Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavy, notebooky a PDA: GPRS Internet na PDA i PC.

Neregistrovaný (0)|11.12.2007 10:29
Jméno tazatele: Zed

Znění dotazu:
Prosím o radu, jak nastavit notebook s Win XP a PDA Asus P535 s WM6 Pro, abych mohl zprovoznit internet na notebooku. Mám k dispozici pouze GPRS připojení od O2. Než jsem si pořídil PDA, používal jsem pro přístup na internet GPRS připojení přes N6230i. Nyní mám nastavené GPRS připojení na PDA, kde mi již internet funguje, ale zároveň bych chtěl PDA využít i jako modem pro notebook. AktivSync mám již nainstalovaný. Jelikož nejsem více v těchto věcech tak zběhlý, prosím o přesnější informace. Moc dík.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
notebook ASUS W1J s Win XP
PDA ASUS P535 s WM6 Pro
AktivSync
George eLzyx (85)|11.12.2007 14:28
WM6 obsahují utilitu Internet Sharing (aspoň u trea 750 je), v ní si akorát zvolíš přes co připojuješ pc (bt, infra, kabel) a k jaké síti, resp. APNku se chceš přes pda připojit.
Nic nenastavuješ windowsy si sami nainstalují ovladač, sami si vytvoří připojení a už to frčí
Neregistrovaný (0)|12.12.2007 08:19
Ještě dotaz. Při spojejení PDA s notebookem přes USB se automaticky spouští synchronizace (AktivSync). Je nutné ji před připojením na internet nějak vypínat nebo zakázat a nebo to nemá žádný vliv? Díky.
Neregistrovaný (0)|12.12.2007 18:22
Díky už to maká. Našel jsem ještě jeden postup (snad je správný), podle kterýho jsem to nastavil:

A. Připojení pomocí USB - v aplikaci Internet Sharing stačí (1.) vybrat funkční GPRS připojení (v mém případě Vodafone GPRS, viz obrázek), (2.) způsob připojení k noteboku - tj. USB, (3.) připojení spustit klepnutím na Connect (na obrázku dole), (4.) v aplikaci ActiveSync na PC v Connection Settings vypnout ActiveSync popř. jej ve správci úloh shodit úplně (wcesmgr.exe) a (5.) následně připojit Artemise pomocí USB kabelu k notebooku nebo PC. Jakmile tak učiníte (6.) PC resp. notebook nainstalují sami USB ovladač HTC Windows Mobile device modem (je nutné mít nainstalován min. ActiveSync 4.2).

B. Bluetooth připojení - nejdříve je nutné (1.) spárovat notebook s PDA, v aplikaci Internet Sharing (2.) vybrat funkční GPRS připojení, (3.) zvolit způsob připojení k noteboku - tj. Bluetooth PAN, (4.) připojení spustit klepnutím na Connect (viz obrázek výše). Na notebooku v bluetooth managerovi, který se obvykle jmenuje My Bluetooth Places popř. Bluetooth Neighbourhood atd., (5.) se přípojit k PDA přes profil/službu Network Access Point.

Pozn. na okraj: u WM6 CZ se utilitka jmenuje "Sdílení Internetu".