Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ati X1950 Problém

Dando (1)|1.12.2007 12:45
Cafte, mam Ati X1950 Pro 512MB a ked mi nabehne WinXP tak mi vyhodí chybové hlásenie grafiky--FAIL TO LOAD NVCPL.DLL
Kto by mi poradil,ze co s tym, please...
Smeli (2302)|1.12.2007 12:52
Špatně si odinstaloval drivery nvidie (GK), kterou si pravděpodobně měl před X1950... reinstal widlí, případně drivercleaner...
odb (505)|1.12.2007 13:59
[QUOTE=Smeli;67530]Špatně si odinstaloval drivery nvidie (GK), kterou si pravděpodobně měl před X1950... reinstal widlí, případně drivercleaner...[/QUOTE]

jj zle odinštalované ovladače NVIDIA, táto hláška sa dá odstrániť ak ti ináč PC dobre funguje. Reinštalácia win je posledné riešenie a v tomto prípade aj nepotrebné. Po inštalácii ovládača NVIDIA sa automaticky spúšta nvcpl.exe a po odinštalovaní sa nvcpl.dll odinštaloval ale nvcpl.exe a záznam vo win o aut. starte nie a tak sa pokúša spustiť ale chýba mu nvcpl.dll, tak ti to zahlasi . Sú dve miesta, kde je záznam o spustaní tejto sluzby a nepametam si, kde to bude (teraz ma ATI). Spusť start->spustit->msconfig a naskoci ti okno, kde kliknes na poslednu zalozku po spusteni (startup) a tam by mal byt riadok nvcpl.exe a na zaciatku tohto riadka fajka, ktoru odstranis, ulozis nastavenie a po restarte sa ti uz tato hlaska nebude objavovat. Ak tam ten riadok nebol , tak skus start->natavenia->ovladaci panel->nastroje pre spravu->sluzby Objavi sa ti okno, kde su vsetky sluzby a medzi nimi by mala by byt aj ta nasa hladaj nieco take "NVIDIA Display Driver Service" ak tuto sluzbu rozklikas, tak tam budes mat moznost nastavit, ako sa ma tato sluzba spustat - automaticky, rucne, zakazana. Vyber poslednu moznost, uloz a je to. Nakoniec este skus najst subor nvcpl.exe a vymaz ho.