se do hry. tusim ze se tu neco podobneho resilo a toto bylo reseni... mozna to vubec nempomuze, ale dokud nekdo neprijde s necim konkretnejsim, muzes aspon neco skusit

//nebyla necim polita klavesnice?
husky14 (4214)|6.11.2007 10:49
PCI-e muzes zkusit dat na treba na 105MHz.

Jinak zkousel si i jiny drivery? Z ruznych diskuzi vyplyva, ze Catalysty 7.10 nejsou pro x1950 zrovna idealni.... zkus treba 7.8....
superdrooper (208)|6.11.2007 10:53
[QUOTE=mech13;60468]skus po zapnuti hry skocit do windows, pust spravce uloh, najdi si proces s tou hrou, sniz mu prioritu a vrat se do hry, muzes aspon neco skusit

//nebyla necim polita klavesnice?[/QUOTE]

Dobrý den,

klávesnice je OK, nikdy se s ní nic nestalo a vždy fungovala bezvadně. Ten "problém" mě nijak výrazně neobtěžuje, jen jsem se chtěl ujistit, zda se někdo nesetkal s podobným případem a pokud ano, tak jestli to vyřešil a jakým způsobem.

Až budu mít čas, tak zkusím změnit prioritu procesu, tím asi nic nezkazím. Měl bych též zkusit i jiné gamesy, zda i se i v nich vyskytne stejný "bug", zabere to asi dost času, ale co bych pro svůj počítač neudělal :-) , že?

Děkuji za reakce.
superdrooper (208)|20.11.2007 09:44
[QUOTE=mech13;60468]skus po zapnuti hry skocit do windows, pust spravce uloh, najdi si proces s tou hrou, sniz mu prioritu a vrat se do hry. tusim ze se tu neco podobneho resilo a toto bylo reseni... mozna to vubec nempomuze, ale dokud nekdo neprijde s necim konkretnejsim, muzes aspon neco skusit
[/QUOTE]

Dobrý den,
pokud dám prioritu na vysokou, začne to okamžitě dělat ty nepěkné věci s tou přehnanou reakcí a totální neovladatelností. Jestliže ji nastavím na podprůměrnou, tak vše běželo OK (včera jsem to zkoušel s hrou Far Cry).
Nevíte někdo, proč se tak děje?
mech13 (5526)|20.11.2007 11:12
proc tomu tak je netusim, ale dulezite je ze to funguje:)

uz se to tu nekde resilo a tuto radu napsal tgfh. asi proste system nezvlada, a kdyz se hre da nizsi priorita tak se to proste cele nejak uvolni a prestane ucpavat... nevim. jen hadam. mohl by pomoct reinstal win

jsou veci mezi nebem a pocitacem, kterym ani buh nerozumi...