Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chlazení: Vysoká teplota

Neregistrovaný (0)|1.12.2007 21:04
Jméno tazatele: Mafi

Znění dotazu:
Mám problém. Když je počítač v klidu má tak 40 C ale když ho zatížím např. hrou World of Warcraft má hned počítač 70 C a více. Co s tím?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Procesor AMD Athlon 64 3800+ 2.4 GHz
RAM: 2,00 GB
Chlazení: Zalman Silent-PIPE II
tgfh (2985)|1.12.2007 21:17
Teplotu čeho konkrétně myslíš? CPU nebo grafiky? Zalman Silent-PIPE II je přece chlazení grafických karet
husky14 (4214)|1.12.2007 21:20
A to je teplota ceho? Procesor to nebude, ten by pri 70°C davno lehnul, imho nejspis sledujes teplotu graficky karty a ta vypada v pohode....

Je komp nestabilni, restartuje se?

[QUOTE=Neregistrovaný;67634]Co s tím?[/QUOTE]Nevim, cim to meris, ale ujasni si teplotu, na kterou se ptas a over ji treba v Everestu.... Procesor bys mel mit tak do 55°C a grafickou kartu max. do 90°C....
pas!k (3765)|2.12.2007 00:13
Rekl bych ze mysli grafiku .. bylo by dobre kdybys napsal celou sestavu .. jinak hodne se teplotam da pomoct ze proste pridas do skrine vetraky jeden dopredu jeden dozadu a udelas v ni pruvan .. U pasivu na vykonejsich kartach je vzdycky treba dobre chladit skrin .. pokud chces konkretni reseni je potreba aby ses trosku rozepsal ..-
Neregistrovaný (0)|2.12.2007 07:39
Sorry vaří se mi CPU a ne grafická karta ta je v poho u ní mám tak 32 C .

Mam 1 rok starej PC.Od Impact computers.

Grafická karta Radeon 9550
HDD 250 GB SATA II, 7200 otáček, 8 MB
RAM: 2GB
Ivo Mašek (507)|2.12.2007 09:13
[QUOTE]
Sorry vaří se mi CPU
[/QUOTE]
Ověř si, zda je kvalitní spojení mezi CPU a chladičem. Pokud ano, potom se zaměřit na chlazení skříně tak, aby byl průvan, nikoli aby horký vzduch kumuloval ve skříni. (chlazení skříně je docela alchymie)
Jen tak mimo: Mám Prescota 3.0GHz a v klidu má 33°C, při výkonu nestoupne teplota nad 40°C. Takže při šikovném umístění vybraných větráčků to uchladit lze.
Pavel Boček (4169)|2.12.2007 09:26
1) pokud nejsou, přidal bych větráky do skříně (pokud máš 80mm otvory tak dopředu AC Fan Pro 2L a dozadu AC Arctic Fan 8; tyhle dva mají díky výšce nejlepší průtok a dají se zpomalit tak, aby toho hodně proteklo, ale nebyly moc slyšet)
2) samozřejmě větrák na procesoru sundat, vyčistit žebra od prachu a nandat
3) větrák na procesoru tam asi bude odjakživa na žvejce -> opatrně sundat (ať nevyleze procesor i ze zamčené patice) a nanést novou pastu (žvejku z chladiče odstraníš technickým benzínem)
mech13 (5526)|2.12.2007 09:33
co je hodne dulezitite je: v jake to je bedne a jaky je chladic na CPU. protoze to co je v prvnim prispevku mi moc nedava smysl: "Zalman Silent-PIPE II" - zalman je vyrobce chladicu, ale nema nic spolecneho se silent pipe II, to je zpusob pasivniho chlazeni ktere pouziva gigabyte na grafikach...

kazdobpadne at tak nebo tak, asi bude mizerne odvetrana skrin takze by to chtelo zapremyslet o pridani vetraku odvadejiciho teply vzduch z bedny pod zdroj a zkontrolovat jestli je spravne nasazen chladic na procesoru a nebylo by spatne vymenit teplovodivou pastu za nejakou slusnou.

jak se PC chladi kdyz je otevrena bocnice a idealne do bedny nasmerovany nejaky velky stolni vetrak? jestli teploty pujdou rapidne dolu, je to spatne vetranou skrini, jestli zustanou vysoke tak to bude ztrvdlou pastou/spatne nasazenym chladicem

v biosu pro jistotu zkontroluj jake je nastavene napeti pro procesor, jestli nahodou neni nejaka krpa v tom a do CPU nejde nehorazne moc voltu

//taky bych doporucil zkontrolovat teplotu pevneho disku aspon po hodine provozu - nemela by jit pres 45 stupnu
Klingacikx (1545)|2.12.2007 09:33
Ja to vidím na ten prach ale ešte by som pozrel teplovodivú pastu.