Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

X1950 GT a teplý restart

P@pi (1519)|9.12.2007 17:17
Došel mi na mail zajímavý dotaz. Co vy na něj?

[QUOTE=upraveno]
Chci se zeptat, především zkušených techniků na jejich názor.

Mám tuto grafickou kartu ATI Sapphire X1950GT 256Mb AGP (v záruce) na základní desce Gigabyte GA-8IPE1000 rev.3, procesor Pentium Prescott 3Ghz/800Mhz, 1GB RAM Kingston(2x512Mb) DDR I/400Mhz, HDD IDE WD 80Gb, IDE WD 200Gb, DVD RW LG H50L, case CoolerMaster ELITE 330, napájecí zdroj Fortron Blue
Storm II 500W.

Problém je následující. Po prvním zandání karty, vše v pořádku naběhlodo Windows XP, provedl jsem instalaci posledního Catalystu ver. 7.11 a byl vyzván k restartu - potvrdil jsem, vše se chovalo standartně, až na to, že po shasnutí monitoru už neproběhlo nic dál, žádný post prostě nic, tak jsem zmáčkl tvrdý reset a ozvalo se pípnutí a vše najelo v pořádku do Windows, tam jsem pustil 3DMark 06, proběhl kompletně celý v pořádku s dost slušným výsledkem.

Zkusil jsem opět restart Windows a zase to zůstalo viset při fázi nájezdu do POSTU, jakoby zkrátka BIOS
základní desky (který je poslední verze) nepoznal grafiku a až po tvrdém restartu se to chytlo. Zkrátka teplý reset ze systému nefunguje, musí se to sestřelit natvrdo a pak to najede. S jinou grafikou, třeba ATI Radeon 7500 je vše ok. Zkoušel jsem hledat BIOS pro GPU, prostě pro grafiku, ale nic. Na stránkách Sapphiru jsem v diskuzích našel spoustu podobných zkušeností na různých sestavách a řešení v podstatě nenalezeno, vždy to končilo reklamací, ale ani po ní to kolikrát nepomohlo, jakoby vadná série. Proto prosím někoho v tomto zkušenějšího o radu co dělat.

Děkuju moc
[/QUOTE]
tgfh (2985)|9.12.2007 20:17
Zajímavé. Ten problém nevyřeší, ale myslím si, že zase tak hrozné to není, aby se s tím nedalo žít
husky14 (4214)|9.12.2007 20:37
Netusim jestli to problem vyresi, ale imho bych pro karty serie x1xxx nepouzival Catalysty 7.11.... tech diskuzi je po netu celkem dost a vyplyva z nich, ze nejnovejsi Cat si se starsima kartama moc nerozumi. A nejaky zvyseni vykonu se taky ocekavat neda. Zkusil bych nejaky 6.x, max. 7.2 (proste neco jeste pred vydanim rady HD2xxx).... pripadne jeste vynechat CCC :notsure
tgfh (2985)|9.12.2007 20:40
To je problém při bootu, software s tím neudělá nic