Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dva OS

wili14 (41)|3.12.2007 21:48
Na HDD mám dve primárne partície. Jednu normál a druhú schovanú. Pri bootovaní ich prepínam podľa potreby v boot magic. Na prvej mám WinXPp Sk a programi a na druhej Win XPp a iné programi. Zaujímalo by ma do akej miery tieto OS o sebe vedia prípadne sa ovplyvňujú, alebo sú totálne nezávislé? Ostatné partície sú samozrejme spoločné pre jednu alebo druhú primárnu. Dík za názor
Lax (97)|4.12.2007 14:22
Pokud se té skryté opravdu nastaví attribut HIDDEN, pak o sobě ty 2 sytémy nevědí na 100%
Styryx (351)|4.12.2007 15:25
Systémy o sobě mohou nebo nemusejí vědět, záleží, jak si to nastavíte ve správci disků - tj. jestli přidělíte v daným systému jednotce, na který je ten druhej systém, písmeno - pokud nemá přidělený písmeno, tak není pro systém cesta, jak pracovat se soubory na jednotce druhýho systému (tedy alespoň bežným způsobem, tj. v Exploreru potažmo Total Commanderu apod.). Takže si to můžete nastavit i tak, že jeden systém bude moct pracovat se soubory toho druhýho systému (někdy se to hodí na zálohování třeba registrů apod.) ale ten druhej ten první nebude moct ovlivnit.

Samozřejmě, pokud nechcete, aby uživatel mohl na jednotku druhýho disku, nesmí mít administrátorský oprávnění (neboť administrátor má oprávnění nastavit písmeno jednotky ve správci disků a tím si danou jednotku připojit). Tj. musíte mít zaheslovanej administrátorskej účet a uživatel, kterýmu chcete znemožnit používání jednotky druhýho systému, musí mít účet "Limited User" (Users), myslím tedy že může být i Power User, protože ten taky myslím nemá oprávnění připojovat jednotky.


Co se týče skrývání jednotek, už si to přesně nepamatuju, ale mám dojem, že i skrytá jednotka je ve správci disků vidět a lze jí přidělit písmeno, ale jistej si tím nejsem, už je to dávno, co jsem naposled něco takovýho dělal. Takže hádat se nebudu, je možný, že skrytý jednotce skutečně písmeno přidělit nejde, ostatně si to můžete nejlíp zkusit sám.
wili14 (41)|4.12.2007 17:31
Tú skrytú som vytvoril schválne tým že som jej nepridelil písmeno a v správcovi diskov ju vidím. Chcel som mať len istotu, že sa vzájomne neovplyvňujú ako mi to potvrdil Lax.
Ešte jedna otázka.
Pri zlyhaní čohokoľvek na danej partícii ju zrekonštruujem pomocou image disk v programe Acronis True Image. Zaujímalo by ma, či sa tým celá partícia zmaže a nahrá nanovo, alebo sa len obnovia vadné súbory. Dík
Pabler (425)|4.12.2007 18:05
cela zmaze a nakopiruje na novo zo zaloznej,...
Klingacikx (1545)|4.12.2007 20:56
Ja mám 2 systémy na jednom disku už 8mesiacov a v pohode nikomu nič nevadí.
.