Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Restarty po instalaci KB932596 a KB938979 - Vista64

RiMr (14)|28.11.2007 02:00
Zdravím.
Mám Vista Premium a už dřív jsem zjistil, že se mi po instalaci výše uvedených updates "pravidelně" restartuje PC. Tak jsem je tedy skryl a neinstaloval a PC šlapal dál. Jenže v posledních updates je stejný problém a mě už prostě nebaví po instalaci každých aktualizací trnout, jestli zrovna tyto mi počítač shazovat budou, nebo ne... Nehledě na to, že jsem si nekoupil legální OS zrovna s tímto záměrem. Na Internetu jsem vyčetl, že to souvisí s podepsanými ovladači, ale já prostě nevím, jak zjistím, který ovladač kterého zařízení to způsobuje. Možná bych šel do toho, ačkoliv se mi vůbec nechce, celé Visty přeinstalovat a narvat tam ty aktualizace před instalací čehokoliv dalšího, ale obávám se, že by to nepomohlo a jenom bych ztratil čas.
Nemáte pro mě nějakou radu (nemyslím tu, ať se vrátím na XP, jsem totiž "jinak" s Vistama nadmíru spokojený).
Díky moc.
RiMr.
Ivo Mašek (507)|28.11.2007 07:48
Ještě trochu trpělivosti. Počkej na SP_1.
husky14 (4214)|28.11.2007 10:46
Tak si na MS updates ty dve aktualizace zakaz a uz se ti nebudou stahovat.... a kdybys je nekdy chtel (treba po SP1 uz nebudou delat problemy), muzes si je zas povolit.... ;)
mech13 (5526)|28.11.2007 11:12
ja bych se spis zameril na ty ovladace, chtelo by to zjistit ktery to dela.

mam pocit ze vista 64 bere jen ovladace podepsane od MS takze nejake nepodepsane asi nema cenu hledat. takze skus zabrousit na stranky vyrobce zvukove karty, grafiky, sitove karty, chipove sady pripadne jestli mas tiskarnu/TV kartu nejaky software k mysi/klavesnici...

jakym zpusobem ten reset probehne? BSOD? skus vypnout automaticke resetovani po chybe (ve viste nevim kde to bude) a zjistit jestlo to nehodi BSOD a co na nem je

nebo proste vypnout aktualizace uplne...
Matajon (125)|28.11.2007 17:19
[QUOTE=mech13;66848]mam pocit ze vista 64 bere jen ovladace podepsane od MS takze nejake nepodepsane asi nema cenu hledat. takze skus zabrousit na stranky vyrobce zvukove karty, grafiky, sitove karty, chipove sady pripadne jestli mas tiskarnu/TV kartu nejaky software k mysi/klavesnici...[/QUOTE]
nene, ta kontrola se dá i vypnout :)

RiMr: koukni do eventlogu (Prohlížeč událostí) jestli tam není něco co by stálo za zmínku okolo doby pádu toho systému.