Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

A zase problém s Radeon x1950Pro prokletá grafika!

ondreas (13)|18.12.2007 21:58
Zdravím a opět prosím o radu,není to tak dávno,co jsem žádal o pomoc s Ati Radeon Sapphire 1950Pro Ultimate,grafika skončila na reklamaci a já mezitím sehnal záložní Powercolor Radeon x1950Pro(přijde mi jako dost povedený kousek) a zase jsem narazil na problém,jak jsem už zjistil,dříve než jsem vyndal starou grafickou kartu ze základní desky,měl jsem nejprve odinstalovat ovladače původní grafiky,následně restartovat pc a pak grafiku vyndat a vyměnit za novou a následně instalovat aktuální ovladače.Jenže já to urobil tak trochu jinak,staré grafické ovladače jsem odinstaloval až s kartou Powercolor,pročistil registry regcleanerem a nainstaloval přibalené originál ovladače k této kartě,následoval restart PC,vše šlo dobře,jenže při přechodu při loadovacím okně windows do startu už windows nenaběhl,zhasl monitor a konec!Už s tím nejsem schopen dále pohnout,opakovaně jsem ovladače odinstalovával a zase nainstaloval,prohazovalcrt redukci u jednoho DVi do druhého a nic nepomohlo.Je jediná možnost nový instal Windows?Zálohovat 200GB pro mne nebude zas taková hračka.
Snad někdo zná i jiný způsob.Díky
Huncut (56)|18.12.2007 22:47
Pises, ze si nainstaloval ovladace dodane s kartou, nezkousel jsi nainstalovat spise posledni ovladace ze stranek vyrobce? Ty dodane s kartou muzou byt dost stare, zvlast kdyz ATI vydava nove Catalysty prakticky kazdy mesic :)
ondreas (13)|18.12.2007 22:55
Zkoušel jsem instalovat i catalyst 7.8,objevila se nějaká hláška s kompatibilitou,nejsem si jistý jestli musím použít oficiální drivery výrobce poslední aktualizované byly 7.2,navíc jsem se dočetl že používat novější jak 7.1 nemá moc smysl na výkon atd.Jestli můžu použít jakékoliv drivery Ati Catalyst jdu do toho.
Díky
Huncut (56)|19.12.2007 10:56
Myslim ze rozhodne muzes pouzit jakekoliv. Doporucuju tedy ty nejnovejsi primo ze stranek ATI, pripadne jeste lepe Omega drivers, ktere maji udajne lepsi kompatibilitu s AGP kartami.
johny__g (6387)|19.12.2007 11:20
Vyžeň všechny zbytky ovladačů driver cleanerem a zkus rovnou ty Omegy. Mě se většinou osvědčily, když nějaká karta odmítala Catalysty.
Blue Storm (3)|22.12.2007 10:22
a pokud ti nechce najet win,tak to udělej nejlépe přes nouzový režim
Klingacikx (1545)|22.12.2007 11:34
[quote=ondreas;73156]Zálohovat 200GB pro mne nebude zas taková hračka.
Snad někdo zná i jiný způsob.Díky[/quote]
A kde ja napísané, že musíš pri inštalácii Winu formátovať disk?
ICEBOSS (3435)|23.12.2007 22:33
ale vyplati se to... aspon si udela na dalsi takovy pripady zvlast 20GB oddil na system :)
flanker (1579)|3.1.2008 10:54
Tak tak,neumim si predstavit mit vse na jednom oddilu,strasne neprakticky :( ....
EvolutionFireman112 (53)|3.1.2008 11:26
[QUOTE=ondreas;73173]Zkoušel jsem instalovat i catalyst 7.8,objevila se nějaká hláška s kompatibilitou,nejsem si jistý jestli musím použít oficiální drivery výrobce poslední aktualizované byly 7.2,navíc jsem se dočetl že používat novější jak 7.1 nemá moc smysl na výkon atd.Jestli můžu použít jakékoliv drivery Ati Catalyst jdu do toho.
Díky[/QUOTE]

Taky jsem měl tento problém s nejnovějšíma ovladačema. Házelo to nějakou hlášku, přitom jsem je stahoval přímo od výrobce. Včera jsem nainstaloval drivery odsud ze sekce download a je vše v pořádku. Jinak rozdělení disku na systém a data, nedovedu si představit jinak. Ještě lepší přímo systémový disk neděleny třeba 80GB a druhý disk nějaký větší. Takhle to mám já a ušetří to mnoho trápení.