Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: Refresh vs ATI 2600XT ve WinXP

Neregistrovaný (0)|13.12.2007 00:31
Jméno tazatele: Drasťa

Znění dotazu:
Mam problemy se svoji atinkou 2600 ktera ne a ne pracovat s oficialnimi ovladaci na pri slusnem refresh ratu. ATI tray tools ani multires a podobne programky tento refresh rate neni schopny spravit a jedine co pomuze je jakysi ATI refresh rate fix ale ten zase ma tendence zlobit a nekdy mi pri zatezi kdyz napr. scroluji strankou ve FF a zaroven na pozadi kopiruju soubory a do toho neco instaluji proste zhasne monitor a ja musim udelat restart. Nema nekdo zkusenost s nejakou aplikaci ktera by pomohla?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Intel core DUO 2.2GHz, 2GB ram, HIS HD 2600XT IceQ Turbo 512MB, Win XP
johny__g (6387)|13.12.2007 08:09
Něco musí být špatně, protože tohle by fungovat mělo. Jaké používáš ovladače? Jaký monitor? Máš nainstalované ovladače na monitor? Byla před tou 2600 v PC jiná karta? Odinstaloval jsi předchozí ovladače a utility než jsi instaloval ty nové? Co třeba zkusit Omega Drivers?
Drasťa (3)|13.12.2007 09:22
Omegy ani NGO bohuzel dvojkovou radu nepodporuji jinak bych je tam uz mel. S 1600pro to jelo s omegama jako po masle. Co se predesle karty tyce tak jsem delal reinstal Windows s tim to tedy souvislost nema. Utility jsem vzdy poctive odinstaloval a restartoval podle instrukci a zkousel jsem i ruzne kombinace ale momentalne jsem skoncil na oficialnich driverech-posledni verze a Ati tray tools. Ovladace k monitoru me nenapadly zkusim je najit a dam vedet.

***UPDATE***
Ovladace k monitoru nainstalovany ale stale mam refresh rate 60Hz.
Pro informaci jeste doplnim ze se jedna o monitor LG Flatron 995FT Plus.
speedsnail (4876)|13.12.2007 14:01
Mas vypnutej vertical sync? Ten drzi 60hz (nebo 60fps?)
johny__g (6387)|13.12.2007 14:28
Vertical sync omezuje max. FPS na hodnotu refresh rate, ať už je jakákoli. V tomhle problém asi nebude.
johny__g (6387)|13.12.2007 15:09
[QUOTE=Drasťa;71313]...Ovladace k monitoru nainstalovany ale stale mam refresh rate 60Hz.
Pro informaci jeste doplnim ze se jedna o monitor LG Flatron 995FT Plus.[/QUOTE]

Tož to je záhada. Powerstrip s touhle kartou funguje?
husky14 (4214)|13.12.2007 16:26
Uplna blbost: zkus druhej vystup na VGA....

Vyzkousej starsi drivery, treba 7.6 :notsure
ICEBOSS (3435)|13.12.2007 18:59
v ovladacich ATI je nekde myslim polozka obrazovky a tam je omezena max. frekvence...
Drasťa (3)|14.12.2007 13:16
Druhy vystup jsem zkousel a ovladace ati jsem kompletne proklikal skrz naskrz a frekvenci jsem tam nastavil na 85Hz coz monitor zvlada ale proste to tam tim vystupem netece.
Je to zahada ale jedine co mi s timhle problemem pomohlo u te X1600 byly omega drivery a ty zatim tu 2600XT neumi.
Dnes zkusim jeste vymenit monitor a uvidime ten Flatron 995FT je pekna jebka...
Drasťa (3)|15.12.2007 13:40
Tak jsem poridil novy/stary monitor 22" NEC (typ si ted presne nepamatuju) a zkusil jsem jeste jednou pouzit ten ATI refresh fix ale tentokrat jsem v tom nevrtal a nemenil jsem primo v nem obnovovaci frekvence a uz to bezi jak ma.
Takze pokud by mel nekdo podobny problem tak ATI refresh fix a frekvence pak jde menit normalne v systemu.
rootb (1)|16.12.2007 19:47
Určitě nejsme jediní, kteří mají tento problém. Jde o to, že systém nedokáže z monitoru vyčíst potřebné informace (DDC communication, opravte mě...). Mám 22'' CRT iiama teď napojený na X1250 (AMD 690G). na staré sestavě s Radeonem 9600 byl stejný problém. Na fórech jsem řešil, ale bez úspěchu.

Jedině PowerStrip ATI Refresh Rate Fixer ( http://www.3dcenter.de/downloads/ati-refresh-rate-fixer.php ), bohužel. Já osobně jsem pro ATI RRF - free a není po něm v systému ani stopy. Ovládání je velmi intuitivní, neměl by být problém.

Problém je jistojistě v ovladačích ATI. BTW: přijde mi zvrhlé požadovat po uživateli integrované grafiky instalaci 150MB ovladače.