Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Router, tvorba serveru

Luoslav (124)|26.11.2007 20:11
Ahojte, mam router Airlive IP-1000R, internet primam cez Airlive WL-5460AP, otakňzka sa tyka hlavne tvorby hernych serverov. Este za cias ked som nemal router tak som kludne mohol orbit dedicated server na CS 1.6 a ostatni ludia sa vedeli v pohode napojit, lenze teraz musim mat zapojeny router kvoli druhemu PC ktory zdiela somnou internet ale s nim sa moja IP tvari jak keby bola neverejna a kamosi moj server nevedia najst ( iba ak cez hamachi ).

Co musim spravit aby to fungovalo ako ma ? poprosim trocha lajckejsie vysvetlenie ak nejake vobec je pretoze sa do tych sieti este zas tak nevyznam. Vopred dik.

ps sorry ak som zalozil identicky topic s nejakym inym ale ked som hladal nic som nenasiel
mech13 (5526)|27.11.2007 01:56
musis zjistit na jakych portech bezi aplikace ktere potrebujes provozovat a ty porty nasmerovat na tve PC (port forwarding)

router prichozi komunikaci pravdepodobne zahazuje protoze nevi co s ni, ty mu musis rict ze ty a ty porty ma posilat na tve PC a pobezi to.
nejlepsi by bylo sem asi hazet screenshoty z nastaveni routeru a pak te budem navigovat co a jak nastavit
pas!k (3765)|27.11.2007 07:25
Driv sem nejaky servery na 1.6 provozoval sice uz si nepamatuju ty cisla portu ale toho bude plnej net..

Edit:
Takze jak pise mech13
Musis vlizt do nastaveni toho routeru a tam nekde v polozce port forwarding bude tabukla .. takovato..


V teto tabulce je potreba nastavit tyto porty:

Steam Friends Service UDP 1200
Steam Main UDP UDP 27000 - 27015
Steam Main TCP TCP 27020 - 27039
Steam CyberCafe TCP 27040 - 27041
Steam Dedicated Server HLDS, SRCDS UDP 27015 27015
Steam Dedicated Server HLTV UDP 27020 27020
Steam SRCDS Rcon TCP 27015 27015

Takze priklad:

Do kolonek public a private napis 27015 do volneho policka v IP napises Ip adresu sveho pc (nebo pc ze ktereho ten cs server pojede) data type muzes nechat both znamena to ze povolis jak udp tak tcp a zakliknes enable tim pravidlo zapnes pak ulozis nastaveni .. a takhle tam nastrkas vsehcny ty porty..

Stranky ze kterych jsem cerpal:
Portforward.com
Sice tam nastavuji teamspeak ale princip je stejnej..

Hodne headshotu :)

Edit2 na ten server by ti melo stacit nastavit rozmezi portu 27000-27015 To ostatni jsou nejaky dalsi sluzby jako friends ve steam atd .. hltv a pod a taky pokud me pamet neklame si muzes na tom serveru primo nastavit na jakych portech chces aby ti to chodilo ...
Luoslav (124)|27.11.2007 21:15
MECH13: ake screeny konkretne ti mam poslat ? tu dam aspon ten na uvodnej strane [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

PAS!K: diki za maly navod skusim to

Ten server bude aj na cs ale hlavne na Call of Duty 4 potrebujem, len pre info ak by to pomohlo
mech13 (5526)|27.11.2007 21:25
uz ty screeny nejsou potreba, chtel jsem z tebe dostat to co sem uz hodil pas!k:)

rid se tim co napsal. Call of Duty bude uplne stejne akorat bude mit jine cislo portu
zda se ze to bude 28960

toto by ti mohlo pomoct: http://portforward.com/cports.htm
Luoslav (124)|27.11.2007 21:27
Ok dakujem vam, este keby som mal nejake nejasnosti mozem sa pytat?
mech13 (5526)|27.11.2007 21:29
samozdrejme:)
Luoslav (124)|27.11.2007 22:39
ludkovia takto som si to nastavil, neviem ci dobre, to hore je pre CS to dole pre CoD 4, kamosom ten server nenaslo pri skuske

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
mech13 (5526)|27.11.2007 23:17
nenaslo jim to CS nebo CoD? rekl bych ze CoD by melo fungovat

u toho CS tech portu pas!k vypsal docela dost, tak asi bude potreba jich naforwardovat vic.

skus jit na tento odkaz: http://www.utorrent.com/testport.php?port=28960 a jestli ti to napise zelene OK nebo cervene error

//po kliknuti na aply mozna bude lepsi resetovat router
Luoslav (124)|27.11.2007 23:23
Error! Port 28960 does not appear to be open. skusim ten reset

edit:aj po resete mi napisalo ten error, dole mi este pise v nastaveniach virtual serveru ze Well known services a Schedule rule, netreba tam nieco vybrat ?
mech13 (5526)|28.11.2007 00:24
tak to by melo jet... mozna bude problem jeste nekde... CoD by melo fungovat, viz http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Ovislink/AirLive-IP1000R/Call_of_Duty_4.htm

s CS to bohuzel vypada hur... http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Ovislink/AirLive-IP1000R/Counter_Strike.htm
The AirLive-IP1000R will not allow you to forward enough ports, to run Counter Strike. - snad to je mysleno jen pro vsechny sluzby, ze postaci proste nektery ignorovat a pobezi to bez nich...
jroman (25)|28.11.2007 00:52
A jak to máš s tou IP adresou? Podle screenshotu je na routeru nastavená neveřejná adresa 172.22.47.23. Na začátku si ale psal, že předtím než si zapojil router tak ti to chodilo. To by znamenalo (pokud nedošlo ke změně adresy) že ti provider některé porty přesměroval.
Luoslav (124)|28.11.2007 15:48
[QUOTE=jroman;66799]A jak to máš s tou IP adresou? Podle screenshotu je na routeru nastavená neveřejná adresa 172.22.47.23. Na začátku si ale psal, že předtím než si zapojil router tak ti to chodilo. To by znamenalo (pokud nedošlo ke změně adresy) že ti provider některé porty přesměroval.[/QUOTE]

Ano predtym som si server na CS spravil a kamos ho normalne videl. S CoD som to este neskusal. Je mozne ze sa mi ten server mohol vidiet len preto lebo ma toho isteho providera ? to by vysvetlovalo preco mi nejde CoD 4 a nieje ziadne ine riesenie ako hamachi :(

Sice proti hamachi nic nemam ale nejak mi prestalo fungovat ani reinstal nepomoze, ked sa chcem lognut vzdy vypise hlasku: Mediation server has rejected your login request.

Ked si dam zistit IP cez web tak mi to vypise tuto 88.212.22.47.
jroman (25)|29.11.2007 01:39
Podle IP adresy bys měl mít připojení od Antiku. Díval jsem se na jejich stránky a je možné, že tam skutečně máte vnitřní síť.

Jakým způsobem vyhledávají kámoši ten tvůj server? Přes IP adresu? Jestli jo, tak jakou?

Ještě jednou bych zkontroloval, že máš správně nastavení jak psali mech13 a pas!k:
Např. CoD4 by mělo mít port 28960. Jestli je opravdu otevřený na PC, kde běží ten herní server, zjistíš příkazem netstat -a (ve sloupci Místní adresa bude v některém řádku za dvojtečkou, resp. asi 2x, jednou pro TCP a po druhý pro UDP).

Příkazem ipconfig si ověříš IP adresu PC. Port a IP adresu vložíš do Ovislinku podle návodu (to už si v podstatě dělal, zkontroloval bych ty hodnoty).

Pokud budou porty na routeru otevřený, mělo by to být přístupný stejně jako předtím.

Ještě mě napadá kontrola firewallu na PC, aby byla ta hra nebo porty nastaveny ve výjimkách.
Luoslav (124)|29.11.2007 16:06
Takze bez routera ked som robil server na CS tak som daval kamosovi tuto IP 172.22.47.23:27333

Tie prikazy co si spominal som pouzil ale okno sa otvorilo iba na stotinu sekundy, tu dam screeny (dalo mi dost prace tu milisekundu zachytit:) )
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Este som nespomemul ze mam Kerio personal firewall, hladal som tam nejake tie nastavenia na porty ale nic som nenasiel, pravdaze ho vypinam pocas spustania serveru.....
Ak si myslel firewall v routery tak to neviem jak nastavit, nevies poradit ? :P
jroman (25)|29.11.2007 21:34
1) Tak co se týče IP adresy PC, tak tu máš nastavenou dobře (to je těch 192.168.1.193)

2) Zapomněl jsem ti říct, že než budeš spouštět ty příkazy musíš dát příkazový řádek (aby to okno zůstalo otevřené), tj spusť např. Start-Příslušenství-Příkazový řádek nebo Start-Spustit a zadej cmd

Jestli máš tedy rozjetý CoD4, tak napiš "netstat -a" (včetně toho -a) a ten port(y) by se měl objevit v seznamu.
Nebo jestli to chceš graficky tak si stáhni třeba TCPView (bude tam i jednodušejc vidět proces, který port otevřel)

3) Tím firewallem jsem myslel ten na PC, ale jestli ho po spuštění serveru vypínáš, tak to blokovat nemůže

4) Jestli si neměnil od posledně nastavení port forwardingu (tak jak to máš na tom screenu), domluv se s někým, kdo je u vás na vnitřní síti, ať si zkusí připojit CoD4 na IP adrese 172.22.47.23 a portu 28960 (předpokládám že je to ten defaultní port, já hry nehraju, tak nevím jak se to tam přesně zadává, možná to bude formát 172.22.47.23:28960 ,ale fakt nevím)

5) Pokud jde o ten Ovislink tak podle manuálu je možné přes webové rozhraní konfigurovat i firewall. Jestli ti to tedy nebude fungovat, hoď sem screenshot nastavení z menu Firewall Settings-Packet Filters-Inbound Filter
Luoslav (124)|30.11.2007 16:57
Tu je screen na routerov firewall, pokusal som sa ho sam nastavit podla navodu ale neviem ci to je dobre. Pridavam aj screen portov na COD4 (v "remote adress" a "state" nic nevipisuje)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Skusil som aj to s tou povodnou IP, kamarat normalne nasiel moj server, (testoval som to na CS pretoze nemal COD4) ale ked som tu IP dal niektomu kto ma ineho providera respektive DSL internet od Tcomu tak mu nenaslo nic. COD4 som skusal s kamosom od ineho providera (DSL net)tiez mu server nenaslo. Asi to znamena ze som verejny len pre antik "userov" ? :(
jroman (25)|30.11.2007 18:41
Znamená to tedy, že uživatelé z Antiku se už k tobě normálně připojí?

Pokud jde o uživatele od jiného providera, tam je problém, že máš neveřejnou IP adresu. Adresy z rozsahu 172.16.0.0-172.31.255.255 se nemohou objevit na internetu (to je taky důvod proč když sis dal vypsat IP přes web, vypsalo to adresu 88.212.22.47, u providera dochází k překladu z veřejné adresy na neveřejnou, tj. v tomto případě z 88.212.22.47 na 172.22.47.23).

Aby fungovalo připojení i pro někoho mimo Antik, musel bys mít buď veřejnou IP adresu (ta bude ale možná za poplatek), nebo zkusit požádat providera o přesměrování portů (netuším však jak se k tomu postaví).
Luoslav (124)|30.11.2007 19:53
Ano uz to ide ako pila :), nieje to sice to co som chcel dosiahnut ale lepsie ako nic. Diki vam som sa aspon dacou naucil a par veci pochopil. Diki za ochotu, tato diskusia asi konci :) Takze este raz dakujem.

Btw mam dobre nastaveny routerov firewall ? :P
Gregory156 (0)|11.1.2009 15:50
Omlouvám se, že otevírám tak dlouho uzavřené téma, ale hodí se to sem.

Mám stejný problém s routerem Zyxel prestige 660HW-T3 v2. Ani po nastavení mapování portů, vypnutí firewallu routeru, různého nastavování SW firewallu, nic prostě nepomohlo. Po vytvoření Dedicated serveru má server pořád IP adresu vnitřní, tedy 10.0.0.1 a ani po změně IP adrey v konzoli se adresa nezmění a připojím se jen já přes adresu 10.0.0.1 na LAN. Přes Hamaci mi to taky nefunguje.

Prosím, pomůžete i mě?

Děkuji, jsem z totoh už zoufalý.

Používám Avast!, Spyware terminator, Spybot. Win Firewall mám vypnutý úplně.

EDIT: Mám veřejnou IP adresu, před zapojením routeru jsem přes hamachi rál normálně, Dedicated server jsem dřív nezkoušel.
lsony (7)|25.2.2009 18:31
Čau lidi, nastavil jsem si router (AIRLIVE WL-1500) podle toho co jste tady napsaly a konečně zase můžu vytvářet server pro Call of Duty 4. Všechno je naprosto v pořádku akorát mám takovej dotaz
Když jsem ještě neměl router tak server kterej jsem vytvoril vypadal takto 89.235.18.210:28960
ale tedka když ho vytvořím tak vypadá takto 89.235.18.210:-5239. To mínus je teda zajimaví ale fungujeto
a tak jsem se chctě zeptat jestly někdo neví co nebo jak udělat aby se mi vytvářel server jak předtím tedy aby port byl těch 28960 v routeru jsem to nastavyl takto [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Zarius (2)|2.4.2009 15:30
Zdravim prosimvas potreboval by som celkom nutne pomoct s tymto problemom sa zaoberam uz neskutocnu dobu a mam s tym iste problemy. moj Router je D-Link model DSL-G684T
snazim sa vytvorit server dedicated na Jedi academy. Samozrejme ako kolega s modemom nebol problem a slo to perfektne ale momentalne sa sprava server ako lan, cize ho nikto nevidi. IP: 192.168.1.2 atd..... mno v podstate podla vasho navodu to znie ejdnoducho ale tento router ma neprijemne nastavenie a skutocne sa v nom nevyznam. Pridavam sem implicitne aj obrazok mojho routera :-) Prosim pomozte mi lebo ma asi slahne xD
router.jpg
Zarius (2)|4.4.2009 20:04
poradite mi pls niekto teda? Ja som uz skusal port forwarding na JKJA portom 28060. ked dam chacker tak mi to vyhodi ze mam port open cize je otvoreny a to je dobre tak ale ked zadam svoju ip adresu a port tak mi napise ze server je zo Slovenska ale ze je offline a stale to pise :.... :-((