Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ati crossfire

Pišta (1)|11.12.2007 23:17
Chcel by som sa opytat ci je mozne spojit moju Sapphire X1950 PRO s kartou s inym cipom napr. Sapphire HD 2600 PRO cez crossfire??? A ak hej ci pri renderingu na DX10 to bude pomahat pri vykone? Diki moc
Pavel Boček (4169)|11.12.2007 23:23
[QUOTE=Pišta;71013]Chcel by som sa opytat ci je mozne spojit moju Sapphire X1950 PRO s kartou s inym cipom napr. Sapphire HD 2600 PRO cez crossfire??? A ak hej ci pri renderingu na DX10 to bude pomahat pri vykone? Diki moc[/QUOTE]

Ne. Spojit můžeš jen karty se stejnými jádry (stejnou rodinou ?), nejlíp totožný modely (např. jde spojit X1950 Pro s X1950 GT, ale pojede to na taktech GT; nejde spojit X1950 Pro a RHD 2600 Pro).
Pabler (425)|12.12.2007 00:18
Jo tak je to, hoci zo spravy od AMD to tak jasne nieje, mozno dake prekvapenie v buducnosti :D

nasledujuci komentar berte s vee...eelkou rezervou ...
/* ale nepredpokladam zeby chceli zbytocne predrazit karty dakou rozvrhovacou logikou ktora by zvladla rozdelovanie renderovania medzi 2 uplne ine karty, a este davala pozor na to ci karta ma vobec schopnost to a hento vykonat .... vid ten DX10 ako spominas... to uz by jedna bola odpisana alebo musela byt ponehana na pomocne vypocty */
--------
tu najdes rozpis Crossfire odporucanych kombinacií
[code]http://ati.amd.com/technology/crossfire/CF_combo_chart_Dec07.jpg[/code]
Vidiet ze je mozne spajat aj tie odvodeniny ako je 1900 + 1950
Takze rozhodne je tu viac volnosti oproti SLI ...
no na druhu stranu ubytok vykonu na uroven slabsej karty nastve ....