Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: PROBLEM s grafikou 6800GS

Neregistrovaný (0)|23.12.2007 12:11
Jméno tazatele: ZOU-falec

Znění dotazu:
Zdravim. Stal jsem se obětí záhadného problému. Po zapojení grafické karty
Geforce 6800GS do své základní desky
-Win Fast NF4UK8AA s chipsetem nForce 4 Ultra
jsem nainstaloval XPéčka se servispackem 2 a nastartoval. Už po úplně
prvním startu systému, se mi zdály grafické efekty nezvykle sekané a pomalé
(např. musím sledovat jak se mi postupně vykresluje obrazovka do modra)
nicméně jsem to dával za vinu abscenci grafického ovladače. Jakmile jsem ho však nainstaloval (a to i přiložený, tak nejnovější forceware 169.21), po restaru počítače systém sice nabůtuje, ale monitor zahlasí "no signal" a skutečně do něj nejde žádný signál. Ovladače od desky jsou tam taky všechny. Systém jede, poslepu ho ale nezvládám....
Jestli někdo víte co s tím tak prosím o radu.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
OS: Win XP svp.2
MB: Win Fast - NF4UK8AA nForce4ultra
GC: Geforce 6800 GS
Pavel Boček (4169)|23.12.2007 12:18
Tak mě napadá, než hned laborovat, je možnost kartu vyzkoušet v jiném PC, ať se případně hned vyloučí její vada...?
ZOU-falec (0)|23.12.2007 13:21
Karta není nová. Doteď šlapala bez problému...
Intri (3490)|23.12.2007 13:28
Tohle nebude problém karty, ale těch ovladačů. Ta karta je docela stará a dáváš na ni nejnovější ovaldače. Na tom by sice nemělo být nic špatného, ale i tak nabootuj do nouzového režimu, zlikviduj všechny ovladače grafické karty a zkus nějaké starší, vydané třeba jen půl roku poté, co byla vydána ta karta.
Neregistrovaný (0)|23.12.2007 14:07
Ovladače jsem instaloval i ty přiložené jak jsem již zmiňoval (to jsou nejstarší co mám) a nový poznatek- monitor se vypne hned po naistalování těch nových ovladačů, ani se nemusí restartovat, takže už ani nemůžu kliknout na dokončit, poněvadž to nevidim...
ICEBOSS (3435)|23.12.2007 14:26
na 6800gs bych zkusil neco starsiho nez nejnovejsi forcewary. vlez do nouzovyho rezimu, zrus ovladace grafiky a nainstatuj nejaky starsi.... treba 9x.xx rady... :) a uvidis...
Pavel Boček (4169)|23.12.2007 21:24
Nevidím důvod. Právě mám půjčenou GF68GS (jak jsem sháněl v bazaru) a s nejnovějšími ForceWary naprosto v pořádku. V těch to bude těžko, navíc když i starší dělají potíže.
tgfh (2985)|23.12.2007 23:40
Jaký máš zdroj? Externí napájení máš dobře zapojené?