Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WinXPPro administrátorský přístup

Helca (1)|11.11.2007 15:33
Na svém PC mám jen jeden účet se jménem Helča a jsem také administrátor. Použila jsem program Registry Doctor Pro v.8 a po opravě registrů také volbu zabezpečit PC. A co se nestalo. V nabídce Start zmizel řádek Spustit, instalace programů funguje normálně, ale při pokusu o spuštění souboru xxx.reg vyskočí hláška: Administrátor zakázal přístup k registrům. Zkusila jsem restart, F8, Nouzový režim a vidím, že program mě změnil účet na uživatelský a sám vytvořil účet Administrátor, ale teď neví ani jméno ani heslo, abych si mohla účty změnit. Nejde také spustit jakýkoliv tweakovací program. Věděl by mi někdo poradit?
Díky za názory Helča.
Intri (3490)|11.11.2007 15:36
Co odinstalovat ten Registry Doctor?
MiBa (195)|11.11.2007 22:07
Pod kontom v skupine Administrators funguje toto:
Cmd: > Net user administrator /random
Mal by nahodne vygenerovat heslo pre administratora a zobrazit ho.
Ospravedlnujem sa za takuto radu do "luftu", zrejme je k nicomu.

Druha možnost je použiť "Password Renew" ale to ide spustiť iba pod WinPE/BartPE.
Treba nabootovať z Live CD (napr.WinPE/BartPE) spustiť Password Renew, doklikať sa
(ukazat mu) v ktorom adresari je naistalovane Windows s problematickym kontom administratora
a zadat nove heslo pre administratora. Password Renew beta 1.1 sa da stiahnut.
CAB je tu: http://www.kood.org/windows-password-renew/
Z nej to staci vykopirovat niekde na disk a spustit.

Mozno by to islo pouzit pri nabootovani z ineho Windowsu. Jemu vadi ak ma robit zmenu hesla na aktualne
nabootovanom Windowse. Cize svoj disk treba pripojit do ineho PC a tam pustit Pasword Renew.

Po zmene hesla by som zalozil este jedno konto v skupine Administrators a to by som bezne
nepouzival, iba v pripade takychto problemov (moja prax).
Wlcek (379)|12.11.2007 00:08
Zkus v uživatelskym učtu spustit cmd.exe a do něj zadat

net user "nazev učtu spravce" * (nazev učtu piš bez uvozovek, a nezapomeň hvězdičku)
vyzvě tě to k zadání hesla, tak ho napiš (nebude se zobrazovat nic)
a pak k potvrzeni (taky se nezobrazuje nic)

a to je všechno :)
Dej pak vědět jak to fungovalo, nikdy sem to nezoušel z omezenyho učtu, ale mělo by to jit.
Intri (3490)|12.11.2007 00:12
[quote=Wlcek;62125]net user "nazev učtu spravce " * (nazev učtu piš bez uvozovek, a nezapomeň hvězdičku)
vyzvě tě to k zadání hesla, tak ho napiš (nebude se zobrazovat nic)
a pak k potvrzeni (taky se nezobrazuje nic)[/quote]

Jenže kolegyně nezná uživatelské jméno ani heslo... V tom je potíž, jinak by se heslo dalo vydolovat nějakým z nástrojů pro obnovení hesla.
Wlcek (379)|12.11.2007 02:32
jmeno zjisti když napiše do přikazovyho řadku net user nebo net users
to je jedno. vypiše to všechny učty. stači jen vybrat ten spravnej.