Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Winsows XP problem pri instalaci

Lamak (96)|15.12.2007 15:22
Poreboval bych poradit. Ted jsem doskadal PC a pri pokusu nainstalovat Win Xp me instalator padne se stejnou chybou a vzdycky ve stejnym miste. Pokus o zapis do pameti blabla se nezdaril klasicka BSD a s tim, ze mam prekontrolovat disk. Stane se to presne v okamziku, kdy uz jsou nacteny vsechny moduly a melo by to jit dal na vyber disku, rozdeleni atd. Jen pro uplnost je to Intel C2D 4300 na desce intel frostburg s chipsetem G33. Disk je samsung 320Gb, 2x 1Gb Ram transcendent. Zkousel jsem Win XP pro a Win XP 64-bit a pokazde to stejny. Nesetkal jste se s tim uz nekdo? Premysim, jestli to nemuze byt pametma a nebo radicem. Zkousel jsem i odpojit disk a to samy. Jeste chci zkusit vyndat jednu ramku, co to udela. Predem dekuju za rady
Intri (3490)|15.12.2007 15:35
RAMky jsou to první, co bych podezříval. Zatěž je nějakým testem ( třeba Memtestem ) na několik hodin a uvidíš. Transcendu bych jako značce moc nevěřil, nemá moc dobrou pověst.
Lamak (96)|15.12.2007 15:47
Tak jsem neco vygooglil a zjistil jsem, zue nejsem prvni a ja osobne uz jsem si skoro jitej, ze je to sata radicem. Problem je, ze intel mlci, nebo jsem tam jeste nic nenasel. http://groups.google.com/group/microsoft.public.cs.windows/browse_thread/thread/f933b0002e41e617
tohle me ujistilo, ze to nejspis nebudou ramky, ale stejne to vyzkousim. Co se tyka transcendentu, tak si dovolim nesouhlasit, nevim jaka je jejich povest, ale ja s nima mam zatim jen dobre zkusenosti coz treba o takovych A-datach rict nemuzu, bohuzel ;)

EDIT: pokud by mel nekdo stejny problem, tak http://download.intel.com/support/chipsets/imsm/sb/manual70.pdf v tomle manuale v 5 kapitole je postup a link na utilitu, ktera by mela umet vytvorit disketu s ovladacem pro SATA radic. Jeste jsem to nezkusil, ale verim, ze to bude ono. Jeste pak dam jen vedet, jak to dopadlo.
Lamak (96)|15.12.2007 19:21
Tak slo o to, ze byl radic prepnuty na AHCI a diky tomu instalace padala. Stacilo to zmenit na IDE a vsechno slapalo jak hodinky. Pokud by chtel clovek funkce AHCI vyuzit, tak je potreba z vyse uvedeneho odkazu stahnout aplikaci, ktera vytvori disketu s ovladacema. Takova hovadina a stravil jsem nad tim 2 hodiny :mistake
robky (3195)|15.12.2007 20:06
No vidíš, že nie si Lama. V podstate si si to vyriešil sám, a pritom je to toľko omieľaná téma - XP a Sata, takže ťa to mohlo napadnúť hneď pri prvom páde inštalácie.
Lamak (96)|16.12.2007 12:12
No to jo, se satou a instalaci widli mam vic nez dost asebou, ale nikdy jsem s tim nemel az takovy problemy, ze by me to padalo s objevovala se BSOD. Tohle se mi stalo poprve. Podelane AHCI. Dalsi problem je, ze intel ke svym deskam nedava disketu a ani neni na CD utilita, ktera by ji umela vytvorit. Proklikal jsem se k ni na strankach supportu az po pekne dobe. Proste trosku me to zklamalo. Zjistil jsem an webu, ze nejsem jediny kdo s tim ma problemy a nasle jsem i lidi, co to nakonec i vzdali.