Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomalej internet

oleg.yapparov (19)|11.12.2007 13:20
Mam problem s internetom ktery jsem uz snazil vyresit dost dlouho. Mam na pocitaci dve OS, Vista a Xp. Kdyz jsem ve Viste, inet lita jako blazen, vsechno v pohode. Ale kdyz nastartuju XP, tak mam smulu. prvni dva okna se otviraji rychle, a pak zavisne. musim nekolikrat obnovit stranku aby to fungovalo, a nektery stranki neotevira vubec, zasekne se nekde na pulce a visi pokud to nevypnu. Skusil jsem vsechni mozni antispywarovy SW, antivir, taky jsem skusil zmenit prohlizec, zkusil jsem Firefox, Int. Explorer, ted' pouzivam Operu. Nic to nezmenilo. Mozna ze nekdo mel stejnej problem, potrebuju poradit, nevim uz co s tim delat. Muze to byt ze problem je v operacnim systemu? Mam XP Pro 2004 SP2.
Predem dekuju za odpoved'
Oleg
Intri (3490)|11.12.2007 14:09
Obnova systému nebo reinstalace nepomohla? Takového chyby se hledají hodně těžko, ale je jasné, že je to SW chyba. Můžeš zkusit i opravu systému pomocí instalačního CD.
oleg.yapparov (19)|11.12.2007 15:14
Skoda, ten OS me najinstaloval znamej, takze ja to CD nemam:( Ja jen nechapu, jak rychlost ineta souvisi s OS.
eraser (0)|11.12.2007 15:43
Je to závislosť HW a SW, pričom si vylúčil práve ten HW problém, čo potvrdil i Intri. Ak sa zameráš na SW, tak v tom prípade môžeš uvažovať o niektorých príčinách, ktoré sa dotýkaju priamo i nepriamo OS. Napr. môžeš mať nevhodný ovládač, napr. pre sieťovú kartu, prípade divné nastavenie TCP/IP a iných súvisiacich protokolov. Alebo je problém úplne inde, napr. ho spôsobuje nejaký firewall, či iná v pozadí bežiaca aplikácia, dokonca i malware, ktorý sa ti však nedarí odhaliť.
oleg.yapparov (19)|11.12.2007 16:09
Aplikacii jsem vsichni taky proskoumal, v msconfig zakazal vse, firewall Sunbelt, ale nemyslim ze kvuli tomu, skanoval jsem pocitac ad-warem a Spybotem, taki antivirem, nic. Ten inen neni jen zpomaluje, ale uplne zastavuje, musim to porad restartovat. A jak to ze na Viste inet je v pohode, a v XP neni?
johny__g (6387)|11.12.2007 19:01
A jak seš k internetu připojený? Ty XP jsou asi nelegální, co? (instaloval známej, není CD ...) To by sice vadit nemělo, ale kdo ví co je to za instalačku a co všechno ti tam známej instaloval. Já bych zkusil čistou instalaci, pak to musí jet.
Pavel Boček (4169)|11.12.2007 19:05
Stáhni XP-antispy, dá se tam nastavit neomezeně připojení, standardně XP dají jen tuším 10 nebo 50 spojení. Nemusí to být ono, ale za zkoušku nic nedáš ;)
oleg.yapparov (19)|11.12.2007 21:24
[QUOTE=Pavel Boček;70914]Stáhni XP-antispy, dá se tam nastavit neomezeně připojení, standardně XP dají jen tuším 10 nebo 50 spojení. Nemusí to být ono, ale za zkoušku nic nedáš ;)[/QUOTE]

Dekuju moc, to je dost zajimavy SW, jen standartne XP dava od 1 do 4 spojeni, takze v xp antispy muzes zvysit do 10. taky jsem zase zapnul IE, vypada ze to tady funguje nejlip. takze ted' to bezi, ale nevim jak to bude dal:)
Pavel Boček (4169)|11.12.2007 23:54
[QUOTE=oleg.yapparov;70968]Dekuju moc, to je dost zajimavy SW, jen standartne XP dava od 1 do 4 spojeni, takze v xp antispy muzes zvysit do 10. taky jsem zase zapnul IE, vypada ze to tady funguje nejlip. takze ted' to bezi, ale nevim jak to bude dal:)[/QUOTE]

To je 10 spojení k serveru na IP, ale ve "Speciál>omezení připojení" to jde dát na nekonečno.
Zoidik (1405)|12.12.2007 06:49
Mno nelegelani okna to určitě dělat nebudou ( bohaté zkušenosti hh ), leda že by jsi tam měl naistalované nějaké svinctvo, ale spíše bych se přikláněl k tomu že bordel ti tam dělají Visty. kolega si je nainstaloval doma měl problem potom zpětně na disk nainstalovat XPčka. Takže Vist bych se radši zbavil a pak znova reinstal XP. Tkaže přeju hodně štěstí
pas!k (3765)|12.12.2007 07:40
Zkus pomoci netsh zresetovat v tech xp ip adresu .. je to haluz ale parkrat uz mi to pomohlo.

Dej start a klikni na spustit napis tam cmd a dej enter.
Vyskoci na tebe cerne dosovske okno..
napis v nem netsh a dej enter potom napis interface a dej enter v radku bys mel mit
netsh interface>
napis reset all a dej enter
potom napis .. (dve tecky :)) a dej enter to by te melo vratit zpet a mel bys mit v rakdu
netsh>
napis winsock
v radku bys mel mit netsh winsock>
napis reset a dej enter

mela by prijit hlaska o restartu systemu resni a napis co to dela.
oleg.yapparov (19)|30.12.2007 16:51
Dik za pomoc, jsem prejinstaloval XP, a ted' funguje v pohode i s Vistou. Byl to urcite problem s systemem
husky14 (4214)|30.12.2007 17:20
[QUOTE=oleg.yapparov;76742]Dik za pomoc, jsem prejinstaloval XP, a ted' funguje v pohode i s Vistou. Byl to urcite problem s systemem[/QUOTE]XP se daj i docela pekne nastavit, kdybys mel zajem. Oni si totiz uplne zbytecne rezervuji nejakou cast sitove kapacity jen pro sebe....

Změna limitu počtu souběžných připojení
1) Změna se provádí za pomocí utility EvID4226Patch.
2) Položka "Změnit limit na:" ukazuje aktuální limit počtu souběžných připojení za sekundu.
3) Do položky "Změnit limit na:" zadejte hodnotu "100" a stiskněte "Použít".
4) Ochrana systémových souborů Windows Vás vyzve ke vložení CD, stiskněte "Storno".
5) Na dotaz o ponechání nerozpoznaných verzí souboru stiskněte "Ano".

Změna šířky pásma (jen XP Professional)
1) Stiskněte současně klávesy "Win+R" nebo klikněte na nabídku "Start" a "Spustit".
2) Do pole "Otevřít" napište "gpedit.msc" a stiskněte "Enter".
3) Okno "Zásady skupin", v levém panelu kliknout na "+" u položky "Šablony pro správu".
4) V levém panelu kliknout na "+" u položky "Síť ".
5) V levém panelu kliknout na položku "Plánovač packetů technologie QoS.
6) V pravém panelu kliknout pravým tlačítkem myši na položku "Limit vyhraditelného přenosového pásma", rozbalí se kontextové menu, kliknout na "Vlastnosti".
7) Okno "Limit vyhraditelného přenosového pásma - vlastnosti", panel "Nastavení".
8) Kliknout na "Povolit" a do položky "Omezení přenosového pásma" zapsat "0".
oleg.yapparov (19)|16.1.2008 10:24
[QUOTE=husky14;76756]XP se daj i docela pekne nastavit, kdybys mel zajem. Oni si totiz uplne zbytecne rezervuji nejakou cast sitove kapacity jen pro sebe....

Změna limitu počtu souběžných připojení
1) Změna se provádí za pomocí utility EvID4226Patch.
2) Položka "Změnit limit na:" ukazuje aktuální limit počtu souběžných připojení za sekundu.
3) Do položky "Změnit limit na:" zadejte hodnotu "100" a stiskněte "Použít".
4) Ochrana systémových souborů Windows Vás vyzve ke vložení CD, stiskněte "Storno".
5) Na dotaz o ponechání nerozpoznaných verzí souboru stiskněte "Ano".

Změna šířky pásma (jen XP Professional)
1) Stiskněte současně klávesy "Win+R" nebo klikněte na nabídku "Start" a "Spustit".
2) Do pole "Otevřít" napište "gpedit.msc" a stiskněte "Enter".
3) Okno "Zásady skupin", v levém panelu kliknout na "+" u položky "Šablony pro správu".
4) V levém panelu kliknout na "+" u položky "Síť ".
5) V levém panelu kliknout na položku "Plánovač packetů technologie QoS.
6) V pravém panelu kliknout pravým tlačítkem myši na položku "Limit vyhraditelného přenosového pásma", rozbalí se kontextové menu, kliknout na "Vlastnosti".
7) Okno "Limit vyhraditelného přenosového pásma - vlastnosti", panel "Nastavení".
8) Kliknout na "Povolit" a do položky "Omezení přenosového pásma" zapsat "0".[/QUOTE]



Ja ten packet QoS vzdy vypinam, stndartne to obsazuje 20 procent, co je docela hodne. Ale se bojim neomezit pripojeni, nevim, jak to bude s bezpecnosti. Ale taky vubec nevim, jak to funguje...