Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): deska nenajde dvd romky

Neregistrovaný (0)|27.11.2007 15:18
Jméno tazatele: vašek

Znění dotazu:
deska nenajde dvd romky

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
cau lidi potřebuju poradit mam desku asus a8n sli-se chci do secondary čili na cd-rom ide zapojit 2x dvd mechaniky jedna je s označením teac 516ga - dvd romka, druhá je teac 516gdm dvd vypalovačka oboje totožnej typ a mam u nich promblém když je na to zapojim tak mi biosi najdou pouze jednu a to 516 ga ale popisuje ji to nejak divne udela to z ni to 516gdm cili vypalovacku coz je ta druha kterou mi to vubec nenajde.Jinak ta co ji to najde je napíchlá na tu první ide zástrčku od zhora ta druhá mechanika je na tom kabelu ale jako druhá uprostřed?

jo a tim padem i windows najde jen jednu a to slataninu ze dvou a ani na ty jedny to cedečko nerozbehne jako kdyby tam nebylo vloženo

poradte please
mech13 (5526)|27.11.2007 15:36
je na obou spravne nastaveny rezim MASTER/SLAVE? nesmi byt na obou to same, jedna musi byt master a druha slave, pak by to melo jet (nastavuje se to takovym malym jumperem vedle konektoru pro datovy kabel). zvlast funguji obe OK? kabel je v poradku?
Neregistrovaný (0)|27.11.2007 15:39
dik za radu s tim master atd udelam to a uvidim dam vedet

-ze me to nenapadlo driv jeste mi to minule rikal znamej ze mel neco obdobnyho u hdd
johny__g (6387)|27.11.2007 15:39
Jen upřesním - Master musí být ta na konci IDE kabelu, Slave ta uprostřed. Nebo obě nastav na Cable Select, to by mělo též jet. V BIOSu nech udělat autodetekci disků.
Neregistrovaný (0)|27.11.2007 15:50
hotovka diky za rady a jeste mam dva hdd jeden serial ata a pak tu pomalejší jsem ted dodal a to je ide (ata) windows mam na tom serial ata a nechci aby se mi pak dohadovali ze kteryho se bude botovat windows i když budu použivat pořád ten původní ten ide budu mit pouze na data.Taky tam mam neco na tech jumprech harddisků přenastavit?
Styryx (351)|27.11.2007 16:39
Tohle se nenastavuje na jumperech, ale nastav si pořadí bootování disků v Biosu (v každým biosu je to jinak, někde tam uvidíš nějakou položku HDD Boot Sequence nebo tak něco, tam si navol v jakým pořadí budou disky bootovat). Někdy se to dá taky volit přímo tam kde se volí pořadí bootovacích zařízení (Floppy, CD, HDD), že tam zvolíš místo HDD přímo nějakej konkrétní disk.
(disky musí bejt připojený a detekovaný, aby se v těch seznamech objevily)
Neregistrovaný (0)|27.11.2007 16:53
tak a je to hotový díky všem za rady